فهرست مطالب

آزمون OET کاردرمانی

آزمون OET صد در صد تضمینی

آزمون OET کاردرمانی برای متخصصین کاردرمانی طراحی شده که می ‌توانند با دارا بودن شرایط لازم، اقدام به مهاجرت شغلی نمایند و در حوزه‌ ی تخصصی خود در کشور مقصد مشغول به کار شوند.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون FCE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله مهاجرت شغلی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت و کادر درمان که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان باید بدونی متناسب با تخصص و تحصیلاتی که داری باید در کدوم آزمون زبان انگلیسی بین المللی شرکت کنی، بنابراین برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه باید با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET دامپزشکی
 4. OET پرستاری
 5. OET کاردرمانی
 6. OET گفتار درمانی
 7. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 8. OET رادیوگرافی
 9. OET فیزیوتراپی
 10. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 11. OET داروسازی
 12. OET پاپزشکی

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

تخصص های آزمون OET 

آزمون OET ویژه مهاجرت کاردرمانگران

امروزه افراد بسیاری در سراسر دنیا با اهداف مختلفی اقدام به مهاجرت به کشورهای پیشرفته می‌کنند، از جمله مهاجرت شغلی کادر درمان مانند پزشکان و سایر مشاغل حوزه سلامت.

کاردرمانی یکی از مشاغل مرتبط با علوم پزشکی است که متخصصان این رشته یعنی کاردرمانگران می ‌توانند با دارا بودن شرایط لازم، اقدام به مهاجرت شغلی نمایند و در حوزه‌ ی تخصصی خود در کشور مقصد مشغول به کار شوند.

در واقع متخصص کاردرمانی شخصی است که به افراد ناتوان و یا بیمار کمک می‌ کند تا بتوانند به صورت مستقل به زندگی عادی خود ادامه دهند. کاردرمانگران در دو زمینه ی روانی و جسمانی فعالیت می‌ کنند و با استفاده از یک برنامه منظم و با توجه به انگیزه‌ های بیماران، آنها را به سوی فعالیت ‌های روزانه بدون نیاز به کمک دیگران هدایت می کنند.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

از آنجایی که متخصصان کاردرمانی نقش بسیار مهمی در کمک به افراد ناتوان جامعه دارند، از این رو برخی کشورها که در این زمینه با کمبود نیروی کار متخصص مواجه هستند برای جبران کمبود نیروی کار خود، با اخذ مجوز کار و ویزای کار برای نیروی کار خارجی اقدام به جذب افراد متخصص در زمینه‌ ی کاردرمانی می ‌نمایند و متقاضیان برای دریافت مجوز کار و ویزای کاری کشور مقصد باید واجد شرایط باشند.

یکی از مهمترین مدارکی که متخصصان کاردرمانی برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان باید ارائه دهند، مدرک آزمون زبان OET کاردرمانی است، که در ادامه با آزمون او ای تی آشنا خواهیم شد.

برای شرکت در آزمون OET کاردرمانی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون OET کاردرمانی

آزمون OET کاردرمانی مانند سایر تخصص های OET برای ارزیابی دانش زبان انگلیسی داوطلبان در چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن برگزار می ‌شود.

ساختار آزمون OET کاردرمانی با ساختار این آزمون در سایر تخصص ها مشابه است و فقط در برخی بخش ها مانند بخش نوشتاری و گفتاری سوالات با توجه به تخصص داوطلب طراحی شده است. آزمون OET شامل چهار بخش شنیداری، گفتاری، نوشتاری، خواندن یا درک مطلب است.

اهمیت آزمون OET اپتومتری برای مهاجرت

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی OET (ماک OET) و کلاس های آمادگی OET، استفاده از منابع مختلف، مدیریت زمان و تمرین روزانه انگلیسی، 5 نکته مهم در آزمون OET هستند که در هر 4 بخش آزمون به کسب نمره بالا به شما کمک می کند، پس برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید این 5 نکته را فراموش نکنید.

بخش شنیداری آزمون OET کاردرمانی

بخش شنیداری آزمون OET شامل سه قسمت و 42 سوال است و طیف وسیعی از مهارت های شنیداری را با امکان شناسایی اطلاعات خاص، اصل مکالمه و سایر جزئیات صوتی ارائه شده را ارزیابی می کند. در این بخش فایل های صوتی پخش می شود و داوطلب براساس آنچه شنیده به سوالات پاسخ می دهد و داوطلبان برای انجام این بخش 40 دقیقه فرصت دارند.

