فهرست مطالب

آزمون تافل جونیور

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است که آزمون تافل جونیور (JUNIOR) برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل (TOEFL)

برای اینکه بدونید تافل جونیور (JUNIOR) چیه و چه کاربردی داره تا انتهای مطلب با ما باشید.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلی از جمله اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی افراد ارائه می کند و کسب مدرک تافل با نمره بالا نشان دهنده توانایی بالای افراد در مهارت های زبان انگلیسی است.

یکی از مهمترین مزایای تافل، اعتبار بالای آن در بسیاری از کشورهای دنیا است. مدرک آزمون تافل از اعتبار جهانی برخوردار است و تقریبا در تمام کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود و معیاری برای سنجش دانش زبان انگلیسی افراد محسوب می شود، از این رو آزمون تافل در تمام نسخه های ارائه شده در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد و مزایای داشتن آزمون تافل از جمله اعتبار بالای آن موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری در تمام گروه های سنی با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند.

موسسه ETS علاوه بر نسخه های تافل برای بزرگسالان، آزمون تافل جونیور (JUNIOR) و تافل پریمیر (PRIMARY) را نیز برای کودکان و نوجوانان ارائه کرده است و کودکان و نوجوانان می توانند با شرکت در این آزمون ها سطح مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند و بتوانند نمره خوب در تافل را کسب نمایند.

همان طور که گفته شد موسسه ETS آزمون تافل (TOEFL test) را در نسخه های مختلفی ارائه می دهد که عبارتند از:

1- آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

برای اطلاع از آخرین تغییرات تافل کلیک کن.

2- آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

3- آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

4- آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

5- آزمون تافل ITP: تافل آی تی پی، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و … طراحی شده است.

6- آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

7- آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

8- تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

برای دریافت بهترین راهکارها برای کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو ببینی.

نکته: در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت به جز تافل جونیور و تافل پریمیر که دارای شرط سنی هستند و فقط کودکان و نوجوانان (8 تا 16 سال) می توانند در این آزمون ها شرکت کنند برای شرکت در سایر نسخه های تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند. جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای خود در هر چهار اسکیل آزمون تافل می توانید در آزمون آزمایشی تافل (تافل ماک) شرک کنید.

آزمون تافل جونیور (تافل نوجوانان)

اغلب زبان آموزانی که در آزمون تافل جونیور شرکت می کنند، قصد ادامه تحصیل در مدارس خارج از کشور را دارند و می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان یا سایر کشورها به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

تافل جونیور برای زبان آموزان 11 تا 16 ساله ارائه می شود و برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی وجود دارد و فقط نوجوانان 11 تا 16 سال می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

در حال حاضر تافل جونیور در بیش از 50 کشور به صورت کاغذی (کتبی) و کامپیوتری برگزار می شود. مدرک تافل جونیور با سطوح CEFR تطبیق داده می شود و نمره تافل جونیور بهترین معیار برای سنجش مهارت زبان انگلیسی زبان آموزان نوجوان است.

تافل جونیور در 2 نسخه ارائه می شود:

1- آزمون استاندارد تافل جونیور: آزمون استاندارد به صورت کتبی و کاغذی برگزار می شود و مهارت های درک مطلب (ریدینگ تافل) و شنیداری (لیسنینگ تافل) و صورت و معنای زبانی را ارزیابی می کند و مهارت های نوشتاری (رایتینگ تافل) و گفتاری (اسپیکینگ تافل) مورد سنجش قرار نمی گیرد. این آزمون در هر بخش 42 سوال و در مجموع 126 سوال دارد و مدت زمان انجام آن یک ساعت و 55 دقیقه است و مقیاس نمره هر بخش 200 تا 300 می باشد.

2- آزمون تافل جونیور comprehensive: این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود و هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می دهد، از این رو مدرک تافل جونیور comprehensive از اعتبار بالاتری برخوردار است و مورد پذیرش بسیاری از مراکز آموزشی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی هم چنین تفاوت آزمون تافل و آیلتس برای اپلای و مهاجرت با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

همان طور که گفته شد تافل جونیور به دو صورت کتبی و کامپیوتری ارائه می شود، که ساختار و نحوه نمره دهی آنها با هم متفاوت است.

نمره آزمون تافل جونیور استاندارد (کتبی) ۶۰۰ تا ۹۰۰ می باشد و نمره آزمون تافل جونیور comprehensive  (کامپیوتری) ۱ تا ۶ است. در صورتی که زبان آزمون برای اهداف مهاجرتی و ادامه تحصیل در خارج از کشور در این آزمون شرکت می کند بهتر است در تافل جونیور comprehensive که به صورت کامپیوتری برگزار می شود و هر چهار مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند شرکت کنند، چرا که این آزمون جدیدتر است و از اعتبار بالاتری برخوردار است و مدارس و مراکز آموزشی آن را به راحتی می پذیرند.

اعتبار مدرک تافل جونیور (JUNIOR)

مدت اعتبار مدرک تافل در تمام نسخه های آن از جمله تافل جونیور موقتی بوده و تنها 2 سال اعتبار دارد و پس از گذشت 2 سال اعتبار آن منقضی می شود و در صورتی که متقاضی به مدرک تافل خود نیاز داشته باشد باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

بهتره برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر (Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (آزمون تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (آزمون تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون تافل جونیور برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نوجوانان 11 تا 16 ساله برگزار می شود و فقط افراد 11 تا 16 سال می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

مدت اعتبار تافل جونیور مانند سایر نسخه های تافل 2 سال است.

نمره آزمون تافل جونیور استاندارد (کتبی) ۶۰۰ تا ۹۰۰ می باشد و نمره آزمون تافل جونیور comprehensive  (کامپیوتری) ۱ تا ۶ است.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×