فهرست مطالب

آزمون LSAT تضمینی و اپلای رشته حقوق

آزمون LSAT صد در صد تضمینی

آزمون LSAT یکی از مهمترین آزمون های پذیرش رشته حقوق در انگلیس و آمریکا می باشد. رشته حقوق یکی از رشته های پرطرفدار در دنیا است و هر ساله افراد بسیاری متقاضی اپلای رشته حقوق در دانشگاه های معتبر دنیا هستند و برای تحصیل در این رشته به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند.

دلایل اپلای رشته حقوق

رشته حقوق یکی از رشته های پرطرفدار در دنیا است و هر ساله افراد بسیاری متقاضی اپلای رشته حقوق در دانشگاه های معتبر دنیا هستند و برای تحصیل در این رشته به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند.

داشتن گرایش های مختلف در این رشته و فرصت های شغلی بیشمار و درآمد بالای مشاغل در زمینه های مختلف حقوقی از عواملی هستند که متقاضیان را تشویق به تحصیل در این رشته می کند، از این رو افراد زیادی برای اپلای رشته حقوق در دانشگاه های معتبر جهان اقدام می کنند.

رشته حقوق با اکثر حوزه های مختلف زندگی انسان ها مانند تجارت، روابط بین الملل، محیط زیست و غیره ارتباط نزدیکی دارد. از این رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رشته حقوق در کشورهای مختلف گرایش ها ی متفاوتی دارد و از سیستم های حقوقی مختلفی مانند حقوق مدنی، حقوق اجتماعی، حقوق بین الملل و غیره پیروی می کند.

آنچه که در اپلای تحصیلی رشته‌ حقوق اهمیت دارد، نوع سیستم قانونی کشور مقصد است، مثلا سیستم قانونی در کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا حقوق عرفی هستند و کشورهای چین و هند از حقوق مدنی پیروی می کنند.

برای اینکه یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی، باید بدونی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی که انتخاب کردی باید در کدوم آزمون شرکت کنی، از این رو برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

اپلای رشته حقوق در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهایی است که متقاضیان بسیاری برای اپلای تحصیلی دارد و افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلیس هستند. به دلیل درآمد بالا و فرصت های شغلی بسیاری که در رشته ی حقوق برای فارغ التحصیلان فراهم شده است، این رشته یکی از رشته های پر طرفدار برای اپلای است. داوطلبان اپلای رشته ی حقوق می توانند در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل کنند.

همان طور که گفته شد رشته ی حقوق دارای گرایش های مختلفی است و داوطلبان می توانند براساس علاقه ی خود و بازار کار کشور مقصد و عوامل دیگر یکی از گرایش های این رشته را برای تحصیل انتخاب کنند. حقوق داوری، حقوق خانواده، حقوق مهاجرت، حقوق بانکداری و اقتصاد، حقوق مرتبط با ساخت و ساز، حقوق شرکتی، حقوق کیفری، حقوق مالیات، حقوق ورزشی، حقوق بیمه، حقوق رسانه، حقوق محیط زیست و حقوق مالکیت از جمله گرایش های رشته ی حقوق در کشور انگلستان هستند.

اگر در مورد دیفر کردن یا تعویق پذیرش تحصیلی نمی دونی، کلیک کن.

اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی در انگلستان

مقطع کارشناسی حقوق یا LLB که یک دوره ی 3 ساله است و داوطلبان پس از پایان تحصیلات خود در مقطع دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم می توانند برای اپلای رشته ی حقوق اقدام کنند. همچنین پس از پایان مقطع کارشناسی حقوق، دانشجو باید در دوره ی کارآموزی شرکت نماید. اغلب داوطلبان به اخذ مدرک کارشناسی در این رشته اکتفا نمی کنند و برای اپلای رشته ی حقوق در مقطع کارشناسی ارشد نیز اقدام می کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای رشته ی حقوق دانشگاه های معتبر انگلستان اقدام کنی، ولی نمی دونی راه موفقیت در آزمون LSAT تضمینی چیه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش و مشاوره دریافت کن!

اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

متقاضیان می توانند پس از پایان مقطع کارشناسی برای اپلای رشته ی حقوق برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند و در صورت پذیرش به تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق یا LLM یک دوره ی 3 ساله است و پس از سه سال دانشجویان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق خواهند شد. پس از پایان دوره ی کارشناسی ارشد حقوق، داوطلبان می توانند در آزمون کانون وکلای انگلستان (BAR) شرکت کرده و پس از گذراندن دوره ی کارآموزی به کار وکالت در این کشور بپردازند.

اپلای رشته حقوق در مقطع دکتری در انگلستان

دانشجویان علاقه مند به رشته ی حقوق و کار وکالت می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق برای تحصیل در مقطع دکتری اپلای کنند. دوره ی دکتری حقوق عموما سه سال است. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان باید ابتدا تاییدیه سوپروایزر دانشگاه را دریافت کنند تا بتوانند در دانشگاه مقصد به تحصیل در رشته ی حقوق بپردازند. برای دریافت پذیرش و تاییدیه استاد راهنما، رزومه ی آکادمیک و تحقیقاتی دانشجو همچنین سوابق کاری او از اهمیت بسزایی برخوردار است.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کن.

اهمیت مدرک زبان برای اپلای رشته حقوق در انگلستان

برای اپلای رشته ی حقوق، در دانشگاه های انگلستان داوطلبان باید مدارکی را تهیه و ارائه نمایند. از جمله مهمترین این مدارک، مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر با نمره ی قابل قبول است که از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود. داشتن دانش و مهارت زبانی قوی یکی از مهمترین نیازهای داوطلبان برای تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است و داشتن مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس یا تافل با نمره ی بالا از شرایط مهم قبول پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه است. قطعا داوطلبان بدون داشتن مهارت زبانی بالا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه معتبر کشورهای انگلیسی زبان نخواهند شد.

اپلای رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا

وجود دانشگاه های معتبر با سطح آموزشی بالا در آمریکا موجب شده است که هر ساله دانشجویان خارجی از جمله ایرانیان از سراسر دنیا برای تحصیل در این رشته در دانشگاه های معتبر آمریکا اقدام کنند.

همچنین کشور آمریکا از جمله کشورهایی است که بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته ی حقوق پس از پایان تحصیلات خود به سرعت وارد بازار کار می شوند، بنابراین رشته ی حقوق، یکی از رشته های پر طرفدار برای اپلای است.

نظام حقوقی آمریکا براساس English Common Law پایه گذاری شده است. کشور آمریکا از یک دولت فدرال و چند ایالت تشکیل شده است و هر یک از ایالات سیستم حقوقی مخصوص به خود را دارد.

با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف و با دریافت راهنمایی های لازم از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کشور را برای اپلای رشته حقوق انتخاب کن.

اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی در آمریکا

برای اپلای رشته ی حقوق در مقطع کارشناسی، اغلب دانشکده‌ های حقوق کانادا و آمریکا، داوطلبان باید در آزمون LSAT شرکت کنند. آزمون LSAT چهار بار در سال با هدف ارزیابی توانایی داوطلبان برای مباحث سال اول رشته ی حقوق برگزار می شود.

برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته ی حقوق در این کشور، دانشجویان نمی توانند پس از دیپلم مستقیما در این رشته وارد دانشگاه شوند و ابتدا باید در یکی از رشته های دانشگاهی مانند علوم سیاسی، فلسفه و یا رشته های دیگر تحصیل کرده باشند و پس از آن برای اخذ مدرک کارشناسی حقوق اقدام نمایند.

دانشکده های حقوق در آمریکا (دولتی و خصوصی) مدرک کارشناسی یا دکتر جوریس را ارائه می دهند که معادل مدرک LBB در کشورهای دیگر است. این دوره شامل سه سال مطالعه تمام وقت و یا چهار سال مطالعه ی نیمه وقت می باشد.

