فهرست مطالب

10 سوال متداول در مورد تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

آزمون تافل یکی از آزمون های پر طرفدار زبان انگلیسی است و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنند. از این رو ما برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان به 10 سوال متداول در مورد تافل پاسخ داده ایم. 

آزمون تافل (TOEFL)

هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلفی در آزمون تافل شرکت می کنند و به همین دلیل در مورد آزمون تافل سوالات بسیاری برای زبان آموزان و داوطلبان شرکت در آزمون تافل مطرح می شود. در ادامه به 10 سوال متداول در مورد تافل پاسخ می دهیم.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود. شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره خوب یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

موسسه ETS انواع آزمون تافل را در چند نسخه ارائه می دهد که عبارتند از:

تافل IBT (تافل آنلاین)

تافل IBT هوم ادیشن

تافل PBT (تافل کاغذی)

تافل اشنسیالز

تافل ITP

تافل جونیور (تافل نوجوانان)

تافل پریمیر (تافل کودکان)

و تافل مگوش (magoosh)

به دلیل اهمیت نمره تافل برای اپلای تحصیلی بهتره با کارشناسان هومان ویزا جهت شرکت در آزمون تافل تضمینی مشاوره بگیری و اگر سوالی درباره نحوه شرکت مجدد در آزمون تافل داری از آخرین اخبار آزمون های زبان مطلع بشی!

10 سوال متداول در مورد آزمون تافل IBT

به دلیل برگزار شدن آزمون تافل در ایران برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی و همچنین اعتبار بالای مدرک تافل در بسیاری از کشورهای دنیا و پذیرش مدرک تافل از سوی بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا برای اپلای تحصیلی و سایر مزایای آزمون تافل موجب شده این آزمون، برای زبان آموزان ایرانی یکی از محبوب ترین آزمون های زبان انگلیسی باشد، از این رو سوالات بسیاری در مورد نحوه ثبت نام، شرکت در آزمون، هزینه ها و ووچر تافل و همچنین قوانین شرکت در آزمون و سوالات دیگری مطرح شود. در ادامه ما به 10 سوال متداول در مورد تافل پاسخ داده ایم.

1- حداقل نمره قبولی در آزمون تافل چند است؟

آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد و این آزمون از 0 تا 120 نمره دارد و دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و… که مدرک تافل را درخواست می کنند نمره قابل قبول را برای تافل تعیین می کنند به طور مثال برای اپلای تحصلی دانشگاه های مختلف با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر نمره قابل قبول برای اپلای تحصیلی متفاوت خواهد بود و متقاضی می تواند با مراجعه به سایت دانشگاه مقصد از حداقل نمره تافل برای اپلای تحصیلی در رشته مورد نظر مطلع شود. هر قدر نمره تافل متقاضی بالاتر باشد مثلا نمره 100 به بالا اثبات می کند مهارت کافی در استفاده از زبان انگلیسی در محیط های آکادمیک را دارد و می تواند به راحتی به زبان انگلیسی تحصیل کند. در این صورت شانس او برای پذیرش تحصیلی افزایش می یابد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

2- برای اپلای تحصیلی چه زمانی در آزمون تافل شرکت کنم؟

از آنجایی که مدرک تافل یکی از مهمترین مدارک اپلای تحصیلی به شمار می رود، متقاضی باید با توجه به ددلاین دانشگاه ها برای ارسال مدارک در آزمون تافل شرکت کند. متقاضی باید به سایت دانشگاه مراجعه کند و از آخرین مهلت ارسال مدارک خود برای درخواست پذیرش تحصیلی مطلع شود و سپس برای ثبت نام و شرکت در آزمون تافل اقدام کند تا بتواند به موقع ریپورت یا گزارش نمره تافل خود را به دانشگاه ارسال نماید از این رو نمی توان در این خصوص تاریخ دقیقی تعیین نمود.

3- چه تفاوتی میان مراکز مختلف برگزار کننده تافل وجود دارد؟

تمام مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران در برگزاری آزمون تافل کاملا از قوانین ETS پیروی می کنند و از این نظر تفاوتی میان مراکز برگزاری آزمون نیست. اما بین مراکز مختلف از نظر ظرفیت مرکز برای پذیرش داوطلبان، فاصله داوطلبان هنگام آزمون، رفتار پرسنل، نحوه چک کردن مدارک و…. تفاوت هایی وجود دارد.

4- چند مرتبه می توانم در آزمون تافل شرکت کنم؟

آزمون تافل 50 مرتبه در سال برگزار می شود و هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و داوطلب هر چند بار که بخواهد می تواند در تاریخ های برگزاری آزمون تافل شرکت کند، اما طبق قوانین ETS باید بین دو آزمون تافل حداقل 12 روز فاصله باشد.

