فهرست مطالب

آزمون OET اپتومتری 

آزمون OET صد در صد تضمینی

 آزمون OET اپتومتری که در تخصص بینایی سنجی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است مانند سایر تخصص های آزمون OET می باشد.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CAE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET دامپزشکی
 4. OET پرستاری
 5. OET کاردرمانی
 6. OET گفتار درمانی
 7. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 8. OET رادیوگرافی
 9. OET فیزیوتراپی
 10. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 11. OET داروسازی
 12. OET پاپزشکی

آزمون OET اپتومتری ویژه مهاجرت اپتومتریست ها

متخصصان اپتومتری (بینایی سنجی) برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان باید برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون OET اپتومتری شرکت کنند.

یکی از مدارک ضروری برای مهاجرت کاری متخصصان اپتومتری (بینایی سنج) و اخذ ویزای کاری و مجوز کار در زمینه بینایی سنجی، ارائه مدرک آزمون OET اپتومتری است و اپتومتریست ها باید در این آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول (350) شوند. نمره این آزمون برای مهاجرت بسیار حائز اهمیت است، چرا که متقاضیان مهاجرت باید بتوانند در محیط کار با مخاطبان که اغلب بیماران و سایر همکاران هستند، ارتباط موثر برقرار کنند، از این رو باید سطح زبان ها بالاتر از متوسط باشد.

ثبت نام آزمون OET گفتار درمانی

نکته: کارکنان کادر درمان برای مهاجرت کاری باید علاوه بر ارائه مدرک زبان معتبر باید در آزمون های دیگری برای معادل سازی مدرک خود نیز شرکت کنند تا صلاحیت علمی آنها به تایید وزارت بهداشت و سایر سازمان های مربوطه برسد.

برخی آزمون ها برای تایید و معادل سازی مدرک کادر درمان عبارتند از:

 • آزمون DHA امارات ویژه مهاجرت کادر درمان به امارات متحده عربی
 • آزمون MCCQE برای معادل سازی مدرک پزشکی در کانادا
 • آزمون CRNE برای معادل سازی مدرک پرستاران در کانادا
 • آزمون USMLE برای معادل سازی مدرک پزشکان در آمریکا
 • آزمون ارزیابی CGFNS برای مهاجرت پرستاران به آمریکا
 • آزمون پرومتریک برای مهاجرت کادر درمان به کشورهای عربی
 • آزمون STS برای مهاجرت پرستاران به ترکیه
 • آزمون AKV برای معادل سازی مدرک پزشکان در هلند

بیشتر بخوانید: تفاوت آزمون OET و DHA

اگر در یکی از مشاغل حوزه ی سلامت فعالیت می کنی و تصمیم داری با مهاجرت به کشور مورد علاقت به آروزهات برسی، بهتره با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون OET اپتومتری

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی از جمله بینایی سنجی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. ساختار آزمون OET و بخش های مختلف آزمون برای تمام تخصص ها یکسان است و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند. سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های گفتاری و نوشتاری سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون OET اپتومتری عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند؟

اهمیت آزمون OET داروسازی برای مهاجرت داروسازان

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

به دلیل اهمیت نمره آزمون OET برای مهاجرت شغلی کادر درمان داوطلبان باید پیش از شرکت در آزمون OET تضمینی آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را داشته باشند و برای آشنایی با سوالات هر یک از بخش های آزمون باید از منابع آزمون OET تضمینی و نمونه سوالات استاندارد استفاده کنند.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون OET پرستاری

بخش درک مطلب (Reading) آزمون OET اپتومتری

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET اپتومتری از 3 قسمت و 42 سوال تشکیل شده است و سوالات برای تمام تخصص ها مشابه است و مدت زمان پاسخ دادن به سوالات سه بخش 60 دقیقه است.

بخش A: داوطلب باید در این بخش چهار متن کوتاه را بخواند و با توجه به آنها به 20 سوال پاسخ دهد.

بخش B: داوطلب باید 6 متن کوتاه را بخواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ دهد و در مجموع در این بخش باید به 6 سوال پاسخ دهد.

بخش C: در بخش سوم داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال و در مجموع به 16 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

برای اینکه بتوانید در این بخش نتیجه ی بهتری بگیرید باید از تکنیک های مختلفی برای تقویت مهارت ریدینگ استفاده کنید. گسترش دامنه لغات انگلیسی، توجه به محدودیت زمان (زمان خود را مدیریت کنید)، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning، مطالعه منابع ریدینگ OET و… از جمله مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET می باشند.

بخش شنیداری (Listening) اپتومتری

در بخش شنیداری داوطلبان به 42 سوال در سه قسمت پاسخ می دهند و برای پاسخ دادن به سوالات 40 دقیقه فرصت دارند. سوالات این بخش شامل فایل های صوتی در حوزه علوم پزشکی است.

بخش A: در این بخش داوطلبان به دو فایل صوتی که شامل دو مشاوره ی 5 دقیقه ای است، گوش می دهند و پس از آن با توجه به فایل ها به 24 سوال پاسخ می دهند.

بخش B: داوطلبان در این بخش به 6 فایل صوتی که خلاصه ی مکالمات هستند، گوش می دهند و سپس با توجه به فایل ها به 6 سوال پاسخ می دهند.

بخش C: در بخش C داوطلبان به دو فایل صوتی گوش می دهند و سپس به 12 سوال با توجه به آنچه شنیده اند پاسخ می دهند.

