فهرست مطالب

تکنیک های تقویت ریدینگ تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

برای تقویت مهارت خواندن و ریدینگ تافل IBT راهکارها و تکنیک های بسیاری ارائه شده است بنابراین داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند، می توانند با به کارگیری تکینک های تقویت ریدینگ تافل شانس موفقیت خود را برای کسب نمره بالا در بخش ریدینگ تافل افزایش دهند.

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل از 0 تا 120 نمره دارد و نمره کلی تافل از مجموع هر یک از 4 بخش تافل به دست می آید که هر بخش از 0 تا 30 نمره دارد. داوطلبان برای موفقیت در آزمون تافل و کسب نمره بالا باید بتوانند در هر 4 بخش تافل نمره خوبی کسب کنند. استفاده از تکنیک های تقویت مهارت های تافل در هر یک از بخش های آزمون بهترین راهکار برای کسب نمره خوب است، از این رو برای آشنایی با تکنیک های تقویت ریدینگ تافل تا انتهای مطلب با ما باشید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود؛ همچنین مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری در سراسر دنیا با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است که عبارتند از:

تافل IBT یا تافل آنلاین

تافل IBT هوم ادیشن

تافل PBT یا تافل کاغذی

تافل ITP

تافل اسنشیالز

تافل جونیور (تافل نوجوانان 11 تا 16 سال)

تافل پریمیر (تافل کودکان 8 تا 11 سال)

آزمون تافل مگوش (magoosh): تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

مدت اعتبار مدرک تافل در نسخه های مختلف 2 سال است و پس از 2 سال فاقد اعتبار خواهد بود. آزمون تافل 50 مرتبه در سال برگزار می شود و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و فقط باید بین دو آزمون 12 روز فاصله باشد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند.

بخش های مختلف آزمون تافل عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT، از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان برای هر متن به 10 سوال جواب می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 54 تا 72 دقیقه است.

2- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری یا لسینینگ تافل آی بی تی شامل 6 تا 7 قسمت است و داوطلبان برای هر قسمت به 5 تا 6 سوال پاسخ می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 41 تا 57 دقیقه است.

3- بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری آزمون تافل IBT پس از یک استراحت ۱۰ دقیقه ای آغاز می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 17 دقیقه می باشد. در بخش اسپیکینگ تافل داوطلبان باید به 4 سوال پاسخ بدهند.

4- بخش نوشتاری (Writing): چهارمین بخش آزمون تافل IBT بخش نوشتاری است. در بخش رایتینگ تافل داوطلبان باید به دو سوال مختلف در مدت 50 دقیقه پاسخ دهند.

کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی کار آسانی نیست، اما کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا با ارائه راهکارها و تکنیک های تقویت تافل به شما کمک می کنند تا با کسب نمره بالا در تافل تضمینی بهترین نتیجه رو بگیری.

بخش ریدینگ تافل IBT

بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان برای هر متن به 10 سوال جواب می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 54 تا 72 دقیقه است.

بخش ریدینگ تافل IBT تنها بخش آزمون تافل است که برخلاف بخش های دیگر تافل محدودیت زمانی برای پاسخگویی به سوالات آن وجود ندارد و برای جواب دادن به سوالات برای هر سوال وقت مشخصی داده نمی شود.

هر متن در این بخش تقریبا 700 کلمه است، البته متن های جداگانه می ‌توانند کمی طولانی ‌تر یا کوتاه ‌تر باشند.

به طور کلی متن های بخش ریدینگ تافل آزمون به سه دسته تقسیم می شوند، که عبارتند از:

1- متون روایتی (Narrative): مانند روایت یک اتفاق و رویداد تاریخی یا زندگی نامه مشاهیر

2- متون تفسیری (Exposition): متون تفسیری یک موضوع خاص را تفسیر و تشریح می کنند.

3- متون استدلالی (Argumentative): در این نوع متن، نویسنده نظر و عقاید خود را در مورد یک موضوع خاص بیان می کند و برای دفاع از نظر خود دلیل می آورد.

در بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT ده نوع سوال مختلف از داوطلبان پرسیده می شود و داوطلبان برای کسب نمره بالا باید با این ده نوع سوال آشنایی کامل داشته باشند. این ده سوال به طور کلی در سه دسته طبقه بندی می شود:

1- اطلاعات پایه

2- سوالات استنتاجی

3- سوالات Reading to Learn

همچنین در مورد نمره دهی ریدینگ تافل باید گفت، بخش ریدینگ نیز مانند سایر بخش های تافل از 0 تا 30 نمره دارد و برای تعیین نهایی داوطلب، عملکرد سایر داوطلبان در این بخش نیز تاثیرگذار است.

