فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون BEC فعالیت ندارد

آزمـون BEC 

آزمون BEC به منظور ارزیابی و سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان در زمینه ی تجارت بین المللی برگزار می شود و مدرک آن مورد تایید بسیاری از سازمان ها و مراکز تجاری مختلف در سراسر جهان است.

اهمیت آزمون زبان BEC برای مهاجرت

امروزه افراد بسیاری در سراسر دنیا با اهداف مختلفی مانند تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و غیره اقدام به مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان می کنند، از این رو سطح مهارت افراد برای مهاجرت سنجیده می شود و مدرک زبان معتبر و بین المللی یکی از مهمترین مدارکی است که باید توسط متقاضیان ارائه شود.

یکی از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی، آزمون زبان BEC است که مانند آزمون زبان CPE و CAE و FCE و OET توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و با این آزمون توانایی متقاضیان در مهارت استفاده از زبان انگلیسی در محل کار ارزیابی می شود.

آزمون بی ای سی به منظور ارزیابی و سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان در زمینه ی تجارت بین المللی برگزار می شود و مدرک آن مورد تایید بسیاری از سازمان ها و مراکز تجاری مختلف در سراسر جهان است.

مزایای آزمون PTE 

برای اینکه یک مهاجرت موفق را تجربه کنی، باید بدونی متناسب با تحصیلات و مهارتی که داری باید در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، از این رو برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون BEC

آزمون BEC دارای سه سطح مقدماتی (B1)، متوسط (B2)و پیشرفته (C1) است. ساختار آزمون برای هر سه سطح آزمون شامل چهار بخش درک مطلب (Reading)، شنیداری (Listening)، گفتاری (Speaking) و نوشتاری (Writing) می باشد، که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی که خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن هستند، را ارزیابی می کند. همچنین آزمون BEC به دو روش کتبی و کامپیوتری برگزار می شود.

مدت زمان انجام بخش درک مطلب و نوشتاری یک ساعت و نیم و بخش شنیداری 40 دقیقه و بخش گفتاری 12 دقیقه است.

بخش درک مطلب (Reading) آزمون BEC

بخش درک مطلب آزمون BEC شامل 7 چند قسمت است:

بخش اول: داوطلب 5 متن کوتاه را با دقت می خواند و سپس به 5 سوال سه گزینه ای پاسخ می دهد.

بخش دوم: یک متن به همراه ۵ توضیح در این قسمت وجود دارد و داوطلب باید هر توضیح را به متن مربوطه مرتبط سازد و در این بخش داوطلب به 5 سوال پاسخ می دهد.

بخش سوم: در این بخش ۵ سوال و ۸ نقشه و جدول وجود دارد و داوطلب باید هر متن را به یک نقشه مرتبط سازد.

بخش چهارم: داوطلب در این بخش یک متن را مطالعه می کند و به 7 سوال پاسخ می دهد.

بخش پنجم: این مهارت شامل 6 سوال چهار گزینه ای است.

بخش ششم: داوطلب باید از بین سه گزینه یکی را برای تکمیل کردن متن و پر کردن جای خالی انتخاب کند، 12 متن جای خالی در این بخش وجود دارد.

بخش هفتم: داوطلب دو متن کوتاه را می خواند و به 5 سوال پاسخ می دهد.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون BEC

بخش نوشتاری آزمون BEC شامل دو قسمت است. در یک قسمت داوطلب باید یک متن 30 تا 40 کلمه ای که پیغام اداری درون سازمانی است را با توجه به اطلاعاتی که به او داده می شود، بنویسد و در بخش دوم داوطلب باید یک نامه 60 تا 80 کلمه ای اداری و یا یک ایمیل را طبق اطلاعات داده شده بنویسد.

بخش شنیداری (Listening) آزمون BCE

در بخش شنیداری داوطلبان به فایل های صوتی که شامل مکالمات با موضوعات مصاحبه، صحبت تلفنی و پیغام است به دقت گوش می دهند و با توجه به آنها در چهار قسمت به سوالات پاسخ می دهند.

بخش اول: داوطلب به 8 فایل صوتی که مکالمه ی کوتاه هستند، گوش می دهد و به 8 سوال پاسخ می دهد.

بخش دوم: داوطلب به یک فایل صوتی کوتاه به دقت گوش می دهد و با توجه به آن به 7 سوال پاسخ می دهد.

بخش سوم: داوطلب به یک فایل صوتی که از قسمت قبل طولانی تر است، گوش می دهد و براساس آن جاهای خالی را در سوالات تکمیل می کند و این بخش شامل 7 سوال است.

بخش چهارم: داوطلب به یک فایل صوتی 3 دقیقه ای گوش می دهد و سپس با توجه به آنچه شنیده است به 8 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

اهمیت آزمون آیلتس آکادمیک برای اپلای تحصیلی

بخش گفتاری (Speaking) آزمون BEC

بخش گفتاری آزمون BEC شامل صحبت کردن داوطلب با یک یا دو نفر از داوطلبان دیگر است. این بخش شامل سه قسمت است.

بخش اول: از داوطلب سوالاتی پرسیده می شود و او باید در مورد خود و نظراتش در خصوص موضوعات مربوط به تجارت و کسب و کار دو دقیقه صحبت کند.

بخش دوم: دو موضوع به داوطلب داده می شود و او باید یکی از موضوعات را انتخاب کرده و یک دقیقه در مورد آن صحبت کند. همچنین وقتی داوطلب دیگر صحبت می‌ کند او باید با دقت به حرف ‌هایش گوش کند. چون ممکن است از او سوال ‌هایی در مورد صحبت‌ های داوطلب پرسیده شود و انجام این بخش 5 دقیقه طول می کشد.

