فهرست مطالب

هزینه شرکت در آزمون آیلتس

هزینه شرکت در آزمون آیلتس از 215 دلار تا 240 دلار متغیر است و هزینه آن در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، هزینه آزمون آیلتس در ایران در سال 1402 معادل 220 دلار است.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

گواهی نامه آیلتس با نمره بالا برای اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر بسیار حائز اهمیت است، در خصوص اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی باید تاکید کرد، داوطلبان بدون داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا هرگز موفق به دریافت پذیرش تحصیلی نمی شوند و در صورتی که نمره آزمون آیلتس آنها پایین تر از نمره قابل قبولی باشد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین شده است، داوطلب شانس خود را برای اپلای تحصیلی از دست خواهد داد، چرا که نمره آیلتس نشان دهنده میزان آمادگی و مهارت های زبان داوطلبان برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی است.

داوطلبان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنند تا با ساختار و سوالات آزمون بیشتر آشنا شوند، همچنین با شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس مهارت های زبان انگلیسی خود را برای شرکت در آیلتس تقویت کنند. مطالعه منابع آزمون آیلتس و  شناخت و توجه به اشتباهات رایج در آیلتس نیز از دیگر راهکارهای تقویت مهارت های زبان انلگیسی برای کسب نمره بالا در آیلتس است. 

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

برای اینکه بتونی با موفقیت در آزمون آیلتس شرکت کنی، بهتره با قوانین شرکت در آزمون آیلتس مطلع بشی، از این رو برای دریافت مشاوره رایگان ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و این آزمون فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی آیلتس، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس یکسان هستند و نداشتن نمره منفی آیلتس نیز از شباهت های این دو آزمون است.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

پرسش های متداول درباره آزمون آیلتس که برای داوطلبان مطرح می شود در مورد ارسال گزارش نمره آیلتس به دانشگاه ها است.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، اما از نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون اطلاعی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

هزینه های آزمون آیلتس

چنانچه تصمیم دارید برای اهداف مختلف مهاجرتی در یکی از انواع آزمون آیلتس شرکت کنید، باید هزینه هایی را پرداخت نمایید. اولین هزینه ای که برای شرکت در آزمون آیلتس پرداخت می شود هزینه ثبت در آزمون است و برخی هزینه های هستند که در صورت لزوم توسط متقاضی پرداخت می شود.

هزینه های آزمون آیلتس عبارتند از:

1- هزینه ثبت نام در آیلتس

2- هزینه تغییر تاریخ آیلتس

3- هزینه کنسل کردن آیلتس

4- هزینه ارسال کارنامه آیلتس

5- هزینه ارزیابی مجدد آیلتس (اعتراض به نتیجه آزمون)

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 برای کسب اطلاعات کامل و به روز درباره امکان تبدیل نمره تافل به آیلتس و هچنین معادل نمرات آیلتس با سطوح CEFR می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس

اولین هزینه ای که برای شرکت در آزمون آیلتس پرداخت می شود هزینه ثبت نام است.

هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال یکسان است و در سال 1402 هزینه ثبت نام در آیلتس جنرال و آکادمیک معادل 8990000 تومان و ثبت نام در آیلتس لایف اسکیلز 5137000 تومان است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین خدمات برای  قبولی تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت را ارائه می دهند و با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با اطمینان و آرامش بیشتری در آزمون زبان آیلتس تضمینی شرکت کنی.

هزینه تغییر تاریخ آزمون آیلتس

متقاضی می تواند تا 36 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون آیلتس تغییر تاریخ شرکت در آزمون را درخواست نماید و هزینه تغییر تاریخ آزمون 20 درصد از هزینه ثبت نام در آزمون است و تغییر تاریخ فقط از طریق پروفایل امکان پذیر خواهد بود.

هزینه لغو آزمون آیلتس

اگر داوطلب به هر دلیل نتواند در آزمون آیلتس شرکت کند، می تواند شرکت در آزمون را کنسل کند. متقاضی می تواند 37 روز پیش از برگزاری آزمون آیلتس درخواست لغو آزمون را بنماید و در این صورت 25 درصد از هزینه ای که برای ثبت نام در آزمون آیلتس پرداخت کرده است، کسر شده و بقیه مبلغ به متقاضی مسترد می شود، در صورت کنسل کردن آزمون آیلتس، اگر متقاضی پس از 3 ماه نسبت به وصول مبلغ قابل برگشت اقدام نکند، هیچ مبلغی به وی بازگردانده نخواهد شد.

هزینه ارسال کارنامه آیلتس

داوطلبان می توانند تا یک ماه پس از اعلام نتایج آزمون به صورت رایگان تا 5 نسخه از کارنامه خود را برای ارسال به دانشگاه ها و سازمان ها درخواست کنند و فقط هزینه پست را پرداخت می کنند اما پس از این مدت برای صدور هر کارنامه برای ارسال به دانشگاه ها و سازمان های معتبر متقاضی علاوه بر هزینه پستی باید مبلغ 90 هزار تومان نیز پرداخت کند.

هزینه ارزیابی مجدد آیلتس

در صورتی که داوطلب پس از دریافت کارنامه آیلتس به نمره خود اعتراض داشته باشد، می تواند حداکثر تا 6 هفته پس از دریافت کارنامه به نمره خود اعتراض کند. هزینه درخواست ارزیابی مجدد آزمون آیلتس تقریبا نیمی از هزینه ثبت نام آیلتس است و در صورتی که پس از ارزیابی مجدد نمره متقاضی تغییر نکرد هزینه پرداختی به وی مسترد نخواهد شد، اما در صورتی که اشتباهی در تصحیح آزمون رخ داده باشد هزینه اعتراض به نمره آزمون به وی بازگردانده خواهد شد.

هزینه شرکت مجدد در آزمون

در صورتی که متقاضی موفق به کسب نمره قابل قبول برای اهداف مهاجرتی خود نشود، می تواند برای کسب نمره بالا مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند و هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس نمی باشد و به این منظور متقاضی باید دوباره در آزمون ثبت نام کند و هزینه ثبت نام را که در سال 1402 معادل 8990000 تومان است را پرداخت نماید.

نحوه پرداخت هزینه آزمون آیلتس

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است از این رو هزینه ثبت نام آن باید به صورت پرداخت ارزی باشد، بنابراین برای پرداخت ارزی متقاضی باید برای خرید یک کارت اعتباری بین المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت اقدام نماید.

کلیه هزینه های آزمون آیلتس که شامل هزینه های ثبت نام، تغییر تاریخ شرکت در آزمون، ارزیابی مجدد نمره، ارسال کارنامه بیشتر به دانشگاه ها یا سازمان ها است، به صورت پرداخت ارزی یعنی با ویزا کارت یا مستر کارت می باشد، همچنین می توانید به جای تهیه کارت های ارزی برای پرداخت هزینه آزمون آیلتس از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا نیز استفاده کنید.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

آیلتس جنرال، اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

هزینه آزمون آیلتس در ایران در سال 1402 معادل 220 دلار است.

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است از این رو هزینه ثبت نام آن باید به صورت پرداخت ارزی باشد، بنابراین برای پرداخت ارزی متقاضی باید برای خرید یک کارت اعتباری بین المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت اقدام نماید.

متقاضی می تواند 36 روز پیش از برگزاری آزمون آیلتس درخواست لغو آزمون را بنماید و در این صورت 20 درصد از هزینه ای که برای ثبت نام در آزمون آیلتس پرداخت کرده است، کسر شده و بقیه مبلغ به متقاضی مسترد می شود.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×