فهرست مطالب

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز شامل دو بخش اسپیکینگ و لسینینگ است که مهارت های گفتاری و شنیداری داوطلبان را ارزیابی می کند. آزمون آیلتس لایف اسکیلز به صورت شفاهی در مدت زمان 16 تا 22 دقیقه توسط یک اگزمینر و دو داوطلب انجام می شود.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

در مورد اهمیت مدرک آزمون آیلتس در مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به ویژه اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل (تافل آنلاین و تافل IBT هوم ادیشن تضمینی) از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

اگر می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، باید بدانید آزمون آیلتس مانند آزمون دولینگو، آزمون GRE، آزمون تافل در ایران برگزار می شود. در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران از یکی از مهمترین مزایای آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی است، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و غیره سفر کنند.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، اخذ اقامت و غیره، آزمون آیلتس انواع مختلفی دارد. انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

در خصوص انواع آزمون آیلتس باید بدانید گواهی نامه آیلتس آکادمیک و جنرال در بسیاری از کشورهای دنیا معتبر است و پذیرفته می شود و نمرات آیلتس آکادمیک و جنرال یکی از معیار اصلی برای ارزیابی سطح مهارت زبان انگلیسی افراد در کشورهای انگلیسی زبان برای کار یا تحصیل بشمار می رود، اما مدرک آیلتس لایف اسکیلز فقط مورد تایید سفارت انگلستان برای اخذ یا تمدید ویزا در موارد خاصی است و نتیجه این آزمون مورد پذیرش کشورهای دیگر نمی باشد.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز ارائه شده است. آیلتس لایف اسکیلز یکی از انواع آزمون آیلتس UKVI است که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند قرار گرفت؛ چرا که آزمون آیلتس لایف اسکیلز برخلاف آیلتس جنرال فقط دو مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند، از این رو کسب نمره قبولی در این آزمون آسان تر از آزمون آیلتس جنرال است.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

انواع آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که شامل:

  • آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.
  • آزمون سطح A2: آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود.
  • آزمون سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان و مهاجرت کاری یا سرمایه گذاری در این کشور اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شرکت کنند.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آیلتس لایف اسکیلز A1

اگر می خواهید به یکی از اعضای خانواده خود در انگلستان ملحق شوید، برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید و موفق به کسب سطح A1 شوید. آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 پایین ترین سطح آزمون آیلتس لایف اسکیلز است و مدت زمان انجام آن کوتاه است و به مدت 16 تا 18 دقیقه است. دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس لایف اسکیلز A1 بلافاصله و بدون وقفه و به صورت شفاهی و با اگزمینر و یک داوطلب برگزار می شود. مهارت زبان انگلیسی زبان آموزان در سطح A1 در حد پایه می باشد و تقریبا 1000 واژه کلیدی انگلیسی را بلد هستند و از نظر گرامر و دستور زبان فقط زمان های حال ساده، گذشته ساده، حال استمراری و آینده ساده را می دانند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 مانند آیلتس آکادمیک و جنرال و آزمون تافل تضمینی و برخی دیگر از آزمون های بین المللی در ایران برگزار می شود و می توانید در مراکز معتبر در این آزمون شرکت کنید.

آیلتس لایف اسکیلز A2

پس از معرفی آزمون آیلتس لایف اسکلیز A1 و B1 در سال های گذشته، در تاریخ 18 ژانویه 2016 دولت انگلستان برای اخذ ویزای این کشور، آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 را معرفی کرد. این آزمون برای افرادی طراحی شده است که در انگلستان اقامت دارند و می خواهند ویزای Family Member خود را تمدید کنند.

افرادی که 2.5 سال در کشور انگلستان اقامت دارند، پس از پایان این مدت برای تمدید ویزا و دریافت اقامت طولانی تر به مدت 5 سال باید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند، از این رو آیلتس لایف اسکیلز A2 فقط در کشور انگلستان و برای افرادی که در این کشور اقامت دارند، برگزار می شود و این آزمون در کشور دیگری برگزار نمی شود.

آیلتس لایف اسکیلز B1

آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی که می خواهند ویزای indefinite leave to remain or citizenship و اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان را دریافت کنند و یا برای کار یا سرمایه گذاری به انگلستان مهاجرت کنند، طراحی شده است.

