فهرست مطالب

ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE

آزمون GRE صد در صد تضمینی (آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی) 

ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE، به صورت رایگان به 4 دانشگاه که در هنگام ثبت نام توسط متقاضی انتخاب شده است، ارسال می شود و برای ارسال بیش از 4 ریپورت GRE متقاضی باید 35 دلار برای هر ریپورت یا گزارش نمره GRE پرداخت نماید.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

مانند آزمون تافل تضمینی یکی از مهمترین مزایای آزمون GRE برگزاری این آزمون در ایران است و داوطلبان می توانند هنگام ثبت نام، هر یک از مراکز برگزار کننده GRE در ایران را انتخاب کنند. همچنین برای ثبت نام آزمون GRE می توانید از طریق سازمان سنجش یا سایت ETS اقدام کنید.

اگر تصمیم داری در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر کانادا شرکت کنی، برای تضمین قبولی در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، انواع آزمون GRE عبارتند از:

 1. آزمون GRE جنرال (GRE General Test)
 2. آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون GRE جنرال را درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

همچنین نوع دیگری از آزمون GRE در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط ETS ارائه شده است. آزمون GRE هوم ادیشن به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر روز هفته و تمام ساعات شبانه روز بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده آزمون GRE در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان باید تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن را تهیه کنند و از قوانین شرکت در آزمون GRE مطلع شوند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.

ساختار، سوالات و نمره دهی در آزمون GRE هوم ادیشن مانند GRE حضوری است و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
 • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. سوالات بخش ریاضی شامل جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
 • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 1 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود. برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آزمون GRE برای کسب نمره بالا در این بخش کلیک کنید.1

پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون GRE جنرال تعداد سوالات بخش وربال و کوانت از 40 به 27 سوال کاهش یافته و تکلیف نوشتاری اول نیز در بخش رایتینگ حذف شده است و با کاهش تعداد سوالات در بخش های مختلف مدت زمان انجام آزمون از 3 ساعت و 45 دقیقه به 1 ساعت و 58 دقیقه کاهش یافته است.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد. مدت زمان انجام آزمون جی آر ای سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است و این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود.

ساختار آزمون GRE سابجکت در رشته های مختلف عبارتند از:

 • زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای در زمینه ی زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست ‌شناسی اندام، اکولوژی و تکامل
 • شیمی: 130 سوال چند گزینه ای با گرایش ‌های مختلف شیمی
 • ادبیات: 230 سوال در زمینه ی شعر، بیوگرافی، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد، تئوری ادبیات و تاریخ زبان
 • ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی محاسبات و کاربردهای آن
 • فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای در زمینه ی الکترومغناطیس، مکانیک کلاسیک، نور و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتوم، فیزیک اتمی و زمینه‌ های مرتبط است و سوالات به ‌شکل نمودار، گراف، داده‌ها و توصیفات آزمایشگاه و غیره است.
 • روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی توصیف یک آزمایش یا نمودار، موقعیت‌ ها و وضعیت ‌های بیماری

ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE شامل چه اطلاعاتی است؟

در ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE که داوطلب دریافت می کند، علاوه بر نمرات دقیق در بخش های مختلف آزمون، شامل درصدهای مربوط به هر بخش و دانشگاه هایی است که گزارش نمره داوطلب به آنها ارسال خواهد شد. همچنین در صورتی که داوطلب در دوره های گذشته، در آزمون GRE شرکت کرده باشد، نمرات آزمون GRE در دوره های گذشته نیز در گزارش نمره GRE درج می شود.

ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE که به دانشگاه ها ارسال می شود، تقریبا مشابه گزارش نمره ای است که داوطلبان دریافت می کنند و شامل اطلاعات شخصی داوطلب، نمرات بخش های مختلف، درصد پاسخگویی به سوالات، رشته ی تحصیلی مورد نظر است، اما برخی اطلاعات در آن درج نمی شود.

دانشگاه های دیگر که داوطلب برای ارسال گزارش نمره GRE انتخاب کرده است، در ریپورت GRE برای دانشگاه های مقصد درج نمی شود و نمرات آزمون های GRE ساله گذشته که داوطلب شرکت کرده است در ریپورت GRE  قید نمی شود، چرا که شاید به دلیل پایین بودن نمره داوطلب نخواهد نمرات آنها برای دانشگاه مقصد ارسال شود، بنابراین داوطلب انتخاب می کند، کدام نمره آزمون در گزارش نمره آزمون GRE برای دانشگاه ها مقصد درج شود.

