فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه گپ تحصیلی و ویزای تحصیلی فعالیت ندارد

گپ تحصیلی (Study Gap)

به فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی یعنی تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی و تاریخ اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی گپ تحصیلی یا وقفه ی تحصیلی گفته می شود.

گپ تحصیلی برای اپلای

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند باید بدانند یکی از شرایطی که برای اپلای دانشگاه ها و اخذ پذیرش تحصیلی وجود دارد، نداشتن گپ تحصیلی (Study Gap) است. در صورت داشتن گپ تحصیلی غیرمجاز، متقاضی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد نخواهدشد.

به فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی یعنی تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی و تاریخ اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی گپ تحصیلی یا وقفه ی تحصیلی گفته می شود. با افزایش گپ تحصیلی، امکان آمادگی ذهنی متقاضی از نظر یادگیری برای ادامه ی تحصیل در مقطع بعدی کاهش یافته و ممکن است متقاضی را در طی کردن مقطع تحصیلی با مشکل مواجه کند، از این رو بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا نداشتن گپ تحصیلی زیاد را یکی از شرایط مهم برای پذیرش دانشجویان خارجی تعیین کرده اند.

البته دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی نسبت به گپ تحصیلی سختگیری کمتری دارند و از این رو پروسه ی اپلای کمتر با مشکل مواجه می شود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کن.

دلایل گپ تحصیلی چیست؟

همان طور که گفته شد یکی از شرایط اپلای تحصیلی نداشتن گپ تحصیلی زیاد و غیر موجه است، یعنی چنانچه متقاضی اپلای دلایل موجه و قابل پذیرش برای وقفه ی تحصیلی به دانشگاه مقصد ارائه نماید و دلیل وقفه ی تحصیلی خود را توجیه کند، ممکن است درخواست پذیرش وی در صورت واجد شرایط بودن از سوی دانشگاه پذیرفته شود. متقاضی باید دلیل قانع کننده ای برای وقفه زمانی بین دو مقطع تحصیلی داشته باشد تا موفق به اخذ پذیرش شود. حال سوال این است چه دلایلی می تواند گپ تحصیلی زیاد را توجیه کند؟ و مهمترین دلایل گپ تحصیلی کدام است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، مهمترین دلایل گپ تحصیلی به شرح زیر می باشد:

1- بیماری یا مصدومیت:

ممکن است متقاضی اپلای به دلیل بیماری، تصادف و مصدومیت شدید قادر به ادامه ی تحصیل در مقطع مورد نظر نبوده از این رو یک وقفه ی تحصیلی ایجاد شده باشد. در این صورت متقاضی پس از بهبودی با ارائه مدارک پزشکی می تواند برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی اقدام کند.

2- مسائل مالی و خانوادگی:

ممکن است گپ تحصیلی به دلیل مسائل خانوادگی مانند طلاق یا ازدواج یا مشکلات مالی ایجاد شده باشد و متقاضی نتواند در زمان مناسب اقدام به اپلای نماید، از این رو پس از رفع موانع می تواند با ارائه مدارک معتبر در جهت اثبات ادعای خود برای توجیه گپ تحصیلی اقدام به اپلای و اخذ ویزای تحصیلی نماید.

3- فعالیت های شغلی:

متقاضی باید با ارائه اسناد و مدارک شغلی محکم بتواند گپ تحصیلی خود را برای دانشگاه مقصد و افسر پرونده توجیه کند.

4- انجام پروژه های تحقیقاتی یا گذارندان دوره های زبان:

چنانچه وقفه ی تحصیلی متقاضی به دلیل انجام پروژه های تحقیقاتی در راستای بالا بردن دانش و مهارت در رشته ی تخصصی خود بوده و یا برای ارتقای سطح زبان خود و شرکت در دوره های آزمون زبان انگلیسی بین المللی مانند آزمون آیلتس و آزمون تافل و غیره بوده، می تواند با ارائه مدارک شرکت در پرژه یا دوره های زبان، گپ تحصیلی خود را توجیه کند.

