فهرست مطالب

آزمون تافل PBT

آزمـون تافل تضمینی 

آزمون تافل PBT یکی از انواع آزمون تافل است که به صورت کاغذی و کتبی برگزار می شود و مدت زمان انجام آن 2 ساعت و 30 دقیقه است. تافل کاغذی فقط در کشورهایی برگزار می شود که آزمون تافل آنلاین در دسترس نباشد و سازمان ETS از تاریخ 11 آوریل 2021 برگزاری تافل PBT را در بسیاری از کشورها لغو کرده است

آزمون تافل (TOEFL)

کارشناسان ما در این مطلب در خصوص انواع آزمون تافل و آزمون تافل PBT و اعتبار مدرک تافل PBT برای اپلای تحصیلی دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان و ساختار آزمون تافل PBT برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در نسخه های مختلف این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های جهان است و تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

افراد متقاضی ممکن است با اهداف متفاوتی در آزمون تافل شرکت کنند، مانند تحصیل در خارج از کشور، دریافت ویزا، مهاجرت تحصیلی و … اما باید بدانند برای هدف خود نمره خوب در تافل چه نمره ای است، متقاضیان می توانند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا جهت دریافت به روزترین اطلاعات آزمون ها در ارتباط باشند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل (TOEFL test) عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

بخش های مختلف آزمون عبارتند از: اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ تافل IBT

نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

آزمـون تافل هـوم ادیشن تضمینی

با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

در کوتاه ترین زمان

با کمترین هزینه

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری تافل IBT برگزار می شود.

* نکته: برای کسب نمره بالا در آزمون تافل آنلاین منابع و نمونه سوالات استاندارد و معتبر بسیاری در دسترس داوطلبان قرا گرفته است و شرکت کنندگان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون تافل آنلاین منابع آزمون تافل را مطالعه کنند و همچنین در آزمون های آزمایشی تافل از جمله آزمون تافل TPO شرکت کنند.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون تافل تضمینی مطلع شو.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

همچنین آزمون تافل پریمیر (Primary)، تافل جونیور (Junior) و تافل ITP از دیگر نسخه های آزمون تافل هستند که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

تافل مگوش (magoosh)

یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است. برخلاف نسخه رسمی تافل iBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) که به صورت آنلاین برگزار می شود، آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT یکی از انواع آزمون تافل است که به صورت کاغذی و کتبی برگزار می شود و مدت زمان انجام آن 2 ساعت و 30 دقیقه است. تافل کاغذی فقط در کشورهایی برگزار می شود که آزمون تافل آنلاین در دسترس نباشد و سازمان ETS از تاریخ 11 آوریل 2021 برگزاری تافل PBT را در بسیاری از کشورها لغو کرده است و اکنون تافل PBT فقط در کشورهایی ارائه می شود که از زیر ساخت های اینترنتی برای برگزاری تافل IBT برخوردار نیستند؛ از این رو بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (تافل IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود.

برای اطلاع از خرید ووچر تافل تضمینی و هزینه آن و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون تافل PBT

ساختار آزمون تافل PBT مانند تافل IBT از چهار بخش تشکیل شده است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد. اما ساختار تافل پی بی تی و تافل ای بی تی تفاوت هایی با هم دارند. یکی از تفاوت های تافل IBT با تافل PBT در بخش ساختار این است که در ساختار تافل PBT برخلاف تافل IBT به جای بخش گفتاری (اسپیگینگ تافل) یک بخش ساختاری (Structure) وجود دارد.

چهار بخش اصلی آزمون تافل PBT عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش ساختاری (Structure)

3- بخش شنیداری ((Listening

4- بخش نوشتاری (Writting)

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

 کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع، آزمون ها و راهکارها را برای قبولی در آزمون تافل تضمینی به شما معرفی می کنند.

بخش درک مطلب آزمون تافل PBT

بخش درک مطلب تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و این بخش شامل مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای در مورد قسمت های کوتاه خواندن است که هر کدام تقریباً 10 تا 35 سطر از متن هستند. مهارت های مهم این بخش، درک ایده های اصلی، استفاده از زمینه برای استنباط معنی و درک اطلاعات واقعی است. تعداد سوالات مرتبط با هر متن با توجه به طول متن، بین 6 تا 12 سوال متغیر است و در مجموع در این بخش داوطلبان باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

بخش ساختاری آزمون تافل PBT

بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

دسته اول: در دسته اول سوالات ساختاری یا Structure پرسیده می شود، به این ترتیب که داوطلبان باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهند. سوالات این قسمت به صورت جای خالی مطرح می شود و در بخش ساختاری 15 سوال مطرح می شود.

دسته دوم: در دسته دوم داوطلبان باید به سوالات نگارش یا Written Expression، پاسخ دهند. در این قسمت جملات کاملی به داوطلبان داده می شود که زیر چهار مورد از کلمات آن خط کشیده شده و داوطلب باید کلمه یا عبارت نادرست را تشخیص دهد و در این بخش 25 سوال مطرح می شود.

بخش شنیداری آزمون تافل PBT

بخش شنیداری یا لیسنینگ تافل کاغذی شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند. هر قسمت از سوالات درک مطلب، دستورالعمل های خاص خود را دارد و داوطلبان اجازه ی یادداشت برداری ندارند.

بخش شنیداری از سه قسمت تشکیل شده است:

بخش اول: در قسمت اول فایل های صوتی پخش می شود که مکالمات کوتاه بین دو نفر است و داوطلب باید در پایان هر مکالمه به پرسشی که مطرح می ‌شود، پاسخ دهد و این قسمت شامل 30 سوال است.

بخش دوم: این بخش شامل فایل های صوتی از مکالمات گسترده‌ تر بین دو یا چند نفر است. در بخش دون نیز داوطلبان باید به 8 سوال پاسخ بدهند.

