فهرست مطالب

نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان

نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان با توجه به اینکه داوطلبان با چه هدف مهاجرتی در آزمون آیلتس UKVI شرکت می کنند، متفاوت است، که در ادامه به نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان اشاره خواهیم کرد.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد. برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

 • آیلتس جنرال (General): آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است.
 • آیلتس آکادمیک (Academic): آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.
 • آزمون آیلتس UKVI: افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. این آزمون در ساختار، محتوا، نمره دهی، مدت اعتبار و سطح دشواری با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال در محل برگزاری آزمون است.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک و آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی از جمله آزمون تافل (تافل IBT هوم ادیشن تضمینی)، آزمون OET و… شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آن 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد و از بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

 1. بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس (Reading)
 2. بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس (Listening)
 3. بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس (Writing)
 4. بخش گفتاری یا اسپیکنیگ آیلتس (Speaking)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آن 16 تا 22 دقیقه است.

آزمون آیلتس UKVI چیست؟

افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت دائم به کشور انگلستان مهاجرت کنند برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا اخذ انواع ویزای انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه، مراکز علمی و یا اداره مهاجرت انگلستان تعیین شده است.

آیلتس UKVI برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. در مورد مراکز برگزاری آزمون آیلتس UKVI در ایران باید بدانید، موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آیلتس UKVI است که مورد تایید دولت انگلستان می باشد.

آزمون آیلتس UKVI به دو صورت کامپیوتری (Computer Delivered) و کاغذی (Paper Based) انجام می شود و مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس UKVI مانند بسیاری از آزمون های بین المللی از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، GRE و… 2 سال است.

انواع آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و داوطلبان باید براساس اهداف مهاجرتی خود به انگلستان در یکی از انواع آیلتس UKVI شرکت کنند.

انواع آیلتس UKVI عبارتند از:

 • آیلتس Academic UKVI: افرای که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارند باید در آیلتس UKVI آکادمیک شرکت کنند.
 • آیلتس UKVI General Training: افرادی باید در آیلتس UKVI جنرال شرکت کنند که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند و یا دانش آموزانی هستند که می خواهند در مقاطع قبل از دانشگاه در این کشور تحصیل نمایند. ساختار آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال همانند آیلتس آکادمیک و جنرال است، از چهار بخش رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشکیل شده است.
 • آیلتس UKVI Life Skills A1: افرادی که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند، ملحق شوند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 شرکت کنند و سطح A1 پایین ترین سطح آزمون آیلتس لایف اسکیلز است و مدت زمان انجام آن 16 تا 18 دقیقه است. آزمون آیلتس لایف اسکیلز در هر سه سطح فقط به صورت شفاهی و در یک روز توسط یک اگزمینر آیلتس و دو داوطلب انجام می شود.
 • آیلتس UKVI Life Skills A2 : افرادی که با ویزای خانوادگی در انگلستان اقامت دارند، باید برای تمدید ویزای (Family Member) در آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند. این آزمون فقط در انگلستان برگزار می شود.
 • آیلتس UKVI Life Skills B1: آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند. این آزمون نیز مانند سطح A1 و A2 به صورت شفاهی و با یک اگزمینر و دو داوطلب در مدت زمان 22 انجام می شود.

اخذ ویزای انگلستان با آیلتس UKVI

جهت اخذ ویزای انگلستان کسب حداقل نمره تعیین شده در هر یک از انواع آیلتس UKVI الزامی است و کسب نمره بالاتر می تواند شانس متقاضی را برای اخذ ویزای انگلستان افزایش دهد. برای اینکه پرونده مهاجرتی قوی داشته باشید، باید علاوه بر داشتن سایر شرایط مانند تمکن مالی، تحصیلات، سن، سابقه کاری و غیره بتوانید نمره خوبی در آیلتس UKVI کسب کنید، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای تقویت مهارت های زبان خود بکار گیرید تا بتوانید نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنید.

مطالعه نمونه سوالات استاندارد و تهیه منابع آزمون آیلتس که به صورت کتاب ها یا منابع آنلاین ارائه می شوند، شرکت در دوره های آمادگی آیلتس که به صورت حضوری یا آنلاین توسط موسسات معتبر زبان برگزار می شود، شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس مانند آزمون ماک چهار مهارتی آیلتس یا آزمون ماک تک مهارتی آیلتس و… از جمله مهمترین راهکارها برای تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی و کسب نمره بالا در آیلتس UKVI است.

نمره آزمون UKVI برای انواع ویزای انگلستان

با توجه به اینکه داوطلبان با چه هدف مهاجرتی در آیلتس UKVI شرکت می کنند، نمره قابل قبول در آزمون آیلتس UKVI برای صدور ویزای انگلستان متفاوت خواهد بود.

