فهرست مطالب

اعتراض به نمره آزمون GRE

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود.

مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

از مهمترین مزایای شرکت در آزمون GRE برای ایرانیان امکان برگزاری آزمون GRE تضمینی در ایران است. با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از مراکز برگزاری آزمون GRE تضمینی در ایران مطلع بشی.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، که عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال رو درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

اگر تصمیم داری جهت اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر آمریکا و کانادا در آزمون GRE شرکت کنی، برای تضمین قبولی در آزمون GRE با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد قوانین شرکت در آزمون GRE تضمینی داری بپرس.

همچنین موسسه ETS در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده در برگزاری آزمون GRE به صورت حضوری، نسخه GRE هوم ادیشن را ارائه کرده است تا داوطلبان بتوانند به صورت آنلاین و در منزل در آزمون GRE شرکت کنند. داوطلبان می توانند در خانه و تحت نظارت یک ناظر در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.آزمون GRE هوم ادیشن همانند GRE حضوری در دو نسخه جنرال و سابجکت ارائه می شود.

سوالات، ساختار و نمره دهی آزمون GRE هوم ادیشن همانند ساختار آزمون GRE حضوری است، با این تفاوت که به جای حضور در مرکز برگزاری، داوطلبان در خانه در آزمون شرکت می کنند.

ساختار آزمون GRE جنرال

آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است و مدت زمان انجام آزمون GRE جنرال، 3 ساعت و 10 دقیقه است که برای پاسخگویی سوالات به داوطلبان یک ساعت برای بخش درک مطلب، یک ساعت برای نگارش تحلیلی و 70 دقیقه برای بخش استدلال ریاضی مهلت داده می شود.

بخش های اصلی آزمون GRE جنرال عبارتند از:

* بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد.

* بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 70 دقیقه می باشد.

* بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 2 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 60 دقیقه می باشد.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌ شوند.

مدت زمان انجام آزمون GRE سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه می باشد و داوطلبان در این مدت زمان باید به تمام سوالات آزمون پاسخ دهند.

تعداد سوالات آزمون GRE سابجکت عبارتند از:

* زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای

* شیمی: 130 سوال چند گزینه ای

* ادبیات: 230 سوال

* ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای

* فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای

* روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای

بهتره برای ثبت نام آزمون GRE تضمینی در ایران و راهکارهای قبولی در آزمون GRE تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو ما شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

آیا می توان به نمره آزمون GRE اعتراض کرد؟

چنانچه پس از اعلام نتایج آزمون GRE، نمره آزمون GRE داوطلب پایین باشد، می تواند دوباره در آزمون شرکت کند تا نمره بالاتری کسب کند، اما ممکن است داوطلب به نتیجه آزمون اعتراض داشته باشد و معتقد باشد در ارزیابی آزمون او اشتباهی رخ داده است و بخواهد درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد بدهد. باید بدانید که امکان اعتراض به نمره آزمون GRE امکانپذیر است.

در صورتی که داوطلب بخواهد به نتیجه ی آزمون اعتراض کند، می تواند تا 90 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون

GRE به نتیجه آزمون اعتراض کند.

داوطلبان می توانند به نتیجه هر دو نوع آزمون GRE یعنی GRE جنرال و GRE سابجکت اعتراض کنند.

در مورد GRE جنرال متقاضی فقط می تواند به بخش نوشتاری تحلیلی (Analytical Writing) اعتراض کند، اما برای اعتراض به نمره آزمون GRE سابجکت متقاضی می تواند برای نمره هر ۴ آزمون فیزیک، ریاضی، شیمی و روانشناسی درخواست بازبینی نمایند.

نحوه اعتراض به نمره آزمون GRE

گزارش نمره آزمون GRE بین 10 تا 15 روز پس از برگزاری آزمون GRE بر روی وبسایت ETS قابل مشاهده خواهد بود. متقاضی می تواند تا 90 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE اعتراض خود را در وبسایت ETS ثبت کند و درخواست بازبینی نمره آزمون را بنماید.

1- متقاضی باید در وبسایت ETS در قسمت View Scores and Score Recipients گزینه Request Score Review را انتخاب کند.

2- سپس باید نوع آزمون که جنرال است یا سابجکت را مشخص کرده و هزینه اعتراض به نمره GRE را پرداخت نماید، که در صورت عدم پرداخت هزینه، درخواست بازبینی نمره آزمون ثبت نمی شود.

برای تهیه منابع آزمون GRE تضمینی و معرفی منابع معتبر برای قبولی در آزمون GRE تضمینی تز کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

اعلام نتیجه اعتراض به نمره GRE

نتیجه بازبینی نمره GRE معمولا ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت درخواست بازبینی نمره، طول می کشد و نتیجه ارزیابی مجدد از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می ‌شود. پس از اعلام نتیجه نیز نمره GRE به دانشگاه‌ های انتخابی ارسال خواهد شد. همچنین در طول فر‌آیند بازبینی، نمره آزمون GRE در حالت تعلیق قرار می‌ گیرد و تا زمانی که نمره آزمون در حال بررسی است، گزارش نمره GRE به دانشگاه ها ارسال نخواهد شد.

اگر نمره جدید آزمون، کاهش یا افزایش داشته باشد با نمره قبلی جایگزین شده و نمره جدید در بخش View Order در اکانت ETS متقاضی قابل مشاهده خواهد بود.

چنانچه پس از درخواست بازبینی، تغییری در نمره GRE حاصل شود، نمره جدید به دانشگاه‌ های انتخابی ارسال می ‌شود.

برای قبولی در آزمون GRE تضمینی (GRE سابجکت) با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE چقدر است؟

همان طور که گفته شد آزمون GRE در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار می شود و امکان اعتراض به هر دو نوع آزمون GRE وجود دارد، اما اعتراض به نمره GRE رایگان نبوده و متقاضی باید هزینه آن را پرداخت کند، هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE جنرال 60 دلار و هزینه اعتراض به نمره GRE سابجکت 50 دلار است.

همچنین پرداخت هزینه اعتراض از طریق کارت‌ های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت انجام می‌ شود.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون GRE جنرال نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

نتیجه بازبینی نمره GRE معمولا ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت درخواست بازبینی نمره، طول می کشد و نتیجه ارزیابی مجدد از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می ‌شود.

متقاضی می تواند تا 90 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE اعتراض خود را در وبسایت ETS ثبت کند و درخواست بازبینی نمره آزمون را بنماید.

1- متقاضی باید در وبسایت ETS در قسمت View Scores and Score Recipients گزینه Request Score Review را انتخاب کند.

2- سپس باید نوع آزمون که جنرال است یا سابجکت را مشخص کرده و هزینه اعتراض به نمره GRE را پرداخت نماید، که در صورت عدم پرداخت هزینه، درخواست بازبینی نمره آزمون ثبت نمی شود.

در مورد GRE جنرال متقاضی فقط می تواند به بخش نوشتاری تحلیلی (Analytical Writing) اعتراض کند.

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، که عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال رو درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE جنرال 60 دلار و هزینه اعتراض به نمره GRE سابجکت 50 دلار است.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×