فهرست مطالب

10 سوال مهم درباره آزمون GRE

آزمون GRE صد در صد تضمینی (آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی) 

در این مقاله به 10 سوال مهم درباره آزمون GRE پاسخ می دهیم. همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سوالات زیر به سایر مقالات ما در سایت شرکت مهاجرتی هومان ویزا مراجعه فرمایید.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

نتایج این آزمون به قدری برای اپلای تحصیلی اهمیت دارد که اکثر دانشگاه های کشورهای آمریکا و کانادا نمره ی این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش داوطلبان در دوره های تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد، دکتری و پست داک ملاک قرار می دهند.

همچنین کسب مدرک آزمون GRE با نمره بالا به دارنده آن کمک می کند تا در کشور مقصد فردی حرفه ‌ای شناخته شود و در صورتی که دانشجو بخواهد همزمان با تحصیل به کار کند، برای یافتن شغل مناسب، نیز موقعیت ها و فرصت های شغلی بهتری را فراهم می کند؛ چرا که نمره بالای آزمون GRE نشان دهنده بالا بودن سطح علمی متقاضی است.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون GRE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، انواع آزمون GRE عبارتند از:

همچنین نوع دیگری از آزمون GRE در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط ETS ارائه شده است. آزمون GRE هوم ادیشن به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر روز هفته و تمام ساعات شبانه روز بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده آزمون GRE در این آزمون شرکت کنند و آزمون هوم ادیشن مانند آزمون حضوری در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار می شود. داوطلبان باید تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن را تهیه کنند و از قوانین شرکت در آزمون GRE مطلع شوند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.

سوالات، نمره دهی و ساختار آزمون GRE هوم ادیشن مانند GRE حضوری است و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام آزمون GRE هوم ادیشن داری برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل در خصوص نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون GRE تضمینی و قوانین شرکت در آزمون با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

10 سوال مهم درباره GRE

همان طور که گفته شد آزمون GRE یکی از آزمون های ورودی برای اپلای تحصیلی است و هر ساله به تعداد افرادی که به منظور اپلای تحصیلی در آزمون GRE شرکت می کنند افزوده می شود، بنابراین سوالات بسیاری در خصوص ثبت نام آزمون GRE در ایران و یا قوانین و شرایط شرکت در آزمون و غیره برای داوطلبان مطرح می شود که در ادامه به 10 سوال متداول درباره آزمون GRE پاسخ می دهیم.

آیا آزمون GRE در ایران برگزار می شود؟

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون GRE پرسیده می شود، در مورد امکان برگزاری این آزمون در ایران است، چرا که بسیاری از آزمون های زبان بین المللی و آزمون های ورودی دانشگاه ها در ایران برگزار نمی شود، اما آزمون جی آر ای مانند آزمون تافل تضمینی و آیلتس در ایران برگزار می شود. آزمون GRE در ایران زیر نظر سازمان سنجش و تقریبا هر هفته برگزار می شود و آزمون جی آر ای سابجکت سه بار در سال در ماه های سپتامبر، اکتبر و آپریل برگزار می شود.

چند مرتبه می توانم در آزمون GRE شرکت کنم؟

یکی از مزایای آزمون GRE امکان شرکت مجدد در آزمون است. در صورتی که از نتیجه ی آزمون خود راضی نباشید می توانید دوباره در آزمون شرکت کنید. شما می توانید در سال 5 مرتبه در آزمون GRE شرکت کنید و فاصله ی بین دو آزمون باید 21 روز باشد.

آزمون GRE برای چه رشته هایی است؟

اگر بخواهید در آزمون GRE ثبت نام کنید ابتدا باید بدانید آزمون GRE برای چه رشته هایی است؟ آزمون GRE سابجکت در رشته های زیست شناسی، شیمی، ادبیات، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی برگزار می شود و آزمون GRE جنرال برای اپلای تحصیلی رشته هایی مانند علوم زیستی، علوم فیزیکی، مهندسی و غیره است. داوطلب برای شرکت در آزمون GRE ابتدا باید به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کند تا مطمئن شود برای اپلای تحصیلی در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر، دانشگاه مقصد مدرک آزمون GRE را درخواست می کند یا خیر، سپس اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون GRE بنماید.

