فهرست مطالب

اشتباهات رایج در تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

مدرک تافل با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی است، چرا که متقاضی با نمره خوب در تافل خود اثبات می کند از مهارت کافی برای حضور در محیط های آکادمیک و تحصیل به زبان انگلیسی برخوردار است یا خیر؛ بنابراین باید بتوانید با استفاده از راهکارهای موثر نمره بالایی در تافل بگیرید. یکی از این راهکارها شناخت اشتباهات رایج در تافل است.

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلف از جمله اپلای تحصیلی در آزمون تافل شرکت کنند.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

اگر برای ثبت نام تافل تضمینی (ثبت نام معمولی و ثبت نام با تاخیر تافل) نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است که عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT

تافل IBT هوم ادیشن

تافل PBT یا تافل کاغذی

تافل اسنشیالز

تافل ITP

تافل پریمیر (تافل کودکان 8 تا 11 سال)

تافل جونیور (تافل نوجوانان 11 تا 16 سال)

تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS به صورت کاغذی برگزار می شود.

مدت اعتبار مدرک تافل در نسخه های مختلف 2 سال است و پس از 2 سال فاقد اعتبار خواهد بود. آزمون تافل 50 مرتبه در سال برگزار می شود و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و فقط باید بین دو آزمون 12 روز فاصله باشد.

کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی کار آسانی نیست، اما کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا با ارائه راهکارها و تکنیک های تقویت تافل به شما کمک می کنند تا با کسب نمره بالا در تافل تضمینی بهترین نتیجه رو بگیری.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند.

مدت زمان انجام آزمون تافل سه ساعت است و نمره دهی آزمون تافل از 0 تا 120 می باشد که از مجموع نمرات هر بخش (0 تا 30) محاسبه می شود.

بخش های مختلف آزمون تافل عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT، از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان برای هر متن به 10 سوال جواب می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 54 تا 72 دقیقه است.

2- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری یا لسینینگ تافل آی بی تی شامل 6 تا 7 قسمت است و داوطلبان برای هر قسمت به 5 تا 6 سوال پاسخ می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 41 تا 57 دقیقه است.

3- بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری آزمون تافل IBT پس از یک استراحت ۱۰ دقیقه ای آغاز می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 17 دقیقه می باشد. در بخش اسپیکینگ تافل داوطلبان باید به 4 سوال پاسخ بدهند.

4- بخش نوشتاری (Writing): چهارمین بخش آزمون تافل IBT بخش نوشتاری است. در بخش رایتینگ تافل داوطلبان باید به دو سوال مختلف در مدت 50 دقیقه پاسخ دهند.

اشتباهات رایج در تافل IBT

یکی از مهمترین عواملی که منجر به عدم موفقیت در تافل می شود، بی توجهی به اشتباهات رایج در تافل و تکرار آنها توسط شرکت کنندگان در آزمون تافل است. متقاضیان می توانند با شرکت در آزمون آزمایشی تافل (تافل ماک) نقاط ضعف و قوت مهارتهای خود را در تسک های تافل ارزیابی نمایند .

همچنین یکی از تکنیک ها و راهکارهای موثر در تقویت مهارت های زبان انگلیسی برای شرکت در تافل و کسب نمره بالا توجه به اشتباهات رایجی است که داوطلبان در پاسخ دادن به سوالات تافل انجام می دهند، از این رو افرادی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند، باید علاوه بر مطالعه منابع آزمون تافل در آزمون های آزمایشی مانند تافل TPO نیز شرکت کنند تا با نقاط ضعف خود در پاسخ دادن به سوالات و اشتباهات رایج در تافل آشنا شوند و از تکرار آنها در آزمون اصلی جلوگیری کنند و با رفع آنها احتمال موفقیت و کسب نمره بالا در تافل را افزایش دهند. در ادامه به برخی اشتباهات رایج در تافل اشاره می کنیم.

آزمون تافل تضمینی (تافل هوم ادیشن تضمینی) 

با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

در کوتاه ترین زمان

با کمترین هزینه

برخی اشتباهات رایج در تافل IBT عبارتند از:

اشتباه در استفاده از فعل ها: یکی از نکاتی که باید در جمله به آن دقت شود استفاده مناسب از فعل ها است، چرا که فعل رکن اصلی جمله بوده، پس باید مهارت خود را در بکار بردن فعل ها در جمله با استفاده از تکنیک های موثر افزایش دهید.

اشتباه در تطابق فعل و فاعل: عدم تطابق فعل و فاعل در جمله یکی دیگر از اشتباهات رایج در تافل است، که موجب عدم موفقیت داوطلبان در کسب نمره بالا می شود. باید دقت کنید در جملات فعل و فاعل با هم مطابقت داشته باشند.

اشتباه در استفاده از قیدها: قید اطلاعات بیشتری در مورد فعل می دهد از این رو باید بتوانید از قیدهای مناسب استفاده کنید.

سریع صحبت کردن: یکی از اشتباهات رایج در تافل سریع صحبت کردن در بخش اسپیکینگ است، باید در این بخش آرامش داشته باشید و به طوری که قابل فهم و واضح باشد صحبت کنید، در غیر این صورت ممکن است از نمره شما در این بخش کاسته شود.

آشنایی با لهجه های مختلف انگلیسی: یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد آشنایی با لهجه های مختلف زبان انگلیسی مانند استرالیایی، آمریکایی، انگلیسی، نیوزیلندی است. اگر می خواهید در تافل نمره بالایی بگیرید باید مهارت خود را برای درک لهجه های مختلف زبان انگلیسی تقویت کنید.

عدم نت برداری در اسپیکینگ تافل: برخی داوطلبان گمان می کنند در بخش گفتاری یا اسپیکینگ تافل نیازی به نت برداری نیست، اما عدم نت برداری در تافل اشتباه رایجی است که موجب می شود داوطلب نتواند به سوالات به درستی پاسخ بدهد، از این رو نمره او در این بخش کم می شود.

استفاده صحیح از حروف ربط و حروف اضافه، مطابقت اسم و ضمیر، استفاده از شکل مخفف کلمات، استفاده مناسب از صفت ها و… از دیگر مواردی هستند که در هنگام پاسخ دادن به سوالات تافل باید به آنها توجه کرد تا بتوان در این آزمون نمره خوبی گرفت.

جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای 4گانه آزمون تافل می توانید در آزمون تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید و از تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا دراین باره مشاوره دریافت نمایید تا با شناخت اشتباهات رایج آزمون تافل و مرور آزمون آزمایشی از هولد شدنhold شدن در آزمون اصلی جلوگیری کنید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

اعتبار آزمون تافل 2 سال است و پس از 2 سال اعتبار آن منقضی می شود.

ساختار آزمون تافل از 4 بخش ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشکیل شده است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

آزمون تافل 0 تا 120 نمره دارد که از مجموع نمرات 4 بخش تافل که هر کدام  0 تا 30 نمره دارد به دست می آید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×