فهرست مطالب

ساخت اکانت کاربری تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

برای ثبت نام در تافل ابتدا باید یک اکانت کاربری در ETS بسازید. برای ساخت اکانت کاربری تافل IBT باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، باید دقت کنید که اطلاعات وارد شده با اطلاعات گذرنامه مطابقت داشته باشد. 

آزمون تافل (TOEFL)

ساخت اکانت کاربری تافل IBT اولین مرحله برای ثبت نام تافل است، از این رو در ادامه به مراحل ساخت اکانت کاربری در سایت ETS می پردازیم.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در آزمون تافل شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های جهان است و تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

برای دریافت راهکارهای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو دریافت کنی.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه می دهد که عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): تافل هوم ادیشن این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود. تافل هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل IBT است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی (کتبی) یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی انجام می ‌شود. در حال حاضر تافل PBT فقط در جاهایی که امکان برگزاری تافل IBT وجود ندارد برگزار می شود، از این رو تافل پی بی تی در ایران برگزار نمی شود.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و به صورت اینترنتی انجام می شود.

آزمون تافل ITP: تافل آی تی پی، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و… طراحی شده است.

آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی زبان آموزان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای زبان آموزان 8 تا 11 سال برگزار می شود.

تافل مگوش (magoosh) : یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS به صورت کاغذی برگزار می شود.

به دلیل اهمیت نمره خوب در تافل برای اپلای تحصیلی بهتره قبل از شرکت در آزمون با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

ساختار آزمون تافل

ساختار تافل IBT و تافل هوم ادیشن یکسان است و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل چهار بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی را که شامل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند. مدت زمان انجام تافل 3 ساعت است و داوطلبان 3 ساعت فرصت دارند تا به تمام سوالات هر چهار بخش تافل پاسخ بدهند. مدت زمان پاسخ دادن به سوالات در بخش های مختلف متفاوت است و پس از پایان مدت، داوطلب باید به سوالات بخش بعدی پاسخ دهد، از این رو توجه به زمان و مدیریت زمان برای جواب دادن به سوالات برای موفقیت در آزمون بسیار اهمیت دارد.

بخش های مختلف آزمون تافل عبارتند از:

  1.  بخش درک مطلب (Reading): ریدینگ تافل IBT، از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان برای هر متن به 10 سوال جواب می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 54 تا 72 دقیقه است.
  2. بخش شنیداری (Listening): لسینینگ تافل شامل 6 تا 7 قسمت است و داوطلبان برای هر قسمت به 5 تا 6 سوال پاسخ می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 41 تا 57 دقیقه است.
  3.  بخش گفتاری (Speaking): در بخش اسپیکینگ تافل 4 سوال پرسیده می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 17 دقیقه است.
  4. بخش نوشتاری (Writing): در بخش رایتینگ تافل IBT دو سوال پرسیده می شود و مدت زمان پاسخگویی 50 دقیقه است.

ثبت نام آزمون تافل

مراحل ثبت نام آزمون تافل (تافل IBT و تافل هوم ادیشن) به ترتیب زیر می باشد:

  • ایجاد حساب کاربری: در صورتی که برای اولین بار است که در آزمون تافل ثبت نام می کنید، ابتدا باید یک حساب کاربری در وبسایت ETS بسازید.
  • وارد کردن اطلاعات شناسایی: پس از ساخت اکانت،باید اطلاعات شناسایی (ID) خود را در اکانت‌ خود وارد کنید. همچنین برای مدارکی که ارائه می‌ دهید باید اصل آن را نیز اسکن کنید و کپی مدارک مورد قبول نیست. عکس باید کاملا واضح باشد.
  • انتخاب تاریخ آزمون: در این مرحله باید تاریخ برگزاری آزمون تافل را انتخاب کنید. برای انجام این کار،Register/Find Test Centers را در صفحه اصلی سایت تافل انتخاب کنید. سپس آدرس ایمیل خود را تأیید و منطقه زمانی خود را انتخاب کرده، سپس می ‌توانید تاریخ تافل موجود را انتخاب کنید و روی گزینه ” Register for this test ” کلیک نمایید.
  • پرداخت هزینه ثبت نام: بعد از آنکه روز و ساعت آزمون تافل را انتخاب کردید، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. پس از پایان مراحل ثبت نام، یک ایمیل تأیید از ETS برای شما ارسال می شود که حاوی اطلاعات و لینک آزمون است. باید توجه داشته باشید که ایمیل را تا روز آزمون نگه دارید.

مراحل ساخت اکانت کاربری تافل IBT

همان طور که گفته شد برای ثبت نام تافل IBT (و تافل هوم ادیشن) باید ابتدا یک حساب کاربری بسازید. برای ساخت حساب کاربری در ETS باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- ابتدا باید به سایت ETS وارد شوید، سپس در قسمت New User گزینه Create an account را کلیک کنید.

2- در این مرحله باید در صفحه ای که باز می شود سه کادر وجود دارد که در آنها باید اطلاعات شخصی، آدرس و شماره تلفن خود را درج کنید. باید اطلاعات شناسایی خود را که با اطلاعات پاسپورت شما مطابقت دارد با دقت وارد کنید، سپس گزینه Next را کلیک کنید تا وارد مرحله بعد بشوید.

