فهرست مطالب

آزمون تافل مگوش

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل ماگوش به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

اعتبار و اهمیت آزمون تافل

آزمون تافل (Test of English as a Foreign Language  ) اولین بار در سال ۱۹۶۴  توسط موسسه ETS  آمریکا برگزار شد و اکنون چند بار در سال در کشورهای مختلف برگزار می شود (TOEFL) یکی از چند آزمون بین المللی زبان انگلیسی مانند آیلتس، دولینگو، آزمون PTE است که در بیشتر دانشگاه های آمریکا آن را به آیلتس ترجیح میدهند، جهت ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی، نحوه عملکرد و نمرات متقاضی مورد سنجش قرار می گیرد. مدرک این آزمون در حدود 150 کشور جهان و بیش از 11 هزار دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر و قابل قبول است. در آزمون تافل مهارت شرکت کننده در چهار بخش درک مطلب (Reading)، بخش شنیداری (Listening)، بخش گفتاری (Speaking)، بخش نوشتاری (Writing) پیرامون مسائل روزمره و دانشگاهی با نمره کلی 120 ارزیابی می شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره خوب در تافل یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

اعتبار آزمون تافل دو سال است و تا دو سال پس از صدور نمره می­‌توان آن را به مراکز مورد نظر ارائه داده و در صورت گذشتن این مدت باید مجددا در آزمون شرکت کرده و نمره‌ جدیدی را کسب نمود.

باتوجه به اعتبار و اهمیت دو آزمون تافل و آیلتس، متقاضیان درباره اینکه آیا امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل وجود دارد؟ یا آیا امکان تبدیل نمره تافل به آیلتس وجود دارد؟ سوالات بسیاری می پرسند که پاسخ به این سوالات و همه سوالات آزمون تافل تضمینی در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT

آزمون تافل IBT  هوم ادیشن (Home Edition)

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT

آزمون تافل اسنشیالز  (TOEFL Essentials)

 آزمون تافل کاغذی ITP

آزمون تافل پریمیر (Primary

آزمون تافل جونیور(Junior)

و آزمون های آزمایشی تافل مانند تافل ماک (TOEFL MOCK EXAM )و آزمون تافل TPO و آزمون ژنتی (Zhenti) که جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای شرکت کننده در آزمون اصلی و جلوگیری از هولد شدن، رد شدن و بلاک شدن آزمون اصلی برگزار می شوند.

با ادامه مقاله جهت توضیح هر آزمون با ما همراه باشید…

درباره تافل مگوش(TOEFL Magoosh)

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل ماگوش به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

آزمون تافل مگوش از سه بخش ریدینگ، لیسنینگ و قواعد زبان انگلیسی تشکیل شده و مانند نسخه رسمی از 300 سوال تشکیل شده است. هر قسمت از آزمون تافل ماگوش در قالب جزوه جداگانه ارائه می شود و شرکت کنندگان باید به صورت دستی پاسخ سوالات را در پاسخنامه وارد کنند.

هر سوالی درباره ساخت اکانت کاربری تافل داری می تونی در مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مطرح و از به روزترین اخبار آزمون ها مطلع بشی!

محدودیت های آزمون تافل مگوش

آزمون تافل ماگوش (TOEFL Magoosh) نیز محدودیت هایی دارد که نسخه رسمی تافل آنلاین آن را ندارد. برخی از این محدودیت ها شامل عدم شرکت در آزمون بیش از یک بار در هر دوره، امکان شرکت در آزمون تنها با دعوت از موسسه برگزار کننده و عدم استفاده از نمره تافل برای پذیرش در دانشگاه های خارجی می باشد.

بنابراین آزمون تافل ماگوش برای کسانی که برای پذیرش در دانشگاه های خارجی نیاز به نمره تافل دارند مناسب نیست. همچنین برای اطمینان از صحت نمره آزمون تافل، بهتر است از نسخه رسمی تافل iBT استفاده کنید.

بخش های اصلی تافل مگوش

تافل مگوش شامل چهار بخش اصلی زیر است:

1- بخش Listening

در قیمت لیسنینگ تافل باید چندین فایل صوتی کوتاه را گوش داده و به سوالات مربوط به آنها پاسخ دهید. سوالات این بخش شامل تست چهارگزینه ای، شناسایی معانی کلمات، شناسایی اطلاعات کلیدی، شناسایی نظرات نویسنده و تشخیص تفاوت ها و ارتباط بین متون است.

