فهرست مطالب

آزمون آزمایشی تافل – تافل ماک

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

آزمون تافل ماک (TOEFL Mock Exam) آزمون آزمایشی تافل

آزمونی شبیه‌سازی شده برای آمادگی داوطلبان جهت آزمون اصلی تافل است که شامل تمامی قسمت‌های آزمون تافل یعنی  (Reading, Listening, Speaking, Writing)  می باشد و به کلاینت کمک می‌کند تا با فرمت و نحوه آزمون اصلی آشنا شود.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT

 آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

تافل هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT

 آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

می تونی با کارشناسای شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری درباره قبولی در آزمون تافل تضمینی در ایران مشاوره بگیری.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials)

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل (TOEFL test) را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

اهمیت آزمون تافل ماک | آزمون آزمایشی تافل

اگر می‌خواهید برای آزمون تافل اصلی آماده شوید، آزمون تافل ماک که آزمون آزمایشی تافل است می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای آمادگی متقاضی باشد. با انجام این آزمون، با فرمت و تکنیک‌ های پاسخگویی به سوالات آشنا می شوید و می توانید از این نمره‌ برای ارزیابی سطح زبان خود استفاده کنید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید تا بتوانید در آزمون اصلی عملکرد بهتری داشته باشید. اما نتایج آن تضمینی برای نتایج آزمون تافل اصلی نخواهدبود.

جهت مطالعه مقاله شرایط شرکت در آزمون تافل با ما همراه باشید.

 با انجام آزمون تافل ماک، می‌توانید نیازهای خود در زمینه زبان انگلیسی را شناسایی کنید و با تمرین بیشتر، به سطح بالاتری از زبان انگلیسی دست یابید. شما می‌توانید این تست‌ها را به صورت آنلاین یا با استفاده از کتاب‌های مرتبط با آزمون تافل در محیط خانه با کمترین استرس انجام دهید و آمادگی بیشتری پیدا کنید

جهت آمادگی بیشتر شما می‌توانید از دوره‌های آموزشی تافل مانند کلاس‌های حضوری یا آنلاین، جلسات گروهی، منابع آموزشی، کتاب‌های درسی، ویدئوهای آموزشی و سایر منابع آموزشی استفاده کنید.

آزمون تافل ماک (TOEFL Mock Exam)

آزمونی شبیه‌سازی شده برای آمادگی داوطلبان جهت آزمون اصلی تافل است که شامل تمامی قسمت‌های ساختار آزمون تافل یعنی  (Reading, Listening, Speaking, Writing)  می باشد و به کلاینت کمک می‌کند تا با فرمت و نحوه آزمون اصلی آشنا شوند تا درک بهتری از سوالات و تکنیک‌های پاسخگویی داشته باشند. شما می توانید با استفاده از نرم‌افزار TOEFL iBT Mock Test با همان رابط کاربری همه جزییات آزمون اصلی را از نظر سرعت تایپ، زمانبندی، توضیحات و … تجربه کنید.

آزمون آزمایشی تافل آنلاین در یک روز و ساعت مشخص برگزار می‌شود و همه شرایط آزمون مطابق با استانداردهای ETS است.

انجام آزمون تافل ماک می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با فرمت و نحوه آزمون تافل باشد، تا در زمان آزمون، بهتر و سریعتر به سوالات پاسخ دهید، زیرا با انجام تستهای مکرر، به شناخت بهتری از سوالات می‌رسید و با تمرین، به سوالات آشناتر شده و سرعتتان در پاسخگویی به سوالات بالا می‌رود.

بخش های آزمون تافل ماک

آزمون تافل ماک از چهار بخش تشکیل شده است و هر بخش دارای سوالات چندگزینه‌ای است. هر بخش بیش از یک بار پخش می‌شود و داوطلبان می‌توانند پاسخ خود را در کارت پاسخ درج نمایند.

بخش شنیداری (Listening)

این بخش زمانی معادل ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می باشد.در این زمان شما شنونده‌ی ۶- ۹ فایل صوتی خواهید بود و باید به ۳۴ تا ۵۱ سوال پاسخ دهید.

بخش خواندن (Reading)

 شامل سوالات چندگزینه‌ای است که در مورد متونی هستند که داوطلبان باید آن‌ها را بخوانند. این بخش به منظور ارزیابی توانایی داوطلب در درک متون، تشخیص جزئیات و خلاصه کردن ایده‌ها طراحی شده است.

بخش نوشتاری-گفتاری (Writing-Speaking)

 دو بخش جداگانه دارد که هر بخش برای داوطلبان چهارچوبی در نظر گرفته شده است.