بخش نوشتاری آزمون OET کاردرمانی

در بخش نوشتاری او ای تی کاردرمانی توانایی داوطلب در استفاده از مهارت های نوشتاری انگلیسی با تهیه پیش نویس نامه ها که مورد استفاده در محیط کار است، ارزیابی می شود. موضوع نامه ها اغلب در مورد ترخیص بیماران و موارد مشابه است. این بخش برای هر تخصص جداگانه طراحی شده و با سایر تخصص ها متفاوت است. مدت زمان انجام این بخش 45 دقیقه است.

بخش نوشتاری برای هر یک از تخصص های OET جداگانه طراحی می شود یعنی متنی که داوطلب در OET داروسازی می نویسد با متنی که متخصص کاردرمانی می نویسد، متفاوت است.

بخش درک مطلب آزمون OET کاردرمانی

بخش درک مطلب یا  ریدینگ آزمون OET کاردرمانی دارای سه قسمت و 42 سوال است و مدت زمان پاسخگویی نیز 60 دقیقه است. موضوعات این بخش شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات برای داوطلبان در همه تخصص ‌ها یکسان است.

قسمت A: در این بخش داوطلب چهار متن کوتاه را می خواند و در مدت 15 دقیقه به 20 سوال مربوط به متن ها پاسخ می دهد.

قسمت B: در این بخش داوطلب شش متن کوتاه را می خواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ می دهد.

قسمت C: در این بخش داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال پاسخ می دهد. مدت زمان انجام بخش B و C چهل و پنج دقیقه است.

برای اینکه بتوانید در این بخش نتیجه ی بهتری بگیرید باید از تکنیک های مختلفی برای تقویت مهارت ریدینگ استفاده کنید. گسترش دامنه لغات انگلیسی، توجه به محدودیت زمان (زمان خود را مدیریت کنید)، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning، مطالعه منابع ریدینگ OET و… از جمله مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET می باشند.

بخش گفتاری آزمون OET کاردرمانی

بخش گفتاری آزمون OET کاردرمانی در مورد ایفای نقش است، که در آن موقعیتی براساس محیط کار مراقبت های بهداشتی به داوطلب داده می شود که باید آن را اجرا کند. در این بخش، از مطالبی استفاده می‌شود که برای تخصص داوطلب طراحی شده است. در هر سناریو، داوطلب باید نقش تخصص خود را بازی کند. نقش ها به داوطلب معرفی می شوند و او 3 دقیقه زمان دارد که برای نقش خواسته شده آماده شود و برای ایفای نقش مورد نظر داوطلب 5 دقیقه زمان دارد.

استفاده از منابع مختلف اسپیکینگ OET (کتاب ها و منابع آنلاین)، شرکت در آزمون آزمایشی، شرکت در دوره های آمادگی OET، توجه به اشتباهات رایج در اسپیکینگ، توجه به تلفظ و لحن کلام، مدیریت زمان و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ آزمون OET هستند که در کسب نتیجه بهتر به شما کمک بسزایی می کنند.

روش های برگزاری آزمون OET کاردرمانی

آزمون او ای تی به سه روش کامپیوتری، کتبی و کامپیوتری در منزل انجام می ‌شود.

آزمون OET کتبی

در آزمون OET به روش کتبی، آزمون بخش گفتاری به صورت حضوری با یک ممتحن در مرکز آزمون انجام می‌ شود و فایل ‌های صوتی آزمون شنیداری از طریق بلندگوهای داخل مراکز آزمون پخش می ‌شود.

آزمون OET کامپیوتری

در آزمون OET به روش کامپیوتری تمامی پاسخ ‌های داوطلبان بر روی کامپیوتر تایپ می‌ شود. آزمون بخش گفتاری نیز با استفاده از نرم افزار یا اپلیکیشن ویدئو کنفرانس در دسترس ممتحن خواهد بود. آزمون OET کامپیوتری فقط برای OET پزشکی و OET پرستاری قابل اجرا می باشد و آن دسته از مشاغل علوم پزشکی که نیاز به شرکت در OET دارند، باید در آزمون کتبی شرکت کنند.

آزمون OET کامپیوتری در منزل

آزمون OET در منزل فقط برای داوطلبان حرفه‌ ای حوزه سلامت است که مراکز رسمی برگزاری آزمون OET در محل یا کشور آنها در دسترس نیست. این آزمون به طور خاص برای OET پزشکی برگزار می ‌شود. این آزمون مبتنی بر کامپیوتر از راه دور است که می ‌تواند به راحتی در خانه انجام شود. یک ممتحن آنلاین آزمون را با پیروی از راهنمای آزمون برای OET در خانه مدیریت می ‌کند. برای شرکت در آزمون OET در منزل، ممتحن هویت داوطلب را بررسی می‌ کند و همچنین بررسی مدارک و شناسه‌ها برای پشتیبانی از هویت فرد مورد نیاز خواهد بود.

