فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا می‌ گیرد، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود. ضمانت بازگشت ویزا معمولا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن مانند کشور ایتالیا از مسافر گرفته می ‌شود

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که عبارتند از:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌ اشتاین می ‌باشد؛ همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

افرادی که قصد ورود به هر یک از کشورهای حوزه ی شینگن مانند ایتالیا را دارند، باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند. دارندگان ویزای شینگن می ‌توانند به ۲۶ کشور عضو وارد شده و برای مدت معینی در هر یک از این کشورها اقامت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا و همچنین ویزای شینگن ایتالیا تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

انواع ویزای ایتالیا

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور باید ویزای مورد نظر را درخواست و با توجه به نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم را برای اخذ ویزا تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی متقاضیان عبارتند از:

* ویزای تحصیلی ایتالیا

* ویزای کاری ایتالیا

* ویزای سرمایه گذاری ایتالیا (گلدن ویزای ایتالیا)

* ویزای همراه ایتالیا

* ویزای توریستی ایتالیا

* ویزای خودحمایتی ایتالیا

* ویزای ترانزیت ایتالیا

* ویزای پزشکی ایتالیا

* ویزای بازنشستگی ایتالیا

اگر تصمیم داری برای ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا (ویزای سرمایه گذاری ایتالیا تضمینی، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری ایتالیا تضمینی، ویزای شینگن ایتالیا، ویزای توریستی ایتالیا تضمینی و…) اقدام کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی و مشاوره رایگان را در خصوص اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا دریافت کن.

ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا چیست؟

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا می‌ گیرد، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود. ضمانت بازگشت ویزا معمولا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن مانند کشور ایتالیا از مسافر گرفته می ‌شود. برای مبلغ ضمانت بازگشت قوانین خاصی وجود ندارد و معمولاً بنابر شرایط کشور مقصد و مبلغ جریمه ‌ای که آن کشورها برای اقامت غیرمجاز مسافر در نظر گرفته ‌اند تعیین می‌ شود.

در واقع ضمانت بازگشت ویزا ودیعه ‌ای نقدی، چک و یا ضمانت نامه بانکی است که از سوی مسافر، نزد آژانس مسافرتی به امانت گذاشته می ‌شود. براساس تفاهم‌ نامه تنظیم شده بین مسافر و آژانس مسافرتی و گردشگری، مبلغ ضمانت بازگشت ویزا باید با برگشت مسافر از کشور مقصد سریعاً به وی مسترد شود.

مبلغ ضمانت بازگشت ویزا نیز براساس جریمه ای که دولت کشور ایتالیا برای عدم بازگشت مسافر از این کشور تعیین کرده است دریافت می گردد.

هدف از دریافت ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا

هرگونه اعمال غیر قانونی مسافر که منجر به اقامت بیش از حد او در کشور ایتالیا و یا وقوع جرم در این کشور توسط مسافر شود، جرائم سنگینی برای آژانس گردشگری مسئول ویزا و سپس مسافر خواهد داشت، از این رو ضمانت بازگشت ویزا تنها برای تامین امنیت و آبروی آژانس مجری صدور ویزا دریافت می‌ شود؛ اما برخی از متقاضیان اخذ ویزای شینگن، ودیعه بازگشت ویزا را به عنوان مانعی بی ‌مورد برای مسافران سفر به کشورهای حوزه شینگن از جمله ایتالیا می دانند.

در واقع ضمانت بازگشت ویزا برای جلوگیری از اقامت غیر قانونی مسافر در کشور مقصد است و در صورت اقامت غیرمجاز مسافر در کشور مقصد مبلغ ضمانت به عنوان جریمه به دولت کشور مقصد پرداخت می شود.

اگر تصمیم داری با خرید ملک یا ثبت شرکت در ایتالیا در این کشور سرمایه گذاری کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک و همچنین اقامت ایتالیا با ثبت شرکت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اخذ ویزای شینگن ایتالیا بدون ضمانت

یکی از سوالات متداولی که در خصوص اخذ ویزای شینگن ایتالیا مطرح می شود این است که آیا امکان اخذ ویزای شینگن ایتالیا بدون اخذ ضمانت بازگشت ویزا وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت امکان اخذ ویزای شینگن ایتالیا بدون پرداخت ضمانت بازگشت ویزا وجود ندارد و حتما مبلغ ودیعه بازگشت ویزا از متقاضی دریافت خواهد شد و همان طور که گفته شد مبلغ آن براساس میزان جریمه ای است که کشور ایتالیا برای عدم بازگشت مسافر تعیین می کند.

با مراجعه به یک آژانس گردشگری معتبر به جای پیگیری شخصی امور درخواست ویزای ایتالیا، ملزم به ارائه ودیعه و ضمانت بازگشت ویزا هستید، اما با توجه به زمانبر بودن روند رسیدگی به درخواست‌ های ویزای ایتالیا، سخت‌گیری افسر پرونده و بالا رفتن هزینه خدمات ویزای شینگن ایتالیا، بهتر است با سپردن این امور به یک آژانس گردشگری معتبر، احتمال ریجکت ویزای ایتالیا از سوی سفارت این کشور را کاهش دهید.

اگر برای مهاجرت کاری به ایتالیا از طریق اخذ بلو کارت ایتالیا و یا گرفتن جاب آفر ایتالیا نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا گرفتن وقت سفارت است و متقاضیان برای تحویل مدارک اخذ ویزا و انجام مصاحبه سفارت ایتالیا ابتدا باید وقت بگیرند.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا و همچنین مشخص نبودن ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا کار دشواری است و درگاه رزرو وقت کارگزاری ایتالیا در ایران (CKGS) هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو گرفتن وقت سفارت ایتالیا یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند.

آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

آدرس کارگزاری CKGS در ایران: تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم شرقی، مرکز خرید گالریا، ساختمان اداری، طبقه چهارم

برای اطلاع از شرایط و مدارک اخذ دعوتنامه ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

خیر، امکان اخذ ویزای شینگن ایتالیا بدون پرداخت ضمانت بازگشت ویزا وجود ندارد و حتما مبلغ ودیعه بازگشت ویزا از متقاضی دریافت خواهد شد و همان طور که گفته شد مبلغ آن براساس میزان جریمه ای است که کشور ایتالیا برای عدم بازگشت مسافر تعیین می کند.

ضمانت بازگشت ویزا برای جلوگیری از اقامت غیر قانونی مسافر در کشور مقصد است و در صورت اقامت غیرمجاز مسافر در کشور مقصد مبلغ ضمانت به عنوان جریمه به دولت کشور مقصد پرداخت می شود.

مبلغ ضمانت بازگشت ویزا نیز براساس جریمه ای که دولت کشور ایتالیا برای عدم بازگشت مسافر از این کشور تعیین کرده است دریافت می گردد.

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا می‌ گیرد، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود.

براساس تفاهم‌ نامه تنظیم شده بین مسافر و آژانس مسافرتی و گردشگری، مبلغ ضمانت بازگشت ویزا باید با برگشت مسافر از کشور مقصد سریعاً به وی مسترد شود.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×