فهرست مطالب

آزمون OET اپتومتری چیست؟

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CAE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET پاپزشکی

* OET دامپزشکی

ثبت نام آزمون OET گفتار درمانی

آزمون OET اپتومتری ویژه مهاجرت اپتومتریست ها

متخصصان اپتومتری (بینایی سنجی) برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان باید برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون OET اپتومتری شرکت کنند.

یکی از مدارک ضروری برای مهاجرت کاری متخصصان اپتومتری (بینایی سنج) و اخذ ویزای کاری و مجوز کار در زمینه بینایی سنجی، ارائه مدرک آزمون OET اپتومتری است و اپتومتریست ها باید در این آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول (350) شوند. نمره این آزمون برای مهاجرت بسیار حائز اهمیت است، چرا که متقاضیان مهاجرت باید بتوانند در محیط کار با مخاطبان که اغلب بیماران و سایر همکاران هستند، ارتباط موثر برقرار کنند، از این رو باید سطح زبان ها بالاتر از متوسط باشد.

نکته: کارکنان کادر درمان برای مهاجرت کاری باید علاوه بر ارائه مدرک زبان معتبر باید در آزمون های دیگری برای معادل سازی مدرک خود نیز شرکت کنند تا صلاحیت علمی آنها به تایید وزارت بهداشت و سایر سازمان های مربوطه برسد.

برخی آزمون ها برای تایید و معادل سازی مدرک کادر درمان عبارتند از:

آزمون DHA امارات ویژه مهاجرت کادر درمان به امارات متحده عربی

آزمون MCCQE برای معادل سازی مدرک پزشکی در کانادا

آزمون CRNE برای معادل سازی مدرک پرستاران در کانادا

آزمون USMLE برای معادل سازی مدرک پزشکان در آمریکا

آزمون ارزیابی CGFNS برای مهاجرت پرستاران به آمریکا

آزمون پرومتریک برای مهاجرت کادر درمان به کشورهای عربی

آزمون STS برای مهاجرت پرستاران به ترکیه

آزمون AKV برای معادل سازی مدرک پزشکان در هلند

 

اگر در یکی از مشاغل حوزه ی سلامت فعالیت می کنی و تصمیم داری با مهاجرت به کشور مورد علاقت به آروزهات برسی، بهتره با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

اهمیت آزمون OET داروسازی برای مهاجرت داروسازان

ساختار آزمون OET اپتومتری

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی از جمله بینایی سنجی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. ساختار و بخش های مختلف آزمون برای تمام تخصص ها یکسان است و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند. سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های گفتاری و نوشتاری سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون OET اپتومتری عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

 

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

به دلیل اهمیت نمره آزمون OET برای مهاجرت شغلی کادر درمان داوطلبان باید پیش از شرکت در آزمون OET تضمینی آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را داشته باشند و برای آشنایی با سوالات هر یک از بخش های آزمون باید از منابع آزمون OET تضمینی و نمونه سوالات استاندارد استفاده کنند.

بخش درک مطلب (Reading) آزمون OET اپتومتری

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET اپتومتری از 3 قسمت و 42 سوال تشکیل شده است و سوالات برای تمام تخصص ها مشابه است و مدت زمان پاسخ دادن به سوالات سه بخش 60 دقیقه است.

بخش A: داوطلب باید در این بخش چهار متن کوتاه را بخواند و با توجه به آنها به 20 سوال پاسخ دهد.

بخش B: داوطلب باید 6 متن کوتاه را بخواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ دهد و در مجموع در این بخش باید به 6 سوال پاسخ دهد.

بخش C: در بخش سوم داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال و در مجموع به 16 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

بخش شنیداری (Listening) اپتومتری

در بخش شنیداری داوطلبان به 42 سوال در سه قسمت پاسخ می دهند و برای پاسخ دادن به سوالات 40 دقیقه فرصت دارند. سوالات این بخش شامل فایل های صوتی در حوزه علوم پزشکی است.

بخش A: در این بخش داوطلبان به دو فایل صوتی که شامل دو مشاوره ی 5 دقیقه ای است، گوش می دهند و پس از آن با توجه به فایل ها به 24 سوال پاسخ می دهند.

بخش B: داوطلبان در این بخش به 6 فایل صوتی که خلاصه ی مکالمات هستند، گوش می دهند و سپس با توجه به فایل ها به 6 سوال پاسخ می دهند.

بخش C: در بخش C داوطلبان به دو فایل صوتی گوش می دهند و سپس به 12 سوال با توجه به آنچه شنیده اند پاسخ می دهند.

