فهرست مطالب

منابع آزمون آیلتس UKVI

منابع آزمون آیلتس UKVI شامل کتاب ها و منابع آنلاین می باشد و شما می توانید منابع آزمون آیلتس UKVI را از سایت های معتبر به صورت آنلاین و یا از موسسات زبان خریداری نمایید.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد. برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

 • آیلتس جنرال (General): آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است.
 • آیلتس آکادمیک (Academic): آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.
 • آزمون آیلتس UKVI: افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. این آزمون در ساختار، محتوا، نمره دهی، مدت اعتبار و سطح دشواری با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال در محل برگزاری آزمون است.

آزمون آیلتس UKVI چیست؟

افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت دائم به کشور انگلستان مهاجرت کنند برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا اخذ انواع ویزای انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه، مراکز علمی و یا اداره مهاجرت انگلستان تعیین شده است.

آیلتس UKVI برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. در مورد مراکز برگزاری آزمون آیلتس UKVI در ایران باید بدانید، موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آیلتس UKVI است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد.

آزمون آیلتس UKVI به دو صورت کامپیوتری (Computer Delivered) و کاغذی (Paper Based) انجام می شود و مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس UKVI مانند بسیاری از آزمون های بین المللی از جمله آزمون تافل (آزمون تافل IBT هوم ادیشن) 2 سال است.

انواع آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و داوطلبان باید براساس اهداف مهاجرتی خود به انگلستان در یکی از انواع آیلتس UKVI شرکت کنند.

انواع آیلتس UKVI عبارتند از:

 • آیلتس Academic UKVI: افرای که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارند باید در آیلتس UKVI آکادمیک شرکت کنند.
 • آیلتس UKVI General Training: افرادی باید در آیلتس UKVI جنرال شرکت کنند که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند و یا دانش آموزانی هستند که می خواهند در مقاطع قبل از دانشگاه در این کشور تحصیل نمایند.
 • آیلتس UKVI Life Skills A1: افرادی که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند، ملحق شوند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 شرکت کنند.
 • آیلتس UKVI Life Skills A2: افرادی که با ویزای خانوادگی در انگلستان اقامت دارند، باید برای تمدید ویزای (Family Member) در آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند، بنابراین لایف اسکیلز A2 فقط در انگلستان برگزار می شود.
 • آیلتس UKVI Life Skills B1 : آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند.

نکته مهمی که در مورد انواع آیلتس UKVI باید بدانید این است که نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان متفاوت است و برای اخذ هر یک از انواع ویزای انگلستان باید موفق به کسب حداقل نمره تعیین شده از سوی سفارت انگلستان شوید.

ساختار آیلتس UKVI

ساختار آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال مانند آیلتس آکادمیک و جنرال شامل 4 بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی را ارزیابی می کند که شامل:

 1. بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس (Reading)
 2. بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس (Listening)
 3. بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس (Writing)
 4. بخش گفتاری یا اسپیکنیگ آیلتس (Speaking)

ساختار آیلتس لایف اسکیلز نیز شامل ارزیابی مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس است و از سه بخش تشکیل شده است. این آزمون به صورت شفاهی با یک اگزمینر آیلتس و دو داوطلب به مدت 16 تا 22 دقیقه برگزار می شود. در  آزمون دو داوطلب با هم آزمون می دهند و نمره هر یک مستقل از دیگری محاسبه می شود. در واقع تفاوت در ساختار، نمره دهی و اعتبار آزمون مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

همچنین نتیجه آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال از 0 تا 9 نمره دارد و آیلتس آکادمیک و جنرال نمره رد یا قبولی ندارند و حداقل نمره قابل قبول از سوی دانشگاه یا سازمان درخواست کننده تعیین می شود، اما در سیستم نمره دهی آزمون آیلتس لایف اسکیلز نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره بیان نمی شود و نتیجه آزمون به صورت قبولی در سه سطح A1، A2 و B1 مشخص می شود.

منابع آیلتس UKVI

همان طور که گفته شد آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آیلتس UKVI منابع متفاوتی دارند که می توانید با مطالعه آنها مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و در آزمون آیلتس UKVI موفق شوید.

منابع آزمون آیلتس UKVI شامل کتاب ها و منابع آنلاین می باشد و شما می توانید منابع آیلتس UKVI را از سایت های معتبر به صورت آنلاین و یا از موسسات زبان تهیه کنید. در واقع در دسترس بودن منابع آیلتس UKVI یکی از مزایای آزمون آیلتس UKVI بشمار می رود.

