فهرست مطالب

آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1

آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای indefinite leave to remain or citizenship و اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان را دارند. ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شامل دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ است که به صورت شفاهی و در مدت زمان 22 دقیقه برگزار می شود.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

در مورد اهمیت مدرک آزمون آیلتس در مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به ویژه اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل (تافل آنلاین و تافل IBT هوم ادیشن تضمینی) از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

اگر می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، باید بدانید آزمون آیلتس مانند آزمون دولینگو، آزمون GRE، آزمون تافل در ایران برگزار می شود. در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران از یکی از مهمترین مزایای آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی است، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و غیره سفر کنند.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، اخذ اقامت و غیره آزمون آیلتس انواع مختلفی دارد. انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

  • آزمون آیلتس جنرال: آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است.
  • آزمون آیلتس آکادمیک: آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است. آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.
  • آزمون آیلتس لایف اسکیلز: این آزمون از سال 2015 برای مهاجرت به انگلستان طراحی شده است و از سوی دانشگاه ها و سازمان های کشورهای دیگر پذیرفته نمی شود.
  • آزمون آیلتس UKVI: کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز ارائه شده است که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز یکی از انواع آزمون آیلتس UKVI است که در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند قرار گرفت؛ چرا که آزمون آیلتس لایف اسکیلز برخلاف آیلتس جنرال فقط دو مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند، از این رو کسب نمره قبولی در این آزمون آسان تر از آزمون آیلتس جنرال است.

انواع آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که شامل:

  • آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.
  • آزمون سطح A2: آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود.
  • سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح B1 شرکت کنند.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آیلتس لایف اسکیلز B1

آزمون آیلتس لایف اسکیلز فقط مورد تایید سفارت انگلستان برای اخذ یا تمدید ویزا است و آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 نیز برای افرادی که می خواهند ویزای indefinite leave to remain or citizenship و اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان را دریافت کنند طراحی شده است و گواهی نامه آیلتس لایف اسکیلز مورد پذیرش سایر کشورها نمی باشد و افرادی که قصد دارند در انگلستان یا سایر کشورهای انگلیسی زبان تحصیل، کار یا سرمایه گذاری کنند با توجه به اهداف مهاجرتی خود باید در آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال شرکت کنند.

سوالاتی که در آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 پرسیده می شود شامل اطلاعات روزمره از قبیل اطلاعات شخصی، خانواده و دوستان، کار، تحصیلات، اوقات فراعت و تفریحات، آب و هوا، سفر و غیره می باشد و پاسخ دادن به این سوالات نیاز به مهارت های خاص زبان انگلیسی نمی باشد و آسان بودن و کوتاه بودن مدت زمان انجام آزمون این آزمون نسبت به آیلتس آکادمیک و جنرال یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 و A1 و A2 است.

اگر می خواهید در آیلتس لایف اسکیلز موفق شوید در اولین گام باید بهترین منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز مانند کتاب های Cambridge English IELTS Life Skills را مطالعه کنید. همچنین شرکت در آزمون های آزمایشی و شرکت در دوره های آمادگی آیلتس نیز در موفقیت شما کمک بسزایی می کند.

ساختار آزمون لایف اسکیلز B1

برخلاف ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال که دارای چهار بخش اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ آیلتس هستند و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند، ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 فقط شامل دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس است و به صورت شفاهی با یک اگزمینر و داوطلب دیگر برگزار می شود. در واقع در این آزمون دو داوطلب با هم امتحان می دهند و نمره هر یک مستقل از دیگری محاسبه می شود. در واقع تفاوت در ساختار و اعتبار آزمون مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس لایف اسکیلز B1 بلافاصله و بدون وقفه انجام می شود و مدت زمان آزمون 22 دقیقه است. زبان آموزان در سطح B1 تقریبا 3000 تا 4000 واژه انگلیسی را می دانند و دانش گرامری آنها در حد استفاده از جملات شرطی و شناخت زمان های مختلف در حد قابل قبول می باشد. برای قبول شدن در آیلتس لایف اسکیلز B1 داوطلب باید به سوالات اگزمینر آیلتس پاسخ دهد و توانایی رساندن منظور خود به طرف مقابل را داشته باشد، همچنین بتواند منظور او را بفهمد و قدرت فهم متقابل کلمات او را داشته باشد.