مدت زمان انجام آیلتس لایف اسکیلز B1 22 دقیقه است. زبان آموزان در سطح B1 تقریبا 3000 تا 4000 واژه انگلیسی را می دانند و دانش گرامری آنها در حد استفاده از جملات شرطی و شناخت زمان های مختلف در حد قابل قبول می باشد. برای قبول شدن در آیلتس لایف اسکیلز B1 داوطلب باید توانایی رساندن منظور خود به طرف مقابل را داشته باشد، همچنین بتواند منظور او را بفهمد و قدرت فهم متقابل کلمات او را داشته باشد.

ساختار آزمون لایف اسکیلز

برخلاف ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال که دارای چهار بخش اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ آیلتس هستند و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند، ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز فقط شامل دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس است و به صورت شفاهی با یک اگزمینر آیلتس و داوطلب دیگر برگزار می شود. در واقع در این آزمون دو داوطلب با هم امتحان می دهند و نمره هر یک مستقل از دیگری محاسبه می شود. در واقع تفاوت در ساختار و اعتبار آزمون مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

برای دریافت نتیجه آیلتس لایف اسکیلز خیلی منتظر نمی مانید و زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون است و سپس می توانید کارنامه آن را دریافت کنید. در سیستم نمره دهی آزمون آیلتس لایف اسکیلز نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره بیان نمی شود و نتیجه آزمون به صورت قبولی در سه سطح A1، A2 و B1 مشخص می شود.

مطالعه منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز (کتاب ها و منابع آنلاین)، شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس لایف اسکیلز که به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود و شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس از جمله مهمترین راهکارها برای قبولی در آیلتس لایف اسکیلز است.

ساختار آیلتس لایف اسکیلز A1

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 شامل سه بخش است که مهارت های گفتاری و شنیداری داوطلبان را ارزیابی می کند.

بخش اول

این بخش 5 دقیقه است و اگزمینر از شما و داوطلب دیگر سوالات شخصی مانند نام، خانواده، محل زندگی، میزان تحصیلات، کار و علاقه مندی ها و… را می پرسد. سپس اگزمینر به هر یک از داوطلبان یک موضوع می دهد و آنها 90 ثانیه فرصت دارند که سوالات خود را روی برگه بنویسند و در 2 دقیقه، حداقل 5 سوال از یکدیگر در مورد موضوع مورد نظر بپرسند.

بخش دوم

در بخش دوم، مهارت لیسنینگ ارزیابی می شود. ابتدا اگزمینر سوالی به هر دو داوطلب می دهد و یک فایل صوتی پخش می شود، سپس داوطلبان باید با توجه به اطلاعاتی که در فایل صوتی شنیده اند به سوال پاسخ دهند. بعد از پاسخ دادن به این سوال، اگزمینر آیلتس مجددا همان فایل صوتی را پخش می کند و این بار داوطلبان باید با توجه به اطلاعاتی که در فایل صوتی شنیده اند به دو سوال پاسخ دهند.

بخش سوم

در بخش سوم، مهارت سوال پرسیدن داوطلبان ارزیابی می شود. اگزمینر یک موضوع به هر یک از دو داوطلب می دهد و آنها باید در خصوص موضوع مورد نظر با هم گفتگو کنند. با سوال پرسیدن و دادن پاسخ های مناسب و سریع می توانید در این بخش موفق شوید.

ساختار آیلتس لایف اسکیلز A2

بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس لایف اسکیلز A2 مانند سطح A1 بلافاصله و بدون وقفه انجام می شود و مدت زمان آزمون 20 دقیقه است. مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در آیلتس لایف اسکیلز A2 کمی بالاتر از سطح A1 است و زبان آموزان تقریبا 2000 واژه انگلیسی را بلد هستند.

ساختار آیلتس لایف اسکیلز B1

آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شامل سه بخش است که بخش اول و سوم مربوط به سوالات اسپیکینگ و بخش دوم مربوط به سوالات لیسنینگ می باشد.

بخش اول

بخش اول مربوط به سوالات اسپیکینگ است و تقریبا 10 دقیقه طول می کشد. ابتدا اگزمینر از هر یک از داوطلبان سوالاتی در مورد نام و ملیت آنها می پرسد، سپس اگزمینر از داوطلب اول می خواهد تا 90 ثانیه در مورد موضوعی برای داوطلب دوم حرف بزند و داوطلب یک دقیقه فرصت دارد تا برای پاسخ دادن به این سوال فکر کند. بعد از اینکه داوطلب اول پاسخ خود را داد، داوطلب دوم باید چند سوال در مورد پاسخی که داده است، از او بپرسد، سپس مراحلی که برای داوطلب اول گفته شد برای داوطلب دوم نیز انجام می شود.