 1. ویزای جنرال Tier 1: مهارت زبان انگلیسی متقاضی برای اخذ ویزای جنرال Tier1 باید در سطح C1 (سطح پیشرفته) باشد و حداقل نمره‌ قابل قبول آیلتس UKVI برای صدور این ویزا 7 است.
 2. ویزای استعدادهای خاص Tier 1: برای اخذ ویزای استعداد های خاص انگلستان متقاضی باید دارای مهارت زبان انگلیسی در سطح B1 (سطح متوسط) باشد و حداقل نمره قابل قبول آیلتس UKVI ‌برای اخذ این ویزا 4 است. ویزای استعداد های خاص برای جذب متخصصان با استعداد و توانایی خاص در زمینه‌ های مختلف علمی، فناوری دیجیتال، هنر و فرهنگ برای کار در این کشور ارائه شده است.
 3. ویزای کارآفرینی Tier 1: افرادی که می خواهند با کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار جدید به انگلستان مهاجرت می کنند، باید ویزای کارآفرینی Tier 1 را درخواست نمایند و برای اخذ این ویزا باید مهارت زبان انگلیسی متقاضی در سطح B1 (سطح متوسط) باشد و بتواند حداقل نمره 4 را در آیلتس یو کی وی کسب کند.
 4. ویزای جنرال Tier 2: این ویزا از نوع عمومی است و برای دریافت این ویزا، متقاضی باید دارای مهارت زبان انگلیسی در سطح A1 (سطح پایه و مبتدی) باشد و حداقل نمره مورد نیاز در آیلتس UKVI برای اخذ ویزای جنرال Tier نمره 4 است.
 5. ویزای ورزشکاری Tier 2: ویزای ورزشکاری Tier 2 برای ورزشکاران صادر می شود و مهارت زبان انگلیسی متقاضی باید در سطح A1 (سطح پایه) باشد و نمره قابل قبول در آیلتس  UKVIحداقل 4 است.
 6. ویزای دانش آموزی Tier 4: ویزای دانش آموزی برای دانش آموزان در مقاطع پیش از دانشگاه صادر می شود. برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان باید مهارت زبان انگلیسی متقاضی در سطح B1 (متوسط) باشد و حداقل نمره 4 را در آیلتس UKVI کسب کند.
 7. ویزای خانواده یک فرد مقیم: این ویزا برای افرادی طراحی شده است که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند، ملحق شوند و برای اخذ ویزای خانوادگی متقاضی باید در آزمون آیلتس UKVI (آیلتس لایف اسکیلز A1) شرکت کند و جهت تمدید ویزای خانوادگی در آیلتس لایف اسکیلز A2 قبول شود.

باید بدانید آزمون آیلتس UKVI برای اخذ ویزای خانوادگی انگلستان و تمدید آن، اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان و…، آیلتس لایف اسکیلز را ارائه کرده است که ساختار بسیار ساده تری نسبت به آیلتس جنرال دارد و کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس را برای اخذ ویزای انگلستان آسان تر از گذشته کرده است و این یکی از مزایای آزمون آیلتس UKVI بشمار می رود.

ساختار آیلتس UKVI نیز مانند آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال از چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، شنیداری و گفتاری تشکیل شده است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد. ساختار و سوالات آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است، از این رو منابع آزمون آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان است و زبان آموزان برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی برای شرکت در آیلتس UKVI می توانند از منابع آزمون آکادمیک و جنرال استفاده کنند. 

مدارک لازم برای شرکت در آیلتس UKVI

مدارک لازم برای شرکت در آزمون آیلتس UKVI عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • عکس رنگی جدید با ابعاد ۴۵×۳۵ میلیمتر
 • تکمیل فرم ثبت ‌نام که از سایت رسمی آزمون دانلود شده باشد.
 • رسید پرداخت هزینه آزمون آیلتس UKVI

باید بدانید به همراه داشتن مدارک فوق برای حضور در جلسه آزمون الزامی است و باید در روز آزمون این مدارک را به نماینده موسسه برگزار کننده نشان دهید. حتما پیش از برگزاری آزمون آیلتس UKVI، از معتبر و کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید، چرا که در صورت ناقص یا بی اعتبار بودن مدارک از حضور شما در جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد و در این صورت هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس به شما مسترد نخواهد شد و برای شرکت در آزمون آیلتس UKVI باید مجددا در آزمون ثبت نام و دوباره هزینه شرکت در آیلتس را پرداخت کنید.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

برگزاری آیلتس UKVI در ایران

آزمون آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال و انواع آزمون تافل در ایران برگزار می شود، در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران برای داوطلبان ایرانی بسیار حائز اهمیت است و از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس بشمار می رود، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شود.

آیلتس UKVI برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. در واقع محل برگزاری آزمون تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال است.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون دولینگو، تافل، OET و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس UKVI یکی از انواع آیلتس است که در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند.

اعتبار مدرک آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال 2 سال است.

برای اطلاع از نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان به متن مقاله مراجعه کنید.

بله آزمون آیلتس UKVI در ایران و در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود.

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×