فارغ التحصیلان می توانند پس از دریافت مدرک دکتر جوریس، در آزمون وکالت هر یک از ایالت ها (Bar Exam) شرکت کرده و پروانه وکالت دریافت نمایند.

* نکته: متقاضی برای اپلای تحصیلی باید گپ تحصیلی غیرمجاز نداشته باشد.

شرایط تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی در آمریکا

افرادی که قصد تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی را در یکی از دانشگاه های معتبر حقوق در آمریکا دارند باید دارای شرایط زیر باشند:

* داشتن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های دانشگاهی

* مدرک دیپلم با معدل 15 و بالاتر

* مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آزمون آیلتس با نمره حداقل 7 و یا آزمون تافل با نمره حداقل 90

* شرکت در آزمون ورودی LSAT و کسب نمره قبولی

اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

فارغ التحصیلان رشته حقوق در مقطع کارشناسی می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (LLM) در این رشته اقدام نمایند. 

دوره ی کارشناسی ارشد حقوق یک دوره ی تمام وقت یک ساله است و پس از آن فارغ التحصیلان می توانند در آزمون وکالت (Bar Examin) شرکت کنند.

همچنین در صورتی که داوطلبان اپلای رشته ی حقوق در مقطع کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی خود را از کشور دیگری دریافت کرده باشند، یکی از شرایط پذیرش تحصیلی در اغلب دانشگاه های آمریکا داشتن پروانه وکالت در کشور مبدا متقاضی است. 

اگر دانشجوی ایرانی مدرک کارشناسی حقوق خود را در ایران دریافت کرده باشد، نمی تواند به آسانی برای اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا اقدام کند، چرا که دانشگاه های آمریکا مدرک کارشناسی حقوق ایران را قبول ندارند.

شرایط تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

فارغ التحصیلان رشته حقوق در مقطع کارشناسی با داشتن شرایط زیر می توانند برای اپلای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند:

* داشتن مدرک کارشناسی حقوق و پروانه وکالت

* معدل 15 و بالاتر

* داشتن مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس با نمره حداقل 7 و یا آزمون تافل با نمره حداقل 100

* داشتن سابقه تحقیقاتی و حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط

اپلای رشته حقوق در مقطع دکتری در آمریکا

فارغ التحصیلان رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا در صورتی که به تحقیق و پژوهش در رشته حقوق در این کشور علاقمند باشند و قصد داشته باشند در آینده در دانشگاه های این کشور به عنوان استاد به تدریس بپردازند، باید تحصیلات خود را در این رشته تا مقطع دکتری ادامه دهند.

مدت دوره ی دکتری در آمریکا بین 2 تا 3 سال طول می کشد و در پایان دانشجویان موفق به اخذ مدرک JSD می شوند.

شرایط تحصیل در رشته حقوق در مقطع دکتری در آمریکا

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باید دارای شرایط زبر باشند:

* داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر آمریکا یا معادل آن از دانشگاه های کشورهایی غیر از آمریکا با پایه کامن لا (Common Law)

* معدل 15 و بالاتر

* مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر مانند آزمون آیلتس با نمره حداقل 7 و یا تافل با نمره حداقل 100

* داشتن مقاله و سابقه کار پژوهشی

* انتخاب یک یا دو سوپروایزر (استاد راهنما)

* ارائه پروپوزال تحقیقاتی برای تز دکترا

اهمیت آزمون های ورودی برای اپلای تحصیلی

افرادی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کنند، برای اپلای تحصلی و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر باید ابتدا در آزمون های ورودی دانشگاه شرکت کنند، چرا که بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان برای پذیرش دانشجو آزمون های ورودی برگزار می کنند و داوطلبان تنها در صورت کسب نمره قبولی در آزمون مورد نظر می توانند موفق به کسب پذیرش تحصیلی شوند.

