فهرست مطالب

آزمون تافل TPO

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

آزمون تافل TPO یا (TOEFL Practice Online) تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

آزمون تافل (TOEFL

آزمون تافل یکی از مهمترین آزمون های زبان انگلیسی برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی است از این رو برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی منابع و آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO طراحی شده است و داوطلبان می توانند مهارت های زبان انگلیسی خود را برای شرکت در آزمون تافل تقویت کنند.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

تفاوت در ساختار، نحوه برگزاری و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT هستند.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی شامل 4 بخش لیسنینگ تافل (شنیداری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری)، رایتینگ تافل (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است و نتیجه آزمون تافل به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

* نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

یکی از موثرترین راه های کسب نمره خوب در تافل و تضمین قبولی با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال و جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری و شرایط این آزمون مشاوره رایگان داشته باشید.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

آزمون تافل TPO چیست؟

آزمون تافل TPO یا (TOEFL Practice Online) تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

سوالات آزمون تافل تی پی او همان سوالات آزمون های قبلی تافل است که داوطلبان با شرکت در این آزمون می توانند مهارت زبان انگلیسی خود را در چهار بخش آزمون تافل یعنی درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری را ارزیابی کنند و از آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تافل IBT اصلی برخوردار شوند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل آنلاین با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون تافل تضمینی مطلع شو.

اهمیت شرکت در آزمون تافل TPO

مدرک آزمون تافل با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک لازم برای اپلای تحصیلی است که از سوی دانشگاه ها، موسسات آمورشی و مراکز علمی معتبر جهان درخواست می شود؛ از این رو کسب نمره بالا در آزمون تافل برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند بسیار حائز اهمیت است.

برای اینکه داوطلبان بتوانند در آزمون تافل نمره ی بالایی کسب کنند باید پیش از شرکت در آزمون تافل اصلی، در آزمون های آزمایشی شرکت کرده و همچنین منابع آزمون تافل تضمینی را به خوبی مطالعه کنند.

آزمون تافل TPO یکی از معتبرترین آزمون های آزمایشی است که توسط ETS ارائه می شود و داوطلبان با شرکت در این آزمون می توانند مهارت های خود را برای شرکت در آزمون اصلی تقویت کنند و با نقاط ضعف و قوت خود در آزمون تافل آشنا شوند و با رفع نقاط ضعف خود احتمال کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی را افزایش دهند.

علاوه بر آزمون تافل TPO آزمون های آزمایشی دیگری مانند تافل ژنتی نیز وجود دارد که هزینه ی کمی دارند و داوطلبان می توانند برای ارزیابی مهارت های زبان خود در این آزمون ها شرکت کنند.

مزایای شرکت در آزمون تافل TPO

شرکت در آزمون تافل TPO برای داوطلبان مزایایی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

* آزمون تافل TPO تنها نمونه سوالات رسمی آزمون تافل IBT هستند که تجربه شرکت در تافل  واقعی را به داوطلبان می دهد، از این رو داوطلبان به نقاط قوت و ضعف خود برای شرکت در آزمون تافل اصلی پی می برند و می توانند مهارت های خود را برای شرکت در آزمون اصلی تافل ارزیابی کنند.

* طبق آمار به دست آمده توسط ETS، نمره ای که داوطلبان در آزمون TPO شبیه سازی شده دریافت می کنند فقط 1 تا 5 نمره با نمره آزمون اصلی تافل متفاوت است.

* داوطلبان می توانند دوباره به سوالات آزمون مراجعه کنند و پاسخ صحیح هر سوالی را مشاهده کنند.

* داوطلبان می توانند برای آمادگی بیشتری در آزمون اصلی تافل با نمونه سوالات مشابه به صورت گام به گام تمرین کنند.

* داوطلبان می توانند در هر تعداد آزمون تافل TPO از ۱ تا ۷۴ مرتبه به دفعات مختلف شرکت کنند.

* داوطلبان می توانند یکی از حالت های زمان دار و بدون زمان را برای شرکت در آزمون تافل TPO انتخاب کنند:

1– در حالت زمان بندی شده: نزدیک ترین تجربه به آزمون واقعی تافل IBT است.

2– حالت بدون زمان: به داوطلبان این امکان را می دهد که هر مهارت و بخش را به صورت جداگانه انجام دهند و یا پاسخ های خود را دوباره بررسی کنند، یا هر دفعه که می خواهند تمرین را متوقف کرده و دوباره شروع کنند.

* دسترسی به آزمون تافل TPO بسیار آسان است و داوطلبان می توانند در خانه، مدرسه یا هر مکانی که اتصال اینترنتی وجود داشته باشد به صورت 24 ساعت شبانه روز و هر روز هفته در این آزمون شرکت کنند.

