فهرست مطالب

آزمون تافـل اسنشیالز
TOEFL Essentials

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials) ارائه کرده است و بیش از 90 درصد دانشگاه های معتبر دنیا مدرک آزمون تافل Essentials را می پذیرند. تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است

آزمون تافل (TOEFL)

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials) ارائه کرده است و بیش از 90 درصد دانشگاه های معتبر دنیا مدرک آزمون تافل Essentials را می پذیرند.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در نسخه های مختلف آزمون تافل (تافل IBT، IBT هوم ادیشن، تافل اسنشیالز، تافل PBT) شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه معتبر در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود و نمره خوب در تافل به دانشگاه مقصد متقاضی بستگی دارد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

انواع آزمون تافل (TOEFL test) عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از آزمون تافل IBT است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون تافل تضمینی مطلع شو.

آزمون تافل کاغذی (کتبی) یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

همچنین تافل مگوش(magoosh)، آزمون تافل پریمیر (Primary)، تافل جونیور (Junior) و تافل ITP از دیگر نسخه های آزمون تافل هستند که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

* نکته: برای کسب نمره بالا در آزمون تافل آنلاین منابع و نمونه سوالات استاندارد و معتبر بسیاری در دسترس داوطلبان قرا گرفته است و شرکت کنندگان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون تافل آنلاین منابع آزمون تافل را مطالعه کنند و همچنین در آزمون های آزمایشی تافل از جمله آزمون تافل TPO شرکت کنند.

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE، آزمون BEC و غیره شامل 4 بخش لیسنینگ  اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ تافل IBT است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

همچنین آزمون تافل دارای یک بخش آزمایشی است که ممکن است در یکی از بخش های درک مطلب یا شنیداری تافل باشد. که به این بخش آزمایشی، لانگ فرمت تافل گفته می شود.

آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

همچنین امکان اعتراض به نمره تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند پس از دریافت نتیجه آزمون خود با پرداخت هزینه اعتراض خود را به نمره آزمون تافل ثبت کنند.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT  از اعتبار بالایی برخوردار است.

اگر برای شرکت و ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن تضمینی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

ساختار آزمون تافل PBT

ساختار آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است. که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): این بخش شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند و در مجموع به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ می دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل پی بی تی شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

به جای بخش گفتاری (اسپیکینگ تافل IBT) در تافل PBT یک بخش ساختاری وجود دارد.

3- بخش شنیداری ((Listening: بخش شنیداری یا لیسنینگ تافل PBT شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل کاغذی نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود.

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

آزمون تافل Essentials چیست؟

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials) ارائه کرده است و بیش از 90 درصد دانشگاه های معتبر دنیا مدرک آزمون تافل Essentials را می پذیرند.

تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مانند تافل آنلاین مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

سوالات تافل اسنشیالز قابلیت انطباقی دارد، یعنی سطح سوالات آزمون متناسب با سطح داوطلبان سخت تر یا آسان تر می شود و این قابلیت در آزمون تافل IBT وجود ندارد.

سوالات تافل Essentials برخلاف سوالات تافل IBT که یک آزمون زبان آکادمیک است و با هدف ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان برای ورود به دانشگاه طراحی شده است، شامل سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است.

برای اطلاع از خرید ووچر تافل تضمینی و هزینه آن و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نمونه نمرات قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

ساختار تافل Essentials

ساختار آزمون تافل اسنشیالز مانند سایر نسخه های آزمون تافل دارای چهار بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی افراد را مورد ارزیابی قرار می دهد. داوطلبان در مجموع این چهار بخش باید به 130 سوال در مدت 90 دقیقه پاسخ بدهند.

سوالات تافل Essentials مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در زمینه های زیر ارزیابی می کند:

1- پاسخ به سوالات مربوط به مکالمات و گفتگوها در مباحث مختلف

2- پاسخ به سوالات مربوط به نگارش آکادمیک و غیر آکادمیک

3- جمله ‌سازی و پاسخ دادن برای موقعیت ‌های روزمره

همچنین داوطلبان در تافل Essentials باید یک ویدیوی پنج دقیقه ای از خودشان آپلود کنند و در این ویدیو خود را معرفی کرده و البته این بخش هیچ امتیازی ندارد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی در آزمون تافل تضمینی به شما معرفی می کنند.

برای اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن.

آزمون تافل در ایران

آزمون تافل آنلاین برخلاف بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی در مراکز مجاز در برخی شهرهای ایران مانند تهران، تبریز، اصفهان، زنجان و غیره برگزار می شود و برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای آزمون تافل برای ایرانیان است و داوطلبان می توانند بدون صرف وقت و هزینه برای سفر به کشورهای همسایه (ترکیه، ارمنستان، امارات و…) چندین بار در سال در آزمون تافل در ایران شرکت کنند.

نکته: در خصوص ثبت نام تافل باید به این نکته اشاره کرد که امکان لغو آزمون تافل پس از ثبت نام نیز وجود دارد و متقاضی پس از لغو آزمون می تواند نصف هزینه ثبت نام را پس بگیرد.

* نکته: سازمان ETS از تاریخ 11 آوریل 2021 برگزاری تافل PBT را در بسیاری از کشورها لغو کرده است و اکنون تافل PBT فقط در کشورهایی ارائه می شود که از زیر ساخت های اینترنتی برای برگزاری تافل IBT برخوردار نیستند.

برای دریافت لیست کامل مراکز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران هم چنین پذیرش و اعتبار آزمون تافل برای مهاجرت به استرالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری و میخوای آزمون تافل رو با کمترین استرس و مناسبترین هزینه حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها (و آزمون تافل ماک و نسخه آزمایشی) می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials) ارائه کرده است و بیش از 90 درصد دانشگاه های معتبر دنیا مدرک آزمون تافل Essentials را می پذیرند. تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مانند تافل آنلاین مبتنی بر کامپیوتر است.

برای اطلاع از ساختار آزمون تافل Essentials کلیک کنید.

آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن از نظر ساختار و نمره دهی یکسان هستند و تنها تفاوت آنها در محل برگزاری آزمون است تافل IBT به صورت حضوری در مراکز برگزار کننده تافل انجام می شود و تافل IBT هوم ادیشن به صورت غیرحضوری و در خانه انجام می شود.

ساختار آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×