فهرست مطالب

آزمون OET دامپزشکی 

آزمون OET صد در صد تضمینی

دامپزشکانی که قصد مهاجرت شغلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، باید مانند سایر تخصص های علوم پزشکی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون زبان OET دامپزشکی شرکت کنند.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE و FCE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان مانند پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET دامپزشکی
 4. OET پرستاری
 5. OET کاردرمانی
 6. OET گفتار درمانی
 7. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 8. OET رادیوگرافی
 9. OET فیزیوتراپی
 10. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 11. OET داروسازی
 12. OET پاپزشکی

تخصص های آزمون OET 

آزمون OET ویژه مهاجرت دامپزشکان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای دیگر را دارند باید برای اقامت و دریافت مجوز کار در کشور مورد نظر اقدام به اخذ ویزای کاری نمایند. یکی از مهمترین مدارک برای دریافت ویزای کاری ارائه مدرک زبان معتبر است. از این رو دامپزشکانی که قصد مهاجرت شغلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، باید مانند سایر تخصص های علوم پزشکی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون زبان OET شرکت کنند.

نمره آزمون OET دامپزشکی برای مهاجرت شغلی دامپزشکان بسیار حائز اهمیت است، اما به تنهایی کافی نیست و متقاضی باید مدارک دیگری از جمله سابقه کار، پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه، تمکن مالی، مدارک تحصیلی معتبر و غیره را ارائه نماید. در صورتی که متقاضی بتواند موفق به کسب نمره ی بالایی در آزمون OET دامپزشکی شود، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر) از سوی کارفرما خواهد داشت.

داوطلبان با مطالعه ی منابع آزمون OET تضمینی می توانند با آمادگی بیشتری در آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول (350) شوند.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام آزمون OET تضمینی در رشته های مختلف علوم پزشکی (OET پرستاری، پزشکی، رادیولوژی و…) با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم رو دریافت کن.

ساختار آزمون OET دامپزشکی

ساختار آزمون OET دامپزشکی همانند سایر آزمون های او ای تی در تخصص های دیگر حوزه درمان می باشد و برخی بخش های این آزمون برای هر تخصص جداگانه طراحی شده است، همچنین مدت زمان انجام آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

آزمون OET از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که مهارت زیر را ارزیابی می کند:

 •  مهارت شنیداری
 •  مهارت خواندن یا درک مطلب
 •  مهارت نوشتاری
 • مهارت گفتاری

سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها یکسان است و در بخش های گفتاری و نوشتاری سوالات با توجه به تخصص داوطلبان به صورت اختصاصی طراحی می شود.

مزایای شرکت در آزمون OET فیزیوتراپی

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی OET (ماک OET) و کلاس های آمادگی OET، استفاده از منابع مختلف، مدیریت زمان و تمرین روزانه انگلیسی، 5 نکته مهم در آزمون OET هستند که در هر 4 بخش آزمون به کسب نمره بالا به شما کمک می کند، پس برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید این 5 نکته را فراموش نکنید.

بخش شنیداری آزمون OET دامپزشکی

بخش شنیداری (Listening) آزمون دارای سه قسمت و 42 سوال است که داوطلبان باید در مدت 40 دقیقه به سوالات پاسخ دهند. این بخش شامل فایل های صوتی در خصوص علوم پزشکی است به همین دلیل داوطلبان با کلمات آن آشنایی دارند و باید پس از شنیدن فایل های صوتی در مدت زمان تعیین شده به سوالات پاسخ دهند.

بخش درک مطلب آزمون OET دامپزشکی

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET دامپزشکی شامل سه قسمت و 42 سوال است و مدت پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه است. در این بخش داوطلبان متن هایی را که مرتبط با محیط کاری خود است را می خوانند و براساس آن به سوالات پاسخ می دهند.

بخش نوشتاری آزمون OET دامپزشکی

در بخش نوشتاری (Writing) آزمون OET دامپزشکی داوطلبان 45 دقیقه فرصت دارند تا نامه ای مرتبط با تخصص خود بنویسند مثلا نامه ترخیص یا انتقال بیمار و غیره. عملکرد داوطلب در 5 معیار نمره داده می شود:

 1.  انجام دادن و به نتیجه رساندن مهارت
 2. تناسب زبان بکار رفته در پاسخ دادن به سوالات
 3.  درک کامل از محرک های زبانی
 4.  ویژگی های زبانی مانند گرامر
 5.  ویژگی های ارائه مطلب مانند رعایت علائم نگارشی و املای صحیح کلمات و…

بخش گفتاری آزمون OET دامپزشکی

در بخش (Speaking) آزمون از مطالبی استفاده می ‌شود که برای تخصص داوطلب طراحی شده است. در هر سناریو، داوطلب باید نقش تخصص خود را بازی کند. نقش ها یک به یک معرفی می شوند و داوطلب 3 دقیقه فرصت دارد که برای نقش مورد نظر آماده شود. برای اجرای هر نقش 5 دقیقه به داوطلب زمان داده می ‌شود. در مجموع مدت زمان انجام بخش گفتاری 20 دقیقه است.