بخش سوم: یک موقعیت مرتبط با تجارت برای داوطلب توضیح داده می شود و او باید در حدود دو دقیقه با داوطلب دیگر در مورد این موقعیت بحث کند، داوطلب باید واکنش احتمالی خود را در برابر آن بیان کند و تصمیم خود را شرح دهد. انجام این بخش ۵ دقیقه طول می کشد.

سطوح آزمون BEC

همان طور که گفته شد، آزمون BEC مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارزیابی می کند.

سطح مقدماتی (B1)

سطح مقدماتی آزمون BEC نشان می دهد داوطلب می تواند در موقعیت های عملی روزمره تجاری به زبان انگلیسی با مخاطبان ارتباط برقرار کند و سطح این آزمون با آزمون PET که دارای سطح مقدماتی است برابر است.

سطح متوسط (B2)

 داوطلب در سطح متوسط آزمون BEC می تواند در یک محیط تجاری به زبان انگلیسی با مخاطبان به خوبی ارتباط برقرار کند. این همان سطح آزمون زبان FCE (سطح B2) می باشد، اما برای فعالیت های تجاری بر زبان انگلیسی متمرکز است.

سطح پیشرفته (C1)

سطح پیشرفته آزمون BEC بالاترین سطح زبان انگلیسی تجاری است و داوطلب در این سطح می تواند در یک محیط تجاری با اطمینان کامل با زبان انگلیسی با مخاطبان ارتباط برقرار کند و مدرک این آزمون معادل آزمون زبان CAE (سطح C1) است.

نمره دهی به آزمون BEC

نمره دهی آزمون BEC در هر یک از سطوح به شرح زیر می باشد:

نمره سطح مقدماتی (B1)

نمره آزمون در سطح مقدماتی دارای سه درجه است:

نمره 140 تا 152 (سطح B1)

نمره 153 تا 159 (سطح B1)

نمره 160 تا 170 (سطح B2)

داوطلبانی که در آزمون BEC نمره ی 120 تا 139 (درجه A2) را کسب کنند، فقط نتیجه ی آزمون برای آنها اعلام می شود، اما موفق به کسب مدرک نخواهند شد و برای آنها مدرک رسمی صادر نمی شود.

آزمون OET تضمینی

نمره سطح متوسط (B2)

درجه بندی نمره آزمون در سطح پیشرفته:

نمره 160 تا 172 سطح B2 (درجه C)

نمره 173 تا 179 سطح B2 (درجه B)

نمره 180 تا 190 سطح C1 (درجه A)

داوطلبانی که نمره 140 تا 159 را در آزمون BEC کسب کنند نتیجه ی آزمون را دریافت می کنند، اما موفق به کسب مدرک رسمی آزمون نمی شوند و برای آنها مدرک صادر نخواهد شد.

نمره سطح پیشرفته (C1)

درجه بندی نمره آزمون BEC در سطح پیشرفته:

نمره 180 تا 192 سطح C1 (درجه C)

نمره 193 تا 199 سطح C1 (درجه B)

نمره 200 تا 210 سطح C2 (درجه A)

داوطلبانی که نمره آزمون آنها بین 160 تا 179 شود، نتیجه ی آزمون را دریافت می کنند، اما برای آنها مدرک صادر نمی شود.

ثبت نام در آزمون BEC

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت cambridgeenglish.org برای ثبت نام در آزمون BEC اقدام کنند. متقاضیان می توانند در هنگام ثبت نام یکی از کشورهای نزدیک به ایران را برای شرکت در آزمون بی ای سی انتخاب کند. همچنین این آزمون مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون آیلتس و PCE، تافل چندین مرتبه در سال برگزار می شود و متقاضی باید در هنگام ثبت نام یکی از تاریخ ها را انتخاب کند.

اگر تصمیم داری برای سرمایه گذاری، به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنی و باید در آزمون زبان BEC شرکت کنی، اما نمی دونی برای ثبت نام و شرکت در آزمون از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپ

آزمون BEC در کدام کشورها برگزار می شود؟

آزمون BEC در 2800 مرکز در بیش از 130 کشور جهان برگزار می شود، اما این آزمون مانند آزمون CAE و سایر آزمون های زبان کمبریج در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان ایرانی برای شرکت در این آزمون باید به سایت دانشگاه کمبریج مراجعه کنند و با مشاهده ی لیست کشورهای برگزار کننده، به یکی از کشورها مانند ترکیه، روسیه، ارمنستان، امارات، آذربایجان، پاکستان، بحرین و غیره سفر کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون BEC با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن تا در انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون BEC اشتباه نکنی.

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند آیلتس و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

یکی از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی، آزمون زبان BEC است که مانند آزمون های CPE توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و با این آزمون توانایی متقاضیان در مهارت استفاده از زبان انگلیسی در محل کار ارزیابی می شود. آزمون بی ای سی به منظور ارزیابی و سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان در زمینه ی تجارت بین المللی برگزار می شود.

ساختار آزمون بی ای سی مانند سایر آزمون های زبان از جمله تافل و CAE شامل چهار بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی را که نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند.

آزمون BEC در 2800 مرکز در بیش از 130 کشور جهان مانند ترکیه، امارات، ارمنستان، پاکستان، روسیه، آذربایجان، بحرین و غیره برگزار می شود، اما این آزمون مانند آزمون CAE و سایر آزمون های زبان کمبریج در ایران برگزار نمی شود.

آزمون BEC مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در سه سطح مقدماتی (B1)، متوسط (B2) و سطح پیشرفته (C1) ارزیابی می کند.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت cambridgeenglish.org برای ثبت نام در آزمون BEC اقدام کنند.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×