LOGO -HOO

فهرست مطالب

گزارش نمره آزمون تافل

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

انواع آزمون تافل

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون FCE، آزمون BEC و غیره شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

* نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

همچنین نمره دهی آزمون تافل IBT از 0 تا 120 و نمره تافل PBT از 310 تا 677 است.

گزارش نمره تافل (ریپورت) چیست؟

افرادی که به منظور اپلای تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان در آزمون تافل شرکت کرده اند باید برای اخذ پذیرش تحصیلی، گزارش نمره آزمون تافل یا ریپورت آزمون تافل را به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

در واقع ارائه گزارش نمره آزمون تافل یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی است که متقاضی باید به موقع در آزمون تافل شرکت کند تا بتواند گزارش آزمون تافل یا ریپورت تافل را به موقع برای دانشگاه مقصد ارسال نماید.

نکته: گزارش نمره آزمون تافل فقط در صورتی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزشی مورد قبول خواهد بود که توسط موسسه ETS برایشان ارسال شود. بنابراین متقاضی نمی تواند در طی مراحل ثبت نام در دانشگاه مقصد گزارش نمره تافل را به صورت پی دی اف در اختیار دانشگاه قرار دهد.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

نحوه ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها

نحوه ی ارسال نمرات تافل (ریپورت) به دانشگاه ها به ترتیب زیر است:

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر قبلاً حساب کاربری را ایجاد نکرده اید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

2- سپس در صفحه اصلی، Order Score Reports (سفارش گزارش نمره تافل) را انتخاب کنید.

نکته: چنانچه قبلاً برای یک تاریخ آزمون تافل ثبت نام نکرده اید، ابتدا باید این کار را با انتخاب ثبت نام برای یک آزمون انجام دهید.

3- برای انتخاب دانشگاه، روی گزینه TOEFL Services و سپس Continue کلیک کنید.

4- سپس تاریخ آزمونی که می خواهید نمرات آن ارسال شود انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

5- دانشگاه هایی را که می خواهید نمرات خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب نمایید.

همچنین پرداخت هزینه گزارش نمره تافل از طریق یکی از کارت های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکانپذیر خوهد بود.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نحوه ارسال گزارش نمره تافل از طریق پست و نمابر

در صورتی که متقاضی بخواهد درخواست گزارش نمره تافل (TOEFL) خود را از طریق پست ارسال کند، فرم درخواست گزارش نمره تافل را چاپ و تکمیل نماید و با رسید پرداخت خود، آن را از طریق پست زیر ارسال کند:

ETS-TOEFL iBT

P.O. Box 6153

Princeton, NJ 08541-6153 USA

همچنین در صورتی که متقاضی بخواهد درخواست گزارش نمره تافل را از طریق نمابر ارسال کند، همان فرم درخواست گزارش نمره تافل را تکمیل کند و آن را به همراه شماره ثبت نام در آزمون و اطلاعات کارت اعتباری خود به شماره 1-610-290-8972 فکس کند.

هزینه ارسال گزارش نمره آزمون تافل چقدر است؟

هنگام ثبت نام  آزمون تافل، متقاضی می تواند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال گزارش نمره تافل انتخاب کند و گزارش نمره تافل به صورت رایگان به دانشگاه های مقصد ارسال می شود؛ اما در صورتی که متقاضی بخواهد تعداد بیشتری از گزارش نمره تافل خود را ارسال کند باید برای ارسال هر گزارش نمره تافل، 19 دلار پرداخت نماید.

اگر پس از ثبت نام آزمون تافل متقاضی بخواهد نظر خود را در مورد ارسال مدارک به دانشگاه ها تغییر دهد، می تواند تا ساعت 10 شب روز قبل از برگزاری آزمون تافل، تغییرات را به صورت رایگان انجام دهد. در غیر این صورت هزینه تغییر محل ارسال گزارش نمره تافل بعد از ساعت 10 شب و همچنین ارسال نمرات پس از شرکت در آزمون (TOEFL) یا انتخاب بیش از چهار دانشگاه در هنگام ثبت نام، برای هر گزارش نمره تافل، 19 دلار خواهد بود.

