فهرست مطالب

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟

در طی سال های اخیر ایرانیان بسیاری علاقمند به مهاجرت به کشورهای پیشرفته و توسعه یافته برای کار و اشتغال هستند، از جمله مهاجرت پزشکان از ایران، از این رو یکی از مهمترین دغدغه های مهاجران ایرانی، یافتن بهترین کشور برای مهاجرت شغلی است.

اولین و در واقع مهمترین مرحله ی مهاجرت کاری ایرانیان یافتن بهترین کشور برای مهاجرت خواهد بود. بهترین کشور برای مهاجرت کاری براساس شرایط، تحصیلات، تمکن مالی، مهارت و تخصص های متقاضی تعیین می شود و متقاضی باید بازار کار کشور مقصد را براساس مهارت های خود بررسی کند.

به طور کلی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان، کشورهایی هستند که درآمد بیشتری برای تخصص و مهارت نیروی کار خارجی پرداخت می کنند و در خصوص مهارت متقاضی باید بازار کار مناسبی در کشور مقصد وجود داشته باشد و دستمزدی که در کشور مقصد به نیروی کار خارجی پرداخت می شود با مخارج و هزینه های زندگی در آن کشور هماهنگ باشد تا متقاضی بتواند با کار کردن در کشور مقصد هزینه های زندگی خود و خانواده اش را تامین کند.

همچنین ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای دیگری را دارند، باید با قانون کار کشور مقصد در خصوص شرایط اشتغال نیروی کار خارجی آشنا شوند و بررسی کنند، آیا در این کشور برای نیروی کار خارجی امنیت شغلی و درآمد بالا وجود دارد یا خیر و اینکه نرخ تورم، ثبات اقتصادی، نرخ بیکاری و میزان رضایت مندی از زندگی در این کشور چقدر است و با در نظر گرفتن برخی معیارها بهترین کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در خصوص مهاجرت شغلی پزشکان یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کن.

استفاده از حقوق شهروندی با مهاجرت کاری ایرانیان

یکی از مهمترین ویژگی های کشورهای خارجی برای مهاجرت کاری ایرانیان، اخذ اقامت و استفاده از حقوق شهروندی برای نیروی کار ایرانی است و اینکه متقاضی بتواند با اخذ ویزای کاری، برای دریافت ویزای همراه کاری نیز برای بستگان درجه یک یعنی همسر و فرزندان زیر 18 تا 22 سال خود درخواست دهد و برای آنها اقدام به اخذ ویزا و اقامت نماید. برخی کشورها برای نیروی کار ایرانی که با ویزای کار به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کرده اند و اجازه ی اقامت دارند، حقوق شهروندی بیشتری در نظر می گیرند و برخی کشورها برای نیروی کار خارجی حقوق شهروندی کمتری قائل می شوند.

صدور اجازه ی کار برای همسر متقاضی، اجازه ی تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور مقصد برای فرزندان زیر 18 سال، استفاده از خدمات درمانی رایگان از جمله حقوق شهروندی هستند که متقاضی با اخذ ویزای کاری می تواند از آنها استفاده کند. البته قوانین مهاجرت در کشورهای مختلف در خصوص استفاده از امکانات رفاهی، درمانی، تحصیلی و غیره توسط شهروندان خارجی که اقامت کشور مقصد را دارند، متفاوت است.

ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای خارجی را دارند، باید قوانین مهاجرت کشور مقصد را در خصوص استفاده از حقوق شهروندی به دقت بررسی کنند تا بتوانند بهترین کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند، تا با اشتغال و اقامت در کشور مورد نظر از امکانات بیشتری برخوردار شوند.

با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای تجاری ایتالیا و بهترین مسیر دریافت ویزای کاری ایتالیا مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید.

بهترین کشورها برای اخذ ویزای کاری برای ایرانیان

یکی از چالش های دیگر برای ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای دیگر را دارند، اخذ ویزای کاری کشور مقصد است. بنابراین بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کشورهایی هستند که با سهولت بیشتری ویزای کاری برای نیروی کار خارجی صادر می کنند، چرا که برخی از کشورهای پیشرفته برای صدور ویزای کاری برای مهاجران قوانین سختگیرانه ای اعمال می کنند، از این رو ممکن است متقاضی موفق به اخذ ویزای کاری نشود و درخواست وی مبنی بر صدور ویزای کاری از سوی اداره ی مهاجرت کشور مقصد رد شود.

کشورهایی که با سهولت بیشتری ویزای کاری صادر می کنند، کشورهایی هستند که با کمبود نیروی کار در زمینه ی تخصص و مهارت متقاضی مواجه هستند، بنابراین برای جذب نیروی کار خارجی قوانین آسانتری دارند را اعمال می کنند.

با توجه به آنچه گفته شد، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کشوری است که بازار کار خوبی در زمینه ی مهارت و تحصیلات متقاضی دارد و با کمبود نیروی کار محلی در حوزه ی مورد نظر مواجه است.

