فهرست مطالب

اهمیت آزمون آیلتس در اپلای

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) یک آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده ی توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

آزمون آیلتس (IELTS) در دو دسته بندی General (عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

آزمون آیلتس جنرال، توانایی داوطلب را در بکارگیری زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلب را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد سنجش قرار می دهد.

همچنین از سال 2015 نسخه دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شده است و افرادی که قصد مهاجرت غیرتحصیلی به انگلستان را دارند در آزمون آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنند.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می باشد و کسب نمره بالا در این آزمون برای اخذ انواع ویزا شغلی و تحصیلی و… برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان خصوصا انگلیس، استرالیا و نیوزیلند بسیار حائز اهمیت می باشد.

انواع آزمون آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس در سه نوع مختلف برگزار می شود که سوالات هر یک برای هدف خاصی طراحی شده است و داوطلبان باید با توجه به نیاز خود در یکی از این آزمون ها شرکت کنند.

1- آزمون آیلتس آکادمیک: برای اپلای تحصیلی

2- آزمون آیلتس جنرال: برای اخذ ویزای کاری

3- آزمون آیلتس مهارت های زندگی (لایف اسکیلز): برای مهاجرت غیرتحصیلی به انگلیس

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی، بهتره قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان مهاجرتی را جهت تضمین قبولی در آزمون آیلتس به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون تافل و  آزمون CAE شامل چهار بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و نمره آزمون از میانگین نمره این چهار بخش محاسبه می شود.

البته آزمون آیلتس لایف اسکیلز تنها شامل دو بخش گفتاری و شنیداری است و بخش های درک مطلب و نوشتاری در این آزمون برگزار نمی شود.

مزایای شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو

دلیل اهمیت نمره آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی

یکی از چالش هایی که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه همیشه با آن مواجه هستند، تسلط بر زبان رسمی کشور مقصد است. بدون داشتن تسلط کافی بر زبانی که دروس دانشگاه ها تدریس می شود، دانشجویان هرگز موفق به تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا شرکت در کالج ها نخواهند شد، چرا که لازمه ی درک مطالب درسی و همچنین برقراری ارتباط با اساتید و سایر دانشجویان برخورداری از دانش و مهارت زبانی قوی است که این امکان را به دانشجو می دهد تا بتواند با محتوای درسی، اساتید و دانشجویان ارتباط برقرار کرده و در تحصیل در رشته ی مورد نظر خود موفق شود. بنابراین اکثر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان برای پذیرش دانشجوی خارجی در مقاطع دانشگاهی ارائه مدارک زبان معتبر با نمره ی قابل قبول توسط متقاضی را الزامی می دانند و متقاضی بدون اخذ مدرک زبان معتبر قادر به دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نخواهد بود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که مدرک آن برای اخذ پذیرش تحصیلی و اپلای بسیار حائز اهمیت است و نمره ی قابل قبول از این آزمون یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی به شمار می رود و اخذ نمره ی بالا در این آزمون شانس متقاضی را برای اپلای تحصیلی افزایش می دهد.

اهمیت آزمون آیلتس به اندازه ای است که برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، نیوزلند و استرالیا ارائه مدرک آن کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، باید برای اپلای تحصیلی در رشته ی مورد نظر مهارت زبان انگلیسی خود را با شرکت در این آزمون و کسب نمره ی بالا اثبات کنند.الزامی است.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی در یکی از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی مانند آیلتس، آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE، آزمون BEC، آزمون PTE و… شرکت کنی، اما اطلاعی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون نداری می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و راهنمایی های لازم رو دریافت کنی.

نمره دهی به آزمون تافل چگونه است؟

نمره دهی به آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال به این صورت است که نمره ی هر بخش از آزمون بین صفر تا ۹ می ‌باشد و نمره ی کلی با معدل گیری از نمره ی چهار بخش محاسبه می ‌شود. در کارنامه ی آزمون IELTS، نمره ی کلی و نمره ی هر بخش جداگانه درج می ‌شود.

آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نمره رد یا قبولی ندارند و نتیجه آزمون داوطلبان به صورت نمره از 0 تا 9 مشخص می شود، اما نتایج آزمون آیلتس لایف اسکلیز به صورت نمره ای تعیین نمی شود و نتیجه آزمون داوطلب به صورت رد (Fail) یا قبولی (Pass) اعلام می گردد.

