فهرست مطالب

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو

آزمون دولینگو صـد در صـد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) 

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو به صورت آنلاین است و باید ابتدا در سایت دولینگو عضو شوید و بعد از ثبت نام در آزمون دولینگو 21 روز فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، اگر تا 21 روز در آزمون شرکت نکنید، پس از این مدت هزینه ثبت نام به شما مسترد نمی شود.

آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلب می تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان یک ساعت برای پاسخگویی به سوالات فرصت دارند و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و همچنین مدت اعتبار آن دو سال است.

امروزه داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی چند سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو مانند آزمون آیلتس و تافل تضمینی برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، اما برخلاف آزمون تافل و آیلتس که مهارت ها در بخش های جداگانه ای مطرح می شود، در آزمون دولینگو مهارت ها در یک آزمون و بدون بخش بندی انجام می شود.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

ساختار آزمون دولینگو (Duolingo) شامل سه بخش است و سوالات آزمون مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند و مدت زمان انجام آزمون دولینگو 60 دقیقه است. متقاضیان کسب نمره بالا در بخش لیسنینگ می توانند با اطلاع و تمرین مهمترین نکات لیسنینگ دولینگو با شناخت نقاط ضعف خود و تسلط بر آنها به بهترین نمره در این بخش دست یابند 

برای آزمون دولینگو ۱۲ نوع سوال مختلف طراحی شده است که ۱۰ نوع سوالات در بخش تطبیقی Adaptive بوده و دو نوع دیگر در انتهای آزمون قرار دارند. تمامی سوالات در نمره دهی آزمون دولینگو موثر ولی دو بخش آخر در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.

همچنین در سیستم نمره دهی در آزمون دولینگو نتیجه آزمون از 10 تا 160 نمره دارد و در بازه های 10 تا 55 (سطح پایه)، 60 تا 85 (سطح متوسط)، 90 تا 115 (سطح بالای متوسط) و 120 تا 160 (سطح پیشرفته) طبقه بندی می شود.

در خصوص ساختار آزمون دولینگو باید بدانید پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون دولینگو از 2 آوریل 2024، یک سوال تعاملی در بخش رایتینگ و یک سوال Fill in the Blanks (جای خالی را پر کنید) به سوالات آزمون دولینگو اضافه شده است و تغییراتی نیز در بخش Read and Select به وجود آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

شرکت در کلاس های آمادگی دولینگو در موسسات معتبر زبان به صورت حضوری یا آنلاین، مطالعه منابع آزمون دولینگو که شامل کتاب ها و منابع آنلاین است، مدیریت زمان، شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو، گسترش دایره لغات انگلیسی و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ دولینگو و سایر بخش های آزمون است.

اطلاع از 5 نکته مهم در آزمون دولینگو به متقاضیان کمک می کند تا با شناخت و رفع نقاط ضعف خود در برگزاری آزمون اصلی بهترین نتیجه را کسب نمایند.

مراحل ثبت نام در آزمون دولینگو

پیش از ثبت نام در آزمون دولینگو باید ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه کنید که شامل پاسپورت و مدارک شناسایی عکس دار است و سپس اقدام به ثبت نام در آزمون دولینگو بنمایید.

مراحل ثبت نام در آزمون دولینگو به ترتیب زیر می باشد:

1- ابتدا وارد سایت رسمی دولینگو به آدرسenglishtest.duolingo.com  شوید و در بالای صفحه، گزینه‌ sign up  را کلیک کنید. سپس اطلاعات خود را که شامل ایمیل و سن است وارد کنید و یک رمز عبور برای حساب کاربری خود تعیین کنید.

2- در این مرحله می توانید با نام کاربری و اکانت خود وارد سایت دولینگو ‌شوید. در صفحه ‌ی اول سه گزینه Try the test (امتحان کردن)، Purchase the test (خرید آزمون)، Take the test (شرکت در آزمون) وجود دارد.

