فهرست مطالب

نت برداری در تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

نت برداری در پاسخگویی به سوالات تافل در بخش های مختلف خصوصا لیسنینگ یکی از مهارت های ضروری برای شرکت در آزمون تافل است، بنابراین داوطلبان باید با استفاده از تکنیک های نت برداری در تافل، مهارت های خود را در پاسخگویی به سوالات آزمون تقویت کنند.

آزمون تافل (TOEFL)

نت برداری در تافل از جمله مهارت های لازم برای موفقیت و کسب نمره خوب در تافل است، از این رو آشنایی با تکنیک های نت برداری در تافل برای داوطلبان شرکت در آزمون ضروری است.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود. شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل (TOEFL test) در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

موسسه ETS انواع آزمون تافل را در چند نسخه ارائه می دهد که عبارتند از:

تافل IBT (تافل آنلاین)

تافل IBT هوم ادیشن

تافل PBT (تافل کاغذی)

تافل اشنسیالز

تافل ITP

تافل جونیور (تافل نوجوانان)

تافل پریمیر (تافل کودکان)

تافل مگوش (magoosh)یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون تافل تضمینی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT شامل 4 بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش مورد ارزیابی قرار می دهد و مدت زمان انجام آزمون 3 ساعت است.

بخش های آزمون تافل IBT شامل:

* درک مطلب (Reading): بخش ریدینگ تافل IBT شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

* گفتاری (Speaking): بخش اسپیکینگ تافل، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 17 دقیقه است.

* نوشتاری (Writing): در بخش رایتینگ تافل باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

برای اطلاع از تکنیک های تقویت رایتینگ تافل کلیک کن.

* شنیداری (Listening): بخش شنیداری شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری یا لیسنینگ تافل 41 تا 57 دقیقه است.

برای دریافت بهترین راهکارها برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

اهمیت نت برداری در آزمون تافل IBT

یکی از مهمترین مهارت هایی که داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT و کسب نمره بالا در بخش های لیسنینگ (شنیداری)، رایتینگ (نوشتاری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری) باید به آن اهمیت داده و برای تقویت آن زیاد تمرین کنند، در واقع نت برداری از جمله تکینک های تقویت اسپیکینگ تافل، تقویت لیسنینگ و رایتینگ محسوب می شود.

مهارت نت برداری (Note taking) است. آشنایی با تکنیک های نت برداری در تافل به قدری اهمیت دارد که جواب دادن به برخی سوالات بدون نت برداری تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

زبان آموزان برای تقویت نت برداری (یادداشت برداری)، باید برخی نکات کلیدی و ضروری را بدانند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن از بخش های مورد نیاز تافل برای پاسخ دادن نت برداری کنند. در واقع نت برداری شانس جواب دادن به سوالات را در زمان کمتر افزایش می دهد و برای کسب نمره بالا در بخش های مختلف تافل به داوطلبان کمک بسزایی می کند.

اگر برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل تضمینی مشکل داری، می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

تکینک های نت برداری در تافل

برخی تکینک های نت برداری تافل عبارتند از:

جزییات و نکات مهم را یادادشت کنید

برای نت برداری باید نکات مهم و جزئیات را یادداشت کنید و باید خلاصه بنویسید، چرا که وقت کافی برای نوشتن تمام چیزهایی که می شنوید ندارید و تمام مطالب نیز برای جواب دادن به سوالات مهم نیستند.

از نمادها و علائم اختصاری استفاده کنید

برای اینکه بتوانید با سرعت بیشتری یادداشت برداری کنید و نکات بیشتری را در مدت زمان کمتری بنویسید باید به جای نوشتن تمام کلمه، کلمات طولانی یا کلماتی که املای آنها دشوار است از نمادها و علائم اختصاری قابل فهم استفاده کنید.

به زبان انگلیسی نت برداری کنید

ممکن است به فارسی سریعتر یادداشت برداری کنید اما بهتر است به انگلیسی نت برداری (Note taking) کنید چرا که اگر فارسی بنویسید دوباره باید کلمات را به انگلیسی برگردانید که این کار زمان بر است.

ترانسکرایب کردن

در روش ترانسکرایب کردن که برای تقویت لیسنینگ از آن استفاده می شود، زبان آموزان باید فایل های صوتی که ممکن است مکالمه یا سخنرانی باشد را گوش دهند و تمام آنچه گفته می شود را بنویسند، ترانسکرایب کردن موجب تقویت مهارت نوت برداری می شود، موفقیت شما را در بخش لیسنینگ افزایش می دهد. همچنین ترانسکرایب کردن از تکینیک های تقویت لیسنینگ تافل محسوب می شود.

یادداشت ها را تمیز و مرتب بنویسید

اگر مطالبی را که نت برداری می کنید بیش از حد بد خط و نامرتب باشد، در این صورت هنگام استفاده از یادداشت ها به زمان بیشتری نیاز دارید.

استفاده از فهرست ها و ستون ها

بهتر است برای نت برداری از ستون ها و فهرست ها استفاده کنید، مثلا اگر به مکالمه بین دو نفر گوش می دهید برای یادداشت کردن نکات مهم صحبت های آنها یک ستون را به نفر اول و ستون دوم را به نفر دیگر اختصاص دهید.

آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی

با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

در کوتاه ترین زمان

با کمترین هزینه

جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای 4گانه آزمون تافل می توانید در آزمون تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید و از تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا دراین باره مشاوره دریافت نمایید تا با شناخت اشتباهات رایج آزمون تافل و مرور آزمون آزمایشی از هولد شدنhold شدن) در آزمون اصلی جلوگیری کنید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) تافل (تافل هوم ادیشن) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل تضمینی (تافل هوم ادیشن ) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

برای اطلاع از تکینیک های نت برداری در تافل کلیک کنید.

یکی از مهمترین مهارت هایی که داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل و کسب نمره بالا در بخش های لیسنینگ، رایتینگ تسک اول، اسپیکینگ تافل باید به آن اهمیت داده و برای تقویت آن زیاد تمرین کنند، مهارت نت برداری است. آشنایی با تکنیک های نت برداری در تافل به قدری اهمیت دارد که جواب دادن به برخی سوالات بدون نت برداری تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

ساختار تافل IBT شامل 4 بخش ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ است که 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است.

مدت زمان تافل IBT در هر چهار بخش تافل در مجموع 3 ساعت است.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×