فهرست مطالب

مراکز برگزاری آزمون آیلتس UKVI

در مورد مراکز برگزاری آزمون آیلتس UKVI در ایران باید بدانید، موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزاری آیلتس UKVI است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد و سایر موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس مجاز به برگزاری آیلتس UKVI در ایران نمی باشند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد. برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

 • آیلتس جنرال (General): آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است.
 • آیلتس آکادمیک (Academic): آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.
 • آزمون آیلتس UKVI: افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. این آزمون در ساختار، محتوا، نمره دهی، مدت اعتبار و سطح دشواری با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال در محل برگزاری آزمون است.

آزمون آیلتس UKVI چیست؟

افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت دائم به کشور انگلستان مهاجرت کنند برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا اخذ انواع ویزای انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه، مراکز علمی و یا اداره مهاجرت انگلستان تعیین شده است.

آیلتس UKVI برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند، در واقع برگزاری آیلتس UKVI در ایران از مهمترین مزایای آزمون آیلتس UKVI برای داوطلبان ایرانی بشمار می رود، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شود.

آزمون آیلتس UKVI به دو صورت کامپیوتری (Computer Delivered) و کاغذی (Paper Based) انجام می شود و مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس UKVI مانند بسیاری از آزمون های بین المللی از جمله آزمون تافل (آزمون تافل IBT هوم ادیشن) 2 سال است.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون دولینگو، OET، تافل، آیلتس و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

انواع آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و داوطلبان باید براساس اهداف مهاجرتی خود به انگلستان در یکی از انواع آیلتس UKVI شرکت کنند.

انواع آیلتس UKVI عبارتند از:

 • آیلتس Academic UKVI: افرای که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارند باید در آیلتس UKVI آکادمیک شرکت کنند.
 • آیلتس UKVI General Training: افرادی باید در آیلتس UKVI جنرال شرکت کنند که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند و یا دانش آموزانی هستند که می خواهند در مقاطع قبل از دانشگاه در این کشور تحصیل نمایند.
 • آیلتس UKVI Life Skills A1: افرادی که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند، ملحق شوند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 شرکت کنند.
 • آیلتس UKVI Life Skills A2: افرادی که با ویزای خانوادگی در انگلستان اقامت دارند، باید برای تمدید ویزای (Family Member) در آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند، بنابراین لایف اسکیلز A2 فقط در انگلستان برگزار می شود.
 • آیلتس UKVI Life Skills B1 : آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند.

نکته مهمی که در مورد انواع آیلتس UKVI باید بدانید این است که نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان متفاوت است و برای اخذ هر یک از انواع ویزای انگلستان باید موفق به کسب حداقل نمره تعیین شده از سوی سفارت انگلستان شوید.

ساختار آیلتس UKVI

ساختار آزمون آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال مانند آیلتس آکادمیک و جنرال و بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون OET تضمینی شامل 4 بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کندکه شامل:

 1. بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس (Reading)
 2. بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس (Listening)
 3. بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس (Writing)
 4. بخش گفتاری یا اسپیکنیگ آیلتس (Speaking)

ساختار، سوالات، سطح دشواری و نمره دهی آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است، بنابراین منابع آزمون آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است و داوطلبان می توانند از منابع آزمون آکادمیک و جنرال برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود برای شرکت در آیلتس UKVI استفاده کنند.

ساختار آیلتس لایف اسکیلز که یکی از انواع آیلتس UKVI است، شامل ارزیابی مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس است و از سه بخش تشکیل شده است. این آزمون به صورت شفاهی با یک اگزمینر آیلتس و دو داوطلب به مدت 16 تا 22 دقیقه برگزار می شود. در این آزمون دو داوطلب با هم آزمون می دهند و نمره هر یک مستقل از دیگری محاسبه می شود. در واقع تفاوت در ساختار و اعتبار آزمون مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

مراکز برگزاری آیلتس UKVI در ایران

در مورد مراکز برگزاری آزمون های بین المللی در ایران از جمله انواع آزمون آیلتس باید بدانید، سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز برگزاری آزمون های بین المللی در ایران است و موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس باید مجوز برگزاری آزمون را از سازمان سنجش دریافت کرده باشند، در غیر این صورت فعالیت آنها جهت برگزاری آزمون آیلتس غیرقانونی و فاقد اعتبار خواهد بود. همان طور که گفته شد، آزمون آیلتس UKVI فقط در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود، بنابراین مراکز برگزار کننده آیلتس UKVI در ایران علاوه بر اخذ مجوز از سازمان سنجش باید مورد تایید سفارت انگلستان نیز باشند.

در حال حاضر موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس UKVI در ایران است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد. موسسه آزمون ایرسافام به نمایندگی از IDP Education  استرالیا، انواع آزمون آیلتس از جمله آیلتس UKVI را با بهترین کیفیت در شهرهای مختلف ایران مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت و تبریز برگزار می کند. همچنین این موسسه با سابقه برگزاری بیش از 1500 آزمون آیلتس، یکی از معروف ترین مراکز IDP در سراسر دنیا نیز بشمار می رود. برای اطلاع از زمان برگزاری آیلتس UKVI در ایران می توانید به سایت موسسه مراجعه کنید.

 • آدرس شعبه مرکزی موسسه ایرسافام: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان شهید میرزاپور، قلندری شمالی، بن بست ساناز، پلاک 3
 • شماره تلفن: 02175292
 • سایت موسسه: www.irsafam.com

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظرتون در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

ساختار آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال همانند آیلتس آکادمیک و جنرال است و از چهار بخش رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ تشکیل شده است و ساختار آیلتس لایف اسکیلز که یکی از انواع آیلتس UKVI است شامل ارزیابی دو مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ می باشد.

آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال و آیلتس لایف اسکیلز A1، آیلتس لایف اسکیلز A2، آیلتس لایف اسکیلز B1

مدرک آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال 2 سال اعتبار دارد.

در حال حاضر موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس UKVI در ایران است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد. موسسه آزمون ایرسافام به نمایندگی از IDP Education  استرالیا، انواع آزمون آیلتس از جمله آیلتس UKVI را در شهرهای مختلف ایران برگزار می کند.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×