فهرست مطالب

مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مزایای آزمون تافل نسبت به سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است داوطلبان می توانند با انتخاب یکی از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران هنگام ثبت نام، در آزمون تافل IBT شرکت کنند.

آزمون تافل (TOEFL)

کارشناسان ما در این مطلب در خصوص آزمون تافل (TOEFL test) و همچنین مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری جهت کسب نمره خوب در تافل دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

تافل مگوش (magoosh)یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

همچنین اعتبار مدرک آزمون تافل در هر سه نسخه مانند آزمون آیلتس دو سال است و پس از دو سال اعتبار آن منقضی می شود.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT ادیشن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون تافل تضمینی مطلع شو

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی شامل 4 بخش لیسنینگ تافل (شنیداری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری)، رایتینگ تافل (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن نیز یکسان است و نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

نکته: آزمون تافل IBT از سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و از سال 2006 برگزاری تافل CBT متوقف گردید. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری برگزار می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT تافل CBT است.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل IBT باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به کمک و راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای قبولی در آزمون تافل تضمینی و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

به دلیل اهمیت نمره تافل برای اپلای تحصیلی، کسب نمره بالا در آزمون تافل بسیار حائز اهمیت است، از این رو داوطلبان برای اینکه بتوانند موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی شوند می توانند منابع آزمون تافل تضمینی را مطالعه کرده و همچنین در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO شرکت کنند.

نکته: یکی از مزایای آزمون تافل امکان اعتراض به نمره تافل است و داوطلبان می توانند به نمره دو بخش گفتاری و نوشتاری تافل اعتراض کنند و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.

اسامی مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران

آزمون تافل برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود.

در واقع برگزاری تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی است.

مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران عبارتند از:

1- سازمان سنجش آموزش کشور

آدرس: تهران، خیابان کریم خان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی و سپهبد قرنی، پلاک 218، طبقه همکف، واحد TOEFL

وب سایت: http://www.sanjesh.org

تلفن: 9821-88922242

2- موسسه آزمون های بین المللی نگار

آدرس: تهران، کارگرشمالی- نرسیده به بلوار- نبش کوچه عبدی نژاد – ساختمان زبان نگار

وب سایت:  WWW.TOEFLNEGAR.CO

ایمیل: INFO@TOEFLNEGAR.COM

تلفن: 021439420

3- مجتمع آموزشی امیربهادر

آدرس: تهران نرسیده به میدان ولیعصر ، قبل از وزارت بازرگانی ، بن بست صدف ، ساختمان امیر بهادر

وب سایت:  : http://www.amirbahador.co و http://www.amirbahador.org

تلفن: 33-8919021

4- موسسه فرهنگی علامه سخن

آدرس: تهران، ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، پلاک 35

وب سایت: www.asmdi.ir

تلفن: 88794506-88880686

5- مجتمع فنی تهران

آدرس: تهران، سعادت آباد بالاتر از میدان کاج بلوار بهزاد شمالی نبش باغستان یکم پلاک 44

وب سایت: http://www.mftsite.com

تلفن: 22090001

6- مرکز زبان ایران

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، پلاک 31

7- دانشگاه اصفهان

آدرس: دانشگاه اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، درب شمالی دانشگاه، ساختمان اداره کل آموزش

8- دانشگاه صنعتی اصفهان

آدرس: طبقه همکف ساختمان کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه زبان

9- دانشگاه شیراز

آدرس: میدان ارم پردیس، دانشگاه شیراز (معروف به خوابگاه)، کتابخانه ی میرزای شیرازی

10- دانشگاه آمل

آدرس: مازندران، آمل، کیلومتر 5 جاده هراز، صندوق پستی 731

وب سایت: http://ets.shomal.ac.ir

تلفن: 1- 2122720

11- دانشگاه ارومیه

وب سایت: https://www.urmia.ac.ir

12- دانشگاه تبریز

آدرس: تبریز، بلوار 29 بهمن، خ امام خمینی، دانشگاه تبریز

وب سایت: http://www.tabrizu.ac.ir

13- مرکز گسترش انفورماتیک استان زنجان IBT

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، جنب بانک مسکن

اگر از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی و همچنین ارسال گزارش نمره تافل تضمینی (ریپورت تافل) اطلاعی نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ثبت نام آزمون تافل

در صورتی که داوطلب موفق نشود در تاریخ تعیین شده در تافل ثبت نام کند، تاریخ مورد نظر بسته می شود و مهلت ثبت نام معمولی به پایان می رسد، اما یک فرصت دیگر برای ثبت نام تافل در تاریخ مورد نظر نیز وجود دارد که به آن تاریخ قرمز در آزمون تافل گفته می شود و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه ی اضافه تر معادل 40 دلار تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، با تاخیر در تافل ثبت نام کند و هزینه ثبت نام با تاخیر تافل 305 دلار است و متقاضی باید برای پرداخت هزینه تافل از سیستم ووچر یا کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کند.

نکته: ثبت نام با تاخیر در تافل فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است.

برای ثبت نام در آزمون تافل ابتدا به سایت ETS مراجعه کنید از بین آزمون های زبان، گزینه TOFEL IBT را انتخاب کرده و یک اکانت کاربری بسازید. برای تکمیل فرم مورد نظر به اطلاعات گذرنامه خود نیاز دارید.

برای اطلاع از مراکز برگزار کننده و تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران باید به بخش Test Centers and dates سایت ETS مراجعه کنید. پس از مشخص کردن تاریخ و مکان برگزاری آزمون تافل، باید هزینه آزمون را به صورت پرداخت آنلاین با کارت اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت انجام دهید.

همچنین پس از ثبت نام تافل امکان لغو آزمون تافل و همچنین تغییر زمان یا مکان آزمون وجود دارد و داوطلبان پس از ثبت نام می توانند از شرکت در آزمون انصرف دهند و یا زمان و مکان آن را تغییر دهند. البته متقاضی برای تغییر زمان یا مکان آزمون تافل باید هزینه ی آن که 60 دلار است را پرداخت نماید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای 4گانه آزمون تافل می توانید در آزمون تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید و از تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا دراین باره مشاوره دریافت نمایید تا با شناخت اشتباهات رایج آزمون تافل و مرور آزمون آزمایشی از هولد شدنhold شدن) در آزمون اصلی جلوگیری کنید.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون تافل یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در مراکز بسیاری در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود.

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

مدت اعتبار مدرک آزمون تافل در هر نسخه 2 سال است.

ساختار و قالب آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن هیچ تفاوتی با هم ندارد و هر دو از چهار بخش درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و گفتاری تشکیل شده اند و تنها تفاوت آنها در محل برگزاری آزمون است.

5/5 - (8 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران در سال جدید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، مراکز برگزاری آزمون تافل در تهران عبارتند از: سازمان سنجش، موسسه آزمون های بین المللی زبان نگار، مجتمع آموزشی امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، مجتمع فنی تهران، مرکز زبان ایران. برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، مراکز برگزاری آزمون تافل در تهران عبارتند از: سازمان سنجش، موسسه آزمون های بین المللی زبان نگار، مجتمع آموزشی امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، مجتمع فنی تهران، مرکز زبان ایران. برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در سال 1401 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در سال 1401 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل مراکز مجاز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، بله آزمون تافل یکی از معدود آزمون های زبان بین المللی است که در ایران برگزار می شود. اگر برای شرکت در آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی داری برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در سال 2023 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت آدرس مرکز تافل مشهد و همچنین دریافت مشاوره رایگان در مورد کسب نمره قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×