فهرست مطالب

آزمون OET رادیوگرافی

آزمون OET صد در صد تضمینی 

آزمون OET رادیوگرافی ویژه افرادی طراحی شده است که در حوزه و تخصص رادیوگرافی فعالیت می کنند و قصد مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان مانند پزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET فیزیوتراپی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET پاپزشکی

* OET دامپزشکی

بهتره از تجربه و تخصص کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای مهاجرت شغلی کادر درمان به کشورهای پیشرفته استفاده کنی تا بدونی کدوم کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان در حوزه سلامت مناسبتره، کارشناسان حتما شما را برای انتخاب بهترین کشور راهنمایی می‌ کنن.

اهمیت آزمون OET رادیوگرافی برای مهاجرت

افرادی که در زمینه رادیوگرافی فعالیت می کنند، برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان باید در آزمون OET رادیوگرافی شرکت کنند.

مدرک آزمون OET رادیوگرافی یکی از مدارک مهمی است که برای مهاجرت رادیولوژیست ها برای اخذ مجوز کار در زمینه رادیوگرافی و ویزای کاری کشور مقصد از سوی مراکز درمانی درخواست می شود. البته مدرک این آزمون به تنهایی برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری کافی نیست، اما کسب نمره قابل قبول که معمولا نمره 350 (B) است از شروط اصلی اخذ مجوز کار برای رادیولوژیست ها است و در صورتی که متقاضی موفق به کسب نمره ی بالا شود احتمال پیشنهاد کار از سوی کارفرما (جاب آفر) برای او بیشتر خواهد بود.

نمره آزمون او ای تی رادیوگرافی برای مهاجرت رادیولوژیست ها بسیار حائز اهمیت است، چرا که متقاضی باید بتواند در محیط کار با بیماران و سایر همکاران ارتباط برقرار کند، بنابراین باید مهارت زبان او در سطح بالاتر از متوسط باشد و در صورتی در این آزمون موفق به کسب نمره ی حداقل نشود، نمی تواند برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری اقدام نماید.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

نکته: التبه باید به این نکته نیز اشاره کرد که پزشکان و سایر شاغلان کادر درمان برای مهاجرت کاری، علاوه بر شرکت در آزمون زبان معتبر و تسلط به زبان رسمی کشور مقصد باید در آزمون های دیگری نیز به منظور تایید صاحیت علمی خود شرکت کنند و مدرک خود را با معادل سازی به تایید وزارت بهداشت و سازمان های مربوطه برساند. آزمون AKV برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به هلند، آزمون MCCQE برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کانادا و  آزمون USMLE برای ماجرت پزشکان و دندانپزشکان به آمریکا و آزمون DHA امارات برای مهاجرت کادر درمان به امارات متحده عربی و آزمون پرومتریک برای مهاجرت کادر درمان به کشورهای عربی از جمله این آزمون ها هستند.

حالا که با اهمیت نمره آزمون OET برای مهاجرت کادر درمان آشنا شدی، برای شرکت در  آزمون OET تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کن، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون OET رادیوگرافی

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص مانند OET داروسازی، پزشکی، پاپزشکی و OET پرستاری برگزار می شود. ساختار تمام تخصص های آزمون های او ای تی یکسان است و فقط بعضی بخش های آزمون براساس تخصص داوطلبان طراحی شده است.

آزمون OET رادیوگرافی شامل چهار بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

سوالات بخش های و شنیداری و درک مطلب برای تمام تخصص ها یکسان است و بخش های نوشتاری و گفتاری برای هر تخصص جداگانه طراحی شده است و داوطلبان با توجه به رشته ی تخصصی خود به سوالات پاسخ می دهند. همچنین مدت زمان پاسخگویی به چهار بخش آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری و مدت اعتبار مدرک آزمون OET نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

داوطلبان می توانند با مطالعه ی منابع آزمون OET تضمینی برای شرکت در آزمون OET موفق به کسب نمره قابل قبول شوند.

بخش های آزمون OET رادیوگرافی

بخش های اصلی آزمون OET عبارتند از:

  • بخش درک مطلب یا Reading: بخش ریدینگ آزمون OET شامل سه قسمت و 42 سوال است و مدت پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه است.
  • بخش شنیداری یا Listening: بخش شنیداری دارای سه قسمت و 42 سوال است که داوطلبان باید در مدت 40 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.
  • بخش گفتاری یا Speaking: این بخش از آزمون او ای تی شامل دو تسک اسپیکینگ است و مدت انجام این بخش 20 دقیقه است.
  • بخش رایتینگ Writing: بخش نوشتاری آزمون OET شامل یک تسک رایتینگ است که داوطلبان باید در مدت 45 دقیقه به سوال پاسخ دهند.

نمره دهی به آزمون OET رادیوگرافی

از سال 2018 نمره دهی به آزمون OET از جمله OET رادیوگرافی تغییر کرده و از نمره 0 تا 500 در پنج سطح طبقه بندی شده است و در سیستم نمره دهی قدیمی، نمره ی آزمون داوطلبان در پنج سطح از A تا E ارزیابی می شد. نمره ی آزمون در سیستم نمره دهی جدید و قدیمی به صورت زیر می باشد:

1- سطح A: نمره 450 تا 500

2- سطح B: نمره 350 تا 440

3- سطح C: نمره 200 تا 340

4- سطح D: نمره 100 تا 190

5- سطح E: نمره 0 تا 90

اغلب نمره ی 350 از سوی سازمان و مراکز درمانی مورد قبول می باشد و داوطلب باید بتواند موفق به کسب حداقل نمره 350 شود، البته یکی از مزایای آزمون OET تضمینی این است که داوطلبان در صورت عدم کسب نمره قابل قبول می توانند مجددا در آزمون شرکت کنند تا بتوانند نمره بالاتری کسب کنند.

