فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس،استرالیا و نیوزیلند

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

از بین تمام کشورهایی که اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی و صدور ویزای تحصیلی می‌ کنند، کشور استرالیا پس از ایالت متحده آمریکا یکی از محبوب‌ ترین کشورها از نظر دانشجویان بین‌ المللی برای تحصیل در دانشگاه‌ ها ،کالج‌ ها و مراکز آموزشی می‌ باشد. دلایل زیادی برای گرایش دانشجویان برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی استرالیا وجود دارد، مانند داشتن برترین نظام آموزشی، امکان اشتغال در مدت تحصیل و امکان دریافت اقامت دائم پس از پایان تحصیل و غیره.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌ توانند در دو مقطع دانشگاهی و پیش از دانشگاه یعنی دوره‌ دبستان و دبیرستان در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا ابتدا متقاضی باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌‌ ها و یا مراکز آموزشی در استرالیا اقدام نماید. پس از دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور، متقاضی باید درخواست ویزای تحصیلی نماید.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف و انتخاب بهترین کشور یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی.

تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا 12 سال است و شامل دوره‌ پیش دبستان، دبستان و دبیرستان می‌ باشد. تحصیل در مدارس دولتی این کشور برای شهروندان استرالیا رایگان و بدون هزینه است، اما برای دانش آموزان خارجی شامل هزینه بوده و رایگان نمی‌ باشد.

برای تحصیل دانش آموزان خارجی زیر 18 سال در مدارس استرالیا، باید والدین دانش آموز مقیم دائمی یا شهروند این کشور باشند یا والدین برای دانش آموز ویزای تحصیلی دریافت کنند و خودشان نیز به عنوان همراه وی با همراه داشتن ویزای گاردین وارد این کشور شوند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای تحصیل در مدارس شبانه‌ روزی این کشور به این ترتیب است که برای ثبت نام دانش آموز نیاز به همراه و گاردین نمی‌ باشد و محل اقامت، خوراک و غیره توسط مدارس برای دانش آموزان خارجی تامین می‌ شود.

مدارک درخواست پذیرش تحصیلی استرالیا

مدارک اپلای تحصیلی برای دانشگاه های استرالیا عبارتند از:

* مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و غیره و ترجمه‌ ی آنها

* گواهی سوء پیشینه که ترجمه شده باشد.

* مدارک تحصیلی مقطع ما قبل به صورت ترجمه و معادل ‌سازی شده با ریز نمرات که باید از سوی مرکز آموزشی مقصد مورد قبول باشد.

* مدارک مهارت زبان انگلیسی با نمره‌ی قابل قبول

* پاسپورت دارای اعتبار و اسکن صفحه اول آن به صورت واضح

* 3 قطعه عکس پرسنلی که حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد.

* تکمیل و ارسال فرم پذیرش تحصیلی مرکز آموزشی مقصد

* پرداخت هزینه‌ ثبت‌ نام و ارائه فیش واریزی آن

* ارائه بیانیه هدف یا انگیزه نامه

* ارائه نامه CV (برنامه تحصیلی)

* توصیه‌ نامه تحصیلی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

* سوابق کاری، بیمه و ترجمه آنها

* ارائه مقالات، مجلات و کتب چاپی، اسناد پروژه‌‌ های تحقیقاتی و پژوهشی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

* مدارک تمکن مالی در صورت درخواست مرکز آموزشی مقصد

* فرم کاستودین برای متقاضیان زیر 18 سال که در آن سرپرست خود را باید معرفی کند.

* ارائه کاورلتر

همچنین متقاضی برای اپلای تحصیلی نباید گپ تحصیلی غیرمجاز داشته باشد.

مدارک درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان مهاجرت تحصیلی استرالیا برای اجازه‌ ی ورود و ماندن در این کشور برای ادامه‌ تحصیل در دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی باید پس از دریافت پذیرش تحصیلی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایند و باید مدارک زیر را به سفارت استرالیا ارائه دهند:

* مدارک شناسایی ترجمه شده شامل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت

* در صورت تاهل متقاضی، عقدنامه و مدارک هویتی همسر الزامی است.

* داشتن پاسپورت دارای اعتبار و اسکن واضح از صفحه اول آن

* مدرک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی که باید ترجمه و معادل ‌سازی شده باشد.

* نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا مراکز آموزشی مقصد

* فرم کاستودین برای متقاضیان زیر 18 سال که در آن سرپرست خود را باید معرفی کند.

