فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

بلو کارت ایتالیا

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو، به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. دارندگان بلو کارت باید پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در ایتالیا (جاب آفر) داشته باشند و با توجه به زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد که قابل تمدید خواهد بود.

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که شامل:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین می ‌باشد. همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند باید ابتدا برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا اقدام کنند. افراد می توانند با اهداف مختلفی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، گردشگری و غیره به این کشور سفر کنند.

شهروندان اتحادیه اروپا، که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت کنند باید برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا اقدام کنند و شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اقامت تا ۹۰ روز (اقامت کوتاه مدت) در این کشور نیازمند اخذ ویزای شینگن ایتالیا هستند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که ویزای شینگن ندارند و یا درخواست آنها برای اخذ ویزای شینگن ریجکت شده است، در صورتی که بخواهند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند به ویزای ایتالیا نیاز دارند و باید درخواست اخذ ویزای این کشور را با توجه به اهداف مهاجرتی خود بنمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن ایتالیا تضمینی و همچنین اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا کلیک کن.

اهمیت ویزای ایتالیا برای ایرانیان

یکی از مزایای ویزای ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و تمکن مالی برای متقاضی دریافت ویزا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند. پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

انواع ویزای ایتالیا

باتوجه به اینکه ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شنگن است، ویزای شنگن را در چهار نوع A،B،C  و D صادر می کند . به ویزای نوع A ، B ویزای ترانزیت ، به ویزای نوع C  ویزای توریستی ایتالیا و به نوع D ویزای ملی ایتالیا گفته می شود.

متقاضیان اخذ ویزای شینگن ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود و دانش کافی درباره شرایط زندگی در ایتالیا به این کشور باید ویزای مورد نظرشان را درخواست و با درنظر گرفتن نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم را برای ارائه به کنسولگری آماده و تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه ،ویزای همراه ایتالیا (ویزای الحاق) ، ویزای بازنشستگی، ویزای ازدواج ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری (گلدن ویزا) ، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای تجاری ایتالیا، ویزای تحقیقاتی، ویزای ترانزیت، ویزای کاری ایتالیا، ویزای خود حمایتی ایتالیا، ویزای پزشکی ، ویزای دیدار با خانواده

اقامت در ایتالیا با بلو کارت

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. در واقع بلو کارت راهی برای اقامت دائم در کشورهای اروپایی است، اما مسیر دریافت بلو کارت با توجه به کشور مبدأ متقاضی شرایط مختلفی دارد.

بلو کارت ایتالیا مجوز ورود متخصصان خارجی به کشور ایتالیا است. این افراد می توانند با این مجوز در اقامت ایتالیا را داشته باشند و کار کنند. دارندگان بلو کارت باید پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در ایتالیا داشته باشند و با توجه به زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد و قابل تمدید خواهد بود. همچنین خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای همراه به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشند.

جهت دریافت به روزترین اطلاعات رفع ریجکتی ویزای ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

چگونه می توانم بلو کارت ایتالیا را دریافت کنم؟

روش اخذ بلو کارت ایتالیا تضمینی به این صورت است که، شهروندان خارجی که ساکن اتحادیه اروپا نیستند و تحصیلات آکادمیک دارند، می‌ توانند در سایت بلو کارت اروپا ثبت نام کنند. کارفرمایان اروپایی در این سایت، به تمامی رزومه ها دسترسی دارند. کارفرما برای فردی که واجد شرایط است، باید درخواست کار و قراردادی با حداقل حقوق ۲۵ هزار یورو در سال را به اداره مهاجرت ایتالیا ارسال کرده و نتیجه را اعلام کند. پس از درخواست کارفرما به اداره مهاجرت، ویزای متقاضی حداکثر تا 90 روز صادر خواهد شد.

پس از اینکه درخواست متقاضی توسط کارفرمایی در این کشور پذیرفته شد و به دنبال صدور اجازه کار، او می‌ تواند با مراجعه به سفارت ایتالیا در ایران، برای اخذ ویزای کاری اقدام کند. پس از ورود به ایتالیا، باید به اداره پست مراجعه کرده و درخواست اقامت کند. سپس بقیه امور در اداره پلیس انجام خواهد شد.

