فهرست مطالب

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از، آزمون آیلتس جنرال، آیلتس آکادمیک و آیلتس لایف اسکیلز. هر یک از انواع آزمون آیلتس برای اهداف مختلف مهاجرتی مانند تحصیل، کار و سرمایه گذاری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

نمره آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر بسیار حائز اهمیت است، در خصوص اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی باید تاکید کرد، داوطلبان بدون داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا هرگز موفق به دریافت پذیرش تحصیلی نمی شوند و در صورتی که نمره آزمون آیلتس آنها پایین تر از نمره قابل قبولی باشد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین شده است، داوطلب شانس خود را برای اپلای تحصیلی از دست خواهد داد، چرا که نمره آیلتس نشان دهنده میزان آمادگی و مهارت های زبان داوطلبان برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی است.

داوطلبان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنند تا با ساختار و سوالات آزمون بیشتر آشنا شوند، همچنین با شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس مهارت های زبان انگلیسی خود را برای شرکت در آیلتس تقویت کنند. البته شناخت و توجه به اشتباهات رایج در آیلتس نیز یکی دیگر از راهکارهای تقویت مهارت های زبان انلگیسی برای کسب نمره بالا در آیلتس است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

برای اینکه بتونی با موفقیت در آزمون آیلتس شرکت کنی، بهتره با قوانین شرکت در آزمون آیلتس مطلع بشی، از این رو برای دریافت مشاوره ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

بخش های رایتینگ و اسپیکینگ توسط اگزمینر آیلتس تصحیح می شود و بخش لیسنینگ و ریدینگ نیازی به ممتحن ندارد.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی آیلتس، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس یکسان هستند و نداشتن نمره منفی آیلتس نیز از شباهت های این دو آزمون است.

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک شامل بخش های زیر می باشد:

بخش شنیداری آیلتس آکادمیک

بخش شنیداری آزمون آیلتس آکادمیک شامل دو قسمت است و داوطلبان 30 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات این بخش مهلت دارند.

قسمت اول شامل فایل های صوتی در خصوص مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است.

قسمت دوم شامل فایل های صوتی در خصوص موضوعات آکادمیک است.

فایل های صوتی در بخش شنیداری فقط یک بار پخش می شود و داوطلبان باید با دقت به فایل ها گوش دهند و براساس آنچه شنیده اند به سوالات پاسخ دهند.

برای اینکه بدونی مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس چیه کلیک کن.

بخش درک مطلب آیلتس آکادمیک

در بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید به 40 سوال در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ بدهند. واژه های بخش درک مطلب از منابع مختلفی مانند مجلات، روزنامه ها و کتاب ها انتخاب می شوند.

در این بخش سه متن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در مجموع شامل 2000 تا 2700 کلمه است.

یکی از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت درک مطلب، مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

بخش نوشتاری آیلتس آکادمیک

در بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید در مدت 60 دقیقه در مورد دو موضوع متنی را بنویسند.در موضوع اول داوطلب باید توضیحاتی در خصوص جدول یا نمودار داده شده ارائه نماید و متن نوشته شده باید حداقل دارای 150 کلمه باشد.

در قسمت دوم آزمون نوشتاری، داوطلب باید طی نامه ای که دارای حداقل 250 کلمه است، نظر خود را نسبت به موضوعی اعلام کند. داوطلب برای نوشتن متن مورد نظر 40 دقیقه مهلت دارد.

برای اینکه بتوانید در بخش رایتینگ دقیق و قابل فهم بنویسید باید حتما در جملات خود از کالوکیشن های آیلتس استفاده کنید در غیر این صورت آنچه می نویسید واضح و قابل درک نخواهد بود.

همچنین برای اینکه بتوانید در تسک 2 رایتینگ آیلتس نمره بالایی بگیرد باید بتوانید نکات Writing Conclusion در آزمون آیلتس (پاراگراف نتیجه گیری) را رعایت کنید و یک Conclusion قوی بنویسید.

بخش گفتاری آیلتس آکادمیک

بخش اسپیکینگ آیلتس آکادمیک شامل سه قسمت است که مدت زمان انجام آن در مجموع 11 تا 14 دقیقه است. در بخش اول داوطلب باید در مدت 4 تا 5 دقیقه به سوالاتی در مورد زندگی شخصی خود پاسخ دهد.

بخش دوم آزمون گفتاری داوطلب باید در مورد موضوعی که از او خواسته می شود، به مدت 2 دقیقه صحبت کند.

در بخش سوم داوطلب باید با مصاحبه کننده در مورد موضوعی که در قسمت دوم مطرح شده بود صحبت کند و مدت زمان انجام این بخش 4 تا 5 دقیقه است.

با استفاده از راهکارهای تقویت اسپیکینگ و توجه به مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس می توانید نمره بالایی در این بخش کسب کنید. 

ساختار آزمون آیلتس جنرال

ساختار آزمون آیلتس جنرال شامل بخش های زیر می باشد:

بخش شنیداری آیلتس جنرال

 داوطلبان در بخش شنیداری آیلتس جنرال به 40 سوال در مدت 40 دقیقه پاسخ می دهند. فایل های صوتی در این بخش فقط یک بار پخش می شود و داوطلبان باید با دقت به فایل ها گوش دهند.

