فهرست مطالب

10 نکته برای موفقیت در آزمون تافل تضمینی

ده نکته برای موفقیت در آزمون تافل تضمینی که با دانستن آنها می توان بهترین نمره قبولی را کسب کردف در متن مقاله آورده شده است.

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل بشی.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT

آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود و نمره آن از 0 تا 120 می باشد.

ساختار تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن شامل 4 بخش لسینینگ (شنیداری)، اسپیکینگ (گفتاری)، رایتینگ (نوشتاری) و ریدینگ تافل (درک مطلب) است.

نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

آزمون تافل IBT هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

ساختار آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است و محتوا و قالب مشابهی دارند، بنابراین مدرک تافل IBT هوم ادیشن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT

آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که تافل آنلاین در دسترس نباشد و کمتر از سه درصد از آزمون تافل در سراسر جهان به صورت کاغذی برگزار می شود و نمره تافل کاغذی از 310 تا 677 امتیاز مشخص می شود.

تفاوت در ساختار، نحوه برگزاری و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT هستند.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials)

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

آزمون تافل مگوش (magoosh):

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

آزمون تافل در ایران طرفداران بسیاری نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی دارد، چرا که امکان برگزاری آزمون تافل در ایران وجود دارد و این یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان است و داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به صرف هزینه و زمان برای سفر به سایر کشورها نخواهند بود.

داوطلبان می توانند هر 12 روز یک بار و 5 مرتبه در سال در آزمون تافل در مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران شرکت کنند تا بتوانند موفق به کسب نمره بالاشوند.

برای اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن.

10 نکته که باید برای موفقیت در آزمون تافل تضمینی بدانید:

گزارش نمره تافل با نمرات بالا یکی از مهمترین مدارک اپلای تحصیلی دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است، از این رو داوطلبان باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا بتوانند در بخش های مختلف آزمون نمره بالایی کسب کنند، چرا که بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر برای پذیرش دانشجوی خارجی نمره بالایی را تعیین می کنند، مثلا برخی دانشگاه های کانادا و آمریکا نمره 100 را برای آزمون تافل IBT در نظر می گیرند و در صورتی که داوطلب نتواند در آزمون تافل نمره تعیین شده را کسب کند با درخواست پذیرش تحصیلی او موافقت نخواهد شد.

داوطلبان که تصمیم دارند در آزمون تافل (TOEFL test) شرکت کنند باید برای تقویت مهارت زبان انگلیسی خود به نکات مهمی توجه کنند و همچنین باید در روز آزمون از نکات شرکت در آزمون نیز اطلاع داشته باشند تا به دلیل ناآگاهی از قوانین شرکت در جلسه با رد شدن نمره تافل مواجه نشوند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون تافل تضمینی و همچنین خرید ووچر تافل تضمینی و هزینه آن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

5 نکته برای تقویت زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون تافل تضمینی

1- در آزمون های آزمایشی تافل شرکت کنید

برای اینکه بتوانید در آزمون تافل موفق به کسب نمره بالا شوید، باید در آزمون های آزمایشی تافل مانند آزمون تافل TPO شرکت کنید و منابع آزمون تافل تضمینی را به خوبی مطالعه کنید. شرکت در آزمون ‌های آزمایشی تافل، به شما کمک می‌ کند تا نسبت به محیط آزمون، انواع سوال‌ ها و محدودیت‌ هایی که در روز آزمون دارید آشنا شوید.

2- دایره لغات خود را تقویت کنید

برای کسب نمره خوب در تافل باید دایره لغات خود به خصوص لغات آکادمیک را تقویت کنید. می توانید روزنامه ‌‌های انگلیسی بخوانید یا به اخبار انگلیسی گوش دهید؛ به این طریق می توانید دایره لغات خود را افزایش دهد و گرامر پیشرفته را یاد بگیرد و مهارت های خود را در بخش درک مطلب و شنیداری افزایش دهد.

همچنین می توانید کتابی را انتخاب کنید و سعی کنید بدون استفاده از دیکشنری آن را بخوانید. کتاب ‌های صوتی انگلیسی نیز می‌ توانند برای تقویت مهارت شما کمک‌کننده باشند.

3- نقاط ضعف خود را بشناسید

باید نقاط ضعف خود را که موجب کم شدن نمره تافل می شود را بشناسید و برای رفع آن، منابع معتبر و استاندارد را مطالعه کنید و بیشتر تمرکز خود را برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی در بخش هایی که ضعیف هستید بگذارید.

4- یادداشت برداری را تمرین کنید

در آزمون تافل، فایل های صوتی فقط یک بار پخش می شود، سپس باید در مورد موضوعی که شنیده‌ اید، به‌ سوالات پاسخ دهید، چون فایل ها تنها یک بار پخش می شود باید بتوانید سریع یادداشت برداری کنید، بنابراین باید به یک یادداشت کننده خوب تبدیل شوید. شما باید بتوانید یادداشت ها را خوانا بنویسید و به همه جزییات فایل صوتی توجه کنید و آنها را یادداشت کنید.