2- قسمت Reading

در این قسمت باید چندین متن 700 تا 1000 کلمه ای را بخوانید و به سوالات مربوط به آنها پاسخ دهید. سوالات این بخش شامل تست های چند گزینه ای، شناسایی اطلاعات کلیدی، شناسایی نظرات نویسنده، شناسایی تضادها و شناسایی معانی کلمات می باشد.

3- Speaking Part

در این قسمت باید به 6 سوال مربوط به تجربیات شخصی، نظرات شخصی و موضوعات مختلف پاسخ دهید و یک موضوع خاص را در حدود 45 ثانیه توضیح دهید. علاوه بر این، شما باید به دو مکالمه مختلف بین دو نفر گوش دهید و به سوالات مربوط به آنها پاسخ دهید.

4- بخش رایتینگ

در این بخش باید یک انشا در حدود 300 تا 350 کلمه در مورد یک موضوع خاص بنویسید. همچنین برای پاسخ به یک سوال خاص باید یک انشا در حدود 250 تا 300 کلمه بنویسید.

به طور کلی بخش های اصلی آزمون تافل ماگوش شامل لیسنینگ، ریدینگ، صحبت کردن و رایتینگ می باشد که هر کدام برای تست مهارت های لیسنینگ، ریدینگ، مکالمه و نوشتار انگلیسی طراحی شده اند.

می تونی مقاله نمره دهی آزمون تافل را مطالعه و برای اطلاع از به روزترین اخبار آزمون ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

تفاوت ساختار تافل ماگوش با سایر آزمون های تافل

ساختار تافل iBT با سایر نسخه های آزمون تافل متفاوت است. برخلاف آزمون تافل PBT که در قالب سنتی کاغذ و قلم گرفته می شود و شامل بخش های لیسنینگ، گرامر، خواندن و نوشتن است، آزمون تافل میگوش به صورت آنلاین برگزار می شود و شامل شنیدن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن و نوشتن است. بخش ها گنجانده شده است. بنابراین بهتر است در ابتدا به تکنیک های تقویت لیسنیگ تافل بپردازید.

ضمناً در آزمون تافل مگوش، بخش های گرامر و واژگان آزمون تافل PBT حذف شده و به جای آن یک قسمت اسپیکینگ به آزمون اضافه شده است. همچنین در آزمون تافل مگوش برخی سوالات ارزشی و تفسیری است که در آزمون تافل PBT وجود ندارد

به طور کلی تفاوت آزمون تافل ماگوش با سایر نسخه های آزمون تافل این است که به صورت آنلاین برگزار می شود و شامل بخش اسپیکینگ می باشد و برای آمادگی در آزمون آموزش های ویژه ای برای آزمون تافل ماگوش طراحی شده است بهتر است از منابع استفاده کنید.

نحوه ثبت نام آزمون تافل مگوش

ثبت نام در آزمون تافل مگوش از طریق وب‌سایت رسمی آزمون تافل به آدرس www.ets.org/toefl/iBT/register انجام می شود.

ابتدا به وب‌سایت رسمی آزمون تافل به آدرس www.ets.org/toefl/iBT/register بروید.

در صفحه ثبت نام، دکمه “ثبت نام برای تافل” را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی، کشور و شهر خود را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

برای تعیین زمان و محل برگزاری آزمون، یکی از تاریخ‌های موجود را انتخاب کنید.

پس از پرداخت هزینه ثبت نام، شما با یک شماره شناسایی یکتا به نام “ردیابی سفارش” (Order Tracking) مواجه می‌شوید.

بعد از ثبت نام، باید به ایمیلی که در فرایند ثبت نام وارد کرده‌اید، مراجعه کرده و ایمیل تأییدیه را باز کنید.

در ایمیل تأییدیه، یک لینک فعال‌سازی پروفایل خود را مشاهده می‌کنید. با کلیک بر روی این لینک، پروفایل خود را فعال کنید.

همچنین، در پروفایل خود می‌توانید اطلاعات شخصی خود را بروزرسانی کرده و به تاریخ و محل آزمون دسترسی داشته باشید.