5- خدمت سربازی:

گذراندن خدمت سربازی برای متقاضیان اپلای، موجب وقفه ی تحصیلی می شود و متقاضی می تواند به دلیل طی کردن خدمت سربازی، گپ تحصیلی خود را فقط در مدت زمان خدمت توجیه کند و گپ تحصیلی بیشتر از زمان گذراندن خدمت سربازی قابل توجیه نخواهد بود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی اقدام کنی، بهتره قبل از هر کاری ابتدا با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

گپ تحصیلی مجاز برای اپلای چقدر است؟

مقدار گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی در دانشگاه های مختلف، متفاوت است و هر دانشگاه تعیین می کند، وقفه ی تحصیلی مجاز چقدر می تواند باشد و داشتن گپ تحصیلی بیشتر از حد مجاز منجر به رد درخواست پذیرش از سوی دانشگاه می شود، بنابراین متقاضی باید با مراجعه به سایت دانشگاه از شرایط و مقدار مجاز گپ تحصیلی برای رشته ی مورد نظر خود مطلع شود، اما به طور کلی متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی باید 2 تا 3 سال پس از اخذ مدرک دیپلم خود برای اپلای تحصیلی در مقطع بالاتر اقدام کند و اغلب دانشگاه های معتبر دنیا برای گپ تحصیلی در مقطع فوق لیسانس وقفه و گپ 5 ساله را در نظر می گیرند و گپ تحصیلی برای اپلای در مقطع دکتری چندان اهمیت ندارد و گپ تحصیلی در این مقطع با ارائه مدارک و سوابق شغلی متقاضی قابل توجیه است.

اگر هر سوالی در مورد مهاجرت تحصیلی داری داری از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بپرس.

شرط نداشتن گپ تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی

کسانی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور خارجی را دارند، باید علاوه بر اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی) کشور مقصد نیز اقدام کنند. در واقع ویزای تحصیلی مجوز ورود و اقامت در کشور مقصد است و بدون اخذ ویزا امکان ورود به خاک کشور مقصد وجود نخواهد داشت.

ممکن است متقاضی با وجود گپ تحصیلی موفق به دریافت پذیرش دانشگاه مقصد شده باشد، اما اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی کافی نیست، چرا که سفارت برخی کشورها در خصوص گپ تحصیلی قوانین سختگیرانه ای دارند و متقاضی ویزای دانشجویی باید بتواند گپ تحصیلی غیر مجاز را با ارائه مدارک مناسب و معتبر توجیه کند، در غیر این صورت در روند دریافت ویزای تحصیلی با مشکل مواجه شده و ممکن است با درخواست اخذ ویزای تحصیلی او موافقت نشود.

در صورت داشتن گپ تحصیلی غیر مجاز، متقاضی باید تمام تلاش خود را برای تهیه مدارک توجیه گپ تحصیلی به کار گیرد تا بتواند مدارک معتبر و مستدلی ارائه نماید تا هم کمیته پذیرش دانشگاه و هم افسر پرونده را برای وقفه ی تحصیلی موجود توجیه کند تا بتواند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی شود. البته توصیه می شود در خصوص تهیه مدارک برای توجیه گپ تحصیلی با یک فرد با تجربه مانند یک وکیل متخصص در امور مهاجرت و اپلای تحصیلی مشورت کنید. وکیل مهاجرت به شما راهکارهای مناسبی را برای تهیه مدارک و توجیه گپ تحصیلی ارائه می دهد و می تواند برای تکمیل مدارک اپلای و اخذ ویزا بیشترین کمک را به شما بنماید.

برای ارائه مدارک توجیه گپ تحصیلی چقدر زمان دارم؟

یکی از نکاتی که متقاضیان اپلای در خصوص گپ تحصیلی باید به آن توجه کنند، مدت زمان محدود برای ارائه مدارک اپلای تحصیلی است.

