فهرست مطالب

اعتراض به نمره آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس تا 6 هفته (42 روز) پس از اعلام نتایج آزمون امکان پذیر است. برای اعتراض به نمره آیلتس باید ابتدا فرم Enquiry on Results را پرینت بگیرید و آن را تکمیل کنید و با خودکار امضا کرده و سپس فرم را اسکن کرده و برای eor@ieltstehran.com ارسال نمایید.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

به دلیل اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی بهتر است برای کسب نمره بالا از راهکارها و تکنیک های تقویت مهارت های زبان انگلیسی مانند توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس و توجه به اشتباهات رایج در آزمون و غیره استفاده کنید.

هر چند که ساختار آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش درک مطلب، گفتاری، نوشتاری و شنیداری تشکیل شده اند اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند،
 تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در کاربرد مدرک آیلتس و محتوای سوالات در بخش های مختلف آزمون ها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به انگلستان در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

  1. بخش درک مطلب (Reading)
  2. بخش شنیداری (Listening)
  3. بخش گفتاری (Speaking)
  4. بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و این آزمون فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است.

برای اطلاع از مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس برای کسب نمره بالا کلیک کن.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی آیلتس، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس یکسان هستند و نداشتن نمره منفی آیلتس نیز از شباهت های این دو آزمون است.

اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

یکی از پرسش های متداول درباره آزمون آیلتس در مورد امکان اعتراض به نمره آیلتس است.

در صورتی که شرکت کنندگان، پس از دریافت نتایج آزمون آیلتس از نمرات بخش های مختلف آزمون راضی نباشند و احتمال دهند که در تصحیح آزمون خطا و اشتباهی رخ داده است، می توانند به نتیجه آزمون آیلتس در یک یا هر چهار بخش اعتراض کنند.

حداکثر مدت زمان اعتراض به نتیجه آیلتس تا 42 روز پس از دریافت نتیجه آزمون کتبی است و پس از گذشت مدت مقرر اعتراض به نمره آیلتس، نیازمند هماهنگی با سنتر است که در صورت امکان به اعتراض داوطلب رسیدگی شود.

برای اعتراض به نمره آیلتس باید ابتدا فرم Enquiry on Results را پرینت بگیرید و آن را تکمیل کنید و با خودکار امضا کرده و سپس فرم را اسکن کرده و برای eor@ieltstehran.com ارسال نمایید.

ثبت اعتراض از سوی مرکز، ۳ الی ۷ روز کاری و تصحیح مجدد آزمون از سوی IDP، بین ۳ تا ۲۱ روز عادی طول می کشد و پس از بررسی مجدد آزمون آیلتس توسطIDP، نتیجه آن از طریق مرکز برگزاری آزمون به داوطلب اعلام می گردد.

اعتراض به چهار بخش آیلتس

همان طور که گفته شد، ساختار آزمون آیلتس از 4 بخش درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و گفتاری تشکیل شده است. در مورد اعتراض به دو بخش ریدینگ (درک مطلب) و شنیداری (لیسنینگ) باید گفت این دو بخش از روی پاسخنامه تصحیح می شود، بنابراین نظر ممتحن در تصحیح و نمره دهی به بخش های ریدینگ و لیسنینگ تاثیری ندارد، از این رو احتمال اشتباه در این دو بخش تقریبا وجود ندارد.

پاسخ های بخش رایتینگ آیلتس در ایران تصحیح نمی شود ولی پاسخ های بخش اسپیکینگ در ایران تصحیح می شود و از آنجایی که نظر ممتحن در نمره دهی این دو بخش موثر است، بنابراین در صورت اعتراض به نمره آیلتس در این دو بخش احتمال افزایش یا کاهش نمره وجود دارد. اگر نمره شما کمتر شود به شما اطلاع می دهند که نمره شما در این بخش تغییری نکرده است.

هزینه اعتراض به نمره آزمون آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس و درخواست تصحیح مجدد آزمون، شامل هزینه ای می شود که در ایران معادل 5950000 تومان است که تقریبا نیمی از هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس می باشد و هزینه اعتراض به یک یا هر چند بخش یکسان است. در صورتی که پس از تصحیح مجدد آزمون آیلتس نمره داوطلب در یک یا چند بخش آزمون تغییر کرد و افزایش یافت کل هزینه تصحیح مجدد آزمون به داوطلب مسترد می شود، اما در صورتی که نمرات داوطلب به بخش هایی که اعتراض کرده بود تغییری نکرد هزینه به وی بازگردانده نخواهد شد.

نحوه پرداخت هزینه اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس از طریق کارت های اعتباری ارزی مانند ویزا کارت یا مستر کارت می باشد.

ارسال کارنامه آیلتس پس از اعتراض

پس از آنکه داوطلب یک بار به نتیجه آزمون آیلتس اعتراض کرد، پس از اعلام نتیجه اعتراض، نمره جدید قطعی بوده و دیگر نمی توان به نتیجه آن اعتراض کرد.

در صورتی که به نمره آزمون اعتراض کنید، کارنامه آیلتس مسدود می شود و ارسال آن به دانشگاه ها، مراکز علمی و غیره امکان پذیر نمی باشد و پس از تصحیح مجدد آزمون و صدور کارنامه جدید می توانید درخواست ارسال بدهید و پس از اعتراض، نمره شما کمتر از نمره قبلی نخواهد بود و همان طور که گفته شد در صورت تغییر نمره پس از اعتراض هزینه آزمون به داوطلب بازگردانده می شود.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس، ریپورت (گزارش نمره) برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس

همان طور که گفته شد مدرک آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان است و به دلیل اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی داوطلبان برای کسب نمره بالا در این آزمون باید از راهکارها و تکنیک های تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی استفاده کنند. شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس، توجه به اشتباهات رایج در آیلتس، استفاده از نمونه سوالات استاندارد و مطالعه منابع آزمون آیلتس مانند کتاب های خودخوان، توجه و شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس از جمله مهمترین راهکارها برای تقویت مهارت های اصلی آیلتس یعنی درک مطلب، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

بله، داوطلبان می توانند حداکثر تا 42 روز پس از دریافت نتیجه آزمون به نمره خود اعتراض کنند و پس از گذشت مدت مقرر اعتراض به نمره آیلتس، نیازمند هماهنگی با سنتر است که در صورت امکان به اعتراض داوطلب رسیدگی شود.

به نمره هر 4 بخش آزمون آیلتس یعنی لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ می توان اعتراض کرد.

هزینه اعتراض به نمره آیلتس در ایران معادل 5950000 تومان است که تقریبا نیمی از هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس می باشد و هزینه اعتراض به یک یا چند بخش یکسان است.

برای اعتراض به نمره آیلتس باید ابتدا فرم Enquiry on Results را پرینت بگیرید و آن را تکمیل کنید و با خودکار امضا کرده و سپس فرم را اسکن کرده و برای eor@ieltstehran.com ارسال نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×