بخش های آیلتس لایف اسکیلز B1

آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شامل سه بخش است که بخش اول و سوم مربوط به سوالات اسپیکینگ و بخش دوم مربوط به سوالات لیسنینگ می باشد.

بخش اول

بخش اول مربوط به سوالات اسپیکینگ است و تقریبا 10 دقیقه طول می کشد. ابتدا اگزمینر از هر یک از داوطلبان سوالاتی در مورد نام و ملیت آنها می پرسد، سپس اگزمینر از داوطلب اول می خواهد تا 90 ثانیه در مورد موضوعی برای داوطلب دوم حرف بزند و داوطلب یک دقیقه فرصت دارد تا برای پاسخ دادن به این سوال فکر کند. بعد از اینکه داوطلب اول پاسخ خود را داد، داوطلب دوم باید چند سوال در مورد پاسخی که داده است، از او بپرسد، سپس مراحلی که برای داوطلب اول گفته شد برای داوطلب دوم نیز انجام می شود.

بخش دوم

بخش دوم مربوط به سوالات شنیداری است. در این بخش دو فایل صوتی پخش می شود. قبل از پخش شدن فایل های صوتی، اگزمینر از داوطلبان یک سوال می پرسد و آنها باید بعد از شنیدن فایل های صوتی بتوانند به این سوال پاسخ بدهند؛ سپس اگزمینر سوال دیگری می پرسد و داوطلبان باید مجددا به فایل های صوتی گوش کنند و به سوال پاسخ بدهند.

بخش سوم

بخش سوم مربوط به سوالات اسپیکینگ است. در این بخش دو داوطلب باید در مورد یک موقعیت فرضی برنامه ریزی کنند و در مورد حالت های مختلف موجود به مدت دو دقیقه با هم گفتگو و تصمیم گیری کنند. بعد از این مرحله اگزمینر موضوع دیگری به داوطلب ها می دهد و آنها باید در مورد موضوع مورد نظر از هم سوالاتی بپرسند.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

اعلام نتایج آیلتس لایف اسکیلز B1

زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون از طریق پیامک به داوطلبان می باشد. مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس لایف اسکیلز B1 مانند سایر آزمون های بین المللی از جمله آزمون تافل تضمینی 2 سال و پس از پایان این مدت، اعتبار آن منقضی می شود.

در سیستم نمره دهی آزمون آیلتس لایف اسکیلز نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره بیان نمی شود و نتیجه آزمون به صورت قبولی در سه سطح A1، A2 و B1 مشخص می شود. تا زمانی داوطلب در آزمون آیلتس لایف اسکیلز قبول نشود می تواند به تعداد نامحدود در آزمون شرکت کند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز وجود ندارد؛ اما در صورتی که در یکی از سه سطح آیلتس لایف اسکیلز قبول شود تا دو سال اجازه شرکت مجدد در آزمون را نخواهد داشت.

هزینه آیلتس لایف اسکیلز B1

هزینه آزمون آیلتس لایف اسکیلز تقریبا با هزینه شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است و هزینه شرکت در این آزمون بین 175 تا 200 دلار است. برای پرداخت هزینه آزمون آیلتس لایف اسکیلز باید از کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کنید و یا با خرید ووچر آیلتس هزینه آزمون را پرداخت کنید.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

مدرک آیلتس لایف اسکیلز فقط از سوی سفارت انگلستان و برای موارد خاص درخواست ویزای انگلستان پذیرفته می شود و مدرک این آزمون توسط دانشگاه ها یا سازمان های کشورهای دیگر مورد قبول نمی باشد.

محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد اما داوطلبانی که در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در یکی از سطوح A1 و A2 و B1 نمره قبولی دریافت کنند تا ۲ سال حق شرکت مجدد در این آزمون را ندارند.

زمان انجام آیلتس لایف اسکیلز B1 به مدت 22 دقیقه طول می کشد.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×