فهرست مطالب

اعتبار آزمون OET در کانادا

آزمون OET صد در صد تضمینی 

اعتبار آزمون OET دو سال است که این آزمون یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود. مدرک آزمون OET مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

برای تضمین قبولی در آزمون OET با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری، بپرس.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET پاپزشکی

* OET دامپزشکی

اگر از پزشکان و یا شاغلان کادر درمان هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا مهاجرت کنی، باید برای ارزیابی سطح زبان خود در آزمون OET شرکت کنی، اگر برای ثبت نام آزمون OET تضمینی و شرکت در این آزمون نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

ساختار آزمون OET

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برای متقاضیان مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. ساختار و بخش های مختلف آزمون OET برای تمام تخصص ها یکسان است و شامل چهار بخش گفتاری، نوشتاری، درک مطلب (خواندن) و شنیداری است. سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های گفتاری و نوشتاری سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون OET عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

سوالات آزمون OET فقط در زمینه علوم پزشکی طراحی شده است و داوطلبان با سوالاتی در خصوص تخصص و زمینه کاری خود روبرو می‌ شوند. از این رو پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان‌تر خواهد بود. تخصصی بودن سوالات آزمون یکی از مهمترین مزایای آزمون OET تضمینی است.

به دلیل اهمیت نمره آزمون OET برای مهاجرت کادر درمان داوطلبان باید پیش از شرکت در آزمون OET تضمینی آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را داشته باشند و برای آشنایی با سوالات هر یک از بخش های آزمون باید از منابع آزمون OET تضمینی استفاده کنند.

بخش های اصلی آزمون OET

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET از 3 قسمت و 42 سوال تشکیل شده است و سوالات برای تمام تخصص ها یکسان طراحی شده است و مدت زمان پاسخ دادن به سوالات هر سه قسمت، بخش درک مطلب 60 دقیقه است.

2- بخش شنیداری (Listening): در بخش شنیداری داوطلبان به 42 سوال در سه قسمت پاسخ می دهند و برای پاسخ دادن به سوالات 40 دقیقه فرصت دارند. سوالات این بخش شامل فایل های صوتی در حوزه علوم پزشکی است.

3- بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری آزمون OET برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود. در این بخش داوطلبان باید نقش تخصص خود را بازی کنند، به این صورت که داوطلب اطلاعاتی را برای اجرای هر نقش بر روی کارت دریافت می‌ کند. این کارت نقش و موقعیتی که داوطلب باید انجام دهد را توضیح می ‌دهد و داوطلبان برای هر نقش 5 دقیقه و در مجموع برای انجام بخش گفتاری 20 دقیقه فرصت دارند.

4- مهارت نوشتاری (Writing): در بخش نوشتاری آزمون OET که مانند بخش گفتاری برای هر یک از 12 تخصص علوم پزشکی جداگانه طراحی می شود، داوطلب باید متنی را در قالب یک نامه در مدت 45 دقیقه بنویسد. همچنین داوطلب می تواند متن خود را در قالب پاسخ کتبA یک شکایت یا انتقاد در زمینه تخصصی خود بنویسد.

اعتبار آزمون OET در کانادا برای مهاجرت کادر درمان

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در زمینه بهداشت و درمان است و یکی از مهمترین مدارکی که برای مهاجرت شغلی کادر درمان الزامی است، مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر با نمره بالا است. چرا که پزشکان و شاغلان کادر درمان که به این کشور مهاجرت می کنند برای اینکه بتوانند با بیماران و سایر همکاران در محیط کار ارتباط برقرار کنند باید از مهارت زبان بالایی برخوردار باشند. در واقع پزشک تا نتواند با بیمار ارتباط کلامی برقرار کند نمی تواند مشکل بیمار را تشخیص داده و او را درمان کند، از این رو اولین قدم برای متقاضیان مهاجرت شغلی به کانادا در زمینه علوم پزشکی، تقویت مهارت زبان انگلیسی و کسب نمره بالا در آزمون زبان تخصصی ویژه شاغلان کادر درمان است.

