فهرست مطالب

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

یکی از مزایای آزمون تافل نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی برگزاری آزمون تافل در ایران است و داوطلبان می توانند در تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

آزمون تافل (TOEFL)

کارشناسان ما در این مطلب در خصوص آزمون تافل و همچنین تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، نیوزیلند، آمریکا، انگلیس، کانادا و غیره به رسمیت شناخته می شود.

داوطلبان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون تافل و افزایش آمادگی خود برای شرکت در آزمون، منابع آزمون تافل تضمینی را مطالعه کنند و یا در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO شرکت کنند.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا اقدام کنی، برای اطلاع از اعتبار مدرک آزمون تافل در کانادا کلیک کن.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل (TOEFL test) به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

تافل مگوش (magoosh)یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل 4 بخش لیسنینگ تافل (شنیداری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری)، رایتینگ تافل (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل IBT باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن نیز مشابه است و نمره آزمون داوطلبان از 0 تا 120 مشخص می شود.

به دلیل برگزاری تافل IBT هوم ادیشن در منزل، داوطلبان باید با قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن آشنا شوند، تا زمان شرکت در آزمون مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای قبولی در آزمون تافل تضمینی و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

ساختار آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین خدمات را برای تضمین قبولی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت از جمله آزمون تافل تضمینی را ارائه می دهند و با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با اطمینان و آرامش بیشتری در آزمون زبان شرکت کنی.

برای کسب نمره خوب در تافل می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشی تا با تقویت مهارت های چهارگانه این آزمون مانند یادگیری لغات ضروری تافل به روش کدینگ تضمینی و صد در صد قبول بشی!

برگزاری آزمون تافل در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET و آزمون PCE آزمون تافل IBT در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند در برخی شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، زنجان و تبریز در مراکز مجاز برگزار کننده (آموزشگاه امیربهادر، مرکز زبان ایرای، مجتمع فنی تهران و…) در این آزمون شرکت کنند.

برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی است و داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به صرف وقت و هزینه اضافی برای سفر به کشورهای دیگر را نیستند و می توانند در مراکز مجاز در ایران چندین مرتبه در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

برای دریافت لیست کامل  مراکز برگزار کننده آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

تاریخ های برگزاری آزمون تافل IBT در ایران

آزمون تافل IBT چندین مرتبه در ماه توسط موسسات دارای مجوز از سازمان ETS در ایران برگزار می شود.

سایت رسمی آزمون تافل، تاریخ و زمان برگزاری آزمون تافل در ایران را برای هر یک از موسسات مجاز برای برگزاری آزمون تافل در ایران اطلاع رسانی می کند و جدول زمان بندی را ارائه می دهد.

برای آگاهی با نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در آوریل 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

14 فروردین

2 آوریل

15 فروردین

3 آوریل

18 فروردین

6 آوریل

25 فروردین

13 آوریل

29 فروردین

17 آوریل

2 اردیبهشت

21 آوریل

5 اردیبهشت

24 آوریل

8 اردیبهشت

27 آوریل

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در می 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

12 ادریبهشت

1 می

15 ادریبهشت

4 می

22 ادریبهشت

11 می

29 ادریبهشت

18 می

6 خرداد

26 می

9 خرداد

29 می

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ژوئن 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

12 خرداد

1 ژوئن

13 خرداد

2 ژوئن

19 خرداد

8 ژوئن

27 خرداد

16 ژوئن

2 تیر

22 ژوئن

9 تیر

29 ژوئن

10 تیر

30 ژوئن

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در جولای 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

16 تیر

6 جولای

20 تیر

10 جولای

23 تیر

13 جولای

31 تیر

21 جولای

3 مرداد

24 جولای

7 مرداد

28 جولای

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در آگوست 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

13 مرداد

3 آگوست

17 مرداد

7 آگوست

27 مرداد

17 آگوست

31 مرداد

21 آگوست

3 شهریور

24 آگوست

تاریخ های برگزاری آزمون تافل در سپتامبر 2024

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

11 شهریور

1 سپتامبر

15 شهریور

4 سپتامبر

18 شهریور

7 سپتامبر

نکته: همچنین پس از ثبت نام تافل امکان لغو آزمون تافل و همچنین تغییر زمان یا مکان آزمون وجود دارد و داوطلبان پس از ثبت نام می توانند از شرکت در آزمون انصرف دهند و یا زمان و مکان آن را تغییر دهند. البته متقاضی برای تغییر زمان یا مکان آزمون تافل باید هزینه ی آن که 60 دلار است را پرداخت نماید.