مدت اعتبار بلو کارت ایتالیا چقدر است؟

با توجه به مدت زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد و قابل تمدید خواهد بود. کارگران خارجی دارای بلو کارت به مدت 18 ماه در کشور ایتالیا می توانند بدون نیاز به درخواست ویزا وارد خاک ایتالیا شوند. متقاضی برای اقامت دائم ایتالیا می تواند بعد از پایان 5 سال کار و اقامت در این کشور برای درخواست اقامت دائم ایتالیا اقدام کند.

نکته: دارندگان بلو کارت در طی سه سال اول در صورت از دست دادن شغل خود، سه ماه فرصت دارند تا شغل دیگری پیدا کنند، در غیر این صورت باید خاک کشور ایتالیا را ترک کنند.

اگر تصمیم داری با اخذ بلو کارت ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا و اخذ بلوکارت بهترین کارشناسان امور مهاجرتی را برای دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی در این زمینه به شما معرفی می کند.

مشاغل مورد نیاز برای دریافت بلو کارت ایتالیا

متخصصان خارجی که می توانند برای اخذ بلو کارت ایتالیا اقدام کنند، افرادی هستند که دارای تحصیلات آکادمیک مرتبط با تخصص خود هستند. نیروهای متخصص برای اخذ بلو کارت ایتالیا عبارتند از:

سطح 1: مدیران برتر

سطح 2: کارشناسان فناوری اطلاعات، مهندسان، پزشکان، متخصصان کشاورزی، استادان

سطح 3: تکنسین ها، حسابداران، تحلیلگران آزمایشگاهی، دستیارهای اجتماعی، اپراتورهای تور، انیماتورهای گردشگری و…

متخصصان خارجی برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق بلو کارت ایتالیا باید مدارک تحصیلی سطح 1، 2، و 3 را در لیست حرفه ای ISTAT کسب کنند. لیست ISTAT شامل موارد زیر می شود:

1- حرفه های هوشمند، علمی و تخصصی

2- حرفه های فنی

3- حرفه در اداره کار اجرایی

4- حرفه کسب و کار و خدمات

5- صنایع دستی، کارگران متخصص و کشاورزان

6- مدیران کارکنان کارخانه تجهیزات ثابت و موبایل و رانندگان وسایل نقلیه

7- مشاغل غیر طبقه بندی شده

8- نیروهای مسلح

اگر تصمیم داری با خرید ملک یا ثبت شرکت در ایتالیا در این کشور سرمایه گذاری کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک و همچنین اقامت ایتالیا با ثبت شرکت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

شرایط لازم برای اخذ بلو کارت ایتالیا

متقاضی برای اخذ بلو کارت ایتالیا باید دارای شرایط زیر باشد:

* دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن

* حداقل ۵ سال سابقه کار در زمینه تخصص خود

* قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی (جاب آفر ایتالیا) از شرکت معتبر اروپایی با ذکر میزان حقوق (۲۵ هزار یورو در سال)

* ارائه اسناد برای اثبات محل اقامت در ایتالیا

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا (ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی، ویزای توریستی ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا تضمینی، ویزای همراه، ویزای کاری ایتالیا تضمینی و…) داری، بپرس.

مدارک لازم برای اخذ بلو کارت ایتالیا

1- تکمیل فرم درخواست: این فرم باید توسط متقاضی یا کارفرمای او تکمیل شود. فرم را دو بار چاپ کرده و هر دو نسخه باید امضا شود.

2- پاسپورت معتبر: پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و حداقل ۱۵ ماه از تاریخ خروج متقاضی از این کشور معتبر باشد.

3- کپی از صفحات مهم پاسپورت: نخستین صفحات دربردارنده جزئیات متقاضی و صفحات دارای برچسب ویزا و تمبر باشند.

4ارائه پاسپورت های قدیمی

5- دو قطعه عکس رنگی با پیش‌ زمینه ساده سفید و در سه ماه گذشته گرفته شوند.