* فرم‌ های تکمیل شده ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه ویزا در سایت سفارت

* مدارک تمکن و توانایی مالی به میزان شهریه تحصیلی و هزینه زندگی به ازای هر سال تحصیلی

* مدارک مالی و اسنادی مانند خانه و ماشین که به نام متقاضی باشد که ارزش‌ گذاری شده و به تایید دادگستری رسیده باشد.

* برنامه درسی و انگیزه نامه (SOP)

* توصیه نامه‌‌ ها در صورت درخواست سفارت

* مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و یا تافل با نمره قابل قبول

* رزومه کاری، سوابق کاری و بیمه که ترجمه شده باشد.

* فیش واریزی شهریه دانشگاه و مرکز آموزشی در هنگام اپلای

* سایر مدارک مانند گواهی‌ های فنی حرفه‌ای و …

مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

با توجه به اینکه استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای موفقیت تحصیلی خود باید از مهارت زبانی خوبی برخوردار باشند، از این رو باید در یکی از آزمون‌ های بین‌ المللی زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس، تافل و غیره شرکت کرده و مهارت زبانی خود را در چهار زمینه Speaking (صحبت کردن)، Listening (شنیدن)، Reading (خواندن)، Writing (نوشتن) ارزیابی نمایند.

همچنین نمره آزمون بین‌ المللی زبان انگلیسی در پذیرش تحصیلی متقاضی نقش بسزایی دارد و برای اینکه متقاضی بتواند پذیرش یکی از دانشگاه‌ ها، کالج‌ ها یا مراکز آموزشی استرالیا را دریافت نماید، باید نمره مدرک بین‌المللی زبان او از سوی دانشگاه یا مرکز آموزشی مقصد مورد قبول و پذیرش باشد.

با توجه به آنچه گفته شد سوالی که ممکن است برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی استرالیا به وجود آید، این است که اگر نمره آزمون زبان انگلیسی بین المللی متقاضی از سوی مرکز آموزشی مقصد قابل قبول نباشد، آیا پذیرش تحصیلی او رد می‌ شود؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه‌ های استرالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مدرک زبان انگلیسی با نمره‌ پایین‌تر از حد نصاب داشته باشد، مرکز آموزشی مقصد یک دوره کوتاه مدت زبان انگلیسی را برای وی برگزار خواهد کرد.

قدر وقتتو بدون و با کمترین زمان و مناسب ترین هزینه، بهترین نتیجه تضمینی رو از متخصصان شرکت مهاجرتی ویزا دریافت کن.

ریجکت شدن ویزای تحصیلی استرالیا

ممکن است به دلایل مختلفی با درخواست ویزای تحصیلی متقاضی مهاجرت تحصیلی استرالیا موافقت نشود و متقاضی با ریجکت ویزای تحصیلی مواجه شود. توصیه می‌ شود متقاضیان با دلایل ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا آشنا شوند تا با رفع دلایل و موانع پذیرش درخواست ویزای تحصیلی با ریجکت ویزا مواجه نشوند.

عدم اثبات هدف متقاضی از تحصیل در استرالیا یا ارائه شرایط GTE یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزا می‌ باشد. منظور از GTE در ویزای تحصیلی، مدارکی است که اثبات می کند متقاضی به صورت موقت و فقط به قصد تحصیل وارد استرالیا می‌ شود و پس از پایان تحصیل به کشور خود باز می‌ گردد و بیشتر مدارکی که متقاضی به سفارت تحویل می‌ دهد به همین منظور است و مامور ویزا باید تایید کند هدف نهایی متقاضی از مهاجرت به استرالیا، تحصیل است نه درخواست پناهندگی و اقامت دائم در این کشور.

یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا ارائه مدارک تقلبی از سوی متقاضی یا نقص مدارک است. عدم ارائه ی مدرک بین‌ المللی زبان انگلیسی با نمره‌ مورد قبول، نیز موجب ریجکت شدن ویزا خواهد شد. همچنین متقاضی مهاجرت تحصیلی استرالیا باید بتواند تمکن و توانایی مالی خود را برای پرداخت هزینه‌ های تحصیل و زندگی در استرالیا اثبات کند که در صورت عدم اثبات این موضوع با درخواست ویزای تحصیلی وی از سوی سفارت استرالیا موافقت نخواهد شد.

مخدوش بودن مدارک ارائه شده توسط متقاضی نیز موجب رد درخواست وی مبنی بر صدور ویزای تحصیلی می‌ شود. دلایل دیگری نیز ممکن است با توجه به قوانین پذیرش مهاجر تحصیلی و دانشجوی خارجی در استرالیا وجود داشته باشد که به موجب آن متقاضی با ریجکت ویزای تحصیلی خود مواجه شود.