اگر از شاغلان کادر درمان هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای اروپایی مهارجرت کنی، برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل در زمینه مهاجرت شغلی کادر درمان با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان مسلمان

تبعیض نژاد از نظر ملیت، مذهب و غیره همیشه در بسیاری از کشورهای جهان، خصوصا کشورهای توسعه یافته مطرح بوده و برخی از کشورها برای ملیت یا مذهب خاصی تبعیض قائل می شوند و از صدور ویزا و ورود این افراد به خاک کشور خود اجتناب می کنند. بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان کشورهایی هستند که بدون توجه به نژاد، ملیت و مذهب افراد به تخصص و مهارت آنها توجه می کنند و برای نیروی کار ماهر و تحصیل کرده، ارزش زیادی قائل هستند.

آلمان، استرالیا، سوئیس، امارات، ژاپن، کانادا، انگلیس و بلژیک از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان هستند.

معیارهای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

مهمترین معیارها برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری، براساس اعلام سازمان همکاری توسعه اقتصادی (OECD) عبارتند از:

* حداقل درآمد نیروی کار خارجی

* رضایت شهروندان از زندگی

* تعادل میان کار و زندگی افراد

* نرخ بیکاری

* میزان امنیت شغلی

* نزدیکی کشور مقصد به ایران و سهولت اخذ ویزای کاری

* نسبت هزینه ملک به درآمد نیروی کار خارجی

اگر پرستاری هستی و تصمیم داری برای مهاجرت کاری اقدام کنی، برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران بهتره با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت شغلی مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

اخذ ویزای کاری برای ایرانیان

برای اینکه ایرانیان بتوانند برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری و غیره به کشورهای دیگر مهاجرت کنند، باید از اداره ی مهاجرت کشور مقصد ویزای مورد نظر را دریافت کند. شرایط و مدارک برای اخذ ویزای کاری برای کشورهای مختلف، متفاوت است و متقاضی باید شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری را براساس خواسته ی سفارت کشور مقصد فراهم نماید. متقاضی باید با دقت، مدارک لازم را فراهم نماید، چرا که در صورت نقص پرونده ی مهاجرت درخواست او برای اخذ ویزای کاری رد خواهد شد و متقاضی باید اقدام به تکمیل مدارک خود نماید و سپس برای اخذ ویزای کاری مجددا اقدام نماید و باید هزینه های بررسی پرونده را دوباره پرداخت کند.

اگر در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه مهاجرتی آلبرتا نمی دونی کلیک کن.

مزایای اخذ ویزای کاری برای ایرانیان

اخذ ویزای کاری برای ایرانیان مزایایی دارد که عبارتند از:

* ایرانیان می توانند بعد از چند سال کار و تمدید ویزای کاری، اقامت دائم کشور مقصد را برای خود و خانواده شان دریافت کنند.

* ایرانیانی که موفق به اخذ ویزای کاری شوند، می توانند برای بستگان درجه یک خود، ویزای همراه دریافت کنند.

* ایرانیان می توانند با داشتن ویزای کاری از ابتدای ورود به کشور مقصد مشغول به کار شوند.

* ایرانیان با اخذ ویزای کاری می توانند از مزایا و امکانات اقامتی مانند اجازه ی کار برای همسر و تحصیل رایگان برای فرزندان استفاده کنند.

* ایرانیانی که با ویزای کاری مهاجرت کرده اند، می توانند با کار در کشور مقصد در حوزه ی تخصص و تحصیلات خود درآمد بالایی کسب کنند.

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره از متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره اخذ اقامت کشورهای خارجی، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

بله، در حال حاضر بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر با صدور ویزای همراه،  امکان اقامت بستگان درجه یک متقاضی را در کشور مقصد فراهم کرده اند.

افرادی که متقاضی مهاجرت (تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و…) هستند می توانند همزمان یا پس از دریافت ویزای خود، برای بستگان درجه یک مانند همسر (یا شریک عرفی)، فرزندان زیر 18 تا 22 سال و والدین (در صورتی که تحت تکفل متقاضی باشند) ویزای همراه دریافت کند.

ویزای کاری جاب آفر زمانی صادر می شود که متقاضی از یک کارفرما در کشور مقصد دارای پیشنهاد شغلی باشد و در صورت واجد شرایط بودن، متقاضی می تواند اقدام به اخذ ویزای جاب آفر نماید.

ویزا در واقع اجازه ی ورود و اقامت در خاک کشورهای دیگر است که از سوی اداره ی مهاجرت کشورها برای متقاضیان صادر می شود که براساس هدف متقاضی از سفر به کشور مقصد نوع خاصی از ویزا مانند ویزای تحصیلی، شغلی ،سرمایه گذاری، توریستی و… برای متقاضی صادر می شود و تا زمان اعتبار ویزا دارنده ی آن می تواند در کشور مقصد اقامت نماید.

داشتن مدرک آزمون های معتبری مانند آیلتس، دولینگو gre, tolc, و تافل … می تواند یکی از امتیازات متقاضی کار و تحصیل در کشورهای دیگر باشد.

5/5 - (13 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، شرایط مهاجرت خانوادگی با توجه به قوانین مهاجرت کشورهای مختلف و شرایط شما مانند میزان تحصیلات، سن، تمکن مالی، سابقه کاری، تعداد فرزندان و غیره متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×