مدت زمان دریافت گزارش نمره تافل توسط دانشگاه ها

گزارشات نمره آزمون تافل فقط از طریق پست به دانشگاه ها ارسال می شود. نمرات رسمی از طریق ایمیل ارسال نمی شوند. یعنی گزارش نمره تافل چند هفته طول می کشد، تا به دانشگاه مقصد برسد.

اگر متقاضی انتخاب کند که قبل از شرکت در آزمون گزارش نمره تافل را به کدام دانشگاه ها ارسال کند، گزارش نمره تافل 13 روز پس از شرکت در آزمون به دانشگاه های مقصد پست خواهد شد.

اگر متقاضی پس از دریافت نمره تافل تصمیم بگیرد گزارش نمره تافل خود را به دانشگاه ها ارسال کند، گزارش نمره (ریپورت) 3 تا 5 روز کاری پس از دریافت سفارش متقاضی از طریق پست ارسال خواهد شد.

پس از ارسال گزارش نمره تافل حدود 7 تا 10 روز طول می کشد تا گزارش نمره در دانشگاه های ایالات متحده دریافت شود و دانشگاه های خارج از ایالات متحده گزارش نمره تافل را بیشتر7، حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد تا دریافت کنند.

مدت اعتبار گزارش نمره تافل چقدر است؟

گزارش نمره آزمون تافل تنها دو سال اعتبار دارد و پس از دو سال اعتبار آن منقضی می شود و در صورتی که متقاضی بخواهد برای اپلای تحصیلی، مدرک آزمون تافل را به دانشگاه ارائه نماید باید دوباره در آزمون تافل شرکت و نمره جدیدی دریافت کند.

نکته: در خصوص نمره تافل باید به این نکته اشاره کنیم که امکان اعتراض به نمره تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند به نمرات دو بخش گفتاری و نوشتاری آزمون تافل اعتراض کرده و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد بنمایند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET، آزمون PCE، آزمون PTE و غیره که در ایران برگزار نمی شوند، آزمون تافل در ایران برگزار می شود و این یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل به سایر آزمون های زبان انگلیسی است، از این رو داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت هزینه و زمان اضافی برای سفر به کشورهای دیگر برای شرکت در آزمون تافل نیستند و می توانند در برخی شهرها مانند تهران، تبریز، اصفهان، زنجان در مراکز مجاز چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

داوطلبان می توانند پس از ثبت نام آزمون تافل به صورت حضوری به مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران مراجعه کرده و در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل IBT شرکت کنی می تونی در آزمون تافل TPO شرکت کنی و مهارت زبان انگلیسی خودت رو ارزیابی کنی. همچنین می تونی با مطالعه منابع آزمون تافل با نمونه سوالات آزمون تافل بیشتر آشنا بشی.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از شرایط و هزینه شرکت در آزمون تافل TPO مطلع بشی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

افرادی که به منظور اپلای تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان در آزمون تافل شرکت کرده اند باید برای اخذ پذیرش تحصیلی، گزارش نمره آزمون تافل یا ریپورت آزمون تافل را به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

نحوه ی ارسال نمرات تافل (TOEFL) به دانشگاه ها به ترتیب زیر است:

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر قبلاً حساب کاربری را ایجاد نکرده اید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

2- سپس در صفحه اصلی، Order Score Reports (سفارش گزارش نمره تافل) را انتخاب کنید.

نکته: چنانچه قبلاً برای یک تاریخ آزمون تافل ثبت نام نکرده اید، ابتدا باید این کار را با انتخاب ثبت نام برای یک آزمون انجام دهید.

3- برای انتخاب دانشگاه، روی گزینه TOEFL Services و سپس Continue کلیک کنید.

4- سپس تاریخ آزمونی که می خواهید نمرات آن ارسال شود انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

5- دانشگاه هایی را که می خواهید نمرات خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب نمایید.

پرداخت هزینه گزارش نمره تافل از طریق یکی از کارت های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکانپذیر خوهد بود.

هنگام ثبت نام آزمون تافل (TOEFL)، متقاضی می تواند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال گزارش نمره تافل انتخاب کند و گزارش نمره تافل به صورت رایگان به دانشگاه های مقصد ارسال می شود؛ اما در صورتی که متقاضی بخواهد تعداد بیشتری از گزارش نمره تافل خود را ارسال کند باید برای ارسال هر گزارش نمره تافل، 19 دلار پرداخت نماید.

امتیاز دهید!
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×