مزایای شرکت در آزمون OET فیزیوتراپی

بخش گفتاری (Speaking) آزمون OET اپتومتری

بخش گفتاری آزمون OET برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود. در این بخش داوطلبان باید نقش تخصص خود را بازی کنند، به این صورت که داوطلب اطلاعاتی را برای اجرای هر نقش بر روی کارت دریافت می‌ کند. این کارت نقش و موقعیتی که داوطلب باید انجام دهد را توضیح می ‌دهد و داوطلبان برای هر نقش 5 دقیقه فرصت دارند و در مجموع برای انجام این بخش 20 دقیقه فرصت دارند.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون OET اپتومتری

در بخش نوشتاری که مانند بخش گفتاری برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود، داوطلب باید متنی را در قالب یک نامه در مدت 45 دقیقه بنویسد. همچنین داوطلب می تواند متن خود را در قالب پاسخ کتبی به یک شکایت یا انتقاد در زمینه تخصصی خود بنویسد.

مزایای آزمون OET اپتومتری

مزایای آزمون OET اپتومتری عبارتند از:

* در صورتی که داوطلب نتواند نمره ی حداقل را در آزمون کسب کند، می تواند برای کسب نمره بالاتر مجددا در آزمون شرکت کند و برای تعداد دفعات شرکت در آزمون محدودیتی وجود ندارد.

* آزمون OET اپتومتری مختص این رشته طراحی شده است، از این رو داوطلبان با واژگان آن آشنایی دارند و پاسخ دادن به سوالات آسان تر خواهد بود.

* این آزمون هر ماه در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود.

* بسیاری از کشورهایی که در حوزه سلامت سطح بالایی دارند مانند انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و امارات مدرک این آزمون را به رسمیت می شناسند.

* مدرک آزمون OET مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا و نیوزیلند برای دریافت انواع ویزا هستند.

* آماده شدن در آزمون OET برای داوطلبان آسان تر از آزمون های زبان مانند آیلتس است.

* این آزمون در جهان به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی برای رجیستر شدن، اشتغال و تحصیل بخش خدمات پزشکی برای اخذ ویزا معتبر خواهد بود.

* در صورتی که داوطلب در آزمون OET نمره پایینی کسب کند، می تواند با مطالعه منابع معتبر آزمون با آمادگی بیشتر دوباره در آزمون شرکت کنند.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون OET پرستاری

اعتبار مدرک آزمون OET اپتومتری چقدر است؟

مدرک آزمون OET اپتومتری مانند سایر تخصص های آزمون OET به مدت دو سال اعتبار دارد و پس از آن اعتبار آن منقضی می شود و چنانچه متقاضی بخواهد از مدرک آزمون استفاده کند، باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدید با نمره قابل قبول (350) را دریافت کند.

اگر برای شرکت در آزمون OET تضمینی و کسب نمره بالا نیاز به راهنمایی داری از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

نمره آزمون OET داوطلبان از 0 تا 500 در پنج سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- 350 تا 440

3- 200 تا 34

4- 100 تا 190

5- 0 تا 90

نمره 450 تا 500 بالاترین سطح است و در این سطح داوطلب از مهارت زبان قوی برای برقراری ارتباط با مخاطبان برخوردار است و 350 نمره قابل قبول است که از سوی مراکز درمانی، بیمارستان ها و غیره پذیرفته می شود و نمره زیر 100 پایین ترین سطح است که داوطلب توانایی برقراری ارتباط موثر با مخاطبان را ندارد.

آزمون OET اپتومتری در کدام کشورها برگزار می شود؟

آزمون OET در بیش از 40 کشور دنیا و هر ماه دو بار برگزار می شود، اما امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، ارمنستان و امارات سفر کنند و ایرانیان می توانند برای شرکت در آزمون به کشورهای همسایه که به ایران نزدیک تر هستند، سفر کنند.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون OET باید به سایت دانشگاه کمبریج مراجعه کنند و همچنین از لیست کشورهای برگزار کننده، مراکز و تاریخ برگزاری آزمون OET تضمینی مطلع شوند.

یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

مدت اعتبار آزمون او ای تی اپتومتری 2 سال است.

آزمون OET در بسیاری از کشور از جمله ترکیه، ارمنستان و امارات برگزار می شود اما امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد.

آزمون او ای تی اوپتومتری دارای چهار بخش اصلی نوشتاری، شنیداری، گفتاری و درک مطلب است. بخش های شنیداری و درک مطلب در تمام تخصص های آزمون او ای تی مشابه است و بخش های نوشتاری و گفتاری برای هر تخصص جداگانه طراحی می شود.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره قابل قبول نشود می تواند دوباره در آزمون شرکت کند و برای تعداد دفعات شرکت در آزمون محدودیتی وجود ندارد.

نمره آزمون داوطلبان از نمره 0 تا 500 در 5 سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- نمره 350 تا 440

3- نمره 200 تا 340

4- نمره 100 تا 190

5- نمره 0 تا 90

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×