6- داشتن قرارداد کار با یک کارفرمای ایتالیایی با حداقل یک سال اعتبار

7- ارائه cv

8- اثبات پرداخت هزینه و تمکن مالی

9- اثبات بیمه درمانی

ریجکت بلو کارت ایتالیا

ممکن است درخواست متقاضی برای اخذ بلو کارت ایتالیا به دلایلی از سوی اداره مهاجرت ایتالیا رد شود. برخی دلایل ریجکتی بلو کارت ایتالیا عبارتند از:

1- متقاضی معیارهای واجد شرایط بودن را نداشته باشد.

2- متقاضی اطلاعات نادرست و خلاف واقع ارائه کرده باشد.

3- ارائه مدارک مخدوش و آسیب دیده

4- متقاضی تهدیدی برای سیاست‌ های عمومی، امنیت عمومی یا سلامت عمومی این کشور محسوب شود.

5- یک کارگر ملی یا اتحادیه اروپا یا یک شهروند غیر عضو اتحادیه اروپا می‌ تواند جای خالی را پر کند.

6- کارفرمای ایتالیایی برای مهاجران غیرمستقیم شاغل بدون اسناد مقصر شناخته‌ شده است.

اگر تصمیم داری با سرمایه گذاری در ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ گلدن ویزای ایتالیا تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا گرفتن وقت سفارت است و متقاضیان برای تحویل مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری و انجام مصاحبه سفارت ایتالیا ابتدا باید وقت بگیرند.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا و همچنین مشخص نبودن ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا کار دشواری است و درگاه رزرو وقت کارگزاری ایتالیا در ایران (CKGS) هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت ایتالیا یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند.

ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا دریافت می کند، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود. ضمانت بازگشت ویزا معمولا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن مانند کشور ایتالیا از مسافر گرفته می ‌شود. برای مبلغ ضمانت بازگشت قوانین خاصی وجود ندارد و معمولاً بنابر شرایط کشور مقصد و مبلغ جریمه ‌ای که آن کشورها برای اقامت غیرمجاز مسافر در نظر گرفته ‌اند تعیین می‌ شود.

برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا با دریافت دعوتنامه ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن تا بهترین نتیجه رو ببینی.

نشانی سفارت ایتالیا در تهران

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

ایمیل سفارت ایتالیا در تهران

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان درباره شرایط دریافت انواع ویزای کویت، اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد. 

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. در واقع بلو کارت راهی برای اقامت دائم در کشورهای اروپایی است، اما مسیر دریافت بلو کارت با توجه به کشور مبدأ متقاضی شرایط مختلفی دارد.

با توجه به مدت زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد و قابل تمدید خواهد بود. کارگران خارجی دارای بلو کارت به مدت 18 ماه در کشور ایتالیا می توانند بدون نیاز به درخواست ویزا وارد خاک ایتالیا شوند. متقاضی برای اقامت دائم ایتالیا می تواند بعد از پایان 5 سال کار و اقامت در این کشور برای درخواست اقامت دائم ایتالیا اقدام کند.

دارندگان بلو کارت در طی سه سال اول در صورت از دست دادن شغل خود، سه ماه فرصت دارند تا شغل دیگری پیدا کنند، در غیر این صورت باید خاک کشور ایتالیا را ترک کنند.

متخصصان خارجی که می توانند برای اخذ بلو کارت ایتالیا اقدام کنند، افرادی هستند که دارای تحصیلات آکادمیک مرتبط با تخصص خود هستند. نیروهای متخصص برای اخذ بلو کارت ایتالیا عبارتند از:

سطح 1: مدیران برتر

سطح 2: کارشناسان فناوری اطلاعات، مهندسان، پزشکان، متخصصان کشاورزی، استادان

سطح 3: تکنسین ها، حسابداران، تحلیلگران آزمایشگاهی، دستیارهای اجتماعی، اپراتورهای تور، انیماتورهای گردشگری و…

متقاضی برای اخذ بلو کارت ایتالیا باید دارای شرایط زیر باشد:

* دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن

* حداقل ۵ سال سابقه کار در زمینه تخصص خود

* قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از شرکت معتبر اروپایی با ذکر میزان حقوق (۲۵ هزار یورو در سال)

* ارائه اسناد برای اثبات محل اقامت در ایتالیا

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×