فهرست مطالب

ریپورت یا گزارش نمره آزمون تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

ریپورت یا گزارش نمره آزمون تافل یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی است که متقاضی باید به موقع در آزمون تافل تضمینی شرکت کند تا بتواند گزارش آزمون تافل یا ریپورت تافل را به موقع برای دانشگاه مقصد ارسال نماید. 

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب در خصوص آزمون تافل و ساختار آزمون و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره آزمون تافل به دانشگاه ها، کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد و کسب نمره خوب در تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

یکی از موثرترین راه های کسب قبولی در آزمون تافل با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال، جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. شرکت کننده می تواند جهت ارزیابی مهارتهای خود در اسکیل های آزمون و جلوگیری از هولد (hold) یا کنسلی آزمون تافل می تواند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری و شرایط این آزمون مشاوره رایگان داشته باشد.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی شامل 4 بخش لیسنینگ (شنیداری)، اسپیکینگ (گفتاری)، رایتینگ (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

* نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم، طی سال های اخیر تغییراتی در آزمون تافل IBT اعمال شده است از این رو زمان انجام آزمون کوتاه تر شده و زمان آزمون تافل از 3 ساعت و 30 دقیقه به 3 ساعت کاهش یافته است و زمان بیشتری برای پاسخ دادن به سوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. البته در خصوص آخرین تغییرات تافل IBT باید به این نکته اشاره کرد که در فرمت کلی و نوع سوالات تافل تغییری ایجاد نشده است.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای قبولی در آزمون تافل تضمینی و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب ریدینگ تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش لیسنینگ تافل کاغذی شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که در آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری یا اسپیکینگ تافل IBT یک بخش ساختاری وجود دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

همچنین نمره دهی آزمون تافل IBT از 0 تا 120 و نمره تافل PBT از 310 تا 677 است.

گزارش نمره تافل (ریپورت) چیست؟

زمان اعلام نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون است و نتایج آزمون در سایت ETS (برگزار کننده آزمون تافل) منتشر می شود.

افرادی که به منظور اپلای تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان در آزمون تافل (TOEFL test) شرکت کرده اند باید برای اخذ پذیرش تحصیلی، گزارش نمره آزمون تافل یا ریپورت آزمون تافل را به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

در واقع ارائه گزارش نمره آزمون تافل یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی است که متقاضی باید به موقع در آزمون تافل تضمینی شرکت کند تا بتواند گزارش آزمون تافل یا ریپورت تافل را به موقع برای دانشگاه مقصد ارسال نماید.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین منابع، آزمون های آزمایشی و راهکارها را به شما معرفی می کنند، پس بهتره قبل از شرکت در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کنی و راهنمایی های لازم برای تضمین قبولی در آزمون تافل را دریافت کنی.

نکته: گزارش نمره آزمون تافل فقط در صورتی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزشی مورد قبول خواهد بود که توسط موسسه ETS برایشان ارسال شود. بنابراین متقاضی نمی تواند در طی مراحل ثبت نام در دانشگاه مقصد گزارش نمره تافل را به صورت پی دی اف در اختیار دانشگاه قرار دهد.

اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه (آزمون های زبان و یژه مهاجرت) دریافت کن.

نحوه ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها

نحوه ی ارسال نمرات تافل (ریپورت) به دانشگاه ها به ترتیب زیر است:

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر قبلاً حساب کاربری را ایجاد نکرده اید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

2- سپس در صفحه اصلی، Order Score Reports (سفارش گزارش نمره تافل) را انتخاب کنید.

نکته: چنانچه قبلاً برای یک تاریخ آزمون تافل ثبت نام نکرده اید، ابتدا باید این کار را با انتخاب ثبت نام برای یک آزمون انجام دهید.

3- برای انتخاب دانشگاه، روی گزینه TOEFL Services و سپس Continue کلیک کنید.

4- سپس تاریخ آزمونی که می خواهید نمرات آن ارسال شود انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

5- دانشگاه هایی را که می خواهید نمرات خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب نمایید.

