LOGO -HOO

فهرست مطالب

منابع آزمون تافل

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق رو تجربه کنی باید بدونی با توجه به هدفی که برای مهاجرت داری، در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، بنابراین بهتره با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

برای تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل (TOEFL) در هر سه نسخه شامل 4 بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE، آزمون BEC، آزمون PTE و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا متقاضی باید در آزمون تافل شرکت کنه و موفق به کسب نمره بالا در آزمون بشه، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را برای تضمین قبولی در آزمون تافل به شما معرفی می کنه.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است. که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش ساختاری (Structure)

3- بخش شنیداری ((Listening

4- بخش نوشتاری (Writting)

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT در بخش ساختار آزمون این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

نمره آزمون تافل IBT بین 0 تا 120 امتیاز است و این نمره از مجموع نمرات هر بخش آزمون تافل آی بی تی به دست می ‌آید که نمره هر بخش 30 امتیاز است و همچنین نمره آزمون تافل PBT بین 310 تا 677 امتیاز است.

آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد و نمره قابل قبول از سوی دانشگاه، مراکز علمی و سازمان درخواست مدرک تافل تعیین می شود، اما به طور کلی نمره 85 تا 90 برای تافل آی بی تی و نمره بالای 550 برای تافل پی بی تی نمره خوبی محسوب می شود.

میخوای در کوتاهترین زمان، بهترین نتیجه رو تضمینی بگیری؟

اعلام نتایج آزمون تافل

نتایج آزمون تافل تقریبا 7 تا 10 روز پس از برگزاری آزمون برای داوطبان ایمیل می شود و نتیجه آزمون داوطلبان به طور رسمی 13 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

مدرک آزمون تافل در هر سه نسخه آن 2 سال اعتبار دارد و پس از پایان این مدت فاقد اعتبار خواهد بود و متقاضی باید در صورت نیاز به مدرک تافل مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت نماید.

همچنین هزینه ای که متقاضی، زمان ثبت نام در آزمون تافل پرداخت می کند، مجوز ارسال گواهی نامه آزمون به چهار دانشگاه است و در صورتی که بخواهد نتیجه ی آزمون خود را به بیش از چهار دانشگاه ارسال نماید، باید به ازای صدور هر گواهی نامه مبلغی را پرداخت کند.

منابع زبان انگلیسی برای تضمین قبولی در آزمون تافل

همان طور که گفته شد مدرک آزمون تافل با نمره قابل قبول یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی و یا مقاصد دیگر مهاجرتی مانند مهاجرت شغلی و غیره بسیار حائز اهمیت است و کسب نمره بالا در آزمون تافل شانس متقاضی را برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا و یا دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خارجی را افزایش می دهد؛ از این رو افزایش آمادگی برای تضمین قبولی در آزمون تافل بسیار اهمیت دارد و متقاضی می تواند با مطالعه منابع معتبر و جامع آزمون تافل موفق به کسب نمره بالایی در آزمون شود.

می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی صد در صد در آزمون تافل هر سوالی داری بپرسی.

کتاب های جامع برای تضمین قبولی در آزمون تافل

از بهترین کتاب های جامع برای آمادگی و تضمین قبولی در آزمون تافل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کتاب راهنمای رسمی ETS برای تافل (ETS Official Guide to the TOEFL Test)

2- کتاب کرکینگ تافل IBT (Cracking the TOEFL IBT)

3- تافل IBT پریمیر (TOEFL IBT Premier)

کتاب های تخصصی برای تضمین قبولی در آزمون تافل

کتاب های تخصصی که برای تضمین قبولی در آزمون تافل در بخش های تخصصی آزمون طراحی شده اند عبارتند از:

1- سوالات رسمی تافل IBT

2- سوالات تمرینی برای تافل (Practice Exercises for the TOEFL)

3- لغات ضروری تافل (Essentila Words for the TOEFL)

4- کتاب 240 نمونه گفتار

5- کتاب 240 نمونه نوشتار

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

کتاب های گرامر برای تضمین قبولی در آزمون تافل

بهترین کتاب های زبان انگلیسی برای تقویت گرامر و تضمین قبولی در آزمون تافل عبارتند از:

1- راهنمای گرامر تافل (TOEFL Grammar Guide)

2- کتاب آبی گرامر و علایم نگارشی (The Blue Book of Grammar and Punctuation)

3- تنها کتاب گرامر که شما نیاز دارید (The Only Grammar Book You ll Ever Need)

4- کتاب تمرین کامل می کند.

