فهرست مطالب

آزمون OET داروسازی چیست؟

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و مهاجرت شغلی پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت و کادر درمان که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET پاپزشکی

* OET دامپزشکی

اهمیت آزمون OET رادیوگرافی برای مهاجرت

آزمون OET ویژه مهاجرت داروسازان

آزمون OET داروسازی یکی از آزمون‌ های معتبر ویژه مهاجرت داروسازان به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا است و مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد.

درست است که اخذ نمره‌ ی قابل قبول در آزمون OET تنها شرط کافی برای اخذ ویزا و مهاجرت نیست، اما یکی از مهمترین شروط برای مهاجرت کادر درمان است، به طوری که اگر متقاضی نتواند در این آزمون نمره بالایی کسب کند، با درخواست وی برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری کشور مقصد موافقت نخواهد شد.

همچنین امکان شرکت در آزمون به صورت آنلاین یکی از مزایای آزمون OET تضمینی است، که شرکت در آزمون را برای داوطلبان آسان تر می کند.

نکته: البته برای مهاجرت پزشکان و کادر درمان علاوه بر آزمون زبان، برای معادل سازی و تایید مدرک متقاضیان باید در آزمون های دیگری مانند  آزمون AKV و آزمون DHA امارات و آزمون MCCQE و آزمون پرومتریک و  آزمون USMLE و غیره نیز شرکت کنند تا علاوه بر اثبات مهارت زبانی، دانش و مهارت تخصصی آنها در حوزه سلامت نیز ارزیابی و تایید شود.

اگر پزشک، پرستار یا از شاغلان کادر درمان هستی و تصمیم داری برای مهاجرت شغلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان در آزمون OET تضمینی شرکت کنی، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین مشاوره ی رایگان برای کسب نمره بالا در آزمون OET تضمینی را به شما معرفی می کنند.

شرکت در آزمون OET گفتار درمانی برای مهاجرت

ساختار آزمون OET داروسازی

آزمون OET داروسازی یکی از انواع آزمون‌ های OET ویژه مهاجرت داروسازان است. سوالات آزمون OET با زبان تخصصی داروسازی مرتبط است و مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در رشته داروسازی ارزیابی می‌ کند.

ساختار آزمون OET داروسازی همانند سایر آزمون‌ های OET در تخصص‌ های دیگر حوزه سلامت است و شامل ارزیابی چهار مهارت خواندن یا درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری است.

* بخش شنیداری (Listening) آزمون OET داروسازی: در بخش شنیداری آزمون او ای تی داروسازی داوطلبان باید در مدت 50 دقیقه به 42 سوال پاسخ دهند.

* بخش درک مطلب (Reading) آزمون OET داروسازی: بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET نیز دارای 42 است و مدت زمان پاسخ به سوالات 60 دقیقه است.

* بخش نوشتاری (Writing) آزمون OET داروسازی: در بخش نوشتاری آزمون او ای تی از داوطلب خواسته می‌ شود متنی در رابطه با تخصص خود بنویسد که محتوای متن برای تخصص‌ های مختلف متفاوت می‌ باشد. داوطلبان برای نوشتن متن مورد نظر 45 دقیقه فرصت دارند.

* بخش گفتاری (Speaking) آزمون OET داروسازی: این بخش از آزمون او ای تی داروسازی دارای دو تسک اسپیکینگ است و مدت پاسخگویی به این بخش 20 دقیقه می‌ باشد.

اعتبار مدرک آزمون OET داروسازی

اعتبار مدرک آزمون OET برای تمام تخصص های حوزه سلامت (OET پزشکی، OET پرستاری و…) مانند بسیاری از آزمون های زبان از جمله آیلتس و تافل موقتی است و اعتبار آن 2 سال است و پس از 2 سال اعتبار آن منقضی شده و دیگر مورد پذیرش بیمارستان‌ ها، درمانگاه‌ ها و سایر مراکز درمانی نخواهد بود و متقاضی در صورت نیاز به ارائه مدرک آزمون او ای تی باید مجددا در این آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

آیا آزمون OET داروسازی در ایران برگزار می‌شود؟

در حال حاضر آزمون OET داروسازی مانند بسیاری از آزمون‌ های دیگر از جمله آزمون CPE و CAE و غیره در ایران برگزار نمی‌ شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون OET باید به کشورهای دیگر سفر کنند و با مراجعه به سایت دانشگاه کمبریج می‌ توانند از کشورها و مراکز برگزار کننده آزمون او ای تی مطلع شوند و برای ثبت نام آزمون OET تضمینی نزدیک‌ ترین کشورهای همسایه را انتخاب کنند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین نتیجه رو در آزمون OET تضمینی دریافت کن.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون OET دندانپزشکی

نحوه نمره‌ دهی به آزمون OET داروسازی

از آگوست سال 2018، نمرات داوطلبان در آزمون OET به صورت نمره در بازه 0 تا 500 مشخص می‌ شود و تا پیش از این، نمرات آزمون به صورت A تا E ارزیابی می‌ شد.