مزایای شرکت در آزمون OET فیزیوتراپی

بخش گفتاری (Speaking) آزمون OET اپتومتری

بخش گفتاری آزمون OET برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود. در این بخش داوطلبان باید نقش تخصص خود را بازی کنند، به این صورت که داوطلب اطلاعاتی را برای اجرای هر نقش بر روی کارت دریافت می‌ کند. این کارت نقش و موقعیتی که داوطلب باید انجام دهد را توضیح می ‌دهد و داوطلبان برای هر نقش 5 دقیقه فرصت دارند و در مجموع برای انجام این بخش 20 دقیقه فرصت دارند.

استفاده از منابع مختلف اسپیکینگ OET (کتاب ها و منابع آنلاین)، شرکت در آزمون آزمایشی OET (ماک OET)، شرکت در دوره های آمادگی OET، توجه به اشتباهات رایج در اسپیکینگ، توجه به تلفظ و لحن کلام، مدیریت زمان و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ آزمون OET هستند که در کسب نتیجه بهتر به شما کمک بسزایی می کنند.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون OET اپتومتری

در بخش نوشتاری که مانند بخش گفتاری برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود، داوطلب باید متنی را در قالب یک نامه در مدت 45 دقیقه بنویسد. همچنین داوطلب می تواند متن خود را در قالب پاسخ کتبی به یک شکایت یا انتقاد در زمینه تخصصی خود بنویسد.

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی و کلاس های آمادگی OET، استفاده از منابع مختلف، مدیریت زمان و تمرین روزانه انگلیسی، 5 نکته مهم در آزمون OET هستند که در هر 4 بخش آزمون به کسب نمره بالا به شما کمک می کند، پس برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید این 5 نکته را فراموش نکنید.

مزایای آزمون OET اپتومتری

مزایای آزمون OET اپتومتری عبارتند از:

* در صورتی که داوطلب نتواند نمره ی حداقل را در آزمون کسب کند، می تواند برای کسب نمره بالاتر مجددا در آزمون شرکت کند و برای تعداد دفعات شرکت در آزمون محدودیتی وجود ندارد.

* آزمون OET اپتومتری مختص این رشته طراحی شده است، از این رو داوطلبان با واژگان آن آشنایی دارند و پاسخ دادن به سوالات آسان تر خواهد بود.

* این آزمون هر ماه در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود.

* بسیاری از کشورهایی که در حوزه سلامت سطح بالایی دارند مانند انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و امارات مدرک این آزمون را به رسمیت می شناسند.

* مدرک آزمون OET مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا و نیوزیلند برای دریافت انواع ویزا هستند.

* آماده شدن در آزمون OET برای داوطلبان آسان تر از آزمون های زبان مانند آیلتس است.

* این آزمون در جهان به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی برای رجیستر شدن، اشتغال و تحصیل بخش خدمات پزشکی برای اخذ ویزا معتبر خواهد بود.

* در صورتی که داوطلب در آزمون OET نمره پایینی کسب کند، می تواند با مطالعه منابع معتبر آزمون با آمادگی بیشتر دوباره در آزمون شرکت کنند.

اعتبار مدرک آزمون OET اپتومتری چقدر است؟

زمان اعلام نتایج آزمون OET تقریبا 15 روز کاری پس از برگزاری آزمون OET است و مدت اعتبار مدرک آزمون OET اپتومتری مانند سایر تخصص های آزمون OET دو سال اعتبار دارد و پس از آن اعتبار آن منقضی می شود و چنانچه متقاضی بخواهد از مدرک آزمون استفاده کند، باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدید با نمره قابل قبول (350) را دریافت کند.

اگر برای شرکت در آزمون OET تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی داری از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر. 

نمره آزمون OET داوطلبان از 0 تا 500 در پنج سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- 350 تا 440

3- 200 تا 34

4- 100 تا 190

5- 0 تا 90

نمره 450 تا 500 بالاترین سطح است و در این سطح داوطلب از مهارت زبان قوی برای برقراری ارتباط با مخاطبان برخوردار است و 350 نمره قابل قبول است که از سوی مراکز درمانی، بیمارستان ها و غیره پذیرفته می شود و نمره زیر 100 پایین ترین سطح است که داوطلب توانایی برقراری ارتباط موثر با مخاطبان را ندارد.

آزمون OET اپتومتری در کدام کشورها برگزار می شود؟

آزمون OET در بیش از 40 کشور دنیا و هر ماه دو بار برگزار می شود، اما امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، ارمنستان و امارات سفر کنند و ایرانیان می توانند برای شرکت در آزمون به کشورهای همسایه که به ایران نزدیک تر هستند، سفر کنند.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون OET باید به سایت دانشگاه کمبریج مراجعه کنند و از لیست کشورهای برگزار کننده، تاریخ ها و محل برگزاری آزمون OET تضمینی مطلع شوند.

یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

مدت اعتبار آزمون او ای تی اپتومتری 2 سال است.

آزمون OET در بسیاری از کشور از جمله ترکیه، ارمنستان و امارات برگزار می شود اما امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد.

آزمون او ای تی اوپتومتری دارای چهار بخش اصلی نوشتاری، شنیداری، گفتاری و درک مطلب است. بخش های شنیداری و درک مطلب در تمام تخصص های آزمون او ای تی مشابه است و بخش های نوشتاری و گفتاری برای هر تخصص جداگانه طراحی می شود.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره قابل قبول نشود می تواند دوباره در آزمون شرکت کند و برای تعداد دفعات شرکت در آزمون محدودیتی وجود ندارد.

نمره آزمون داوطلبان از نمره 0 تا 500 در 5 سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- نمره 350 تا 440

3- نمره 200 تا 340

4- نمره 100 تا 190

5- نمره 0 تا 90

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×