5- آیا می توانم به نمره تافل خود اعتراض کنم؟

در صورتی که متقاضی از نمره آزمون تافل خود ناراضی باشد، می تواند به نمره آزمون اعتراض کند، اما متقاضی نمی تواند به نمره هر چهار بخش تافل اعتراض کند و تنها می تواند به نمره بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل و گفتاری یا اسپیکینگ اعتراض نماید و امکان اعتراض برای دو بخش دیگر یعنی بخش درک مطلب یا ریدینگ و شنیداری یا لیسنینگ تافل وجود ندارد. در صورتی که متقاضی بخواهد به نمره تافل خود در بخش های گفتاری و نوشتاری اعتراض کند باید ظرف حداکثر 30 روز پس از شرکت در آزمون، درخواست خود را برای اعتراض به نمره تافل ثبت کند.

6- هزینه اعتراض به نمره تافل چقدر است؟

متقاضی برای بررسی و ارزیابی مجدد نمره آزمون و اعتراض به نمره تافل برای هر یک از بخش های رایتینگ و اسپیکینگ تافل باید 80 دلار بپردازد.

اگر برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل و سایر هزینه ها مشکل داری می تونی از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

7- نحوه ثبت اعتراض به نمره تافل چگونه است؟

برای ثبت اعتراض نمره تافل، باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شود و فرم مربوط به TOEFL IBT Score Review  را کامل کنید و هزینه درخواست تجدیدنظر نمره تافل را با کارت های بین المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت کنید. پس از ثبت درخواست اعتراض به نمره تافل، حداکثر تا سه هفته بعد ETS نمرات متقاضی را مجددا ارزیابی کرده و پس از بازبینی، گزارش رسمی نتایج آزمون تافل متقاضی به روزرسانی شده و گزارش نمرات جدید تافل برای متقاضی ارسال خواهد می شود.

8- آیا مدرک تافل هوم ادیشن به اندازه ی تافل IBT معتبر است؟

نمونه سوالات و ساختار آزمون تافل هوم ادیشن با تافل IBT کاملا یکسان است و تنها تفاوت این دو آزمون در محل برگزاری است تافل IBT به صورت آنلاین در مراکز مجاز و تافل هوم ادیشن به صورت آنلاین در منزل انجام می شود، اما به دلیل قوانین سختگیرانه ای که ETS در مورد تافل IBT هوم ادیشن اعمال می کند امکان تقلب داوطلبان در انجام آزمون تقریبا غیرممکن است، از این رو مدرک تافل هوم ادیشن به اندازه ی تافل IBT معتبر است و بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا مدرک تافل هوم ادیشن را برای اپلای تحصیلی می پذیرند.

9- چگونه می توانم آدرس ایمیل خود را تغییر دهم؟

شما می توانید پس از ورود به سیستم در صفحه ی اصلی روی به روزرسانی اطلاعات تماس (Update Contact Information) کلیک کنید و گزینه اصلاح (modify) را انتخاب کنید و ایمیل خود را تغییر دهید.

با دریافت بهترین راهکارها برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

10- آیا در آزمون تافل می توانم نت برداری کنم؟

یکی از مهمترین مهارت هایی که داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT و کسب نمره بالا در بخش های لیسنینگ (شنیداری)، رایتینگ (نوشتاری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری) باید به آن اهمیت بدهند و برای تقویت آن زیاد تمرین کنند، مهارت نت برداری (Note taking) است. نت برداری در تافل به قدری اهمیت دارد که جواب دادن به برخی سوالات بدون نت برداری تقریبا غیر ممکن خواهد بود. در واقع نت برداری یکی از تکنیک های تقویت رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ تافل محسوب می شود.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و دیگر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

خیر، داوطلبان پس از دریافت نتیجه ی آزمون فقط می توانند به دو بخش اسپیکینگ و رایتنیگ اعتراض نمایند و امکان اعتراض به بخش های لیسنینگ و ریدینگ وجود ندارد.

بله، آزمون تافل 50 بار در سال برگزار می شود و هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون نیست فقط باید بین دو آزمون 12 روز فاصله باشد.

نمره تافل با توجه به دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر برای اپلای تحصیلی متفاوت خواهد بود اما اغلب دانشگاه های نمره بالایی را برای اپلای می پذیرند.

متقاضی برای بررسی و ارزیابی مجدد نمره آزمون و اعتراض به نمره تافل برای هر یک از بخش های گفتاری و نوشتاری باید 80 دلار بپردازد.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×