فهرست مطالب

آزمون تافل پریمیر ( PRIMARY TOEFL)

موسسه ETS آزمون تافل پریمیر (PRIMARY) را نیز برای کودکان و نوجوانان ارائه کرده است و کودکان و نوجوانان می توانند با شرکت در این آزمون ها سطح مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

آزمون تافل کودکان و نوجوانان

برای اینکه بدونید تافل پریمیر چیه و چه کاربردی داره تا انتهای مطلب با ما باشید.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلف در این آزمون شرکت می کنند.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی افراد ارائه می کند و کسب مدرک تافل با نمره بالا نشان دهنده توانایی بالای افراد در مهارت های زبان انگلیسی است.

مدرک آزمون تافل از اعتبار جهانی برخوردار است و تقریبا در تمام کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود و معیاری برای سنجش دانش زبان انگلیسی افراد محسوب می شود، از این رو آزمون تافل در تمام نسخه های ارائه شده در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند.

موسسه ETS علاوه بر نسخه های تافل برای بزرگسالان، آزمون تافل جونیور (JUNIOR) و تافل پریمیر (PRIMARY) را نیز برای کودکان و نوجوانان ارائه کرده است و کودکان و نوجوانان می توانند با شرکت در این آزمون ها سطح مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

همان طور که گفته شد موسسه ETS آزمون تافل (TOEFL test) را در نسخه های مختلفی ارائه می دهد که عبارتند از:

1- آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

برای اطلاع از آخرین تغییرات تافل کلیک کن.

2- آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

3- آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

4- آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

5- آزمون تافل ITP: تافل آی تی پی، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و … طراحی شده است.

6- آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

7- آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

8- تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS به صورت کاغذی برگزار می شود.

برای دریافت بهترین راهکارها برای کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو ببینی.

نکته: در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت به جز تافل جونیور و تافل پریمیر که دارای شرط سنی هستند و فقط کودکان و نوجوانان (8 تا 16 سال) می توانند در این آزمون ها شرکت کنند برای شرکت در سایر نسخه های تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

آزمون تافل پریمیر (تافل کودکان)

آزمون تافل پریمیر برخلاف بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی که محدودیت سنی برای شرکت کنندگان ندارند دارای شرط سنی است و این آزمون فقط برای زبان آموزان 8 تا 11 سال برگزار می شود و در واقع تافل پریمیر، آزمون تافل کودکان است.

آزمون تافل پریمیر در دو سطح STEP1 و STEP2 برگزار می شود و شامل دو بخش خواندن (ریدینگ تافل) و شنیداری (لیسنینگ تافل) است که به صورت کتبی و کاغذی برگزار می شود.

نمرات بخش ریدینگ تافل پریمیر با سنجش های Lexile (یکی از معیارهای توانایی خواندن) تطبیق داده می شود و نمرات تافل Primary با سطوح CEFR تطبیق داده می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمره خوب در تافل و نحوه برگزاری آزمون تافل پریمیر و کاهش استرس آزمون اصلی تافل با شرکت در آزمون تافل ماک یا آزمون آزمایشی تافل جهت ارزیابی مهارتهای چهارگانه آزمون می توانید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

اعتبار مدرک تافل پریمیر

مدت اعتبار مدرک تافل در تمام نسخه های آن از جمله تافل پریمیر موقتی بوده و تنها 2 سال اعتبار دارد و پس از گذشت 2 سال اعتبار آن منقضی می شود و در صورتی که متقاضی به مدرک تافل خود نیاز داشته باشد باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

بهتره برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

خیر، آزمون تافل پریمیر دارای محدودیت سنی است و همه افراد نمی توانند در این آزمون شرکت کنند و فقط کودکان 8 تا 11 سال می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

آزمون تافل پریمیر در دو سطح STEP1 و STEP2 برگزار می شود و شامل دو بخش خواندن (ریدینگ) و شنیداری (لیسنینگ) است که به صورت کتبی و کاغذی برگزار می شود.

مدت اعتبار تافل پریمیر مانند سایر نسخه های تافل 2 سال است.

آزمون تافل جونیور برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نوجوانان 11 تا 16 ساله برگزار می شود و فقط افراد 11 تا 16 سال می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×