فرهنگ لغت انگلیسی برای تضمین قبولی در آزمون تافل

کتاب های مناسب برای تقویت لغات انگلیسی برای تضمین قبولی در آزمون تافل عبارتند از:

1- فرهنگ لغت آکسفورد (Oxford Dictionary of English)

2- فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جدید (New Oxford American Dictionaty)

3- فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جیبی (Pocket Oxford American Dictionary & Thesaurus)

4- گنجینه آکسفورد زبان انگلیسی (Oxford Thesaurus of English)

سایر منابع زبان انگلیسی برای تضمین قبولی در آزمون تافل

از دیگر منابع زبان انگلیسی برای تضمین قبولی در آزمون تافل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تافل لانگمن

تافل کمبریج

تافل دلتا

آزمون های آنلاین کمبریج تافل

آزمون های آنلاین بارونز تافل

آزمون های آنلاین TPO تافل

 

منابع آنلاین رایگان برای تضمین قبولی در آزمون تافل

سایت ETS یکی از منابع مفید برای تقویت زبان انگلیسی جهت شرکت در آزمون تافل است. ایت سایت طیف گسترده ای از منابع مانند سوالات و تمرین های رایگان از آزمون های گذشته و تست های تمرینی رایگان برای تضمین قبولی در آزمون تافل را در اختیار داوطلبان قرار می دهد و متقاضیان می توانند سوالات را برای تمرین و مرور دانلود کنند.

همچنین راهنمای مطالعه برای بخش های مختلف آزمون، دسترسی به پاسخ های نوشتاری و گفتاری آزمون امکان پذیر است. داوطلبان می توانند با تمرین این تست ها و سوالات، نقاط قوت و ضعف خود را برای تضمین قبولی در آزمون تافل ارزیابی کنند.

علاوه بر سایت ETS بسیاری از سایت های دیگر نیز وجود دارند که لیست لغات، نمونه موضوعات و اعلان ها، سوالات آزمون و تست های تمرین را برای تضمین قبولی در آزمون تافل ارائه می دهند؛ از جمله این سایت ها می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

* سایت Maggoosh

* سایت Quizlet

* سایت Learn4Good

* سایت Nonstopenglish

* سایت Purdue

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

برخلاف بسیاری از آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون BEC، آزمون PTE، آزمون CAE و غیره که در ایران برگزار نمی شود، در حال حاضر فرمت تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن در ایران برگزار می شود، اما امکان برگزاری آزمون تافل به صورت کاغذی وجود ندارد.

آزمون تافل در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان و غیره در مراکز رسمی برگزاری آزمون تافل که دارای مجوز رسمی از مرکز ETS هستند، برگزار می شود.

 تضمین صد در صد قبولی مشاوره بگیری.

برای تضمین قبولی در آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بهتره با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

در حال حاضر در ایران فرمت تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن برگزار می شود و امکان برگزاری آزمون تافل به صورت کاغذی وجود ندارد.

آزمون تافل در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان و غیره در مراکز رسمی برگزاری آزمون تافل که دارای مجوز رسمی از مرکز ETS هستند، برگزار می شود.

کتاب هایی که برای بخش های تخصصی آزمون تافل طراحی شده اند عبارتند از:

1- سوالات رسمی تافل IBT

2- سوالات تمرینی برای تافل (Practice Exercises for the TOEFL)

3- لغات ضروری تافل (Essentila Words for the TOEFL)

4- کتاب 240 نمونه گفتار

5- کتاب 240 نمونه نوشتار

کتاب های مناسب برای تقویت لغات انگلیسی عبارتند از:

1- فرهنگ لغت آکسفورد (Oxford Dictionary of English)

2- فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جدید (New Oxford American Dictionaty)

3- فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جیبی (Pocket Oxford American Dictionary & Thesaurus)

4- گنجینه آکسفورد زبان انگلیسی (Oxford Thesaurus of English)

شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×