مجوز کار دانشجویی با ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از مسائلی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا حائز اهمیت است، اجازه کار دانشجوی خارجی با ویزای تحصیلی استرالیا است. کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای ویزای تحصیلی استرالیا مجاز هستند در طول مدت تحصیل خود به مدت ۴۰ ساعت در ۲ هفته و در ایام تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند. از این رو دانشگاه‌ های استرالیا مجهز به خدمات جستجوی شغل دانشجویی هستند، اما با این وجود هیچ تضمینی برای مدت زمان یافتن شغل مناسب برای متقاضی وجود ندارد.

اگر تصمیم داری برای ادامه تحصیل به استرالیا مهاجرت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ویزای همراه تحصیلی استرالیا

قوانین ویزای همراه استرالیا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی استرالیا با توجه به شرایط سنی متقاضی متفاوت است.

ویزای همراه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان زیر 18 سال

اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی استرالیا کمتر از 18 سال داشته باشد، می‌ تواند برای تحصیل به همراه یکی از والدین خود به صورت همزمان وارد خاک استرالیا شوند و بعد از چند ماه والد دیگر و خواهر یا برادر زیر ۱۸ سال وی نیز می‌ توانند به آنها ملحق شود.

آزمون LSAT برای اپلای رشته ی حقوق

ویزای همراه تحصیلی برای متقاضیان مقاطع دانشگاهی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی استرالیا برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که متاهل باشند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای همراه ارائه نمایند. همراه دانشجو نیز می تواند با شروع دوره تحصیلی متقاضی شروع به کار نماید.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

یکی از روش‌ هایی که افراد می‌ توانند برای ورود به کشور انگلستان ویزا دریافت کنند از طریق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور و اخذ ویزای تحصیلی است.

ویزای تحصیلی انگلستانTier 4  است و به دو دسته تقسیم می‌ شود:

ویزای تحصیلی مدارس انگلستان: ویزای Tier 4 Child که برای افراد زیر 18 سال و برای تحصیل در مدارس این کشور صادر می‌ شود.

ویزای تحصیلی دانشگا های انگلستان: ویزای Tier 4 General که برای افراد بالای 18 سال در مقاطع دانشگاهی صادر می‌ شود.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

* کامل کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

* پاسپورت معتبر

* عکس پاسپورتی

* نامه پذیرش تحصیلی از مدرسه یا دانشگاه مقصد

* اعلام محل سکونت متقاضی

* ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره قابل قبول برای متقاضیان بالای 18 سال

* پرداخت هزینه بررسی ویزای تحصیلی

* اثر انگشت

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان که زیر 18 سال دارند علاوه بر ارائه مدارک فوق باید طبق قانون در مصاحبه شرکت کنند و والدین دانش آموز که در مصاحبه شرکت می‌ کنند در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند باید یک مترجم همراه داشته باشند. همچنین ارائه مدرک زبان معتبر برای دانش آموزان الزامی نیست، اما باید با مفاهیم ساده و اولیه زبان انگلیسی آشنا باشند.

با مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور میتونی آینده شغلی خودت رو تضمین کنی، پس قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن و راهنمایی های لازم در این خصوص رو دریافت کن.

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید بدانند، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های انگلستان 3 تا 4 سال طول می‌ کشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی، متقاضی باید دارای مدرک دیپلم مورد تایید این کشور باشد و نمره آیلتس 6 به بالا باشد و اگر نمره زبان متقاضی 5.5 باشد باید ابتدا در یک دوره Pre-sessional Pourse (آماده سازی زبان) شرکت نماید تا کمبود نمره زبان خود را جبران کند و سپس در دوره‌ اصلی شروع به تحصیل نماید.

همچنین دانشجویان خارجی برای اپلای تحصیلی در انگلستان باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند، مانند آزمون UCAT برای اپلای رشته پزشکی، دندانپزشکی و کلیه رشته های حوزه سلامت.

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگستان یک سال است و برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی و نمره آیلتس 6.5 باشد و چنانچه نمره آیلتس او کمتر از 6.5 باشد، دانشجو برای ارتقای سطح زبان خود باید در دوره‌ آماده سازی زبان شرکت کند.

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری

دوره دکتری در انگستان 3 سال است و ممکن است پژوهش محور یا دانش محور باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری رزومه علمی دانشجو بسیار اهمیت دارد و او باید ابتدا موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شود و نمره آیلتس 7 به بالا را ارائه کند. در صورت داشتن نمره زبان کمتر از 7 باید در دوره آمادگی زبان شرکت کند و پس از تقویت مهارت‌های زبانی خود، تحصیل در مقطع دکتری را شروع کند.

