فهرست مطالب

منابع آزمون آیلتس اکسپرس

از مهمترین منابع آزمون آیلتس اکسپرس می توان به مجموعه کتاب‌ های  IELTS Express اشاره کرد. این مجموعه در دو سطح متوسط (Intermediate) و بالاتر از متوسط (Upper Intermediate) ارائه شده است و کلیه نکات مهم و مفاهیم کاربردی را به‌ طور کامل آموزش می ‌دهد. مجموعه IELTS Express شامل فایل های صوتی و ویدیویی و کتاب الکترونیک (PDF) می باشد.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

آزمون آیلتس در موسسات و مراکز معتبر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود و برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آیلتس برای داوطلبان ایرانی است. داوطلبان می توانند بدون محدودیت، هر تعداد که بخواهند در آزمون آیلتس شرکت کنند. آیلتس هر ماه 4 مرتبه و در یک سال 48 مرتبه برگزار می شود، همچنین گواهی نامه آیلتس به مدت 2 سال اعتبار دارد و پس از این مدت اعتبار آن منقضی می شود.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 نسخه ی دیگری از آیلتس به نام آزمون آیلتس لایف اسکیلز نیز ارائه شد، که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند. انواع آزمون آیلتس لایف اسکیلز شامل: آیلتس لایف اسکیلز A1، آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 و آیلتس لایف اسکیلز B1 می باشد که هر یک برای هدف خاصی طراحی شده است.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. این آزمون در ساختار و محتوا با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و تنها تفاوت آن در محل برگزاری آزمون است. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی از جمله آزمون تافل (تافل IBT هوم ادیشن تضمینی)، آزمون OET و… شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

 1. بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس (Reading)
 2. بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس (Listening)
 3. بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس (Writing)
 4. بخش گفتاری یا اسپیکینگ آیلتس (Speaking) 

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز نیز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

آیلتس اکسپرس (IELTS Express) چیست؟

آیلتس اکسپرس (IELTS Express) یک دوره ی سریع برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال است که به صورت آنلاین برگزار می شود. دوره آیلتس اکسپرس شامل 45 روز است و به صورت گام به گام، مهارت های رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس را در بر می گیرد.

زبان آموزانی که تصمیم دارند در دوره آیلتس اکسپرس شرکت کنند، باید دارای حداقل سطح زبان متوسط یا Intermediate باشند که در آزمون آیلتس شامل نمره 5 و در تافل IBT (تافل آنلاین) نمره 68 و تافل کاغذی نمره 520 است.

آیلتس اکسپرس شامل بیش از 100 تمرین و حدود 200 صفحه آموزشی، توضیحات و نمونه هایی برای هر تکنیک، نکات آیلتس و استراتژی های مطالعه و تعاریف کلمات نا آشنا است. شرکت در این دوره موجب افزایش اعتماد به نفس و سرعت عمل در پاسخ دادن به سوالات آیلتس و در نتیجه افزایش نمره آیلتس داوطلبان می شود.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار دوره آیلتس اکسپرس

دوره آیلتس اکسپرس 45 روز و به صورت آنلاین می باشد و دسترسی به دوره بسیار آسان است، چرا که داوطلبان می توانند هر روز هفته و به صورت شبانه روزی از این دوره استفاده کنند. دوره آیلتس اکسپرس 25 ساعت مطالعه آنلاین می باشد که شامل چهار بخش گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب (خوانداری) است و مهارت ها در این دوره دارای ساختاری گام به گام و ساده است.

برای اینکه بتوانید نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنید باید از راهکارهای مختلفی برای تقویت مهارت های آیلتس استفاده کنید، مانند استفاده از مهارت پارافریزینگ در آیلتس، شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، شرکت در دوره TTC آیلتس و…

قسمت نوشتاری دوره بخش اول

 • خواندن نمودارها
 • شناسایی روندها
 • برنامه ریزی برای نگارش بخش اول
 • معیارهای ارزیابی
 • توصیف یک فرایند
 • برنامه ریزی و نگارش بخش اول

قسمت خوانداری دوره (درک مطلب)

 • تکنیکهای مهارت خوانداری
 • بررسی کوتاه و مختصر
 • اطلاعات خاص
 • دیدگاه و پرسش های تکمیل خلاصه مطلب

قسمت نوشتاری دوره بخش دوم

 • خواندن نمودارها
 • شناسایی روندها
 • برنامه ریزی برای نگارش بخش دوم
 • معیارهای ارزیابی
 • توصیف یک فرایند

قسمت شنیداری دوره

 • تکنیک های مهارت شنیداری
 • بخش 1: مکالمه دو نفره
 • بخش 2: سخنرانی انفرادی
 • بخش 3: مکالمه گروهی
 • بخش 4: سخنرانی، مباحثه و یا جلسه تمرینی

قسمت گفتاری دوره

 • تمرین هدایت شده
 • بخش اول آزمون
 • بخش دوم آزمون
 • بخش سوم آزمون
 • روان صحبت کردن و انسجام
 • منبع لغات
 • محدوده و دقت در صحبت کردن
 • خلاصه تلفظ

منابع آزمون آیلتس اکسپرس

همان طور که می دانید اولین گام برای موفقیت در آزمون آیلتس مطالعه نمونه سوالات استاندارد و منابع آزمون آیلتس است، بنابراین اگر قصد دارید برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود برای شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال در دوره آیلتس اکسپرس ثبت نام کنید، باید برای تهیه منابع آزمون آیلتس اکسپرس اقدام کنید. سایت های معتبر بسیاری منابع آزمون آیلتس اکسپرس را ارائه می دهند و شما می توانید بدون دردسر و معطلی منابع آزمون آیلتس اکسپرس را به صورت آنلاین خریداری کنید و منابع آیلتس اکسپرس به راحتی در دسترس زبان آموزان قرار گرفته است.

از جمله مهمترین منابع آزمون آیلتس اکسپرس کتاب ‌های IELTS Express می باشد. مطالعه کتاب های IELTS Express برای کسب نمره 5 آیلتس و بالاتر بسیار مفید است و در موفقیت شما در آزمون آیلتس کمک بسزایی می کند.

مجموعه کتاب‌ های  IELTS Expressدر دو سطح متوسط (Intermediate) و بالاتر از متوسط (Upper Intermediate) ارائه شده است و کلیه نکات مهم و مفاهیم کاربردی را به‌ طور کامل آموزش می ‌دهد. این مجموعه شامل فایل های صوتی و ویدیویی و کتاب الکترونیک (PDF) می باشد. شما زبان آموزان عزیز می توانید مجموعه IELTS Express را از سایت های معتبر به صورت آنلاین خریداری کنید.

همچنین باید بدانید علاوه بر مطالعه منابع آیلتس، شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس مانند آزمون ماک چهار مهارتی و آزمون ماک تک مهارتی آیلتس و غیره، شرکت در دوره های آمادگی آیلتس از جمله مهمترین راهکارهای موفقیت در آیلتس بشمار می روند.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آیلتس اکسپرس (IELTS Express) یک دوره ی سریع برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال است که به صورت آنلاین برگزار می شود.

دوره آیلتس اکسپرس 45 روز و 25 ساعت مطالعه آنلاین می باشد.

مجموعه کتاب های IELTS Express که دارای دو سطح متوسط و بالاتر از متوسط است و شامل فایل های صوتی و ویدیویی و کتاب الکترونیک (PDF) می باشد.

شما می توانید از سایت های معتبر به صورت آنلاین منابع آیلتس اکسپرس را خریداری کنید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×