همچنین پرداخت هزینه گزارش نمره تافل از طریق یکی از کارت های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکانپذیر خوهد بود.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بتونی با ساده ترین روش هزینه آزمون تافل تضمینی رو پرداخت کنی.

نحوه ارسال گزارش نمره تافل از طریق پست و نمابر

در صورتی که متقاضی بخواهد درخواست گزارش نمره تافل (TOEFL) خود را از طریق پست ارسال کند، فرم درخواست گزارش نمره تافل را چاپ و تکمیل نماید و با رسید پرداخت خود، آن را از طریق پست زیر ارسال کند:

ETS-TOEFL iBT

P.O. Box 6153

Princeton, NJ 08541-6153 USA

همچنین در صورتی که متقاضی بخواهد درخواست گزارش نمره تافل را از طریق نمابر ارسال کند، همان فرم درخواست گزارش نمره تافل را تکمیل کند و آن را به همراه شماره ثبت نام در آزمون و اطلاعات کارت اعتباری خود به شماره 1-610-290-8972 فکس کند.

هزینه ارسال گزارش نمره آزمون تافل چقدر است؟

هنگام ثبت نام  آزمون تافل، متقاضی می تواند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال گزارش نمره تافل انتخاب کند و گزارش نمره تافل به صورت رایگان به دانشگاه های مقصد ارسال می شود؛ اما در صورتی که متقاضی بخواهد تعداد بیشتری از گزارش نمره تافل خود را ارسال کند باید برای ارسال هر گزارش نمره تافل، 19 دلار پرداخت نماید.

اگر پس از ثبت نام آزمون تافل متقاضی بخواهد نظر خود را در مورد ارسال مدارک به دانشگاه ها تغییر دهد، می تواند تا ساعت 10 شب روز قبل از برگزاری آزمون تافل، تغییرات را به صورت رایگان انجام دهد. در غیر این صورت هزینه تغییر محل ارسال گزارش نمره تافل بعد از ساعت 10 شب و همچنین ارسال نمرات پس از شرکت در آزمون (TOEFL) یا انتخاب بیش از چهار دانشگاه در هنگام ثبت نام، برای هر گزارش نمره تافل، 19 دلار خواهد بود.

مدت زمان دریافت گزارش نمره تافل توسط دانشگاه ها

گزارشات نمره آزمون تافل فقط از طریق پست به دانشگاه ها ارسال می شود. نمرات رسمی از طریق ایمیل ارسال نمی شوند. یعنی گزارش نمره تافل چند هفته طول می کشد، تا به دانشگاه مقصد برسد.

اگر متقاضی انتخاب کند که قبل از شرکت در آزمون گزارش نمره تافل را به کدام دانشگاه ها ارسال کند، گزارش نمره تافل 13 روز پس از شرکت در آزمون به دانشگاه های مقصد پست خواهد شد.

اگر متقاضی پس از دریافت نمره تافل تصمیم بگیرد گزارش نمره تافل خود را به دانشگاه ها ارسال کند، گزارش نمره (ریپورت) 3 تا 5 روز کاری پس از دریافت سفارش متقاضی از طریق پست ارسال خواهد شد.

پس از ارسال گزارش نمره تافل حدود 7 تا 10 روز طول می کشد تا گزارش نمره در دانشگاه های ایالات متحده دریافت شود و دانشگاه های خارج از ایالات متحده گزارش نمره تافل را بیشتر7، حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد تا دریافت کنند.

مدت اعتبار گزارش نمره تافل چقدر است؟

گزارش نمره آزمون تافل تنها دو سال اعتبار دارد و پس از دو سال اعتبار آن منقضی می شود و در صورتی که متقاضی بخواهد برای اپلای تحصیلی، مدرک آزمون تافل را به دانشگاه ارائه نماید باید دوباره در آزمون تافل شرکت و نمره جدیدی دریافت کند.

