فهرست مطالب

مهمترین نکات گرامر در آیلتس

توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس است و داوطلبان می توانند در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنند تا به نقاط قوت و ضعف خود در خصوص استفاده از نکات مهم گرامری در زبان انگلیسی مطلع شوند و به این ترتیب نمره بالاتری در آیلتس کسب کنند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس تضمینی داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری(Speaking)  و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE و شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است.

به دلیل اهمیت نمره آیلتس برای اپلای تحصیلی داوطلبان باید برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی از موثرترین راهکارها استفاده کنند. یکی از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت درک مطلب و کسب نمره بالا، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آزمون OET، تافل و غیره موقتی است و پس از انقضای مدت، مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما از نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس چیزی نمی دونی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر رده سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

به دلیل اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی داوطلبان باید به همه ی نکات مهم و همچنین قوانین شرکت در آزمون آیلتس توجه داشته باشند و با مطالعه ی منابع آزمون آیلتس و همچنین شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس مهارت های زبان انگلیسی را برای کسب نمره بالا در این آزمون تقویت کنند.

برخی از مهمترین نکات گرامر در آیلتس

اگر می خواهید برای اهداف مهمی همچون اپلای تحصیلی در آزمون آیلتس شرکت کنید، باید بدانید بالا بودن نمره آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی بسیار مهم است. اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی به این دلیل است که معتبرترین دانشگاه های دنیا که مدارک بین المللی ارائه می دهند یکی از معیارهایی که برای قبول دانشجویان بین المللی قرار داده اند داشتن مدرک آزمون آیلتس با نمره بالا است، از این رو در صورتی که نتوانید نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنید، موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد علاقه خود نمی شوید، بنابراین باید تمام تلاش خود را جهت افزایش مهارت های استفاده از زبان انگلیسی بکار گیرید تا بتوانید نمره ی بالایی کسب کنید.

برای کسب نمره بالا در آیلتس باید هر چهار مهارت زبان انگلیسی که خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است را تقویت کنید و به نکات مهم برای پاسخ دادن به سوالات توجه کنید از جمله توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس.

آشنایی با مهمترین نکات گرامر در آیلتس در پاسخ دادن به سوالات به شما کمک می کند تا بتوانید نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنید، همچنین شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس (ماک) و توجه و شناخت اشتباهات رایج در آیلتس، شرکت در دوره آیلتس اکسپرس از جمله راهکارهای تقویت مهارت های زبان انگلیسی و کسب نمره بالا است.

اجزای جمله به هشت دسته تقسیم می شود که شامل اسم، فعل، ضمیر، صفت، قید، حرف ربط، حرف اضافه، و حرف ندا است. هر کدام از این اجزا نقش مهمی در جمله دارند، بنابراین به کار بردن شکل صحیح آنها در جمله برای بالا بردن مهارت های استفاده از زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است، همچنین شناخت ساختارهای مختلف جمله از مهمترین نکات رایتینگ آیلتس به شمار می رود.

استفاده صحیح از زمان ها

یکی از مهمترین نکات گرامر در آیلتس مهارت استفاده ی به جا و درست از انواع مختلف زمان و حالت های آن در بخش های مختلف آزمون آیلتس است. داوطلب باید در استفاده از جملات مختلف در هر یک از زمان ها (گذشته، حال، آینده) و حالت های زمان یعنی ساده، کامل، استمراری و کامل استمراری مهارت کافی داشته باشد.

داوطلبان برای کسب نمره بالا در بخش رایتینگ آیلتس و سایر بخش ها باید در نوشتن به تمام نکات گرامر توجه کنند.

استفاده صحیح از حرف تعریف The

نکته ای که باید در استفاده از حرف تعریف The به آن توجه کنید، این است که وقتی کلمه ای را برای اولین بار در جمله به کار می برید نباید برای آن از حرف تعریف The استفاده کنید. حرف تعریف The قبل از اسم ها به کار می رود و وقتی از آن استفاده می کنیم که در مورد شخص، مکان یا چیزی که در مورد آن صحبت می کنیم، آگاهی داشته باشیم.

استفاده از ضمایر انعکاسی

استفاده درست از ضمایر انعکاسی یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در زبان انگلیسی به آن توجه کنید. ضمایر انعکاسی یکی از انواع ضمیر است که به self یا selves ختم می شود، ضمایر انعکاسی وقتی بکار می روند که فاعل و مفعول جمله یکی باشد. این ضمایر به عنوان مفعول یک جمله به کار می روند و بعد از فعل در جمله قرار می گیرند.

استفاده از شکل صحیح افعال

فعل مهم ترین قسمت یک جمله است و معنای جمله بدون فعل کامل نیست. در واقع فعل نشان می دهد فاعل جمله در حال انجام چه کاری است و در مورد نحوه انجام عمل توسط فاعل به ما اطلاعاتی ارائه می دهد و فعل می تواند به تنهایی یک جمله باشد، به همین دلیل استفاده از شکل صحیح فعل در جمله بسیار اهمیت دارد و یکی از مهم ترین نکات گرامر در آیلتس محسوب می شود.