در بخش نوشتاری، کلاینت باید یک مقاله حدود ۳۰۰ الی۳۵۰ کلمه درباره یک موضوع خاص بنویسد و

در بخش گفتاری، باید به سوالاتی که از داوطلب می‌پرسند، پاسخ دهد. در این بخش نیز، چهارچوبی برای پاسخ دادن به سوالات وجود دارد و داوطلب باید در زمان محدود، پاسخ خود را ضبط نمایند.

زمان استراحت نیز پس از سوالات مربوط به بخش ریدینگ و لیسنینگ، ۱۰ دقیقه خواهدبود.

هزینه امتحان آزمون آزمایشی تافل

هزینه ثبت نام در آزمون تافل، ۲6۵ دلار آمریکاست.

 اما آزمون آزمایشی حدوداً ۷ دلار است. هزینه آزمون آزمایشی تافل با توجه به آموزشگاه یا نوع برگزاری آزمون متفاوت است.

با خرید کد ووچر آزمون آزمایشی، در وبسایت ets.org می توانید ثبت‌نام نمایید و پس از وارد کردن کد خریداری شده، در آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید.

پس از ثبت نام یک ایمیل شامل فاکتور خرید و همچنین کد فعال سازی (ووچر) برای شما ارسال خواهد شد. به راحتی از طریق راهنمایی های موجود می توانید کد خود را فعال و در زمان دلخواه در آزمون (های) خود شرکت کنید.

زمان اعلام نتیجه آزمون تافل ماک

کارنامه آزمون آزمایشی تافل ماک (MOCK) بعد از حداکثر 3 الی 4 روز کاری از طریق ایمیل برای شما ارسال می گردد.

در این کارنامه، مهارت ها و نمره شما در چهار بخش اصلی آزمون ارزیابی و نشان داده می شود.

می توانید جهت دریافت مشاوره درباره تفاوت تافل IBT با تافل PBT  با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی تافل (آزمون تافل ماک)

  1. راهی آسان و کم هزینه برای ارزیابی و سنجش آمادگی خود در آزمون تافل اصلی
  2. شناخت نقاط ضعف و قوت مهارتهای 4گانه خود برای آزمون جهت ارتقای نمرات
  3. داشتن تجربه شرایط مشابه آزمون تافل آنلاین
  4. مرور و شناخت سوالات آزمون تافل آنلاین
  5. کنترل و کاهش استرس برای آزمون اصلی

زمان برگزاری آزمون آزمایشی تافل ماک

شرکت در آزمون آزمایشی آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر می باشد. اما پس از ثبت کد ووچر در سامانه آزمون، فقط دو هفته زمان دارید در آزمون ثبت نام شده شرکت کنید

مدت زمان آزمون تافل ماک نیز حدودا 3 ساعت است.

در صورت قطعی اینترنت پس از وصل شدن می توانید به امتحان خود مجدد ادامه دهید. اما در صورت رفرش صفحه باید از ابتدا به سوالات آزمون پاسخ دهید.

این آزمون کاملا به روز و مطابق با قوانین ETS و معتبر می باشد

وب سايت efset.org با بالاترین استانداردهای دانشگاهی داراي آزمون هاي آزمايشي تافل است. این یک تست رايگان است که حدودا ۲ ساعت زمان آزمون است و به متقاضی امتیاز دقیقی برای بخش هاي reading  و listening می‌دهد. اين تست بخش هاي speaking و writing را ندارد. اما از آنجا که رايگان است و امتیاز شما را ذخیره می‌کند، می‌توانید از آن در طول دوره آماده‌سازی براي تافل به عنوان یک ابزار ارزیابی خود استفاده کنید.

می تونی با کارشناسای شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس و درباره اشتباهات رایج در آزمون تافل نحوه قبولی در آزمون تافل تضمینی در ایران مشاوره بگیری.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) و قوانین شرکت در آزمون تافل ibt داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.افراد متقاضی ممکن است با اهداف متفاوتی در آزمون تافل شرکت کنند، مانند تحصیل در خارج از کشور، دریافت ویزا، مهاجرت تحصیلی و … اما باید بدانند برای هدف خود نمره خوب در تافل چه نمره ای است، متقاضیان می توانند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا جهت دریافت به روزترین اطلاعات آزمون ها در ارتباط باشند.

آزمونی شبیه‌سازی شده برای آمادگی داوطلبان جهت آزمون اصلی تافل است که شامل تمامی قسمت‌های آزمون تافل می باشد.

با خرید کد ووچر آزمون آزمایشی، در وبسایت ets.org می توانید ثبت‌نام نمایید و پس از وارد کردن کد خریداری شده، در آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید.

آزمون تافل ماک دارای چهار بخش  (Reading Listening, Speaking, Writing)  می باشد.

شرکت در آزمون آزمایشی آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر می باشد. اما پس از ثبت کد ووچر در سامانه آزمون، فقط دو هفته زمان دارید در آزمون ثبت نام شده شرکت کنید

5/5 - (15 امتیاز)

8 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×