قسمت اول و دوم، مکالمه اغلب دو نفر درباره موضوعات روزمره و امور اجتماعی است.

قسمت های سوم و چهارم، افراد در گروه ‌های سه یا چهار نفره مکالمات یا کنفرانس ‌های کمی تخصصی ‌تر را با هم انجام می‌ دهند.

بخش شنیداری آیلتس جنرال و آکادمیک با هم تفاوتی ندارد و پرسش‌ ها یکسان هستند.

بخش درک مطلب آیلتس جنرال

در این بخش 40 سوال مطرح می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه است. در بخش درک مطلب آیلتس جنرال داوطلبان باید 2 تا 3 متن را بخوانند و به سوالاتی در مورد متن ها پاسخ دهند. متن اول درباره موضوعات و امور اجتماعی است. متن دوم در مورد موضوعاتی از قبیل مسایل آموزشی و رفاهی است و متن سوم که متنی طولانی ‌تر است. در این بخش برای انتقال جواب ها به پاسخنامه زمانی در نظر گرفته نشده است.

یکی از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت درک مطلب، مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

بخش نوشتاری آیلتس جنرال

سومین بخش آزمون، بخش نوشتاری است و در این بخش توانایی داوطلبان در نوشتن متون به زبان انگلیسی ارزیابی می شود. در بخش نوشتاری داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند تا دو متن را بنویسند.

متن اول باید حداقل با 150 کلمه و متن دوم حداقل با 250 کلمه نوشته شود.

استفاده از ساختارهای مختلف جمله، شرکت در آزمون آزمایشی، گسترش دامنه لغات، مدیریت زمان و تمرین نوشتن با ساعت از جمله مهمترین نکات رایتینگ آیتلس هستند که به شما کمک می کند بتوانید نمره بالاتری در آیلتس کسب کنید.

بخش گفتاری آیلتس جنرال

آخرین بخش آزمون آیلتس جنرال بخش گفتاری است. این بخش به صورت جداگانه قبل یا بعد از سایر بخش های آیلتس جنرال برگزار می شود و داوطلبان برای پاسخ دادن به سوالات 20 دقیقه فرصت دارند.

بخش گفتاری از سه قسمت تشکیل شده است. در بخش اول مصاحبه ‌کنندگان با پیش کشیدن موضوعاتی مانند زندگی شخصی، محل زندگی و شغل داوطلب توانایی او را ارزیابی می کنند. در قسمت دوم، موضوعی مطرح می ‌شود و داوطلب یک دقیقه برای فکر کردن درباره آن زمان دارد و سپس به چند پرسش در مورد آن پاسخ می ‌دهد. در قسمت بعد مصاحبه ‌کننده درباره موضوع بخش دوم با داوطلب گفتگو می ‌کند.

یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس آکادمیک و جنرال برای هر یک از بخش های آیلتس، شرکت در آزمون ماک تک مهارتی آیلتس است. در آزمون ماک تک مهارتی سوالات فقط در مورد یکی از بخش های آیلتس مطرح می شود. همچنین برای دریافت بهترین نتیجه در هر چهار مهارت آزمون آیلتس، شرکت در دوره آیلتس اکسپرس را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو بخش گفتاری و شنیداری برگزار می شود. برای انجام آزمون ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه خود را معرفی می کنند، سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که گوش می‌ دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می ‌شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو سطح A1 و A2 و B1 برگزارمی شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2:  سطح A2 آزمون لایف اسکیلز برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود. یعنی این آزمون برای داوطلبان در ایران که ویزای انگلستان ندارد، برگزار نمی شود.

سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح B1 شرکت کنند.

نکته: بهتر است متقاضیان قبل از ثبت نام در سایت سفارت انگلستان از سطح مورد نظر برای نوع ویزای خود اطمینان حاصل کنند.

اگر مدرس آیلتس هستی، برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس در کلاس ها و دوره TTC آیلتس شرکت کن. برای دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نتایج آزمون آیلتس چه وقت اعلام می شود؟

نتایج آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک 13 روز کاری پس از برگزاری آزمون بر روی سایت مرکز برگزاری، اعلام و سپس کارنامه آن برای داوطلبان پست می شود. برخی مراکز برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند. همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

داوطلبان می توانند از مرکز برگزاری درخواست کنند تا کارنامه آزمون را برای ۵ سازمان به صورت رایگان ارسال کند؛ اما متقاضی برای ارسال تعداد بیشتر از 5 کارنامه باید هزینه آن را پرداخت نماید.

نکته ای که در مورد زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس بهتر است به آن اشاره کنیم در خصوص Withheld شدن در آیلتس است، یعنی ممکن است به دلایلی، اعلام نتایج آزمون با تعویق باشد و در زمان مقرر نتایج اعلام نشود

اگر در مورد معادل نمرات آیلتس با سطوح CEFR نمی دونی کلیک کن.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال، آیلتس لایف اسکیلز

مدت اعتبار مدرک آیلتس در هر سه نوع آن 2 سال است.

بله، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو سطح A1 و A2 و B1 برگزارمی شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

نتایج آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک 13 روز کاری پس از برگزاری آزمون بر روی سایت مرکز برگزاری، اعلام و سپس کارنامه آن برای داوطلبان پست می شود و نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×