آیا می توانم به نتیجه ی آزمون GRE اعتراض کنم؟

بله، متقاضی می تواند تا 90 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون GRE اعتراض خود را در وبسایت ETS ثبت کند و درخواست بازبینی نمره آزمون را بنماید و هزینه اعتراض به نمره آزمون GRE در ایران 60 دلار است. نتیجه بازبینی نمره GRE معمولا ۱ تا ۳ هفته پس از ثبت درخواست بازبینی نمره، طول می کشد و در طول فر‌آیند بازبینی، نمره آزمون GRE در حالت تعلیق قرار می‌ گیرد و تا زمانی که نمره آزمون در حال بررسی است، ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE به دانشگاه ها ارسال نخواهد شد.

چگونه می توانم بدون کارت های اعتباری بین المللی هزینه آزمون GRE را پرداخت کنم؟

شما می توانید با خرید ووچر آزمون GRE بدون داشتن کارت های اعتباری بین المللی هزینه آزمون GRE در ایران را پرداخت کنید. همچنین می توانید از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آیا برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE باید هزینه ای بپردازم؟

بله، باید بدانید تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE رایگان نیست و متقاضی برای این کار باید هزینه ای معادل 50 دلار بپردازد.

در فرمت جدید آزمون GRE چه تغییراتی اعمال شده است؟

تا پیش از اعمال تغییرات در سپتامبر 2023 در بخش رایتینگ GRE داوطلبان باید برای پاسخ دادن به این بخش دو تسک می نوشتند اما پس از ایجاد تغییرات توسط ETS رایتینگ اول از آزمون جی آر ای حذف شد و در بخش نوشتار تحلیلی یا رایتینگ آزمون GRE داوطلبان موظف به نوشتن یک تسک به مدت 30 دقیقه هستند. همچنین بعد از تغییرات، برای هر بخش وربال و کوانت فقط دو قسمت وجود دارد و هیچ بخشی لانگ نمی شود و مدت زمان انجام آزمون نیز کاهش یافته است.

کدام مراکز آزمون GRE را در ایران برگزار می کنند؟

مراکز برگزارکننده آزمون GRE در ایران عبارتند از:

 • سازمان سنجش آموزش کشور
 • موسسه فرهنگی وآموزشی و هنری معرفت
 • موسسه علامه سخن
 • موسسه فرهنگی هنری امیر بهادر (ادیبان)
 • موسسه آموزش عالی خاتم
 • پردیس دانشگاه شهید بهشتی
 • دانشگاه تبریز
 • دانشگاه صنعتی اصفهان
 • سازمان منطقه آزاد قشم
 • موسسه آموزش عالی کرمان
 • مرکز آموزش علمی کاربردی فذا آمل
 • موسسه آموزش عالی البرز (استان البرز)
 • موسسه آموزش عالی امام جواد (استان یزد)
 • موسسه آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان
 • موسسه اندیشه روشن گویا (استان خوزستان)
 • مرکز زبان های خارجی آواتاک دانشگاه صنعتی ارومیه
 • موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین (استان خراسان رضوی)

مهلت ارسال ریپورت آزمون GRE به دانشگاه ها چقدر است؟

مدت اعتبار آزمون GRE، پنج سال است و دارنده ی مدرک GRE به مدت 5 سال و تا پیش از پایان مدت اعتبار مدرک آن می تواند برای ارسال ریپورت آزمون GRE به دانشگاه های مقصد درخواست بدهد.

شرط سنی برای ثبت نام در آزمون GRE چند سال است؟

برای ثبت نام در آزمون GRE شرط سنی وجود ندارد.

ووچـر آزمون GRE مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر ، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون GRE با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود.

آزمون GRE هوم ادیشن و GRE حضوری هیچ تفاوتی از نظر فرمت، سوالات، نمره دهی و سایر ویژگی های آزمون با هم ندارند و تفاوت آنها فقط در نحوه برگزاری است.

خیر برخی دانشگاه ها برای اپلای تحصیلی مدرک آزمون GRE را درخواست نمی کنند و برای اطلاع از ارائه مدرک GRE باید به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنید.

مدت اعتبار مدرک جی آر ای 5 سال است و دانشگاه ها تا 5 سال مدرک آزمون GRE را می پذیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×