همچنین نتایج آزمون آیلتس دو سال اعتبار دارد و پس از پایان دو سال فاقد اعتبار است و کسانی که متقاضی اپلای تحصیلی هستند برای ارائه مدرک آیلتس باید دوباره در آزمون شرکت کنند.

تضیمن قبولی در آزمون های زبان

ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی

آزمون های آزمایشی آیلتس

برای اینکه داوطلبان آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون آیلتس پیدا کنند، آزمون های آزمایشی در مراکز مختلف برگزار می شود. شرکت در این آزمون ها داوطلبان را با ساختار و نمونه سوالات آزمون اصلی آشنا می کند و موجب کاهش استرس داوطلبان در هنگام شرکت در آزمون آیلتس می شود.

همچنین در برخی کتاب ها مانند کمبریج آیلتس چندین آزمون آورده شده که برای آمادگی در آزمون بسیار کارآمد هستند، چون سوالات واقعی آزمون می باشند.

نمره آیلتس برای اپلای تحصیلی باید چند باشد؟

سوالات این آزمون طبق جدیدترین استانداردهای بین المللی و با توجه به نیازهای علمی دانشگاه ها طراحی می شوند. از این رو مدرک این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها ی معتبر جهان که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین متقاضیان برای اپلای تحصیلی باید مدرک آیلتس با نمره ی قابل قبول از سوی دانشگاه مقصد را ارائه نمایند.

اما به طور کلی سطح 5 نمره متوسط و سطح 6 نمره خوب محسوب می شود و داوطلبان برای اپلای تحصیلی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، انگلیسی و… باید موفق به کسب نمره 7 به بالا شوند.

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو

سطح آزمون آیلتس طبق استاندارد CEFR

سطح آزمون آیلتس براساس استاندارد اروپایی CEFR به شرح زیر می باشد:

1- سطح A2: نمره 4.5

2- سطح A2/B1: نمره 5

3- سطح B1: نمره 5.5

4- سطح B1/B2: نمره ی 6

5- سطح B2: نمره ی 6.5

6- سطح B2/C1: نمره 7

7- سطح C1: نمره 8

8- سطح C2: نمره 9

آزمون آیلتس در ایران برگزار می شود؟

آزمون آیلتس (IELTS) برخلاف بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون ناتی (NATTI)، آزمون پیرسون، آزمون OET و غیره در ایران برگزار می شود. در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران با توجه به تعداد زیاد داوطلبان یکی از مزایای این آزمون بشمار می رود.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، همدان و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با ثبت نام در آزمون و انتخاب مکان و تاریخ مورد نظر در این آزمون شرکت کنند.

نتایج آزمون آیلتس چه وقت اعلام می شود؟

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، 13 روز کاری و نتایج آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند نتیجه ی آزمون را بر روی سایت مرکز برگزاری آزمون مشاهده کنند، همچنین نتیجه ی آزمون برای آنها از طریق پست ارسال خواهد شد و داوطلبان یک کپی از کارنامه ی خود نیز دریافت می کنند، همچنین نتیجه ی آزمون از طریق پیامک و ایمیل نیز اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان می توانند از مرکز برگزاری آزمون درخواست کنند تا کارنامه آنها را برای ۵ دانشگاه، نهاد و یا موسسه به صورت رایگان ارسال کنند و برای درخواست ارسال بیشتر از 5 کارنامه متقاضی باید هزینه ی آن را بپردازد.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، از این رو کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا شما را برای انتخاب آزمون زبان مناسب راهنمایی می کنند.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون زبان BEC

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، همدان و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با ثبت نام در آزمون و انتخاب مکان و تاریخ مورد نظر در این آزمون شرکت کنند.

1- آزمون آیلتس آکادمیک: برای اپلای تحصیلی

2- آزمون آیلتس جنرال: برای اخذ ویزای کاری

3- آزمون آیلتس مهارت های زندگی (لایف اسکیلز): برای مهاجرت غیر تحصیلی به انگلیس

حداقل نمره ی آیلتس برای اپلای بستگی به مقطع تحصیلی و رشته ی مورد نظر دارد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود و ممکن است این نمره در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف با توجه به درخواست دانشگاه مقصد متفاوت باشد.

نتایج آزمون آیلتس دو سال اعتبار دارد و پس از پایان دو سال فاقد اعتبار است و کسانی که متقاضی اپلای تحصیلی هستند برای ارائه مدرک آیلتس باید دوباره در آزمون شرکت کنند.

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، 13 روز و نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×