استفاده صحیح از قیدها

اگر می خواهید نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنید باید بدانید قید هم مانند سایر اجزای جمله بسیار اهمیت دارد و باید نحوه استفاده صحیح از آن را در جمله به خوبی یاد بگیرید. قید کلمه ای است که تعریف بیشتری را از فعل، صفت یا قید دیگری به ما می دهد. نحوه شناسایی بیشتر قیدها کار آسانی است چون به ly ختم می شود، اما شناسایی برخی قیدها کار سختی است و برای تشخیص آنها در جمله باید به خوبی تمرین کنید.

قیدها انواع مختلفی دارند که شامل، قید حالت، قید زمان، قید مکان، قید مقدار و قید تکرار است.

استفاده صحیح از صفت ها

یکی دیگر از مهم ترین نکات گرامر در آیلتس نحوه استفاده صحیح از صفت است. صفت کلمه ای است که در مورد اسم یا ضمیر توضیحات بیشتری به ما می دهد. در شناخت صفت باید به این نکته توجه کرد که صفت فقط اسم یا ضمیر را توصیف می کند و اطلاعاتی در مورد فعل به ما نمی دهد کلمه ای که در مورد فعل توضیح می دهد قید است نه صفت.

به طور کلی در دستور زبان انگلیسی دو نوع صفت وجود دارد:

صفت توصیفی: این صفت ویژگی های اسم یا ضمیر را توضیح می دهد و اطلاعاتی از اسم یا ضمیر در اختیار ما قرار می دهد.

صفت محدود کننده: این صفت ویژگی های اسم را محدود می کند.

استفاده صحیح از حروف اضافه

برای اینکه نمره بالایی در آزمون کسب کنی باید به تمام نکات گرامر در آیلتس توجه داشته باشید، استفاده ی صحیح از تمام اجزای جمله در خواندن و نوشتن در زبان انگلیسی بسیار مهم است.

یکی دیگر از مهمترین نکات گرامر در آیلتس استفاده صحیح از حرف اضافه است. حرف اضافه کلمه ی کوتاهی است که اغلب پیش از اسم می آید. 

حروف اضافه با توجه به نوع استفاده در جمله به سه دسته تقسیم می شوند:

حرف اضافه ی مکان و حرکت: برخی حروف اضافه مکان و حرکت مانند above، across، behind، below، in، into، on، over، to و…

حرف اضافه ی زمان: برخی حروف اضافه زمان مانند as، of، ago، at، before، under، for و…

سایر حروف اضافه: حروف اضافه ی دیگر مانند about، by، with، from و…

استفاده صحیح از آپوستروف

آپوستروف (‘) یک نوع علائم نگارشی است که در زبان انگلیسی دو نوع کاربرد دارد:

مخفف کردن مانند can not که پس از مخفف شدن نوشته می شود can’t

بیان مالکیت مانند The students’ uniforms (لباس دانش آموزان) و در واقع نشان می دهیم که اسم دارای چیزی است، مانند لباس که متعلق به دانش آموزان است.

زبان آموزان باید بدانند استفاده صحیح از علامت آپوستروف در معنای جمله تاثیر بسزایی دارد. اگر آپستروف برای مخفف کردن به کار می رود، جمله را از رسمی به محاوره ای تغییر می دهد و در صورتی که آپوستروف برای بیان مالکیت به کار رفته باشد، در این صورت جمله بار مالکیت پیدا می کند که توجه به آن نکته بسیار مهمی است.

استفاده صحیح از حرف ربط

حرف ربط (عبارت ربطی) برای اتصال بخش های مختلف جمله به کار می رود، حروف ربط عبارت های مختلف جمله را در زبان انگلیسی به هم متصل می کند تا جمله معنای بهتری داشته باشد. در واقع با استفاده از حرف ربط در جمله می توانیم به راحتی دو جمله را تبدیل به یک جمله کنیم، بنابراین استفاده صحیح از حروف ربط یکی دیگر از مهمترین نکات گرامر در آیلتس است و باید در استفاده از آنها از دقت و مهارت کافی برخوردار باشید.

توجه به مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس و سایر بخش های آیلتس از جمله راهکارهای کسب نمره بالا در بخش های مختلف آزمون است.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

مانند ووچر آزمون تافل ،برای آزمون آیلتس یا هر آزمون دیگری مانند دولینگو نیز جهت ایجاد اکانت خرید ووچر نیاز است، هر سوالی درباره خرید ووچر و نحوه ساخت اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشـاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است.

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

بخش های اصلی آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال شامل: بخش های درک مطلب، شنیداری، گفتاری، نوشتاری است و ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×