برخی از آزمون های ورودی دانشگاه ها عبارتند از:

آزمون LSAT برای اپلای تحصیلی رشته حقوق در آمریکا و…

آزمون یوس ترکیه برای اپلای تحصیلی در ترکیه

آزمون SAT برای اپلای تحصیلی دانشگاهای ترکیه، آمریکا و…

آزمون ACT برای اپلای تحصیلی دانشگاه های آمریکا 

آزمون UCAT برای اپلای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس و…

آزمون GMAT برای اپلای تحصیلی رشته مدیریت

آزمون IMAT برای اپلای تحصیلی رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

آزمون GRE برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در انگلیس، آمریکا و…

برای اپلای تحصیلی رشته ی حقوق در دانشگاه های معتبر دنیا از جمله اپلای دانشگاه های آمریکا و کانادا و غیره قبل از هر اقدامی با مشاوران با تجربه مشورت کن، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را که در زمینه مهاجرت تحصیلی تجربه دارند، به شما معرفی می کنیم.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان و اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باید دارای شرایط زبر باشند:

* داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر آمریکا یا معادل آن از دانشگاه های کشورهایی غیر از آمریکا با پایه کامن لا (Common Law)

* معدل 15 و بالاتر

* مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر مانند آزمون آیلتس با نمره حداقل 7 و یا تافل با نمره حداقل 100

* داشتن مقاله و سابقه کار پژوهشی

* انتخاب یک یا دو سوپروایزر (استاد راهنما)

* ارائه پروپوزال تحقیقاتی برای تز دکترا

دوره ی لیسانس حقوق یا LLB که یک دوره ی 3 ساله است و داوطلبان پس از پایان تحصیلات خود در دوره ی دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم می توانند برای اپلای رشته حقوق اقدام کنند. همچنین پس از پایان دوره ی لیسانس حقوق، دانشجو باید در دوره ی کارآموزی شرکت نماید. اغلب داوطلبان به اخذ مدرک لیسانس در این رشته اکتفا نمی کنند و برای اپلای رشته ی حقوق در مقطع فوق لیسانس نیز اقدام می کنند.

آزمون LSAT آزمون ورودی برای تحصیل در دانشگاه های حقوق آمریکا و کانادا است و داوطلبان برای تحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی باید ابتدا در آزمون LSAT شرکت کنند و موفق به کسب نمره لازم شوند.

این دوره شامل سه سال مطالعه تمام وقت و یا چهار سال مطالعه ی نیمه وقت می باشد.

فارغ التحصیلان می توانند پس از پایان دوره ی لیسانس برای اپلای رشته حقوق برای دوره ی فوق لیسانس اقدام کنند و در صورت پذیرش به تحصیل در رشته حقوق در مقطع فوق لیسانس بپردازند. دوره ی فوق لیسانس رشته ی حقوق یا LLM یک دوره ی 3 ساله است و پس از سه سال دانشجویان موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس حقوق خواهند شد. پس از پایان دوره ی فوق لیسانس حقوق، داوطلبان می توانند در آزمون کانون وکلای انگلستان (BAR) شرکت کرده و پس از گذراندن دوره ی کارآموزی به کار وکالت در این کشور بپردازند.

5/5 - (8 امتیاز)

4 پاسخ

  1. باسلام
    من وکیل دادگستری و عضو کانون وکلای ایران هستم ، مدرک لیسانس از پیام نور و فوق لیسانس از دانشگاه آزاد دریافت کردم، میخواستم بدونم با این اوصاف، شرایط عضویت در کانون وکلا ایالت کالیفرنیا با طی چه مراحلی امکانپذیراست ؟

  2. من کارشناسی فیزیک از دانشگاه تهران دارم.با این که کارشناسیم تو حوزه علوم انسانی نیست میشه برای کارشناسی حقوق حالا تو آمریکا یا جای دیگه امتحان بدم برای پذیرش؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×