همان طور که پیش تر گفته شد آزمون OET، آزمون ارزیابی مهارت زبان انگلیسی پزشکان، پرستاران و سایر شاغلان کادر درمان است که به صورت تخصصی برای سنجش توانایی متقاضیان در استفاده از زبان انگلیسی در محیط های کاری مرتبط با حوزه بهداشت و درمان طراحی شده است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

مراکز کانادا که مدرک OET را به رسمیت می شناسند

مدرک آزمون OET مورد پذیرش بسیاری از مراکز مختلف در کانادا می باشد که آزمون OET را به رسمیت می شناسند و نمره آزمون OET را به عنوان ملاک ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضیان می پذیرند.

مراکز کانادا که مدرک OET را به رسمیت می شناسند عبارتند از:

* هیئت ها و دانشکده های بهداشت و درمان

* کالج پزشکان و جراحان آلبرتا

* کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا

* کالج پزشکان و جراحان مانیتوبا

* کالج پزشکان و جراحان نیوفاندلند و لابراتوار OET

* کالج پزشکان و جراحان ساسکاچوان OET

* فدراسیون مقامات نظارتی پزشکی کانادا (FMRAC)

اگر تصمیم داری در آزمون OET تضمینی شرکت کنی و موفق به کسب نمره بالا در آزمون OET تضمینی بشی، از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اعتبار مدرک آزمون OET چقدر است؟

اعتبار آزمون OET برای هر 12 تخصص علوم پزشکی دو سال است و پس از دو سال، اعتبار آن به پایان می رسد و در صورتی که داوطلب برای مهاجرت شغلی نیاز به مدرک آزمون OET داشته باشد باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

نمره آزمون OET داوطلبان تقریباً 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون، از طریق صفحه شخصی ایجاد شده در سایت رسمی OET در اختیار داوطلبان قرار می‌ گیرد.

تا سال 2018 نمره آزمون OET داوطلبان در هر 12 تخصص از A تا E در پنج سطح طبقه بندی می شد. اما از سال 2018 نمره دهی آزمون OET تغییر کرد و اکنون نمره آزمون داوطلبان از امتیاز 0 تا 500 در پنج سطح مشخص می شود.

1- نمره 450-500

2- نمره 350-440

3 نمره 300-340

4 نمره 200-290

5- نمره 100-190

نمره 450 تا 500 بالاترین سطح آزمون است و در این سطح داوطلب از مهارت زبان قوی برای برقراری ارتباط با مخاطبان برخوردار است و 350 نمره قابل قبول است که از سوی مراکز درمانی، بیمارستان ها و غیره پذیرفته می شود.

یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

* هیئت ها و دانشکده های بهداشت و درمان

* کالج پزشکان و جراحان آلبرتا

* کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا

* کالج پزشکان و جراحان مانیتوبا

* کالج پزشکان و جراحان نیوفاندلند و لابراتوار OET

* کالج پزشکان و جراحان ساسکاچوان OET

* فدراسیون مقامات نظارتی پزشکی کانادا (FMRAC)

اعتبار مدرک آزمون OET در هر 12 تخصص دو سال است.

نتیجه آزمون OET تقریبا 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET پزشکی

* OET دندانپزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

بخش های اصلی آزمون OET عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

5/5 - (9 امتیاز)

15 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، بله آزمون OET به صورت آنلاین در ایران برگزار می شود. برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون OET تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت راهنمایی در مورد نحوه شرکت در آزمون OET تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر آزمون OET تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید

  1. سلام دوست عزیز، مدارک هویتی متقاضی مانند پاسپورت معتبر از مهمترین مدارک شرکت در آزمون OET تضمینی است. اگر برای شرکت در آزمون OET تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی دارید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون OET تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر آزمون OET تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×