فهرست مطالب

هزینه آزمون GRE در ایران

آزمونGRE صد در صد تضمینی

هزینه آزمون GRE سابجکت در ایران 150 دلار و هزینه آزمون GRE جنرال در ایران 205 دلار است. همچنین در صورتی که متقاضی با تاخیر بخواهد در آزمون ثبت نام کند، باید هزینه ای اضافه تر پرداخت کند و علاوه بر هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای، 25 دلار اضافه نیز به دلیل تاخیر در ثبت نام بپردازد.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود.

مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود. انواع آزمون GRE عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال رو درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

مدت اعتبار آزمون GRE در هر دو نوع جنرال و سابجکت، 5 سال است و پس از پایان این مدت، نمرات GRE از پایگاه داده های ETS حذف خواهد شد و دسترسی به نمرات GRE ممکن نخواهد بود.

همچنین موسسه ETS در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده در برگزاری آزمون GRE به صورت حضوری، نسخه آزمون GRE هوم ادیشن را ارائه کرده است تا داوطلبان بتوانند به صورت آنلاین و در منزل در آزمون GRE شرکت کنند. داوطلبان می توانند در خانه و تحت نظارت یک ناظر در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.آزمون GRE هوم ادیشن همانند GRE حضوری در دو نسخه جنرال و سابجکت ارائه می شود.

سوالات، ساختار و نمره دهی در آزمون GRE هوم ادیشن همانند ساختار آزمون GRE حضوری است، با این تفاوت که به جای حضور در مرکز برگزاری، داوطلبان در خانه در آزمون شرکت می کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر آمریکا و کانادا در آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر و با دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه بالاترین نمره در آزمون GRE تضمینی رو کسب کن.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

  • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
  • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. سوالات بخش ریاضی شامل جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
  • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 1 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود. برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آزمون GRE برای کسب نمره بالا در این بخش کلیک کنید.1

پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون GRE جنرال تعداد سوالات بخش وربال و کوانت از 40 به 27 سوال کاهش یافته و تکلیف نوشتاری اول نیز در بخش رایتینگ حذف شده است و با کاهش تعداد سوالات در بخش های مختلف مدت زمان انجام آزمون از 3 ساعت و 45 دقیقه به 1 ساعت و 58 دقیقه کاهش یافته است.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌ شوند.

مدت زمان انجام آزمون GRE سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه می باشد و داوطلبان در این مدت زمان باید به تمام سوالات آزمون پاسخ دهند.

تعداد سوالات آزمون GRE سابجکت عبارتند از:

* زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای

* شیمی: 130 سوال چند گزینه ای

* ادبیات: 230 سوال

* ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای

* فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای

* روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای

بهتره برای دریافت معتبرترین منابع آزمون GRE تضمینی و راهکارهای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

هزینه ثبت نام آزمون GRE سال 2023 در ایران

آزمون GRE یکی از معدود آزمون های خارجی است که امکان برگزاری آن در ایران وجود دارد و داوطلبان ایرانی برای شرکت در این آزمون مجبور نیستند به کشورهای همسایه مانند ترکیه یا ارمنستان سفر کنند و علاوه بر اینکه هزینه ی ثبت نام و شرکت در آزمون GRE را پرداخت می کنند هزینه های گزاف سفر به کشور دیگر برای شرکت در آزمون را نیز پرداخت کنند؛ از این رو برگزاری آزمون GRE در ایران از مزایای مهم این آزمون برای ایرانیان می باشد.

همان طور که گفته شد آزمون GRE در دو نوع سابجکت و جنرال طراحی شده است که هزینه ثبت نام آزمون GRE تضمینی برای هر یک از آنها متفاوت است.

هزینه آزمون GRE سابجکت در ایران 150 دلار و هزینه آزمون GRE جنرال در ایران 205 دلار است. همچنین در صورتی که متقاضی با تاخیر بخواهد در آزمون ثبت نام کند، باید هزینه ای اضافه تر پرداخت کند و علاوه بر هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای، 25 دلار اضافه نیز به دلیل تاخیر در ثبت نام بپردازد.

هزینه ارسال 4 ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE به دانشگاه ها رایگان است اما در صورت درخواست اضافی برای ارسال هر ریپورت باید 35 دلار بپردازید.

