فهرست مطالب

آزمـون تافل ITP

آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی 

تافل ITP یکی از نسخه های آزمون تافل است که توسط موسسه ETS منتشر می شود. در حال حاضر تافل ITP به صورت کاغذی برگزار می شود و نسخه ی آنلاین آن موجود نمی باشد، از این رو برای شرکت در آزمون تافل ITP نیاز به سیستم کامپیوتری نمی باشد.

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را در خصوص یکی از نسخه های آزمون تافل (آزمون تافل ITP) بیان کرده اند و اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر برای شرکت در آزمون تافل دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های جهان است و تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند. متقاضیان می توانند جهت آمادگی قبل از آزمون در تافل ماک نیز ثبت نام و شرکت نمایند و با علم و اطلاع از اینکه نمره خوب در تافل برای دانشگاه مقصد چه نمره ای است بتوانند در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

موسسه ETS آزمون تافل (TOEFL test) را در چند نسخه ارائه می دهد، که عبارتند از:

1- آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

2- آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): آزمون تافل IBT هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل IBT است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

3- آزمون تافل کاغذی (کتبی) یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. البته تافل کتبی فقط در جایی برگزار می شود که امکان برگزاری تافل آنلاین وجود نداشته باشد.

4- آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

5- آزمون تافل ITP جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ ها، دانشگاه‌ ها و… طراحی شده است.

6- آزمون تافل پریمیر (Primary) و تافل جونیور (Junior) برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی (کودکان و نوجوانان) برگزار می شود.

7- تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

آزمون تافل ITP چیست؟

آزمون TOEFL ITP یا

(Institutional Testing Program) Test Of English as a Foreign Language یکی از نسخه های آزمون تافل است که توسط موسسه ETS منتشر می شود. در حال حاضر تافل ITP به صورت کاغذی برگزار می شود و نسخه ی آنلاین آن موجود نمی باشد، از این رو برای شرکت در آزمون تافل ITP نیاز به سیستم کامپیوتری نمی باشد.

آزمون تافل ITP در دو سطح متوسط تا پیشرفته (سطح 1) و سطح مقدماتی تا متوسط (سطح 2) برگزار می شود.

تافل ITP اغلب برای مراکز آموزشی، سازمان ها دانشگاه ها برای استفاده داخلی طراحی شده است. مثلا اگر یک سازمان بخواهد سطح زبان انگلیسی کارمندان خود را ارزیابی کند.

ساختار تافل ITP

سطح 1: آزمون تافل ITP شامل سه بخش است که در سطح 1 یعنی سطح متوسط تا پیشرفته آزمون در مجموع 140 سوال پرسیده می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 115 دقیقه است.

1- 50 سوال در بخش Listening

2- 40 سوال در بخش Structure and Written Expression

3- 50 سوال در بخش Reading Comprehension

سطح 2: در سطح مبتدی تا متوسط تافل ITP در مجموع 95 سوال مطرح می شود و مدت زمان انجام آزمون 70 دقیقه است.

1- 30 سوال در بخش Listening

2- 25 سوال در بخش Structure and Written Expression

3- 40 سوال در بخش Reading Comprehension

در سوالات تافل ITP موضوعات بسیار متنوعی مطرح می شود مانند موضوعات آکادمیک، مشکلات دانشجویی، موضوعات عمومی و بازرگانی و غیره.

تمام نسخه های آزمون تافل مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را که شامل خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و گرامر است را ارزیابی می کنند.

برای دریافت منابع آزمون تافل و بهترین راهکارها برای قبولی صد در صد در تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

هولد شدن آزمون تافل

بسته به نوع آزمون تافل، داوطلبان نمرات خود را در یک بازه زمانی مشخص و معمولا بدون تاخیر دریافت می‌کنند. زمان در اینجا نقش بسیار مهمی دارد. به‌ویژه برای افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه‌هایی هستند که زمان پذیرش آن‌ها محدود است. با این حال، ممکن است شرایطی پیش بیاید که متقاضی به دلایل خاصی نمرات تافل خود را به‌موقع دریافت نکند. یکی از این موارد  on hold شدن در تافل (هولد شدن در تافل) است. این وضعیت به این معنی خواهد بود که نمرات آنها در حالت بررسی اداری قرار دارد.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشـاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

تافل ITP در دو سطح متوسط تا پیشرفته (سطح 1) و سطح مقدماتی تا متوسط (سطح 2) برگزار می شود.

در سه بخش آزمون تافل ITP در مجموع 140 سوال پرسیده می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 115 دقیقه است. 50 سوال در بخش Listening و 40 سوال در بخش Structure and Written Expression و 50 سوال در بخش Reading Comprehensio

در سطح 2 تافل ITP در مجموع 95 سوال مطرح می شود و مدت زمان انجام آزمون 70 دقیقه است.

1- 30 سوال در بخش Listening

2- 25 سوال در بخش Structure and Written Expression

3- 40 سوال در بخش Reading Comprehension

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×