اعلام نتایج آزمون تافل

نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون از طریق سایت ets.org منتشر شده و چند روز پس از زمان اعلام نتایج، فایل PDF کارنامه آزمون تافل در اختیار داوطلبان قرار گرفته و همچنین گزارش نتایج آزمون به موسسات و دانشگاه های تعیین شده توسط داوطلب ارسال می شود.

در زمان اعلام نتایج آزمون تافل یک ایمیل از سوی به شرکت کنندگان ارسال شده که منتشر شدن نتیجه آزمون را به آنان اطلاع می دهد. پس از آن داوطلبان می توانند به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون تافل مراجعه کرده و از امتیاز خود در آزمون باخبر شوند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی دانشگاه های معتبر آمریکا اقدام کنی، برای اینکه بدونی حداقل نمره تافل برای دانشگاه های آمریکا چقدره، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ثبت نام آزمون تافل

در صورتی که داوطلب موفق نشود در تاریخ تعیین شده در تافل ثبت نام کند، تاریخ مورد نظر بسته می شود و مهلت ثبت نام معمولی به پایان می رسد، اما یک فرصت دیگر برای ثبت نام تافل در تاریخ مورد نظر نیز وجود دارد که به آن تاریخ قرمز در آزمون تافل گفته می شود و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه ی اضافه تر معادل 40 دلار تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، با تاخیر در تافل ثبت نام کند و هزینه ثبت نام با تاخیر تافل 305 دلار است و متقاضی باید برای پرداخت هزینه تافل از سیستم ووچر یا کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کند.

نکته: ثبت نام با تاخیر در تافل فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است.

اگر متقاضی برای اولین مرتبه است که می خواهد در تافل ثبت نام کند باید به سایت ETS در بخش تافل مراجعه کند و ابتدا برای ساخت اکانت کاربری تافل اقدام کند و با وارد کردن اطلاعات شخصی و سایر اطلاعات خواسته شده و انتخاب مرکز و تاریخ آزمون و پرداخت هزینه تافل مراحل ثبت نام را تکمیل کند و لینک تایید ETS را که حاوی اطلاعات و لینک آزمون است را دریافت کند.

جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای 4گانه آزمون تافل می توانید در آزمون تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید و از تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا دراین باره مشاوره دریافت نمایید تا با شناخت اشتباهات رایج آزمون تافل و مرور آزمون آزمایشی از هولد شدنhold شدن) در آزمون اصلی جلوگیری کنید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید آزمون تافل (تافل آنلاین، تافل هوم ادیشن تضمینی) داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه نمرات قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

بله، آزمون تافل IBT در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، تبریز و زنجان در مراکز مجاز برگزار می شود.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

برای اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در سال 1401-1402 به متن مقاله مراجعه کنید.

نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون از طریق سایت ets.org منتشر شده و چند روز پس از زمان اعلام نتایج، فایل PDF کارنامه آزمون تافل در اختیار داوطلبان قرار گرفته و همچنین گزارش نتایج آزمون به موسسات و دانشگاه های تعیین شده توسط داوطلب ارسال می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

20 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در سال 2023 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، اگر منظور شما ثبت نام در آزمون آزمایشی تافل سازمان سنجش است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و همچنین دریافت مشاوره رایگان در مورد ثبت نام تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، مدت زمان کلی انجام آزمون تافل بین 3 ساعت و 30 دقیقه تا 4 ساعت است. برای اطلاع دقیق از مدت زمان انجام هر یک از بخش های تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، مدت زمان کلی انجام آزمون تافل بین 3 ساعت و 30 دقیقه تا 4 ساعت است. برای اطلاع دقیق از مدت زمان انجام هر یک از بخش های تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام آزمون تافل در ایران وجود دارد و شما می توانید به سایت ETS مراجعه کنید و با ایجاد حساب کاربری در آزمون تافل ثبت نام کنید. اگر برای شرکت در آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی دارید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران در سال 1401 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، بله آزمون تافل یکی از معدود آزمون های زبان بین المللی است که در ایران برگزار می شود. اگر برای شرکت در آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی دارید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×