3- سپس در صفحه ی بعد مشخصات دیگری مانند کشور محل تولد، کشور محل اقامت و زبان مادری را درج کرده و کزینه Next  را کلیک کنید.

4- در این مرحله صفحه جستجوی تافل باز می شود و در این صفحه لیستی از دانشجویان بین المللی وجود دارد که در آینده می خواهند در مراکز تحصیلی بین المللی ادامه تحصیل دهند. پایگاه داده سرویس جستجوی تافل هر هفته به روز رسانی می‌شود و داوطلبان جدید را در لیست قرار می دهد. اگر بخواهید در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes, and I understand and agree to the Terms and Condition above را انتخاب کنید، در غیر این صورت No, Thanks را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را کلیک کنید.

5- در صورتی که می خواهید در لیست دانشجویان بین المللی قرار بگیرید و گزینه مورد نظر که به آن اشاره شد را انتخاب کردید، پس از آنکه گزینه Next را کلیک کردید، تعدادی سوال نمایش داده می ‌شود، باید به سوالات پاسخ بدهید و سپس گزینه Next  را کلیک کنید.

6- در این مرحله باید نام کاربری و کلمه عبور و تکرار آن را در پروفایل خود وارد کنید و به سوال امنیتی که پرسیده می شود پاسخ داده و تیک تایید قوانین را بزنید و گزینه Next  را کلیک کنید.

7- در صفحه ی بعد اطلاعات وارد شده نمایش داده می شود و می توانید اطلاعاتی را که وارد کرده اید را یک بار دیگر چک کنید تا از صحت اطلاعات مطمئن شوید در صورتی که اطلاعاتی را اشتباه وارد کرده باشید می توانید گزینه Back را کلیک کنید تا به مرحله قبل رفته و اطلاعات را ویرایش کنید، سپس گزینه Submit را کلیک کنید.

8- در این مرحله برای تایید فعال سازی اکانت کاربری تافل پیامی برای شما ایمیل می شود که نشان می دهد مراحل ساخت اکانت کاربری در سایت ETS تکمیل شده است. سپس گزینه Sign in to Continue را انتخاب کرده تا به مرحله ورود به اکانت بروید.

هزینه ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل IBT به دو صورت معمولی و ثبت نام با تاخیر (Late) انجام می شود. برای ثبت نام معمولی متقاضی باید تا یک هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون برای ثبت نام اقدام کند و هزینه ثبت نام معمولی 265 دلار است. در صورتی که داوطلب موفق نشود در تاریخ تعیین شده در تافل ثبت نام کند، تاریخ مورد نظر بسته می شود و مهلت ثبت نام معمولی به پایان می رسد، اما یک فرصت دیگر برای ثبت نام تافل در تاریخ مورد نظر نیز وجود دارد که به آن تاریخ قرمز در آزمون تافل گفته می شود و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه ی اضافه تر معادل 40 دلار تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، با تاخیر در تافل ثبت نام کند و هزینه ثبت نام با تاخیر تافل 305 دلار است و متقاضی باید برای پرداخت هزینه تافل از سیستم ووچر یا کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کند.

نکته: ثبت نام با تاخیر در تافل فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است.

اگر برای پرداخت هزینه تافل تضمینی مشکل داری از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کن.

برگزاری تافل در ایران

تافل IBT و تافل هوم ادیشن رایج ترین انواع تافل هستند، که در حال حاضر در ایران برگزار می شوند، در واقع برگزاری تافل در ایران از مهمترین مزایای آزمون تافل برای ایرانیان بشمار می رود، چرا که بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آزمون BEC و CAE در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای برگزار کنند مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و غیره سفر کنند.

مدرک تافل IBT و تافل هوم ادیشن از اعتبار بالایی برخوردار هستند و بسیاری از مراکز علمی و دانشگاه های معتبر دنیا مدرک تافل را برای اپلای تحصیلی می پذیرند، از این رو افراد بسیاری هر ساله برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل شرکت می کنند تا اثبات کنند از مهارت های لازم برای تحصیل به زبان انگلیسی برخوردار هستند و می توانند از زبان انگلیسی در محیط های آکادمیک به طور حرفه ای استفاده کنند.

اگر برای ثبت نام تافل IBT هوم ادیشن و تافل IBT تضمینی نیاز به راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون تافل (آزمون تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (آزمون تافل هوم ادیشن) از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

ثبت نام تافل به دو صورت معمولی و با تاخیر انجام می شود هزینه ثبت نام معمولی 265 دلار و ثبت نام با تاخیر 305 دلار است.

بله آزمون تافل IBT و تافل هوم ادیشن در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند در مراکز مجاز برگزار کننده تافل در شهرهای مختلف مانند تهران، زنجان، اصفهان، تبریز و… در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

برای ثبت نام معمولی متقاضی باید تا یک هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون برای ثبت نام اقدام کند، در صورتی که داوطلب موفق نشود در تاریخ تعیین شده در تافل ثبت نام کند، تاریخ مورد نظر بسته می شود و مهلت ثبت نام معمولی به پایان می رسد، اما یک فرصت دیگر برای ثبت نام تافل در تاریخ مورد نظر نیز وجود دارد و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه اضافه تر تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، ثبت نام کند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×