در کل، برای ثبت نام در آزمون تافل مگوش، باید به وب‌سایت رسمی آزمون تافل مراجعه کرده و فرم ثبت نام را پر کنید و سپس هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. همچنین می توانید برای برگزاری سریعتر آزمون، از ثبت نام با تاخیر در آزمون استفاده کنید. پس از ثبت نام، شما به یک تاریخ و محل برگزاری آزمون تافل تعیین شده و اطلاعات لازم را دریافت خواهید کرد. همچنین قبل از ثبت نام بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مزایای شرکت در آزمون تافل را مطالعه نمایید.

اعتبار آزمون تافل مگوش

مدرک تافل iBT به مدت 2 سال معتبر است. به این معنی که اگر در آزمون تافل نمره ای کسب کردید، می توانید از آن نمره برای پذیرش در دانشگاه یا کالج یا هر موسسه دیگری که سطح زبان شما را ارزیابی می کند استفاده نمایید.

همچنین اگر قصد دارید از نمره تافل خود برای مدرک زبان خارجی استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تاریخ اعتبار نمره تافل شما با تاریخ درخواست مدرک مطابقت دارد. برخی از موسسات ممکن است نمرات تافل را کمتر از 2 سال معتبر بدانند، پس بهتر است قبل از درخواست گواهی با موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید و از قوانین و مقررات موسسه مطلع شوید.

درباره اهمیت و اعتبار آزمون تافل در کانادا و میزان پذیرش تافل در استرالیا برای مهاجرت می توانید با تیم تخصصی هومان ویزا در ارتباط باشید.

به طور کلی نمره آزمون تافل ماگوش 2 سال اعتبار دارد و می توانید از آن برای پذیرش در دانشگاه ها، کالج ها و سایر موسسات و یا درخواست مدرک زبان خود استفاده کنید. همچنین تکنیک هاي تقویت اسپیکینگ تافل می تواند در بالاتر شدن نمره تافل تاثیر بسیاری بگذارد.

نمره خوب در تافل (toefl my best)

نمره خوب در آزمون تافل بستگی به این دارد که قصد دارید از این آزمون برای چه کاری استفاده کنید. به عنوان مثال، پذیرش در دانشگاه های برتر ایالات متحده معمولاً به نمرات تافل بالایی نیاز دارد.

در تافل iBT، نمرات بین 0 تا 100 است و برای هر بخش از آزمون (گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن) نمره جداگانه ای به شما تعلق می گیرد. بنابراین، نمره خوب در تافل Magosh به اندازه ای که می توانید در هر بخش از آزمون کسب کنید، متفاوت است.

کسب نمره خوب در تافل هوم ادیشن برای سفارت ایتالیا می تواند به متقاضی در اخذ ویزا کمک بسزایی کند.

به طور کلی، نمره کل تافل حداقل 90 برای درخواست پذیرش در دانشگاه های برتر ایالات متحده ضروری است. اما ممکن است بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه داشته باشد. به عنوان مثال، نمرات بالا در شنیدن و خواندن معمولا برای مطالعات مهندسی و ریاضی مورد نیاز است. تکنیک های تقویت ریدینگ تافل میتواند در دیافت نمره خوب تافل بسیار کمک کند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید آزمون تافل (تافل آنلاین، تافل هوم ادیشن تضمینی) داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

1- آزمون تافل اینترنتی (تافل IBT) 2- آزمون تافل انترنتی در منزل (تافل IBT هوم ادیشن) 3- آزمون تافل کاغذی (تافل PBT) 4- ازمون تافل اسنشیالز 5- آزمون تافل ITP 6- آزمون تافل جونیور 7- آزمون تافل پریمیر

در حال حاضر هزینه آزمون تافل 265 دلار آمریکا می‌باشد که این مبلغ ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت می باشد.یکی از دلایل آن نظارت بر آزمون آنلاین تافل است. بنابراین قیمت آزمون تافل مبلغی ثابت نیست

مدت اعتبار آزمون تافل مگوش هم مانند آزمون تافل اصلی 2 سال است و پس از پایان مدت اعتبار، مدرک تافل مورد قبول مراکز آموزشی، دانشگاه ها و سایر سازمان ها نخواهد بود.

درباره محدودیتهای آزمون تافل ماگوش در متن مقاله توضیح داده شد.

4.9/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×