نمره‌ دهی به آزمون OET داروسازی به شرح زیر می‌ باشد:

1- نمره 450 تا 500 (سطح A): در صورتی که نمره داوطلب بین 450 تا 500 باشد، یعنی او سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی دارد و می‌ تواند ارتباط دقیق و روان با مخاطبان برقرار کند و ارتباط شفاهی یا نوشتاری برای او به خوبی قابل درک است.

2- نمره 350 تا 440 (سطح B): کسب نمره آزمون OET داروسازی بین 350 تا 440 توسط داوطلب نشان می‌ دهد، او توانایی برقراری ارتباط موثر با مخاطبان را دارد، با این وجود برخی اشتباهات وجود دارد که مانع از برقراری ارتباط با مخاطب نخواهد شد.

3- نمره 300 تا 340 (سطح C+): در صورتی که نمره داوطلب بین 300 تا 340 باشد، یعنی داوطلب با وجود اشتباهاتی که مرتکب می‌ شود، می‌ تواند با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند.

4- نمره 200 تا 290 (سطح C): در این سطح از مهارت زبانی، داوطلب توانایی درک ورودی استاندارد را دارد، اما نیاز به توضیح بیشتر در سطح بالاتر زبان خواهد داشت.

5- نمره 100 تا 190 (سطح D): داوطلب با کسب نمره بین 100 تا 190، توانایی برقراری ارتباط ساده را خواهد داشت، اما ممکن است نیاز به توضیح داشته باشد و اشتباهاتی رخ می‌ دهد که موجب ایجاد ضعف در ارتباط با مخاطب خواهد شد.

6- نمره 0 تا 90 (سطح E): در صورتی که نمره آزمون OET داروسازی بین 0 تا 90 باشد، داوطلب توانایی درک عبارات آشنا را دارد و در صورتی می‌ تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند که مخاطب آماده شفاف سازی اطلاعات باشد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای شرکت در آزمون‌ های زبان ویژه مهاجرت کادر درمان با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر. 

نمره قبولی برای آزمون OET داروسازی چند است؟

آزمون OET داروسازی همانند برخی آزمون‌ های زبان انگلیسی از جمله آیلتس و تافل دارای نمره‌ ی رد یا قبولی نمی‌ باشد و بیمارستان و یا مرکز درمانی که مدرک آزمون را درخواست کرده است، تعیین می‌ کند نمره قابل قبول داوطلبان در این آزمون باید چند باشد.

داوطلبان برای کسب نمره قابل قبول باید برای آمادگی در آزمون منابع آزمون OET تضمینی را مطالعه نمایند.

نکته: یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی، پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون OET داروسازی یک آزمون معتبر زبان انگلیسی است که داروسازان برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان باید در این آزمون شرکت کنند و این آزمون چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی نوشتاری، گفتاری، شنیداری و درک مطلب را در زمینه کار داروسازی ارزیابی می کند.

ساختار آزمون OET در هر 12 تخصص این آزمون مانند او ای تی داروسازی یکسان است و شامل:

* بخش شنیداری (Listening) آزمون OET داروسازی: در بخش شنیداری آزمون او ای تی داروسازی داوطلبان باید در مدت 50 دقیقه به 42 سوال پاسخ دهند.

* بخش درک مطلب (Reading) آزمون OET داروسازی: بخش درک مطلب نیز دارای 42 است و مدت زمان پاسخ به سوالات 60 دقیقه است.

* بخش نوشتاری (Writing) آزمون OET داروسازی: در بخش نوشتاری آزمون او ای تی از داوطلب خواسته می‌شود متنی در رابطه با تخصص خود بنویسد که محتوای متن برای تخصص‌های مختلف متفاوت می‌باشد. داوطلبان برای نوشتن متن مورد نظر 45 دقیقه فرصت دارند.

* بخش گفتاری (Speaking) آزمون OET داروسازی: این بخش از آزمون او ای تی داروسازی دارای دو تسک اسپیکینگ است و مدت پاسخگویی به این بخش 20 دقیقه می‌ باشد.

اعتبار آزمون OET دو سال است و پس از دو سال اعتبار آن منقضی می شود.

خیر، آزمون OET داروسازی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید برای شرکت در این آزمون به کشورهای برگزار کننده سفر کنند.

ازآگوست سال 2018، نمرات داوطلبان در آزمون OET به صورت نمره در بازه 0 تا 500 مشخص می‌ شود و تا پیش از این، نمرات آزمون به صورت A تا E ارزیابی می‌ شد.

نمره‌ دهی آزمون OET داروسازی به شرح زیر می‌ باشد:

نمره 450 تا 500 (سطح A)

نمره 350 تا 440 (سطح B)

نمره 300 تا 340 (سطح C+)

نمره 200 تا 290 (سطح C)

نمره 100 تا 190 (سطح D)

نمره 0 تا 90 (سطح E)

5/5 - (15 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، بله آزمون OET تضمینی در هر 12 تخصص علوم پزشکی به صورت آنلاین برگزار می شود. شما می تونید برای کسب اطلاعات کامل در مورد آزمون OET داروسازی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×