فهرست مطالب

آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا

آیا مدرک آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا مورد قبول است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال حزء آزمون های معتبر و بین المللی زبان انگلیسی هستند که بسیاری از کشورها از جمله کانادا برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی آن را می پذیرند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس مشابه و یکسان هستند.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

اهمیت آیلتس برای مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. زبان های رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است.

کانادا کشوری صنعتی و پیشرفته است و دانشگاه های معتبر آن مدارک تحصیلی بین المللی به دانشجویان ارائه می دهند، از این رو این کشور طی سال های اخیر به یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا تبدیل شده است و هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره به این کشور مهاجرت می کنند.

یکی از شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا، تسلط به زبان رسمی این کشور است، در واقع افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی تسلط داشته باشند؛ از این رو مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره بالا از جمله مدارک مهم برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی، کاری و… محسوب می شود.

مدرک آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال از جمله مدارک معتبر و بین المللی زبان انگلیسی هستند که مورد قبول دانشگاه ها، کالج ها، مراکز علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کانادا می باشند و متقاضیان برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی خود برای مهاجرت به کانادا باید حتما در آزمون آیلتس شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه مقصد و یا سازمان درخواست کننده مدرک آیلتس تعیین شده است.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنی، بهتره پیش از هر اقدامی با کارشناسان امور مهاجرتی مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را برای دریافت مشاوره رایگان به شما معرفی می کند.

آیلتس آکادمیک یا جنرال؟

آیلتس آکادمیک یا جنرال؟ کدامیک برای مهاجرت به کانادا بهتر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال هر یک برای اهداف مهاجرتی خاصی برگزار می شوند، از این رو سوالات آزمون ها طوری طراحی می شود که با توجه به اهداف مهاجرتی شرکت کنندگان مهارت های زبان انگلیسی آنها را ارزیابی می کند.

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند و می خواهند برای اپلای تحصیلی اقدام کنند، باید در آیلتس آکادمیک شرکت کنند تا مهارت زبان انگلیسی آنها در محیط های آکادمیک و تحصیل به زبان انگلیسی مورد سنجش قرار بگیرد و در واقع کسب نمره بالا در آیلتس آکادمیک نشان می دهد، داوطلب به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد و از آمادگی لازم برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها به زبان انگلیسی برخوردار است.

سوالات آزمون جنرال نیز طوری طراحی شده است که مهارت داوطلبان را برای استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند، بنابراین کسانی که قصد دارند برای اهداف غیرتحصیلی مانند کار یا سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنند، باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنند.

هر چند که ساختار آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش درک مطلب، گفتاری، نوشتاری و شنیداری تشکیل شده اند اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند،
 تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در کاربرد مدرک آیلتس و محتوای سوالات در بخش های مختلف آزمون ها است.

راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس

همان طور که گفته شد مدرک آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا است و به دلیل اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی کانادا داوطلبان برای کسب نمره بالا در این آزمون باید از راهکارها و تکنیک های تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی استفاده کنند. شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس، توجه به اشتباهات رایج در آیلتس، استفاده از نمونه سوالات استاندارد و مطالعه منابع آزمون آیلتس مانند کتاب های خودخوان، توجه و شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس از جمله مهمترین راهکارها برای تقویت مهارت های اصلی آیلتس یعنی درک مطلب، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است.

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

این دو آزمون هیچ برتری نسبت به هم ندارند. آیلتس آکادمیک برای اپلای تحصیلی و آیلتس جنرال برای اهداف مهاجرتی غیر تحصیلی طراحی شده اند، بنابراین داوطلبانی که قصد گرفتن پذیرش تحصیلی دارند باید در آیلتس آکادمیک شرکت کنند.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

مدت اعتبار مدرک آیلتس در هر سه نوع آن 2 سال است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال عبارتند از: 1- بخش درک مطلب (Reading) 2- بخش شنیداری (Listening) 3- بخش گفتاری (Speaking) 4- بخش نوشتاری (Writing)

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×