LOGO -HOO

فهرست مطالب

اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

اهمیت آزمون آیلتس (IELTS) در اپلای چیست؟

یکی از چالش هایی که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه همیشه با آن مواجه هستند، تسلط بر زبان رسمی کشور مقصد است. بدون داشتن تسلط کافی بر زبانی که دروس دانشگاه ها تدریس می شود، دانشجویان هرگز موفق به تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا شرکت در کالج ها نخواهند شد، چرا که لازمه ی درک مطالب درسی و همچنین برقراری ارتباط با اساتید و سایر دانشجویان برخورداری از دانش و مهارت زبانی قوی است که این امکان را به دانشجو می دهد تا بتواند با محتوای درسی، اساتید و دانشجویان ارتباط برقرار کرده و در تحصیل در رشته ی مورد نظر خود موفق شود. بنابراین اکثر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان برای پذیرش دانشجوی خارجی در مقاطع دانشگاهی ارائه مدارک زبان معتبر با نمره ی قابل قبول توسط متقاضی را الزامی می دانند و متقاضی بدون اخذ مدرک زبان معتبر قادر به دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نخواهد بود.

نکات مهم مهاجرت تحصیلی

آزمون های زبان آیلتس، تافل، GRE، OET، PTE، آزمون CPE و غیره از جمله آزمون های زبان بین المللی هستند که مدرک آن مورد قبول دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیاری از کشورها در سراسر جهان است و در واقع مدرک این آزمون ها از اعتبار جهانی برخوردار است و این آزمون ها در مراکز مختلفی در سراسر جهان برگزار می شود.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که مدرک آن برای اخذ پذیرش تحصیلی و اپلای بسیار حائز اهمیت است و نمره ی قابل قبول از این آزمون یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی به شمار می رود و اخذ نمره ی بالا در این آزمون شانس متقاضی را برای اپلای تحصیلی افزایش می دهد. اهمیت آزمون آیلتس به اندازه ای است که برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، نیوزلند و استرالیا ارائه مدرک آن الزامی است.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، باید برای اپلای تحصیلی در رشته ی مورد نظر مهارت زبان انگلیسی خود را با شرکت در این آزمون و کسب نمره ی بالا اثبات کنند.

آزمون زبان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌ شود. این آزمون مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در چهار بخش Writing (نوشتن)، Reading (خواندن)، Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن) ارزیابی می کند و داوطلبان باید بتوانند در هر چهار بخش نمره ی خوبی کسب کنند.

نمرده دهی آزمون آیلتس چگونه است؟

نمره ی هر بخش از آزمون بین صفر تا ۹ می ‌باشد و نمره ی کلی با معدل گیری از نمره ی چهار بخش محاسبه می ‌شود. در کارنامه ی آزمون IELTS، نمره ی کلی و نمره ی هر بخش جداگانه درج می ‌شود.

همچنین نتایج آزمون آیلتس دو سال اعتبار دارد و پس از پایان دو سال فاقد اعتبار است و کسانی که متقاضی اپلای تحصیلی هستند برای ارائه مدرک آیلتس باید دوباره در آزمون شرکت کنند.

تضیمن قبولی در آزمون های زبان

ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی

آزمون های آزمایشی آیلتس برای اپلای تحصیلی

برای اینکه داوطلبان آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون آیلتس پیدا کنند، آزمون های آزمایشی در مراکز مختلف برگزار می شود. شرکت در این آزمون ها داوطلبان را با ساختار و نمونه سوالات آزمون اصلی آشنا می کند و موجب کاهش استرس داوطلبان در هنگام شرکت در آزمون آیلتس می شود.

همچنین در برخی کتاب ها مانند کمبریج آیلتس چندین آزمون آورده شده که برای آمادگی در آزمون بسیار کارآمد هستند، چون سوالات واقعی آزمون می باشند.

درباره ویزای تحصیلی باید بدونید که…

نمره ی آیلتس برای اپلای تحصیلی باید چند باشد؟

سوالات این آزمون طبق جدیدترین استانداردهای بین المللی و با توجه به نیازهای علمی دانشگاه ها طراحی می شوند. از این رو مدرک این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها ی معتبر جهان که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین متقاضیان برای اپلای تحصیلی باید مدرک آیلتس با نمره ی قابل قبول از سوی دانشگاه مقصد را ارائه نمایند.