هزینه ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE

در هنگام ثبت نام آزمون GRE با هزینه ای که داوطلب برای شرکت در آزمون GRE پرداخت می کند، 4 گزارش نمره به صورت رایگان به دانشگاه های مقصد که داوطلب هنگام ثبت نام انتخاب کرده است، ارسال می شود. در حالی که داوطلب بخواهد تعداد بیشتری گزارش نمره GRE را به دانشگاه ها ارسال کند، باید برای ارسال هر ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE هزینه ای معادل 35 دلار به ازای هر ریپورت پرداخت کند.

نحوه ی پرداخت هزینه گزارش نمره GRE همانند پرداخت هزینه آزمون GRE در ایران از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت است و یا می توانید با خرید ووچر آزمون GRE هزینه های مختلف آزمون GRE را پرداخت کنید.

مهلت ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE

مدت اعتبار آزمون GRE، پنج سال است، از این رو داوطلب 5 سال مهلت دارد تا برای اپلای تحصیلی درخواست ارسال گزارش نمره آزمون GRE را به دانشگاه های مقصد بنماید.

برای ارسال گزارش نمره GRE جنرال که به صورت کامپیوتری برگزار می شود می توانید نمرات خود را در روز آزمون، بلافاصله پس از اعلام نتایج غیر رسمی وربال و کوانت به دانشگاه ها ارسال کنید و 10 تا 15 روز پس از برگزاری آزمون ریپورت رایگان به طور خودکار برای هر دانشگاهی که در روز آزمون تعیین کرده اید ارسال خواهد شد.

موسسه ETS ریپورت آزمون GRE را به طور خودکار به 4 دانشگاهی که داوطلب انتخاب کرده است در جلسه آزمون ارسال می کند. چنانچه داوطلب کمتر از 4 دانشگاه را انتخاب کرده باشد و پس از آزمون بخواهد به دانشگاه های دیگری گزارش نمره را ارسال کند باید هزینه آن را که 35 دلار است پرداخت کند.

می توانید، برای ارسال ریپورت و گزارش نمره آزمون GRE سابجکت به دانشگاه ها در هنگام ثبت نام، پیش از روز آزمون و پیش از دریافت نتایج GRE سابجکت، دانشگاه های مقصد را انتخاب کنید و پس از اعلام نمرات آزمون GRE سابجکت (پنج هفته پس از برگزاری آزمون) ریپورت GRE سابجکت به طور خودکار و رایگان برای 4 دانشگاه ارسال می شود.

همچنین در صورت اعتراض به نمره آزمون GRE گزارش نمره داوطلب پس از بازبینی به دانشگاه ارسال خواهد شد.

برای اینکه بتوانید در آزمون GRE سابجکت بهترین نتیجه رو کسب کنید، باید با مطالعه مناسبترین منابع آزمون GRE که به صورت کتاب ها و منابع آنلاین ارائه می شوند و شرکت در دوره های آمادگی آزمون GRE تضمینی که به صورت کلاس های حضوری یا آنلاین برگزار می شود، شروع کنید و برای آشنایی با فرمت و ساختار آزمون حتما در آزمون آزمایشی GRE شرکت کنید.

اگر نمی دونی برای اپلای تحصیلی آمریکا بدون آزمون GRE چطور باید اقدام کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو دریافت کن.

نحوه ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE

ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE با سه روش امکان پذیر است. داوطلبان می توانند ریپورت GRE را به صورت آنلاین، از طریق پست و یا فکس به دانشگاه های مقصد ارسال کنند. ارسال گزارش نمره به صورت آنلاین از طریق سیستم ETS Data Manager که توسط مرکز برگزار کننده آزمون GRE در اختیار دانشگاه‌ ها قرار گرفته است. مدت زمان ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE به صورت آنلاین 5 روز کاری و از طریق پست و فکس 10 کاری طول می کشد. در خصوص درخواست ارسال ریپورت GRE باید به این نکته اشاره کنیم که پس از ارسال درخواست، امکان لغو یا تغییر وجود ندارد و در این صورت هزینه ای که برای ارسال گزارش نمره به دانشگاه ها پرداخت کرده اید مسترد نخواهد شد.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون GRE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون GRE مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر ، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

ارسال 4 ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE به دانشگاه های مقصد رایگان است.

برای اطلاع از نحوه ارسال گزارش نمره آزمون GRE به متن مقاله مراجعه کنید.

مدرک آزمون GRE دارای اعتبار 5 ساله است، از این رو داوطلب 5 سال مهلت دارد تا برای اپلای تحصیلی درخواست ارسال گزارش نمره آزمون GRE را به دانشگاه های مقصد بنماید.

 نحوه پرداخت هزینه گزارش نمره آزمون GRE از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت می باشد و یا می توانید از طریق خرید ووچر آزمون GRE هزینه آن را پرداخت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×