اهمیت آزمون OET گفتار درمانی برای مهاجرت

استفاده از منابع مختلف اسپیکینگ OET (کتاب ها و منابع آنلاین)، شرکت در آزمون آزمایشی، شرکت در دوره های آمادگی OET، توجه به اشتباهات رایج در اسپیکینگ، توجه به تلفظ و لحن کلام، مدیریت زمان و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ آزمون OET هستند که در کسب نتیجه بهتر به شما کمک بسزایی می کنند.

هر یک از بخش های آزمون OET به صورت جداگانه تصحیح می شود و نمره ای به آن تعلق می گیرد. نمره این آزمون در سیستم نمره دهی جدید (از سال 2018) بین 0 تا 500 است و درپنج سطح طبقه بندی می شود و در سیستم نمره دهی قدیمی، نمره ی آزمون در پنج سطح از A تا E مشخص می شد.

 1. سطح A: نمره 450 تا 500
 2. سطح B: نمره 350 تا 440
 3.  سطح C: 200 تا 340
 4.  سطح D: 100 تا 190
 5. سطح E: 0 تا 90

داوطلب با کسب نمره 450 تا 500 بالاترین سطح مهارت زبان انگلیسی را دارد و نمره 0 تا 90 دارای پایین ترین سطح است و در اغلب کشورها حداقل نمره 350 به عنوان نمره ی قابل قبول پذیرفته می شود.

آیا آزمون OET دامپزشکی در ایران برگزار می شود؟

آزمون OET دامپزشکی مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه کمبریج از لیست کشورهای برگزار کننده آزمون OET دامپزشکی مطلع شده و برای ثبت نام یکی از تاریخ ها و محل برگزاری آزمون OET را انتخاب کنند.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون OET دامپزشکی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم را دریافت کن.

مزایای آزمون OET دامپزشکی

مزایای آزمون OET تضمینی در رشته دامپزشکی عبارتند از:

* با توجه به اینکه که آزمون OET برای متخصصان علوم پزشکی طراحی شده است. سوالات OET دامپزشکی تنها در خصوص موضوعاتی در زمینه ی دامپزشکی است و به دلیل آشنایی داوطلب با اصطلاحات تخصصی رشته ی خود پاسخگویی به سوالات برای او آسان تر خواهد بود.

* آزمون OET هر ماه و در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود.

* داوطلب می تواند به دفعات نامحدود در آزمون شرکت کند.

* مدرک این آزمون در بسیاری از کشورها که در حوزه ی علوم پزشکی موفق هستند مانند انگلیس، استرالیا، سنگاپور، ایرلند، امارات، اکراین و… قابل قبول است.

* مدرک آزمون OET مورد تایید اداره مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند برای دریافت هر گونه ویزا می باشد.

* مدرک آزمون OET دامپزشکی در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است و به رسمیت شناخته می شود.

نکته: یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اعتبار آزمون OET دامپزشکی چند سال است؟

زمان اعلام نتایج آزمون OET تقریبا 15 روز کاری پس از برگزاری آزمون OET است و از طریق صفحه شخصی داوطلبان در سایت رسمی OET در اختیار آنان قرار می گیرد. مدت اعتبار مدارک آزمون های زبان انگلیسی به صورت دائمی و یا موقتی است. مدرک آزمون زبان OET دامپزشکی مانند آیلتس و تافل اعتبار موقتی دارد و مدت اعتبار آن 2 سال است و پس از پایان این مدت دیگر معتبر نخواهد بود و در صورتی که داوطلب برای مهاجرت به مدرک آزمون نیاز داشته باشد، باید مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

مطمئن باش با مهاجرت شغلی داری قدم بزرگی برای آیندت بر می ‌داری و حتما نیاز به راهنمایی و مشاوره داری، از این رو ما مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می ‌کنیم، چرا که کارشناسان هومان ویزا تجربه ‌ی زیادی در زمینه‌ ی مهاجرت دارند و حتما می‌ تونن شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

ثبت نام در آزمون OET داروسازی

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET یک آزمون زبان انگلیسی است که در 12 تخصص علوم پزشکی برای سنجش مهارت زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می شود و شاغلان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، پا پزشکی، کار درمانی، گفتار درمانی، رژیم درمانی، بینایی سنجی، رادیوگرافی، فیزیوتراپی، دامپزشکی باید برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان در این آزمون شرکت کنند.

ثبت‌نام در آزمون OET از طریق وب‌سایت www.occupationalenglishtest.org انجام می ‌شود. داوطلبان باید حداکثر تا سه هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون او ای تی برای ثبت‌نام اقدام کنند. 

اعتبار مدرک آزمون OET دو سال است و پس از این مدت، اعتبار آن به پایان می رسد و دیگر معتبر نخواهد بود.

نمره این آزمون در سیستم نمره دهی جدید (از سال 2018) بین 0 تا 500 است و درپنج سطح طبقه بندی می شود و در سیستم نمره دهی قدیمی، نمره ی آزمون در پنج سطح از A تا E مشخص می شد.

1- سطح A: نمره 450 تا 500

2- سطح B: نمره 350 تا 440

3- سطح C: 200 تا 340

4- سطح D: 100 تا 190

5- سطح E: 0 تا 90

خیر، آزمون OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و… سفر کنند.

5/5 - (11 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×