نکته: در خصوص نمره تافل باید به این نکته اشاره کنیم که امکان اعتراض به نمره تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند به نمرات دو بخش گفتاری و نوشتاری آزمون تافل اعتراض کرده و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد بنمایند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل آنلاین (IBT) با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET، آزمون PCE، آزمون PTE و غیره که در ایران برگزار نمی شوند، آزمون تافل در ایران برگزار می شود و این یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی به سایر آزمون های زبان انگلیسی است، از این رو داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت هزینه و زمان اضافی برای سفر به کشورهای دیگر برای شرکت در آزمون تافل نیستند و می توانند در برخی شهرها مانند تهران، تبریز، اصفهان، زنجان در مراکز مجاز چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

داوطلبان می توانند پس از ثبت نام آزمون تافل به صورت حضوری به مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران مراجعه کرده و در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی می تونی در آزمون تافل TPO شرکت کنی و مهارت زبان انگلیسی خودت رو ارزیابی کنی. همچنین می تونی با مطالعه منابع آزمون تافل تضمینی با نمونه سوالات تافل تضمینی بیشتر آشنا بشی.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از شرایط و هزینه شرکت در آزمون تافل TPO مطلع بشی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، یا امکان شرکت مجدد در آزمون تافل ، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

افرادی که به منظور اپلای تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان در آزمون تافل شرکت کرده اند باید برای اخذ پذیرش تحصیلی، گزارش نمره آزمون تافل یا ریپورت آزمون تافل را به دانشگاه مقصد ارائه دهند.

نحوه ی ارسال نمرات تافل (TOEFL) به دانشگاه ها به ترتیب زیر است:

1- ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر قبلاً حساب کاربری را ایجاد نکرده اید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

2- سپس در صفحه اصلی، Order Score Reports (سفارش گزارش نمره تافل) را انتخاب کنید.

نکته: چنانچه قبلاً برای یک تاریخ آزمون تافل ثبت نام نکرده اید، ابتدا باید این کار را با انتخاب ثبت نام برای یک آزمون انجام دهید.

3- برای انتخاب دانشگاه، روی گزینه TOEFL Services و سپس Continue کلیک کنید.

4- سپس تاریخ آزمونی که می خواهید نمرات آن ارسال شود انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

5- دانشگاه هایی را که می خواهید نمرات خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب نمایید.

پرداخت هزینه گزارش نمره تافل از طریق یکی از کارت های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکانپذیر خوهد بود.

هنگام ثبت نام آزمون تافل (TOEFL)، متقاضی می تواند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال گزارش نمره تافل انتخاب کند و گزارش نمره تافل به صورت رایگان به دانشگاه های مقصد ارسال می شود؛ اما در صورتی که متقاضی بخواهد تعداد بیشتری از گزارش نمره تافل خود را ارسال کند باید برای ارسال هر گزارش نمره تافل، 19 دلار پرداخت نماید.

5/5 - (4 امتیاز)

16 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، مدرک تافل دارای یک کد رهگیری است که برای استعلام استفاده می شود و این کد فقط توسط موسسه ETS صادر می شود و امکان ایجاد آن توسط اشخاص دیگر وجود ندارد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استعلام مدرک تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، نمره تافل داوطلبان 6 تا 10 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای ارسال نمره تافل به دانشگاه ها یک کد (ID Code) نمایش داده می شود که همان کد دانشگاه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه کارنامه تافل IBT هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه کارنامه تافل IBT تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، ارسال چهار ریپورت تافل به دانشگاه ها رایگان است اما برای درخواست ارسال گزارش تافل تضمینی بیشتر از این باید هزینه آن را پرداخت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، گزارش نمره GRE شامل دو گزارش است، گزارش رسمی آزمون GRE که پس از شرکت در آزمون دریافت می کنید و گزارش رسمی نمره آزمون که برای دانشگاه ها ارسال می کنید. اگر برای شرکت در آزمون GRE تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، داوطلبان می توانند هنگام اتمام آزمون تافل نمرات غیررسمی بخش های درک مطلب و شنیداری خود را بر روی صفحه نمایش مشاهده کنند. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×