بخش سوم: فایل های صوتی بخش سوم شامل مکالمات و سخنرانی ‌هایی است که بیشتر در رابطه با موضوعات آکادمیک می باشد و این قسمت شامل 12 سوال است.

نکته: در چند آزمون اخیر سوالات بخش شنیداری به ۷۰ پرسش افزایش یافته است.

داوطلبان باید با استفاده از تکنیک های تقویت لیسنینگ تافل مهارت شنیداری خود را تقویت کنند تا در آزمون نمره بالاتری کسب کنند.

بخش نوشتاری آزمون تافل PBT

در بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل PBT داوطلبان باید یک مقاله در مورد یک موضوع مشخص بنویسند و مباحث انشا ممکن است موضوعات مختلفی را شامل شود و مقاله اغلب درباره موضوعی قابل بحث است و برای پاسخ دادن به این بخش داوطلبان 30 دقیقه زمان دارند.

بخش نوشتاری آزمون تافل پی بی تی، نمره ای بین 1 تا 6 دارد و نمرات به صورت نیم واحد گزارش می شود. امتیاز این بخش در کل آزمون محاسبه نمی شود و اکثر دانشگاه ‌ها برای این بخش سقفی تعیین نمی‌ کنند، ولی برخی دانشگاه ها نمره 4، 4.5 و 5 را به عنوان نمره حداقل تعیین می کنند.

برای اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن.

نمره دهی آزمون تافل PBT

نتیجه آزمون تافل PBT داوطلبان به صورت نمره از 310 تا 677 گزارش می شود و این نمره شامل امتیاز سه بخش شنیداری، درک مطلب و ساختاری است و نمره بخش نوشتاری در در نتیجه آزمون محاسبه نمی شود.

بخش شنیداری، ساختار و بیان نوشتاری (نگارش) هر یک 31 تا 68 امتیاز دارند و نمره بخش درک مطلب بین 31 تا 67 امتیاز است و ETS با تبدیل نمرات خام یعنی تعداد پاسخ های صحیح به نمرات مقیاس بندی شده برای هر یک از این سه بخش، نمره کل تافل PBT را محاسبه می کند.

نحوه نمره دهی به آزمون تافل کتبی به این صورت است که نمره هر 3 قسمت آزمون با هم جمع می شود و عدد به دست آمده در 10 ضرب شده و عدد حاصل تقسیم بر 3 می شود.

همچنین آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد و نمره قابل قبول را دانشگاه ها و مراکز علمی درخواست کننده تعیین می کنند اما به طور کلی داوطلبان باید بتوانند در این آزمون حداقل نمره 550 را کسب کنند و اکثر دانشگاه ها نمره 550 را به عنوان حداقل نمره قابل قبول تعیین کرده اند.

اعتبار مدرک تافل PBT چقدر است؟

اعتبار مدرک آزمون تافل PBT مانند تافل آنلاین و بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی دارای اعتبار موقتی است و مدرک این آزمون حداکثر 2 سال از تاریخ صدور اعتبار دارد و دارنده مدرک تافل PBT فقط 2 سال می تواند مدرک تافل پی بی تی را برای اپلای تحصیلی به دانشگاه ها ارائه نماید و پس از دو سال اعتبار آن منقضی شده و در صورتی که متقاضی بخواهد مدرک تافل PBT را برای اپلای تحصیلی ارائه دهد باید دوباره در آزمون تافل PBT شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن تضمینی داری بپرس.

آیا آزمون تافل PBT در ایران برگزار می شود؟

همان طور که گفته شد آزمون تافل PBT در کشورهایی که امکان برگزاری تافل IBT وجود ندارد، برگزار می شود، از این رو تافل کاغذی در ایران برگزار نمی شود و آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن که به صورت آنلاین انجام می شوند در ایران برگزار می شوند.

در شرایطی که بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار نمی شود. امکان برگزاری آزمون تافل در ایران از مزایای آزمون تافل برای ایرانیان است، چرا که در غیر این صورت داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و ارمنستان سفر می کردند و با صرف هزینه ی گزاف در آزمون تافل شرکت می کردند، اما آزمون تافل آنلاین به راحتی در ایران در دسترس بوده و داوطلبان می توانند چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

برای دریافت لیست کامل مراکز برگزار کننده آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و بهترین منابع، آزمون تافل و راهکارها برای قبولی در آزمون تافل تضمینی را دریافت کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه نمرات قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT، آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT

آزمون تافل PBT یکی از انواع آزمون تافل است که به صورت کاغذی و کتبی برگزار می شود و مدت زمان انجام آن 2 ساعت و 30 دقیقه است. تافل کاغذی فقط در کشورهایی برگزار می شود که آزمون تافل آنلاین در دسترس نباشد و سازمان ETS از تاریخ 11 آوریل 2021 برگزاری تافل PBT را در بسیاری از کشورها لغو کرده است.

چهار بخش تافل PBT عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading) 2- بخش ساختاری (Structure) 3- بخش شنیداری ((Listening 4- بخش نوشتاری (Writting)

نتیجه آزمون تافل PBT داوطلبان به صورت نمره از 310 تا 677 گزارش می شود و این نمره شامل امتیاز سه بخش شنیداری، درک مطلب و ساختاری است و نمره بخش نوشتاری در در نتیجه آزمون محاسبه نمی شود. نحوه نمره دهی به تافل کتبی به این صورت است که نمره هر 3 قسمت آزمون با هم جمع می شود و عدد به دست آمده در 10 ضرب شده و عدد حاصل تقسیم بر 3 می شود.

مدت اعتبار مدرک تافل PBT دو سال است.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×