مقایسه نمره آزمون OET رادیوگرافی با نمره آیلتس

آزمون آیلتس نیز یکی از آزمون های زبان بین المللی است که مانند آزمون OET چهار مهارت زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) را ارزیابی می کند. مقایسه نمرات آزمون OET با آیلتس به شرح زیر می باشد:

1- نمره 450 تا 500 معادل نمره 8 و 8.5 و 9 آیلتس

2- نمره 350 تا 440 معادل نمره 7 و 7.5 آیلتس

3- نمره 200 تا 340 معادل نمره 5.5 و 6 و 6.5 آیلتس

4- نمره 100 تا 190 معادل نمره 4 و 4.5 و 5 در آیلتس

5- نمره 0 تا 90 معادل نمره 4 در آیلتس

اعتبار آزمون OET رادیوگرافی چند سال است؟

برخی آزمون های زبان انگلیسی مانند FCE، CPE و آزمون CAE دارای اعتبار دائمی هستند و تاریخ اعتبار ندارند و گذشت زمان تاثیری در اعتبار این آزمون ها نخواهد داشت، اما مدرک آزمون OET رادیوگرافی و سایر تخصص های این آزمون ،دارای اعتبار موقتی هستند و اعتبار این آزمون 2 سال است و پس از 2 سال فاقد اعتبار خواهد بود و در صورت لزوم متقاضی باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی اخذ نماید.

ثبت نام در آزمون OET رادیوگرافی

مراحل ثبت نام  آزمون OET رادیوگرافی مانند سایر تخصص ها است و به ترتیب زیر می باشد:

1- ابتدا داوطلبان باید به سایت ثبت نام آزمون OET مراجعه کنند.

2- در مرحله بعد اطلاعات هویتی، آدرس و پسورد باید برای ورود به سایت وارد شود.

3- سپس داوطلب باید منطقه و کشور برگزاری آزمون را انتخاب کند. (البته این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید کشورهای دیگری را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند، مانند ترکیه، ارمنستان و امارات)

4- داوطلب باید زمان و مکان برگزاری آزمون را انتخاب کند.

5- در این مرحله داوطلب باید تخصص خود را برای شرکت در آزمون مشخص کند.

6- اطلاعات خواسته شده را دوباره وارد کرده و عکس پرسنلی را با فرمت مناسب بارگزاری نماید.

7- با پرداخت هزینه، ثبت نام آزمون نهایی می شود.

 آزمون OET دامپزشکی 

اگر برای پرداخت هزینه آزمون OET کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت در اختیار ندارید می توانید با تهیه ووچر آزمون OET هزینه آزمون را پرداخت کنید و یا از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

شاغلان کادر درمان برای شرکت در آزمون OET تضمینی در هر یک از تخصص ها می توانند برای کسب اطلاعات کامل از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در خصوص نحوه ثبت نام آزمون OET تضمینی یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کنند. 

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون او ای تی رادیوگرافی یک آزمون زبان انگلیسی معتبر است که برای ارزیابی مهارت زبان رادیولوژیست ها برگزار می شود و افرادی که در زمینه رادیولوژی فعالیت می کنند برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان باید در این آزمون شرکت کنند.

اعتبار مدرک OET رادیوگرافی 2 سال است و پس از آن دیگر معتبر نخواهد بود.

خیر، آزمون او ای تی رادیوگرافی مانند سایر تخصص های دیگر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات و ارمنستان سفر کنند.

مراحل ثبت نام در آزمون OET رادیوگرافی مانند سایر تخصص ها است و به ترتیب زیر می باشد:

1- ابتدا داوطلبان باید به سایت ثبت نام آزمون OET مراجعه کنند.

2- در مرحله بعد اطلاعات هویتی، آدرس و پسورد باید برای ورود به سایت وارد شود.

3- سپس داوطلب باید منطقه و کشور برگزاری آزمون را انتخاب کند. (البته این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید کشورهای دیگری را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند، مانند ترکیه، ارمنستان و امارات)

4- داوطلب باید زمان و مکان برگزاری آزمون را انتخاب کند.

5- در این مرحله داوطلب باید تخصص خود را برای شرکت در آزمون مشخص کند.

6- اطلاعات خواسته شده را دوباره وارد کرده و عکس پرسنلی را با فرمت مناسب بارگزاری نماید.

7- با پرداخت هزینه، ثبت نام آزمون نهایی می شود.

این آزمون نمره رد یا قبولی ندارد، اما اغلب نمره قابل قبول برای آزمون حداقل 350 است و مراکز درمانی و سازمان ها نمره 350 را قبول می کنند.

5/5 - (12 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، آزمون OET رادیولوژی از 0 تا 500 نمره دارد و فاقد نمره منفی برای پاسخ های نادرست می باشد. این آزمون نمره رد یا قبولی ندارد و حداقل نمره قبولی از سوی مرکز درخواست کننده آزمون، تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×