در هنگام انجام آزمون او ای تی در خانه، کامپیوتر داوطلب برای استفاده از اینترنت غیرفعال می ‌شود و در حین انجام آزمون از صفحه عکس گرفته می ‌شود. داوطلب برای شرکت در آزمون OET کاردرمانی در منزل باید برنامه ProProctor و Zoom را روی کامپیوتر خود نصب کند.

نمره دهی به آزمون OET کاردرمانی

نمره دهی آزمون OET کاردرمانی و سایر تخصص های این آزمون از امتیاز 0 تا 500 و در پنج سطح مشخص می شود. سطح بندی آزمون به صورت زیر می ‌باشد:

1- سطح A: نمره 450 تا 500

2- سطح B: نمره 350 تا 440

3- سطح C: نمره 200 تا 340

4- سطح D: نمره 100 تا 190

5- سطح E: نمره 0 تا 90

داوطلبان برای کسب نمره قابل قبول (350) باید منابع آزمون OET تضمینی و استاندارد آزمون را مطالعه کنند تا با آمادگی بیشتری در این آزمون شرکت کنند و بتوانند نمره بالایی کسب کنند.

نحوه ثبت نام در آزمون OET کاردرمانی

داوطلبان برای ثبت ‌نام در آزمون OET تضمینی در رشته کار درمانی باید به وبسایت www.occupationalenglishtest.org  مراجعه کنند. داوطلبان برای ثبت ‌نام در آزمون باید حداکثر تا سه هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون اقدام کنند.

البته در مورد محل برگزاری آزمون OET باید گفت، این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید به کشورهایی که آزمون را برگزار می کنند، مانند ترکیه، قطر، عمان و غیره سفر کنند.

اگر تصمیم داری در آزمون OET تضمینی شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، میتونی برای ثبت نام و شرکت در آزمون OET تضمینی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنی.

آزمون OET دامپزشکی برای مهاجرت دامپزشکان

اگر برای پرداخت هزینه آزمون OET کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت در اختیار ندارید می توانید با تهیه ووچر آزمون OET هزینه آزمون را پرداخت کنید و یا از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

مدت اعتبار مدرک آزمون OET کاردرمانی

زمان اعلام نتایج آزمون OET تقریبا 15 روز کاری پس از برگزاری آزمون OET است و مدت اعتبار مدرک OET کاردرمانی مانند سایر تخصص های این آزمون موقتی است و دارای 2 سال اعتبار می باشد و پس از گذشت 2 سال مدرک آن فاقد اعتبار می باشد و مورد تایید بیمارستان ها، مراکز درمانی و کارفرمایانی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند نخواهد بود و در صورت نیاز متقاضی باید مجددا در این آزمون شرکت کند.

برای موفقیت در مهاجرت شغلی به کشور مورد علاقت، بهتره با کارشناسان با تجربه در خصوص مهاجرت مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

مزایای شرکت در آزمون OET فیزیوتراپی

نکته: کارکنان کادر درمان مانند پزشکان برای مهاجرت علاوه بر تسط به زبان رسمی کشور مقصد و ارائه مدرک زبان معتبر باید در آزمون هایی برای تایید مدرک خود نیز شرکت کنند تا مدرک آنها از نظر صلاحیت علمی مورد تایید سازمان های مربوطه قرار بگیرد. آزمون AKV برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به هلند، آزمون MCCQE برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کانادا، آزمون USMLE برای مهاجرت پرشکان و دندانپزشکان به آمریکا و آزمون DHA امارات برای مهاجرت کادر درمان به امارات متحده ی عربی و آزمون پرومتریک از جمله این آزمون ها هستند.

بیشتر بخوانید: تفاوت آزمون OET و DHA

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET کاردرمانی آزمون زبان ویژه مهاجرت کاردرمانگران به کشورهای انگلیسی زبان است و دانش زبان انگلیسی داوطلبان را در 4 مهارت خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کند.

خیر، آزمون او ای تی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید به کشورهای دیگر مانند ترکیه و امارات سفر کنند.

12 رشته علوم پزشکی که می‌ توانند در آزمون OET شرکت کنند، عبارتند از:

دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی، پرستاری، کاردرمانی، گفتار درمانی، پاپزشکی، رژیم درمانی، بینایی سنجی، رادیوگرافی، فیزیوتراپی، دامپزشکی

آزمون OET به سه روش کتبی، کامپیوتری و کامپیوتری در منزل انجام می شود.

نتایج آزمون 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×