5- مهارت تایپ کردن خود را تقویت کنید

در بخش رایتینگ (نوشتاری) آزمون تافل، از داوطلبان خواسته می شود پاسخ ‌های خود را با صفحه کلید QWERTY به انگلیسی تایپ کنند. از این رو باید شما روی مهارت تایپ کردن خود کار کنید، چرا که شما وقت زیادی برای پاسخگویی ندارید، بنابراین باید بتوانید نوشته ی خود را سریع تایپ کنید، تا وقت بیشتری برای نوشتن یک متن خوب داشته باشید. ابزارهای آنلاین رایگان زیادی برای یادگیری تایپ کردن با صفحه کلید QWERTY وجود دارد، می توانید از آنها برای تقویت مهارت تایپ کردن استفاده کنید.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

5 نکته برای روز آزمون تافل تضمینی

برای شرکت در آزمون علاوه بر نکاتی که موجب تقویت مهارت های زبان انگلیسی شما می شود باید به نکاتی در خصوص روز آزمون نیز توجه کنید.

1- آدرس محل برگزاری آزمون تافل را دقیق بدانید تا در روز آزمون بتوانید آدرس را سریع پیدا کنید و دیر به جلسه نرسید، چرا که ممکن است در صورت دیر رسیدن به محل آزمون از ورود شما به جلسه جلوگیری شود.

2- شب قبل از شرکت در آزمون خوب بخوابید تا بدون خستگی و حواس پرتی و بدون استرس در جلسه آزمون حاضر شوید.

3- حداقل نیم ساعت زودتر از زمان شروع آزمون، در محل برگزاری حضور داشته باشید. تا مراحل تشخیص هویت را با آرامش طی کنید و صندلی خود را پیدا کنید.

4- داوطلبان بین بخش های شنیداری و گفتاری می توانند 10 دقیقه استراحت کنند و بهتر است در این مدت زمان کمی آب بنوشید و چیزی بخورید تا انرژی خود را برای ادامه آزمون از دست ندهید.

5- در صورتی که در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت می کنید باید پیش از شرکت در آزمون از امکانات و تجهیزات مورد نیاز مطلع شوید و روز آزمون ابتدا درستی تجهیزات خود را بررسی کنید. سپس داوطلب باید میکروفون، دوربین و اسپیکر را آماده کند و مطمئن شود که همه‌ چیز سرجایش قرار گرفته ‌است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع، آزمون های آزمایشی و راهکارها را برای قبولی در آزمون تافل تضمینی به شما ارائه می دهند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون تافل TPO یا (TOEFL Practice Online) تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود و داوطلبان می توانند برای افزایش آمادگی در آزمون تافل در این آزمون شرکت کنند.

بله داوطلبان می توانند فایل های صوتی که پخش می شود را یادداشت برداری کنند تا بتوانند به سوالاتی که پرسیده می شود پاسخ دهند. فایل های صوتی فقط یک بار پخش می شوند و یادداشت برداری به پاسخگویی به سوالات بسیار کمک می کند.

بله آزمون تافل در مراکز مجاز در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند هر 12 روز یک بار و 5 مرتبه در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد و نمره قابل قبول را دانشگاه ها و مراکز درخواست کننده نمره تافل تعیین می کنند و نمره قابل قبول با توجه به اهداف مهاجرتی متفاوت خواهد بود. مثلا برخی دانشگاه ها برای اپلای تحصیلی نمره 100 را تعیین می کنند و برخی دانشگاه ها نمره 80 را می پذیرند. هر چه نمره تافل داوطلب بالاتر باشد امکان قبول درخواست پذیرش تحصیلی او از سوی دانشگاه مقصد بیشتر خواهد بود.

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که تافل آنلاین در دسترس نباشد.

5/5 - (7 امتیاز)

16 پاسخ

 1. سلام
  نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل تضمینی بدون کارت های اعتباری بین المللی چگونه است؟

  1. سلام دوست عزیز، شما می توانید برای پرداخت هزینه تافل تضمینی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل IBT هوم ادیشن تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل هوم ادیشن یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است و بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا مدرک آن را به رسمیت شناخته و آن را می پذیرند. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد کسب نمره بالا در تافل هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

 2. سلام
  من تجربه تافل هوم ادیشن ندارم لطفا برای تهیه منابع آزمون تافل هوم ادیشن راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست عزیز، برای تهیه منابع معتبر آزمون تافل IBT هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، مدارک هویتی شرکت کننده مانند پاسپورت معتبر از جمله مهمترین مدارک برای شرکت در آزمون تافل است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد نحوه شرکت در آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در سال 2023 با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات تافل IBT هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×