سوالات و محتوای آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال با آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است، بنابراین می توانید برای موفقیت در آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال از نمونه سوالات و منابع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال استفاده کنید، از این رو در ادامه به برخی از مهمترین منابع آیلتس اشاره می کنیم.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظرتون در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

منابع آزمون آیلتس

برخی منابع معتبر آزمون آیلتس عبارتند از:

 • کتاب آیلتسThe Official Cambridge Guide to IELTS
 • کتاب آیلتس Barron’s IELTS Superpack
 • کتاب آیلتس آکادمیکTarget Band 7: IELTS Academic
 • Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers
 • Official IELTS Practice Materials
 • منابع آیلتس جنرالAce the IELTS: IELTS General
 • منابع Reading آیلتسCollins Reading for IELTS
 • منابع Listening آیلتسCollins Listening for IELTS
 • منابع writing آیلتسCollins Writing for IELTS

کتاب های مکمل برای گرفتن آیلتس ۷ یا ۸

 • کتاب INTENSIVE IELTS LISTENING
 • کتاب CAMBRIDGE IELTS 11 GENERAL TRAINING STUDENT’S BOOK WITH ANSWERS
 • کتاب BARRON’S ESSENTIAL WORDS FOR IELTS
 • کتاب IELTS Advantage Speaking & Listening Skills
 • کتاب IELTS VOCABULARY BOOSTER
 • کتاب Ace the IELTS: IELTS General Module – How to Maximize Your Score
 • کتاب BARRON’S WRITING FOR THE IELTS
 • کتاب THE COMPLETE GUIDE TO GENERAL READING
 • کتاب IELTS HIGH SCORE VOCABULARY
 • کتاب The New Prepare for IELTS General Training Modules

منابع خودخوان آیلتس

در صورتی که زبان آموز وقت و یا هزینه کافی برای ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس نداشته باشد، می تواند از منابع و کتاب های خودخوان آیلتس استفاده کند.

سری کتاب ‌های کمبریج آیلتس، کتاب  Barron’s IELTS Superpack، کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS، کتاب Official IELTS Practice Materials از جمله بهترین کتاب های خودخوان آیلتس هستند که زبان آزمون می توانند با مطالعه آنها مهارت های زبان خود را تقویت کنند و با نمونه سوالات آیلتس بیشتر آشنا شوند.

برای تضمین قبولی در آزمون آیلتس باید علاوه بر مطالعه منابع آیلتس از راهکارهای دیگری مانند شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس مانند آزمون ماک چهار مهارتی آیلتس و آزمون ماک تک مهارتی آیلتس و شرکت در دوره های آمادگی آیلتس که به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود و… استفاده کنید.

منابع آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز یکی از انواع آیلتس UKVI است. ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز فقط دو مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس را ارزیابی می کند و مدت زمان آن بسیار کوتاه و از 16 تا 22 دقیقه است، بنابراین این آزمون بسیار ساده تر از سایر آزمون های آیلتس است و داوطلبان فقط با داشتن مهارت زبان انگلیسی در سطح A1 و A2 (سطح پایه و مبتدی) و B1 (سطح متوسط) می توانند در این آزمون موفق شوند و در یکی از سطوح فوق نمره قبولی کسب کنند.

منابع آیلتس لایف اسکیلز مانند سایر آزمون های زبان بین المللی از جمله آزمون OET تضمینی به صورت کتاب ها، منابع خودخوان و منابع آنلاین ارائه می شود. کتاب های Cambridge English IELTS Life Skills از بهترین و کاملترین منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز بشمار می رود، این کتاب در دو سطح A1 و B1 توسط انتشارات کمبریج ارائه شده است و با مطالعه این کتاب ها می توانید نمره خوبی در آیلتس لایف اسکیلز کسب کنید.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون دولینگو، OET، تافل، آیلتس و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

برای اطلاع از منابع آیلتس UKVI به متن مقاله مراجعه کنید.

خریداری منابع آیلتس UKVI از طریق سایت های معتبر به صورت آنلاین و یا موسسات زبان انگلیسی امکانپذیر است.

مدرک آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال 2 سال اعتبار دارد.

بله، انواع آزمون آیلتس از جمله آیلتس UKVI در ایران برگزار می شود.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×