هزینه کنسل کردن آزمون GRE

چنانچه متقاضی در آزمون GRE ثبت نام کند، اما به دلایلی بخواهد از شرکت در آزمون GRE انصراف دهد، باید بداند تمام هزینه ای که برای ثبت نام پرداخت کرده است به وی مسترد نخواهد شد و کنسل کردن آزمون GRE دارای هزینه است و در صورت انصراف از شرکت در آزمون 50 درصد از هزینه ثبت نام به دلیل کنسل کردن آزمون GRE از هزینه پرداخت شده توسط متقاضی کسر می شود و مابقی به حساب وی مسترد می گردد. در واقع هزینه کنسل کردن آزمون نصف هزینه ثبت نام آزمون GRE تضمینی خواهد بود.

نکته: اگر ثبت‌ نام و پرداخت هزینه‌ آزمون توسط یکی از موسسات برای داوطلب انجام شده باشد، استرداد مبلغ به حساب موسسه صورت می‌ گیرد.

برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی و همچنین اطلاع از قوانین شرکت در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

هزینه تغییر مکان یا مر کز آزمون GRE

علاوه بر اینکه متقاضی می تواند پس از ثبت نام در آزمون GRE، از شرکت در آزمون انصراف دهد و 50 درصد هزینه ثبت نام را پس بگیرد، همچنین می تواند تاریخ شرکت در آزمون جی آر ای را نیز تغییر دهد، اما تغییر مکان یا مرکز آزمون GRE نیز هزینه ای معادل 50 دلار دارد که متقاضی باید آن را بپردازد.

متقاضی می تواند مرکز برگزاری آزمون GRE را که در موقع ثبت نام انتخاب کرده بود را نیز پس از ثبت نام تغییر دهد که این کار نیز هزینه ای در بر دارد و در صورتی که متقاضی بخواهد محل برگزاری آزمون را پس از ثبت نام تغییر دهد باید 50 دلار اضافه بپردازد.

همچنین داوطلبان پس از شرکت در آزمون GRE و دریافت نمرات خود می توانند به نمره آزمون نیز اعتراض کنند و هزینه اعتراض به آزمون GRE جنرال 60 دلار و هزینه اعتراض به نمره GRE سابجکت 50 دلار است.

اگر برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و بهترین نتیجه رو دریافت کن.

اگر اطلاعی از مراکز برگزاری آزمون GRE تضمینی در ایران نداری، کلیک کن.

نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE

نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE به شرح زیر است:

1- ابتدا متقاضی باید یک اکانت در سایت ETS بسازد.

2- پس از اینکه متقاضی حساب کاربری خود را در ETS ایجاد کرد، باید برای ثبت نام آزمون GRE تضمینی اقدام کند و هزینه آزمون را با کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت پرداخت کند.

در صورتی که امکان پرداخت هزینه آزمون GRE را با ویزا کارت ندارید، می توانید با تهیه ووچر آزمون GRE پرداخت هزینه آزمون را انجام دهید.

ووچر GRE یک نوع سیستم پرداختی است که در اختیار مراکز آزمون GRE است. متقاضی از مراکز GRE ووچر می خرد و با آن ووچر در سایت ثبت نام می کند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی و اپلای در رشته های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی را دارند باید در آزمون GRE سابجکت شرکت کنند.

بخش های اصلی آزمون GRE جنرال عبارتند از:

* بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد.

* بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 70 دقیقه می باشد.

* بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 2 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 60 دقیقه می باشد.

هزینه آزمون GRE سابجکت در ایران 150 دلار و هزینه آزمون GRE جنرال در ایران 205 دلار است.

چنانچه متقاضی در آزمون GRE ثبت نام کند، اما به دلایلی بخواهد از شرکت در آزمون GRE انصراف دهد، باید بداند تمام هزینه ای که برای ثبت نام پرداخت کرده است به وی مسترد نخواهد شد و کنسل کردن آزمون GRE دارای هزینه است و در صورت انصراف از شرکت در آزمون 50 درصد از هزینه ثبت نام به دلیل کنسل کردن آزمون GRE از هزینه پرداخت شده توسط متقاضی کسر می شود و مابقی به حساب وی مسترد می گردد.

تغییر تاریخ شرکت در آزمون هزینه ای معادل 50 دلار دارد که متقاضی باید آن را بپردازد و هزینه تغییر محل آزمون نیز 50 دلار است.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×