اهمیت آزمون PTE برای مهاجرت

همان طور که گفته شد برای اپلای دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا و کانادا ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند تافل و آیلتس با نمره ی بالا از مهمترین مدارک ضروری است و نداشتن نمره ی حداقل آیلتس منجر به رد درخواست اپلای متقاضی خواهد شد. از این رو یکی از سوالات مهمی که برای متقاضیان مطرح می شود، این است که نمره ی قابل قبول آیلتس برای اپلای چند است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت حداقل نمره ی آیلتس برای اپلای بستگی به مقطع تحصیلی و رشته ی مورد نظر دارد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود و ممکن است این نمره در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف با توجه به درخواست دانشگاه مقصد متفاوت باشد.

سطح آزمون آیلتس براساس استاندارد اروپایی CEFR به شرح زیر می باشد:

1- سطح A2: نمره 4.5

2- سطح A2/B1: نمره 5

3- سطح B1: نمره 5.5

4- سطح B1/B2: نمره ی 6

5- سطح B2: نمره ی 6.5

6- سطح B2/C1: نمره 7

7- سطح C1: نمره 8

8- سطح C2: نمره 9

تضمین قبولی در آزمون OET

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در سه نوع مختلف برگزار می شود که سوالات هر یک برای هدف خاصی طراحی شده است و داوطلبان باید با توجه به نیاز خود در یکی از این آزمون ها شرکت کنند.

1- آزمون آیلتس آکادمیک: برای اپلای تحصیلی

2- آزمون آیلتس جنرال: برای اخذ ویزای کاری

3- آزمون آیلتس مهارت های زندگی: برای مهاجرت و اخذ ویزا

آیا آزمون آیلتس در ایران برگزار می شود؟

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، همدان و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با ثبت نام در آزمون و انتخاب مکان و تاریخ مورد نظر در این آزمون شرکت کنند.

SOP یا انگیزنامه تحصیلی چیست؟

نتایج آزمون آیلتس چه وقت اعلام می شود؟

نتایج آزمون زبان آیلتس، 13 روز پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند نتیجه ی آزمون را بر روی سایت مرکز برگزاری آزمون مشاهده کنند، همچنین نتیجه ی آزمون برای آنها از طریق پست ارسال خواهد شد و داوطلبان یک کپی از کارنامه ی خود نیز دریافت می کنند، همچنین نتیجه ی آزمون از طریق پیامک و ایمیل نیز اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان می توانند از مرکز برگزاری آزمون درخواست کنند تا کارنامه آنها را برای ۵ دانشگاه، نهاد و یا موسسه به صورت رایگان ارسال کنند و برای درخواست ارسال بیشتر از 5 کارنامه متقاضی باید هزینه ی آن را بپردازد.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، همدان و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با ثبت نام در آزمون و انتخاب مکان و تاریخ مورد نظر در این آزمون شرکت کنند.

1- آزمون آیلتس آکادمیک: برای اپلای تحصیلی

2- آزمون آیلتس جنرال: برای اخذ ویزای کاری

3- آزمون آیلتس مهارت های زندگی: برای مهاجرت و اخذ ویزا

حداقل نمره ی آیلتس برای اپلای بستگی به مقطع تحصیلی و رشته ی مورد نظر دارد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود و ممکن است این نمره در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف با توجه به درخواست دانشگاه مقصد متفاوت باشد.

نتایج آزمون آیلتس دو سال اعتبار دارد و پس از پایان دو سال فاقد اعتبار است و کسانی که متقاضی اپلای تحصیلی هستند برای ارائه مدرک آیلتس باید دوباره در آزمون شرکت کنند.

نتایج آزمون زبان آیلتس، 13 روز پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند نتیجه ی آزمون را بر روی سایت مرکز برگزاری آزمون مشاهده کنند، همچنین نتیجه ی آزمون برای آنها از طریق پست ارسال خواهد شد و داوطلبان یک کپی از کارنامه ی خود نیز دریافت می کنند، همچنین نتیجه ی آزمون از طریق پیامک و ایمیل نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×