بیانیه هدف (SOP) یا انگیزه نامه، توصیه نامه تحصیلی، روزمه تحصیلی، کاورلتر و برنامه تحصیلی (Study Plan) یا استادی پلن از جمله مدارک اپلای تحصیلی هستند که باید متقاضی در مهلت تعیین شده ارائه نماید.

متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد باید براساس خواسته ی دانشگاه، کلیه مدارک خود را برای اپلای در حداکثر تاریخ مشخص شده (ددلاین) ارائه نماید.

چنانچه گپ تحصیلی متقاضی بیشتر از حد مجاز باشد، باید برای توجیه وقفه ی تحصیلی خود مدارک مناسبی ارائه دهد و مدت زمان ارسال مدارک نباید بیشتر از تاریخ مشخص شده برای اپلای باشد، بنابراین متقاضیان باید قبل از اپلای به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنند و از کلیه شرایط پذیرش دانشجو در رشته ی مورد نظر از جمله گپ تحصیلی مطلع شوند و در صورت داشتن گپ تحصیلی غیر مجاز برای توجیه آن اقدام به تهیه مدارک مناسب بنماید تا بتواند مدارک خود را در زمان مقرر تهیه و ارائه نماید، در غیر این صورت با درخواست پذیرش تحصیلی او موافقت نخواهد شد.

برای اینکه بدونی مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی چیه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان یا برای هر متقاضی دیگری قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

به فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی یعنی تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی و تاریخ اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی گپ تحصیلی گفته می شود.

نداشتن گپ تحصیلی یکی از شرایط مهم بسیاری از دانشگاه های معتبر برای اپلای است و متقاضی باید بتواند گپ تحصیلی را با ارائه دلایل موجه توجیه نماید.

مقدار گپ تحصیلی مجاز برای اپلای در دانشگاه های مختلف، متفاوت است و هر دانشگاه تعیین می کند وقفه ی تحصیلی مجاز برای پذیرش چقدر باشد.

بیماری یا مصدومیت، مسائل مالی، فعالیت های شغلی، انجام پروژه های تحقیقاتی، گذراندن خدمت سربازی و… دلایل موجه گپ تحصیلی هستند.

5/5 - (4 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، به فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی یعنی تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی و تاریخ اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی گپ تحصیلی یا وقفه ی تحصیلی گفته می شود. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای توجیه و رفع گپ تحصیلی باید مدارکی مانند گواهی اشتغال به کار یا خدمت نظام وظیفه را ارائه نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد رفع گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، گپ تحصیلی با توجه به دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، گپ تحصیلی با توجه به دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای رفع گپ تحصیلی آمریکا باید مدارکی جهت توجیه گپ تحصیلی غیر مجاز ارائه دهید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، تقریبا تمامی دانشگاه های معتبر دنیا برای پذیرش تحصیلی، گپ تحصیلی متقاضی را مدنظر قرار می دهند، شما می توانید برای اطلاع از لیست کشورهایی که برای اپلای تحصیلی تضمینی نیاز به گپ تحصیلی ندارند، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، به فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی یعنی تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی و تاریخ اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی گپ تحصیلی یا وقفه ی تحصیلی گفته می شود. اگر در مورد گپ تحصیلی برای اپلای تحصیلی تضمینی به راهنمایی بیشتری نیاز داری، با کارشناسان ما در شرکت مهاچرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، نداشتن گپ تحصیلی یکی از مهمترین شرایط اپلای تحصیلی تضمینی برای دانشگاه های معتبر دنیا است، از این رو توصیه می کنم برای دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، مقدار گپ تحصیلی در رشته ها، مقاطع تحصیلی و دانشگاه های مختلف، متفاوت است.جهت اطلاع از گپ تحصیلی در رشته مورد نظر باید به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×