بخش دوم

بخش دوم مربوط به سوالات شنیداری است. در این بخش دو فایل صوتی پخش می شود. قبل از پخش شدن فایل های صوتی، اگزمینر از داوطلبان یک سوال می پرسد و آنها باید بعد از شنیدن فایل های صوتی بتوانند به این سوال پاسخ بدهند؛ سپس اگزمینر سوال دیگری می پرسد و داوطلبان باید مجددا به فایل های صوتی گوش کنند و به سوال پاسخ بدهند.

بخش سوم

بخش سوم مربوط به سوالات اسپیکینگ است. در این بخش دو داوطلب باید در مورد یک موقعیت فرضی برنامه ریزی کنند و در مورد حالت های مختلف موجود به مدت دو دقیقه با هم گفتگو و تصمیم گیری کنند. بعد از این مرحله اگزمینر موضوع دیگری به داوطلب ها می دهد و آنها باید در مورد موضوع مورد نظر از هم سوالاتی بپرسند.

معیارهای قبولی در آیلتس لایف اسکیلز

جهت ارزیابی مهارت ‌های زبان انگلیسی داوطلبان در آزمون آیلتس لایف اسکیلز، اگزمینر آیلتس از 4 معیار استفاده می کند که عبارتند از:

  • درک صحیح اطلاعات: این معیار نشان می دهد داوطلب تا چه اندازه توانایی فهمیدن و تفسیر اطلاعاتی که در طول مکالمه و گفتگو به او داده می ‌شود را دارد.
  • ارائه موفقیت آمیز اطلاعات: این معیار نشان می دهد، داوطلب چقدر توانایی انتقال اطلاعات و مفاهیم به صورت صحیح به طرف مقابل را دارد.
  • توانایی برقراری ارتباط: این معیار نشان می دهد، داوطلب با داشتن مهارت ‌های نرم و دایره واژگان مناسب، می ‌تواند با داوطلب دیگر گفتگو کند یا خیر.
  • توانایی مشارکت در بحث: این معیار نشان می دهد، داوطلب چقدر مهارت دارد تا در حین فهمیدن موضوعات بحث، نظر خود را به زمان مناسب بیان کرده و در گفتگو شرکت کند.

اعتراض به نتیجه آیلتس لایف اسکیلز

یکی از پرسش های متداول درباره آیلتس لایف اسکیلز در خصوص امکان اعتراض به نتیجه آزمون است. اگر در آزمون آیلتس لایف اسکیلز قبول نشوم می توانم به نتیجه آزمون اعتراض کنم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: اگر در آزمون آیلتس لایف اسکیلز رد شوید و نتوانید در یکی از سه سطح آزمون قبول شوید، می توانید به نتیجه آزمون اعتراض کنید. برای اعتراض به نتیجه آیلتس لایف اسکیلز تا 6 هفته پس از برگزاری آزمون فرصت دارید، اعتراض خود را ارسال کنید. هزینه اعتراض به نتیجه آزمون 75 یورو است و باید ابتدا هزینه اعتراض به نتیجه آزمون را پرداخت کنید، سپس فرم تجدیدنظر را تکمیل کرده و فرم مورد نظر را به همراه فیش واریزی و اصل کارنامه به مرکزی که در آن ثبت نام کرده اید ارسال نمایید. با اعتراض به نتیجه آیلتس لایف اسکیلز، آزمون شما توسط یک اگزمینز ارشد مجددا ازBritish Council  بررسی می شود و بازبینی آزمون و اعلام نتیجه جدید نیز تقریبا 6 تا 8 هفته طول می کشد.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

مدرک آیلتس لایف اسکیلز فقط از سوی سفارت انگلستان و برای موارد خاص درخواست ویزای انگلستان پذیرفته می شود و مدرک این آزمون توسط دانشگاه ها یا سازمان های کشورهای دیگر مورد قبول نمی باشد.

محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد اما داوطلبانی که در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در یکی از سطوح A1 و A2 و B1 نمره قبولی دریافت کنند تا ۲ سال حق شرکت مجدد در این آزمون را ندارند.

مدت زمان انجام آیلتس لایف اسکیلز بسیار کوتاه است. آیلتس لایف اسکیلز A1 به مدت 16 تا 18 دقیقه و سطح A2 به مدت 20 دقیقه و سطح B1 به مدت 22 دقیقه انجام می شود.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×