فهرست مطالب

انواع آزمون آیلتس UKVI

انواع آزمون آیلتس UKVI شامل آیلتس UKVI آکادمیک، آیلتس UKVI جنرال، آیلتس لایف اسکیلز A1، آیلتس لایف اسکیلز A2 و آیلتس لایف اسکیلز B1 می باشد که هر یک برای اهداف مهاجرتی خاصی طراحی شده اند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد. برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. این آزمون در ساختار و محتوا با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال در محل برگزاری آزمون است. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک، همچنین آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی از جمله آزمون تافل (تافل IBT هوم ادیشن تضمینی)، آزمون OET و… شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آن 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد و از بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

  1. بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس (Reading)
  2. بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس (Listening)
  3. بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس (Writing)
  4. بخش گفتاری یا اسپیکنیگ آیلتس (Speaking)

 ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز که یکی از انواع آیلتس UKVI است، از دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آن 16 تا 22 دقیقه است.

آیلتس UKVI چیست؟

افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت دائم به کشور انگلستان مهاجرت کنند برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا اخذ انواع ویزای انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه، مراکز علمی و یا اداره مهاجرت انگلستان تعیین شده است.

افرادی که می خواهند به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید به زبان رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشند، از این رو شرکت در آزمون آیلتس UKVI و کسب نمره قابل قبول و ارائه مدرک آزمون آیلتس ضروری است و گواهی نامه آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای اخذ انواع ویزای انگلستان بشمار می رود.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

نحوه برگزاری آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI به دو صورت کامپیوتری (Computer Delivered) و کاغذی (Paper Based) انجام می شود و شما می توانید هنگام ثبت نام در آزمون آیلتس یکی از دو فرمت کامپیوتری یا کاغذی را انتخاب کنید. هیچ تفاوتی از نظر ساختار و نوع سوالات، نمره دهی و اعتبار آزمون کامپیوتری و کاغذی وجود ندارد و تنها تفاوت در نحوه برگزاری است. مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ در یک روز ارزیابی می شود و زمان برگزاری مهارت اسپیکینگ آیلتس از سوی موسسه برگزار کننده به داوطلبان اعلام خواهد شد، اما در برخی مواقع ممکن است هر 4 مهارت آیلتس در یک روز ارزیابی شود. در آزمون UKVI کامپیوتری مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ به صورت کامپیوتری انجام می شود و سپس مهارت اسپیکینگ به صورت حضوری و توسط اگزمینر آیلتس انجام خواهد شد.

ساختار آیلتس UKVI نیز مانند آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال از چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، شنیداری و گفتاری تشکیل شده است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد. ساختار و سوالات آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است، از این رو منابع آزمون آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است و زبان آموزان برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی برای شرکت در آیلتس UKVI می توانند از منابع آزمون آکادمیک و جنرال استفاده کنند. 

انواع آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و داوطلبان باید براساس اهداف مهاجرتی خود به انگلستان در یکی از انواع آیلتس UKVI شرکت کنند.

انواع آیلتس UKVI عبارتند از:

  • آیلتس UKVI Academic: افرای که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارند باید در آیلتس UKVI آکادمیک شرکت کنند.
  • آیلتس UKVI General Training: افرادی باید در آیلتس UKVI جنرال شرکت کنند که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند و یا دانش آموزانی هستند که می خواهند در مقاطع قبل از دانشگاه در این کشور تحصیل نمایند.
  • آیلتس UKVI Life Skills A1: افرادی که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند، ملحق شوند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 شرکت کنند و سطح A1 پایین ترین سطح آزمون آیلتس لایف اسکیلز است و مدت زمان انجام آن 16 تا 18 دقیقه است. آزمون آیلتس لایف اسکیلز در هر سه سطح فقط به صورت شفاهی و در یک روز توسط یک اگزمینر آیلتس و دو داوطلب انجام می شود.
  • آیلتس UKVI Life Skills A2 : افرادی که با ویزای خانوادگی در انگلستان اقامت دارند، باید برای تمدید ویزای (Family Member) در آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند. این آزمون فقط در انگلستان برگزار می شود و این آزمون به صورت شفاهی با یک اگزمینر و دو داوطلب و در مدت 20 دقیقه انجام می شود.
  • آیلتس UKVI Life Skills B1: آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند. این آزمون نیز مانند سطح A1 و A2 به صورت شفاهی و با یک اگزمینر و دو داوطلب در مدت زمان 22 انجام می شود.

باید بدانید آزمون آیلتس UKVI برای اخذ ویزای خانوادگی انگلستان و تمدید آن، اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان و…، آیلتس لایف اسکیلز را ارائه کرده است که ساختار بسیار ساده تری نسبت به آیلتس جنرال دارد و کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس را برای اخذ ویزای انگلستان آسان تر از گذشته کرده است و داوطلبان تنها با داشتن مهارت زبان انگلیسی در سطح A1 و A2 (سطح مبتدی و پایه) و سطح B1 (سطح متوسط) می توانند در آیلتس لایف اسکیلز قبول شوند و این یکی از مزایای آزمون آیلتس UKVI بشمار می رود.

در مورد انواع آزمون آیلتس UKVI باید به این نکته مهم توجه کنید، که نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان متفاوت است و حداقل نمره قابل قبول جهت اخذ ویزای انگلستان (ویزای تحصیلی، شغلی، خانوادگی و…) از سوی سفارت تعیین می شود.

برگزاری آیلتس UKVI در ایران

آزمون آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال و انواع آزمون تافل در ایران برگزار می شود، در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران برای داوطلبان ایرانی بسیار حائز اهمیت است و از مزایای شرکت در آزمون آیلتس بشمار می رود، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شود.

آیلتس UKVI برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. در مورد مراکز برگزاری آزمون آیلتس UKVI در ایران باید بدانید، موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آیلتس UKVI است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد. برای اطلاع از زمان برگزاری آیلتس UKVI در ایران می توانید به سایت موسسه مراجعه کنید.

در واقع آیلتس UKVI از نظر سوالات، محتوا، سطح دشواری و نمره دهی آزمون آیلتس با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است و محل برگزاری آزمون تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال است.

مدت اعتبار آیلتس UKVI

مدرک انواع آزمون آیلتس از جمله آیلتس UKVI به مدت 2 سال اعتبار دارد و دارندگان آن می توانند تا پیش از پایان اعتبار 2 ساله از مدرک خود برای اهداف مختلف مهاجرتی استفاده کنند، اما پس از آن باید مجددا در آزمون آیلتس شرکت کنند و مدرک جدید دریافت نمایند. همچنین در مورد اعتبار آیلتس لایف اسکیلز باید بدانید نتیجه این آزمون فقط مورد تایید سفارت انگلستان بوده برای اخذ ویزا است و کشورهای دیگر مدرک آیلتس لایف اسکیلز را نمی پذیرند.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر ، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آیلتس UKVI یکی از انواع آیلتس است که در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند.

آیلتس UKVI آکادمیک، آیلتس UKVI جنرال، آیلتس لایف اسکیلز A1، آیلتس لایف اسکیلز A2 و آیلتس لایف اسکیلز B1

افرادی که می خواهند به یکی از اعضای خانواده خود در انگلستان ملحق شوند، برای اخذ ویزای خانوادگی باید در آیلتس لایف اسکیلز A1 و برای تمدید ویزای خانوادگی در آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند.

مدت اعتبار آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال 2 سال است.

4.5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×