با انتخاب گزینه Try the test می توانید در یک آزمون آزمایشی دولینگو شرکت کنید که مدت زمان آن 15 دقیقه است و با شرکت در آزمون آزمایشی با نحوه برگزاری آزمون اصلی دولینگو بیشتر آشنا می شوید و شرکت در این آزمون فرصت خوبی برای بررسی امکانات و تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون اصلی است.

در صورتی که گزینه Purchase the test را انتخاب کنید وارد صفحه ی خرید آزمون می شوید. در صفحه جدیدی که باز می شود دو گزینه تک آزمون و دو آزمون وجود دارد. با انتخاب گزینه تک آزمون می توانید فقط یک بار آزمون بدهید و با انتخاب گزینه دو آزمون می توانید دو بار در آزمون دولینگو شرکت کنید.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر باید هزینه آزمون را با یکی از کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت پرداخت کنید. هزینه‌ شرکت در تک آزمون ۴۹ دلار است و هزینه‌ شرکت در دو آزمون در مجموع ۷۸ دلار است که برای هر آزمون ۳۹ دلار می‌ شود.

3- بعد از خرید حق شرکت در آزمون دولینگو، در صفحه‌ اول وبسایت دولینگو، گزینه‌ ی Take the test فعال می ‌شود و با انتخاب این گزینه می توانید وارد مرحله ی شرکت در آزمون شوید.

مهلت شرکت در آزمون دولینگو

پس از ثبت نام در آزمون دولینگو یکی از سوالاتی که برای داوطلبان مطرح می شود، در مورد مهلت شرکت در آزمون پس از ثبت نام است. چند روز پس از ثبت نام می توانم در آزمون دولینگو شرکت کنم؟

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون دولینگو می توانند تا 21 روز پس از ثبت نام در آزمون شرکت کنند و در صورتی که تا 21 روز در آزمون شرکت نکنند، هزینه ای که پرداخت کرده اند به آنها مسترد نمی شود و اگر بخواهند در آزمون شرکت کنند باید دوباره ثبت نام کنند و هزینه ی آن را پرداخت کنند.

هزینه‌ شرکت در تک آزمون دولینگو ۴۹ دلار و هزینه‌ شرکت در دو آزمون در مجموع ۷۸ دلار است. نحوه پرداخت هزینه ی آزمون دولینگو همان طور که گفته شد، با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت است، همچنین می توانید برای پرداخت هزینه آزمون از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

چند مرتبه می توانم در آزمون دولینگو شرکت کنم؟

یکی از مزایای آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون دولینگو، آیلتس و تافل تضمینی امکان شرکت در آزمون بیشتر از یک بار است و در صورتی که داوطلب پس از دریافت نتیجه نمرات خوبی کسب نکرده باشد، می تواند مجددا برای شرکت در آزمون ثبت نام کند و یک بار دیگر با آمادگی بیشتر در آزمون شرکت کرده و شانس خود را برای کسب نمره بالا امتحان کند.

برای شرکت مجدد در آزمون دولینگو باید حداکثر برای دو آزمون در یک دوره ی 30 روزه نتایج تایید شده دریافت کنید. تاریخ شرکت مجدد در آزمون از تاریخ اتمام اولین آزمون تاییده شده شروع می شود.

متقاضیان کسب نمره بالا در بخش رایتینگ در آزمون دولینگو با اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ دولینگو می توانند با شناخت و رفع نقاط ضعف خود در آزمون اصلی بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون ناتی، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون دولینگو مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر آزمون دولینگو، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند. 

پس از ثبت نام در آزمون دولینگو 21 روز فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید.

خیر اگر پس از ثبت نام تا 21 روز در آزمون دولینگو شرکت نکنید هزینه ای به شما مسترد نمی شود و برای شرکت در آزمون دولینگو باید دوباره ثبت کنید و هزینه آن را پرداخت کنید.

هزینه‌ شرکت در تک آزمون دولینگو ۴۹ دلار و هزینه‌ شرکت در دو آزمون در مجموع ۷۸ دلار است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×