فهرست مطالب

اگزمینر آزمون آیلتس کیست؟

اگزمینر آزمون آیلتس کیست؟ افرادی که می خواهند به عنوان گزمینر آیلتس استخدام شوند باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس، مدرک تحصیلی TEFL/TESOL از یک موسسه معتبر، 3 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی به زبان آموزان بالای 16 سال باشند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

همچنین گواهی نامه آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

آزمون آیلتس در مراکز معتبر در برخی از شهرهای ایران برگزار می شود و برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آیلتس برای داوطلبان ایرانی است.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

 • آیلتس جنرال (General): آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است.
 • آیلتس آکادمیک (Academic): آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است. در واقع مهمترین تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در کاربرد آنها برای مهاجرت است.
 • آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS): از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند. آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه نوع آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1، لایف اسکیلز A2 و لایف اسکیلز B1 ارائه می شود که هر یک برای اهداف خاص مهاجرت به انگلستان طراحی شده است.
 • آزمون آیلتس UKVI: کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون OET تضمینی شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. 

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

 1. بخش درک مطلب (Reading)
 2. بخش شنیداری (Listening)
 3. بخش گفتاری (Speaking)
 4. بخش نوشتاری (Writing)

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند. در واقع تفاوت در ساختار و هدف برگزاری از جمله مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال بشمار می رود.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون، هزینه آیلتس و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

اگزمینر آیلتس

آزمون آیلتس دارای چهار بخش اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ است. اگزمینر آیلتس در بخش اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس کار ارزیابی مهارت گفتاری و نوشتاری داوطلبان را بر عهده دارد و بخش های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس، نیازی به ممتحن ندارند و سوالات به صورت کامپیوتری تصحیح می ‌‎شوند.

اگر می خواهید به عنوان اگزمینر آیلتس استخدام شوید باید ابتدا درخواست خود را ثبت کنید، سپس فرم هایی را که باید تکمیل کنید برایتان ارسال می شود، پس از تکمیل و ارسال فرم های استخدام، فرم ها بررسی شده و در صورتی که جزء افراد واجد شرایط باشید، برای شما یک وقت مصاحبه تعیین می شود، اگر در مصاحبه مورد تایید قرار بگیرید، گواهینامه ‌ای با اعتبار دو ساله به شما اعطا می شود و شما می توانید به عنوان اگزمینر آیلتس مشغول به کار شوید.

عملکرد اگزمینر آیلتس 4 بار در سال یا حداقل هر 2 سال یک بار توسط کارشناسان آیلتس مورد ارزیابی قرار می گیرد. اگزمینر آیلتس باید هر ۲ سال یک بار برای بازبینی مهارت زبان انگلیسی خود در یکی از مراکز برگزار کننده در آزمون دوره های بازبینی شرکت کند و در صورتی اگزمینر می تواند به فعالیت خود ادامه دهد که در ارزیابی و آزمون مورد پذیرش قرار بگیرد.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

شرایط اگزمینر آیلتس

یکی از پرسش های متداول درباره آزمون آیلتس در مورد اگزمینر آیلتس است. افرادی که به عنوان اگزمینر آیلتس انتخاب می شوند باید واجد شرایط باشند.

شرایط اگزمینر آیلتس برای استخدام عبارتند از:

 • داشتن مدرک حداقل لیسانس و فوق لیسانس
 • داشتن مدرکی مرتبط با آموزش زبان ESL یا (English as a Second Language) به معنای انگلیسی به عنوان زبان دوم می ‌باشد. معلمان ESL به زبان آموزان انگلیسی که زبان اول آنها انگلیسی نیست کمک می ‌کنند تا به عنوان زبان دوم خود به زبان انگلیسی مسلط شوند.)
 • حداقل 3 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی به زبان آموزان بالای 16 سال
 • گرفتن مدرک CELTA یا DELTA از موسسه‌ معتبر یا اخذ مدارک معادل آن

مدرک CELTA (سلتا) یاDELTA (دلتا) توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و مخصوص کسانی است که می خواهند به تدریس زبان انگلیسی بپردازند، همچنین دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی برای این دو مدرک به صورت حضوری برگزار می شود و این دوره ها در ایران برگزار نمی شود و متقاضی باید به کشورهای برگزار کننده سفر کنند

اگزمینرهای آیلتس از چه کشورهایی هستند؟

به دلیل اینکه رایتینگ آیلتس در مراکز آیلتس در انگلستان تصحیح می شوند، اگزمینرهای آیلتس برای تصحیح سوالات بخش رایتینگ حتما باید در بریتانیا اقامت داشته باشند. اما سوالات بخش شفاهی و اسپیکینگ آیلتس در کشورهای برگزار کننده آیلتس توسط اگزمینر تصحیح می شود، بنابراین اگزمینرهایی که در بخش اسپیکینگ آیلتس فعالیت دارند در کشور محل برگزاری آیلتس اقامت دارند.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

 مدت اعتبار گواهی اگزمینر آیلتس 2 سال است.

مدت اعتبار مدرک انواع آزمون آیلتس 2 سال است.

در بخش اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×