* داوطلبان می توانند پاسخ ها را بررسی کنند.

* داوطلبان می توانند دوباره به سوالات آزمون مراجعه کنند و پاسخ صحیح هر سوالی را مشاهده کنند.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها و هزینه آن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اعلام نتایج آزمون تافل TPO

نمرات بخش ریدینگ و لیسنینگ بلافاصله پس از پایان آزمون تافل TPO در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

همچنین داوطلبان می توانند درخواست ارزیابی پاسخ های رایتینگ و اسپیکینگ خود را بدهند و طی ۴۸ ساعت نمره و گزارش عملکرد خود را در حساب کاربری مشاهده کنند و به طور کلی نتایج آزمون 24 ساعت پس از شرکت در آزمون اعلام می شود. همچنین هر چهار بخش تافل TPO جداگانه نمره و امتیاز بندی می شوند.

اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

هزینه آزمون تافل TPO چقدر است؟

هزینه هر یک از تست های تافلTPO  اگر در وب سایت رسمی برگزار شوند، ۴۵ دلار آمریکا است که این مبلغ برای ایرانیان هزینه ی زیادی است؛ البته آزمون های آزمایشی رایگان نیز در برخی سایت ها ارائه می شود، اما بهتر است از تست های رسمی TPO استفاده کنید، چرا که این تست ها شاید صحیح و دقیق نباشند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین خدمات برای تضمین قبولی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت از جمله آزمون تافل تضمینی را ارائه می دهند و با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با اطمینان و آرامش بیشتری در آزمون زبان شرکت کنی.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET،  آزمون PTE و غیره که در ایران برگزار نمی شوند، آزمون تافل در ایران برگزار می شود و این یکی از مهمترین مزایای آزمون تافل تضمینی به سایر آزمون های زبان انگلیسی است، از این رو داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت هزینه و زمان اضافی برای سفر به کشورهای دیگر برای شرکت در آزمون تافل (TOEFL test) نیستند و می توانند در مراکز مجاز (آموزشگاه امیربهادر، مرکز زبان ایران، مجتمع فنی تهران و…) در برخی شهرها مانند تهران، زنجان، تبریز، اصفهان، چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

داوطلبان می توانند با آگاهی از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران برای ثبت نام در آزمون تافل تضمینی اقدام کنند و به صورت حضوری در مراکز مجاز در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

اگر سوالی درباره ووچر (Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه نمرات قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون تافل TPO یا (TOEFL Practice Online) تنها آزمون آزمایشی رسمی تافل آنلاین (IBT) است که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

سوالات آزمون تافل تی پی او همان سوالات آزمون های قبلی تافل است که داوطلبان با شرکت در این آزمون می توانند مهارت زبان انگلیسی خود را در چهار بخش آزمون تافل یعنی درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری را ارزیابی کنند و از آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تافل IBT اصلی برخوردار شوند.

داوطلبان می توانند در هر تعداد آزمون تافل TPO از ۱ تا ۷۴ مرتبه به دفعات مختلف شرکت کنند.

دسترسی به آزمون تافل TPO بسیار آسان است و داوطلبان می توانند در خانه، مدرسه یا هر مکانی که اتصال اینترنتی وجود داشته باشد به صورت 24 ساعت شبانه روز و هر روز هفته در این آزمون شرکت کنند.

نمرات بخش ریدینگ و لیسنینگ بلافاصله پس از پایان آزمون تافل TPO در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین داوطلبان می توانند درخواست ارزیابی پاسخ های رایتینگ و اسپیکینگ خود را بدهند و طی ۴۸ ساعت نمره و گزارش عملکرد خود را در حساب کاربری مشاهده کنند و به طور کلی نتایج آزمون 24 ساعت پس از شرکت در آزمون اعلام می شود.

هزینه هر یک از تست های تافلTPO  اگر در وب سایت رسمی برگزار شوند، ۴۵ دلار آمریکا است.

5/5 - (9 امتیاز)

14 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق هزینه ثبت نام آزمون تافل TPO آنلاین و دریافت مشاوره رایگان در مورد کسب نمره قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق هزینه ثبت نام آزمون تافل TPO برای ایرانیان و دریافت مشاوره رایگان در مورد کسب نمره قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، تافل TPO یک آزمون آزمایشی تافل است که توسط ETS به منظور افزایش آمادگی داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل اصلی برگزار می شود. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد شرکت در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه دانلود TPO با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل TPO یک آزمون تافل آزمایشی است که توسط ETS برگزار می شود و شما می توانید برای آمادگی در این آزمون از منابع تافل تضمینی را مطالعه کنید. اگر برای شرکت در آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی داری برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل TPO یک آزمون تافل آزمایشی است که توسط ETS برگزار می شود. برای کسب اطلاعات کاملتر در این زمینه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×