به دلیل اهمیت نمره تافل برای اپلای تحصیلی بهتره برای شرکت در آزمون تافل تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

راهکارهای تقویت ریدینگ تافل IBT

برخی تکنیک های تقویت ریدینگ تافل عبارتند از:

موضوعات مختلف را بخوانید

یکی از راهکارهای تقویت ریدینگ تافل خواندن فعالانه است، باید سعی کنید روزانه خواندن متون انگلیسی را تمرین کنید، برای خواندن باید از موضوعات مختلف مانند مقالات خبری، داستان های کوتاه و غیره استفاده کنید.

لغات علمی و آکادمیک را بیاموزید

از آنجایی که متون آزمون تافل اغلب علمی و آکادمیک هستند باید روی یادگیری و افزایش دایره لغات آکادمیک خود تمرکز کنید.

دایره لغات زبان انگلیسی را گسترش دهید

برای کسب نمره بالا در آزمون تافل باید دایره لغات خود را گسترش دهید. برای اینکه بتوانید در بخش های مختلف تافل به سوالات به درستی پاسخ دهید باید لغات زیادی بدانید. برای گسترش دامنه لغات می توانید از ریشه لغات و کلمات مترادف، متضاد و کلمات هم خانواده، پسوندها و پیشوندها استفاده کنید. همچنین اگر در یادگیری و به خاطر آوردن لغات تافل مشکل دارید می توانید برای یادگیری لغات از روش کدینگ استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یادگیری لغات ضروری تافل به روش کدینگ کلیک کنید.

درک ایده های اصلی متن

برای خواندن متون ریدینگ تافل نیازی نیست که معنی تمام لغات را بفهمید و آنها را درک کنید، بلکه فقط کافی است ایده های اصلی متن و نکات مهم هر پاراگراف را پیدا کنید و کلمات مهم و کلیدی را هایلایت کنید.

در آزمون های آزمایشی شرکت کنید

یکی دیگر از راهکارهای تقویت ریدینگ تافل علاوه بر مطالعه منابع آزمون تافل، شرکت در آزمون های آزمایشی است، شرکت در آزمون های آزمایشی تافل مانند تافل TPO شما را بیشتر با نمونه سوالات تافل و فضای واقعی آزمون تافل اصلی آشنا می کند. همچنین آزمون های ژنتی تافل از جمله آزمون های آزمایشی معتبر تافل هستند که می توانید برای تقویت مهارت های مختلف تافل از جمله مهارت ریدینگ در آزمون آنلاین تافل ژنتی شرکت کنید.

برای خواندن متون انگلیسی از تایمر استفاده کنید

یکی از چالش های آزمون تافل (TOEFL test)، پاسخگویی به سوالات در مدت زمان محدود است و باید بتوانید در مدت زمان تعیین شده در بخش ریدینگ، متون انگلیسی را بخوانید و به سوالات پاسخ دهید، از این رو باید بتوانید زمان خود را مدیریت کنید، تا پیش از پایان وقت آزمون در این بخش به تمام سوالات پاسخ دهید، بنابراین بهتر است هنگام خواندن متون انگلیسی از تایمر استفاده کنید و سرعت خواندن خود را بررسی کنید.

یافتن لغات کلیدی

باید بتوانید در هنگام خواندن متون ریدینگ تافل، لغات کلیدی را پیدا کنید؛ اسامی خاص اغلب لغات کلیدی هستند. در واقع لغات کلیدی می توانند فعل، اسم یا صفت باشند و حروف اضافه و حروف تعریف هرگز لغات کلیدی متن نیستند.

با دریافت بهترین راهکارها برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل(تافل هوم ادیشن) آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

اسامی خاص اغلب لغات کلیدی هستند. در واقع لغات کلیدی می توانند فعل، اسم یا صفت باشند و حروف اضافه و حروف تعریف هرگز لغات کلیدی متن نیستند.

1- متون روایتی (Narrative): مانند روایت یک اتفاق و رویداد تاریخی یا زندگی نامه مشاهیر

2- متون تفسیری (Exposition): متون تفسیری یک موضوع خاص را تفسیر و تشریح می کنند.

3- متون استدلالی (Argumentative): در این نوع متن، نویسنده نظر و عقاید خود را در مورد یک موضوع خاص بیان می کند و برای دفاع از نظر خود دلیل می آورد.

در بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT ده نوع سوال مختلف از داوطلبان پرسیده می شود. این ده سوال به طور کلی در سه دسته طبقه بندی می شود: 1– اطلاعات پایه 2– سوالات استنتاجی 3– سوالات Reading to Learn

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×