با داشتن شرایط فوق دانشجوی دکتری می‌ تواند اقدام به انتخاب یک استاد راهنما (سوپروایزر) نماید.

اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

شرایط تحصیل در نیوزیلند برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی همانند شرایط تحصیل در استرالیا است اما هزینه‌ آن به مراتب کمتر از استرالیا است.

چنانچه متقاضی مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند، قصد تحصیل در این کشور را به مدت بیش از سه ماه داشته باشد باید پس از دریافت پذیرش تحصیلی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند نماید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی نیوزیلند به اندازه‌ مدت زمان دوره‌ی تحصیلی دانشجو یا دانش آموز می‌ باشد.

چنانچه دوره تحصیلی دانشجوی بین‌ المللی بیش از مدت زمان معمول طول بکشد، دانشجو باید اقدام به تمدید ویزای تحصیلی خود نماید.

دانشجوی خارجی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند شده است، می‌ تواند مدتی قبل از شروع دوره‌ تحصیلی و مدتی پس از پایان دوره در صورتی که ویزای او اعتبار داشته باشد، می‌ تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

مدارک اخذ ویزای دانشجویی نیوزیلند

* پاسپورت معتبر

* نامه پذیرش تحصیلی بدون شرط از یک موسسه معتبر در نیوزیلند

* مدارک نشان دهنده تمکن مالی متقاضی جهت پرداخت شهریه و هزینه‌ های زندگی در این کشور

* کپی بلیط رفت و برگشت به نیوزیلند یا مدارکی که نشان دهد متقاضی توانایی خرید بلیط را دارد.

* برای متقاضیان کمتر از 18 سال باید مدارک محل سکونت در نیوزیلند را ارائه دهد.

* پرداخت اپلیکیشن فی

* مدارک پزشکی

* گواهی عدم سوء سابقه

اگر در مورد دیفر کردن یا تعویق پذیرش تحصیلی نمی دونی، کلیک کن.

اجازه کار با ویزای دانشجویی نیوزیلند

دانشجویان خارجی که دارای ویزای تحصیلی هستند، اجازه دارند در هفته به مدت 20 ساعت کار کنند و در روزهای تعطیل اجازه کار تمام وقت را دارند. چنانچه دانشجو در طول مدت تحصیل خود براساس برنامه تحصیلی نیاز به کار کردن داشته باشد، جزء محدودیت 20 ساعت کار در هفته محسوب نخواهد شد.

دانشجویان خارجی که در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد پژوهش محور تحصیل می‌کنند، محدودیتی در مدت ساعات کاری در هفته ندارند.

همچنین افرادی که با ویزای همراه دانشجویی در این کشور اقامت دارند مانند همسر دانشجوی خارجی، اجازه دارند هر دو هفته 40 ساعت کار کنند. البته همراه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌ تواند به صورت تمام وقت کار کند.

با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف و با دریافت راهنمایی های لازم از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، بهترین کشور را برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان انتخاب کن.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

برای تحصیل دانش آموزان خارجی زیر 18 سال در مدارس استرالیا، باید والدین دانش آموز مقیم دائمی یا شهروند این کشور باشند یا والدین برای دانش آموز ویزای تحصیلی دریافت کنند و خودشان نیز به عنوان همراه وی با همراه داشتن ویزای گاردین وارد این کشور شوند.

دانش آموزان زیر 18 سال که بدون حضور والدین خود در کشور مقصد تحصیل می کنند باید در آن کشور تحت حمایت یک بزرگسال قرار بگیرند که به این شخص کاستودین یا سرپرست گفته می شود.

بله، متقاضی برای مهاجرت تحصیلی باید تمکن مالی خود را برای پرداخت شهریه مدرسه یا دانشگاه و هزینه های اقامت در کشور مقصد را اثبات کند.

انگیزه نامه یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی است. انگیزه نامه نوشته ای است که در آن متقاضی از اهداف تحصیل خود در دانشگاه مقصد می نویسد و نوشتن یک انگیزه نامه ی خوب شانس متقاضی را برای قبول درخواست پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه بیشتر می کند.

بله، استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید متقاضی مهارت زبانی بالایی داشته باشد و مدرک آیلتس با نمره ی قابل قبول را برای اپلای تحصیلی ارائه نماید.

5/5 - (9 امتیاز)

3 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند با توجه به سن، رشته و مقطع تحصیلی، ریزنمرات، معدل، تمکن مالی، مدرک زبان معتبر و … متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به نیوزلند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×